PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 24-70mm L



Wielblad81
28-09-2008, 19:43
Witam forumowiczów.
Zdecydowałem się na zakup takiego szkiełka po przeczytaniu setek postów i zastanawiam się czy kupować nowe czy może brać używkę... różnica w cenie ~1000zł więc jest nad czym się zastanawiać...
Na co zwrócić uwagę przy zakupie (odbiór osobisty oczywiście)? Body do jakiego będzie podpięte to na razie canon 300d (może w między czasie jakieś 30/40D) więc bez rewelacji... docelowo będzie pracował z 5D ale trzeba będzie z tym zakupem poczekać jak na dobre się zadomowi 5D mk2 w naszych sklepach.
Pozdrawiam.

banan82
28-09-2008, 19:49
ja bym poczekal na zakup tego szkielka jak bedzie piatka:) Na cropie zakres ma do d*** ze tak powiem. Co do uzywki ja bym patrzyl na jakies zarysowania na soczewkach, te na body obiektywu nie sa takie istotne aczkolwiek swiadcza o poprzednim wlascicielu:) Jesli masz mozliwosc to przetestuj - jesli kupujesz przez neta wypytaj dokladna historie jak szkielko bylo uzywane oraz jak stare jest.
Pozdrawiam

Wielblad81
28-09-2008, 20:31
Czyli generalnie doszukiwać się uszkodzeń mechanicznych, a jak w "polowych" warunkach najlepiej sprawdzić celność af itd... na wyświetlaczu 300d zbyt wiele się nie zobaczy :)
Podchodzę bardzo sceptycznie do zakupu używanych rzeczy bo wychodzę z założenia że jak ktoś sprzedaje to od razu coś z tym jest nie tak. :)
Może to tylko takie odczucie ale nie uśmiecha się mi wydać 2600zł na bubla :/

koraf
28-09-2008, 20:58
Witam forumowiczów.
Zdecydowałem się na zakup takiego szkiełka po przeczytaniu setek postów i zastanawiam się czy kupować nowe czy może brać używkę... różnica w cenie ~1000zł więc jest nad czym się zastanawiać...
Na co zwrócić uwagę przy zakupie (odbiór osobisty oczywiście)? Body do jakiego będzie podpięte to na razie canon 300d (może w między czasie jakieś 30/40D) więc bez rewelacji... docelowo będzie pracował z 5D ale trzeba będzie z tym zakupem poczekać jak na dobre się zadomowi 5D mk2 w naszych sklepach.
Pozdrawiam.

Radzę dopasowywać to szkło do docelowego body , bo możesz mieć problemy FF/BF przy nowej puszce , osobiście testowałem 3 sztuki zanim wybrałem ostre od pełnej dziury na 5d . A między 300d a 5d jest spora różnica :D . No chyba ,że będzie 5 d mkII z justowaniem obiektywu :mrgreen:.

Conik
28-09-2008, 21:20
bo wychodzę z założenia że jak ktoś sprzedaje to od razu coś z tym jest nie tak. :)
Może to tylko takie odczucie ale nie uśmiecha się mi wydać 2600zł na bubla :/

Akurat to o niczym nie swiadczy....ja swojego akurat sprzedaje bo zmieniam system

towersivy
28-09-2008, 22:06
Wiek szkiełka mozna poznac zbagnetu, sa odpowiednie oznczenia, usxxxx,uvxxxx,uwxxxx, nie znam dokładnego adresu na rozszyfrowanie wszystkich oznaczen ale na googlach z pewnoscią znajdziesz dokładne info.
Wiekszosc uzytkowników sprzedaje to szkiełko z powodu przejscia na stałki, sam tak kiedys zrobiłem i widze ze wiele osob sprzedaje go z podobnych powodów, jesli nie zalezy Ci na nowym szkle a sprzedajacy jest oki to czemu nie ? :)

Pzdr.

himi
28-09-2008, 22:15
Na xxxd to szkło nie daje pełni swoich mozliwosci. IMO to genialny lens pod FF. Sprzedałem, bo na 1d mnie nie zachwycało, a jest wielkie. Dzisiaj opękuję środek tych ogniskowych stałką 50mm.

Wielblad81
28-09-2008, 23:13
Znalazłem jedno ogłoszenie blisko mnie, jutro będę chciał się umówić ze sprzedawcą na wizję lokalną :) podepnę go pod moja 300d i zobaczę jak to działa, jakie wyjdą sample itd. Sprzedawca to typowy handlarz nic nie powie na temat szkła bo nie wie... podobno. Za 2.5k może je oddać, pewnie jeszcze do jakiejś negocjacji... kusząca propozycja i obawiam się że znowu pod wpływem impulsu coś kupie :)
PS. jakie jest prawdopodobieństwo zakupu jakiegoś "słabego" egzemplarza tej eLki? mydło, FF/BF w tej klasie=cenie to moim zdaniem jakaś paranoja :/ ... a niestety nie stać mnie na zakup tego szkła razem z 5d... lubię duże wydatki rozkładać w czasie :)
Pozdrawiam.

Wielblad81
29-09-2008, 21:16
No i stało się... pojechałem zobaczyłem i zwariowałem :) Jest duża jest ciężka i jest zaje.... :D jutro będę robił dokładne testy ale wydaje mi się że dobrze trafiłem...

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/wielblad/SOEm7i1XYQI/AAAAAAAADXE/D8h0MFGOjgI/s800/CRW_1886.jpg)
Teraz odkładam na 17-40 L i 70-200 L a potem już tylko 5D :twisted:
Pozdrawiam.
PS. Na obiektywie napisane jest UV1212 tj. rod grudzień 2007 w Utsunomiya Japan.

wickermann
03-10-2008, 12:40
No i stało się... pojechałem zobaczyłem i zwariowałem :) Jest duża jest ciężka i jest zaje.... :D

sprawdź lepiej, czy nie ma backfocusa na 24 mm przy przesłonie 2,8 - lepiej unikać rozczarowań :mrgreen:

balc3r
03-10-2008, 14:45
i ff przy 70mm 2.8 i obiektach oddalonych o 5-10 metrów ;)

Wielblad81
03-10-2008, 15:38
Nie straszcie bo zawału dostane ;) posprawdzam sobie wszystko w ten weekend. Pozdrawiam.

Robson01
03-10-2008, 17:39
Nie przejmuj się - zazdrość przez nich przemawia :-)

himi
03-10-2008, 19:53
Rób foty, olej tablice. Cholerna choroba testowa...

koraf
03-10-2008, 20:35
Rób foty, olej tablice. Cholerna choroba testowa...
I tak sprawdzi bo ciekawość Go zje , jak wyjdą testy i nie ma czemu się dziwić każdy tak ma do pewnego momentu :mrgreen:

yogi-bear
03-10-2008, 21:24
I tak sprawdzi bo ciekawość Go zje , jak wyjdą testy i nie ma czemu się dziwić każdy tak ma do pewnego momentu :mrgreen:

True, true... Kiedyś, dawno temu testowałem pierwsze szkła. Teraz nie sprawdzam, przeszedłem przez kilka obiektywów i jest dobrze. Tablice to zło, zło, zło... ;-)

Wielblad81
10-10-2008, 16:26
Esh.. no i sprawdziły się moje najgorsze obawy... AF wariował na odległości ~5-10m ostrość ustawiał gdzie chciał... możliwe że 300d daje ciała z takim oczkiem ale nie uśmiechało mi się ryzykować. Sprawdzałem go jeszcze z 450d i też coś dziwnie się zachowywał... dziwnie wolno łapał ostrość( wydawało mi się że szybkość działania była podobna do kitowego oka).
Teraz żałoba w domu :cry: obiektyw oddany...
Normalnie mnie krew zalała i zacząłem rozglądać się za nikonem D300 ;) ale powoli mi przechodzi... ale chyba zamiast 24-70 kupię jakieś jasne stałki...
Pozdrawiam.

mrek
10-10-2008, 20:21
[ciach]
... ale chyba zamiast 24-70 kupię jakieś jasne stałki...
Pozdrawiam.
Ale chyba nie liczysz, ze za cenę 24-70 będziesz miał ekwiwalent ogniskowych w stałkach? To nie są tanie obiektywy.

adikPL
10-10-2008, 20:41
Esh.. no i sprawdziły się moje najgorsze obawy... AF wariował na odległości ~5-10m ostrość ustawiał gdzie chciał... możliwe że 300d daje ciała z takim oczkiem ale nie uśmiechało mi się ryzykować. Sprawdzałem go jeszcze z 450d i też coś dziwnie się zachowywał... dziwnie wolno łapał ostrość( wydawało mi się że szybkość działania była podobna do kitowego oka).
Teraz żałoba w domu :cry: obiektyw oddany...
Normalnie mnie krew zalała i zacząłem rozglądać się za nikonem D300 ;) ale powoli mi przechodzi... ale chyba zamiast 24-70 kupię jakieś jasne stałki...
Pozdrawiam.


Ale czy to naturalna przypadłość tego szkła? Czy ktoś może potwierdzić takie zachowanie np. z 40D (wiadomo lepszy AF nawet od tego ze starego 5D). Bo jak jest to regułą to niezła kiszka :(

lesiu999
10-10-2008, 20:43
Nie wiem dlaczego oddałeś ten obiektyw ?? Myślę że bardziej to jest wina samego body niż obiektywu. Ja co prawda jestem systemowym innowiercą ale na bazie własnego doświadczenia powiem że w 99,9% przypadków jest to właśnie problem body, to że do tej pory nie widziałeś takich efektów wynika tylko z posiadanych słoików, na 50 przeważnie wszystko jest pięknie, dalej masz 55-200... tu problemu BF/FF nie jesteś w stanie zauważyć bo to za ciemne szkło i GO masz z założenia większe.
Ja miałem tak że po podpięciu 70-200 2,8 okazało się że mam minimalnego BF (jak podpinałem inne ciemne szkła na próbę to nie było tego widać), szybka regulacja i BF nie ma... ale na 24-70 nagle pojawił się FF (szczególnie na 24), no i kolejna minimalna korekta i jest już super.

Wielblad81
15-10-2008, 16:28
Oddałem pod wpływem impulsu... :)
szykuje mi się nowe body 40d, nikon d300, s5 pro, lub e-3...
Mam odłożone trochę ponad 4K + ewentualna stopki i nie wiem na co wydać ;/ ale chyba wstrzymam się z zakupami do następnego cashback'a.
Pozdrawiam.