PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie zdjęć na www w zależności od strony źródłowej



arturs
29-09-2008, 21:43
Witam..
Ostatnio spotkałem się z przypadkami wykorzystania zdjęć pewnych produktów które sprzedajemy przez allegro przez konkurencję.. wykorzystanie było jak najbardziej bezczelne czyli podlinkowane były zdjęcia z naszego serwera - oczywiście błyskawicznie zostały podmienione na "odpowiednie" :mrgreen:żeby złodziej miał za swoje (nie, nie takie jak myślicie ;) - w obrazku pojawiała się informacja że kto kupi za kwotę co najmniej X dostanie monitor lub dysk twardy albo drukarkę do wyboru ;) ) - gość musiał się nieźle zdziwić dostając parę pytań - bo nagle parę opcji "kup teraz" mu weszło.. ale pech ;)..
ale wracając do rzeczy - pytanie bardziej ogólne do znawców "server side":
czy da się tak ustawić coś (przypuszczam że apacza czy coś po stronie serwera WWW - php?? ) że jeśli obrazek wywoływany jest ze strony dajmy na to CB (np z galerii) to sie wyświetli prawidłowo a jeśli z innej strony to wyświetli się coś innego.. pomijam kwestię zarządzania itp.

piday
29-09-2008, 22:01
Nie ma w 100% skutecznej metody, ale możesz sprawdzać nagłówek Referer i jeżeli zawiera jakiś adres inny niż Twojej strony, to nie pokazywać obrazka/pokazywać co innego.
google: hotlink protection itp.

arturs
30-09-2008, 13:12
O dzięki, tego mi było potrzeba.. bardzo dobrze działa wpisw pliku htaccess

michalab
05-10-2008, 00:53
Tylko pamiętaj, że niektórzy tego nie lubią i mają wyłączone wysyłanie tego nagłówka.

arturs
05-10-2008, 12:02
Tylko pamiętaj, że niektórzy tego nie lubią i mają wyłączone wysyłanie tego nagłówka.

to akurat nie problem bo można sobie ustawić żeby w razie braku nagłówka wyświetlać fotki, ale akurat to o co mi chodziło działa - tzn. że fotki ze sklepu internetowego nie znajdą się na allegro itp.