PDA

Zobacz pełną wersję : Smuga a potem postac ostra - Jak to zrobic?



greg801
16-06-2005, 09:08
witam
chce taki eksperyment zrobic w nocy
a mianowicie
mam zamiar zrobic tak ze na poczatku osoba pozostawia slad czyli smuge i na koncu widac juz ostra postac
Jak to zrobic?
Mam eosa 350D i slyszalem ze mozna tak zrobic tylko jak? czy to ustawia sie blysk na druga kurtyne migawki czy jak? jeszcze nie opanowalem dobrze aparatu.
z gory dziekuje za odpowiedzi
Pozdrawiam

DoMiNiQuE
16-06-2005, 09:12
czy to ustawia sie blysk na druga kurtyne migawki czy jak?
Dokladnie, mozna taki efekt uzyskac za pomoca blysku na druga kurtyne. Mozesz wlaczyc ta funkcje w Custom Functions - doczytasz w instrukcji.

Polaco
16-06-2005, 09:14
Mozna tez poprosic aby ta osoba przeszla, pozniej sie zatrzymala i stala nieruchomo...

greg801
16-06-2005, 09:16
wiem czytalem o tym i wiem jak to sie wlacza czyli ustawiam aparat na statywie i wciskam spust migawki na porzuszajaca osobe tak?aparat sam to robi? na jakich ustawieniach (migawka, przyslona ISO)mam zrobic bo to bedzie nocna fotka ulica pusta i postac w ruchu?

musze napisac ze jeszcze takich zdjec nie robilem a przydadza mi sie praktyczne porady

adamek
16-06-2005, 10:07
NO to ustaw dużą przesłonę (by osoba nie wypadła ze strefy ostrości). I długi czas naświetlania, by ta osoba zdążyła iśc. No i idźcie wieczorem/nocą najprościej. :)

Vitez
16-06-2005, 13:32
wieczor, noc, iso100, F okolo 16, lampa zewnetrzna, blysk na druga kurtyne, tryb Tv, czas - zalezy ile ta osoba ma isc, jaka smuge chcesz... od 1 sek do 10 na przyklad poprobuj, oczywiscie statyw, lampe wez z korekta sily blysku np na -1 jesli osoba ta bedzie sie zblizac do aparatu bo wtedy moze przysmazyc (choc E-TTL II moze dac rade nie wysmazyc - jeszcze nie probowalem).

Aha - przenosze do Techniki robienia zdjec.

kekacz
16-06-2005, 14:11
Przy iso 100 przyslona 16 w nocy to przewaznie za duzo zeby cos zlapac, chyba ze osoba fotografowana bedzie sie poruszala 0,5 km/h

Do autora, masz cyfre przeciez, przetestuj rozne waria(n)ty przyslony i bedziesz wiedzial, napewno nie zbiedniejesz.

DoMiNiQuE
16-06-2005, 15:14
Możecie poprzeć to jakimś fotoprzykładem - mam w tym tygodniu biometr niekorzystny i kumam gorzej od żaby a ciekaw jestem o co chodzi z tą smugą.
mozna goscia podpalic i jak bedzie biegl w strone obiektywu to bedzie zostawial smuge :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Polaco
16-06-2005, 15:17
Możecie poprzeć to jakimś fotoprzykładem - mam w tym tygodniu biometr niekorzystny i kumam gorzej od żaby a ciekaw jestem o co chodzi z tą smugą.


.
A fotografowales samochody noca ? Tez zostawiaja takie "smugi" ;) Na zdjeciach nocnych (np. architektura) jak chodza ludzie a ma sie calkiem krotki czas to widac za nimi takie smugi czlowieko-podobne. Kurcze, lepiej nie umiem tego wytlumaczyc :roll: