PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś z forumowiczów ma może S2 IS ??



MarekC
15-06-2005, 15:01
jeśli tak, to bardzo proszę o opinie na jego temat.

W sieci znalazłem nieco opinii, fotek (całkiem ładnych) - na dpreview chyba jeszcze nie ma jego review... a zastanawiam się nad jego kupnem.

KMV10
15-06-2005, 15:05
jeśli tak, to bardzo proszę o opinie na jego temat.

W sieci znalazłem nieco opinii, fotek (całkiem ładnych) - na dpreview chyba jeszcze nie ma jego review... a zastanawiam się nad jego kupnem.

Rozmawiałem z kumplem, który właśnie go kupił. Kolega ma za sobą doświadczenia fotograficzne, a teraz potrzebował aparatu do fotografowania potomka. Generalnie przyjemny kompakt, spory zoom, karty pamięci SD (szkoda, że nie CF), zasilanie na paluszki. Całkiem użyteczny sprzęt.

MarekC
15-06-2005, 15:31
Nie pytałbym, gdyby były w tym *** Radomiu. Miałem w łapie S1, ale ponoć S2 większy i cięższy. Poza tym na jednym z for ktoś narzekał że nieciekawa ergonomia. Nie bardzo mi to pasuje ze zdjęciami aparatu, ale może faktycznie coś jest źle umiejscowione

KMV10
15-06-2005, 22:40
Nie pytałbym, gdyby były w tym *** Radomiu. Miałem w łapie S1, ale ponoć S2 większy i cięższy. Poza tym na jednym z for ktoś narzekał że nieciekawa ergonomia. Nie bardzo mi to pasuje ze zdjęciami aparatu, ale może faktycznie coś jest źle umiejscowione

Kolega wspomianał o tych narzekaniach, typu "S1 nie ma wyściełania gumowego obudowy i się ślizga w rękach", itd.
W S2 to poprawiono według jego słów, jest np. nieco wygumowana obudowa.

kilazz
17-06-2005, 14:13
Jezeli ktos jest zainteresowany, to male wizualne porownanie s1 i s2
http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~mkeller/s1s2/

Wisozup
17-06-2005, 15:53
W s1 ergonomia jest ledwie przecietna...aparat w jednym reku da sie trzymac ale tak jak to juz bylo powiedziane slizga sie...czasami kciukiem nacisnie sie jakis niepotrzebny guzik bo placza sie pod paluchami...ale jednak zalety tego aparatu(jak rowniez pewnie s2) zaslaniaja pewne niedocigniecia w kwestii ergonomii.

MarekC
17-06-2005, 16:03
W jednym ze sklepów mają być w przysłym tygodniu. Obada się, strzeli nieco fotek, które sprzedawca ma mi wypalić na CD.
Podobno cieszy się tak dużym powodzeniem, że zabrakło go w hurtowni w Austrii (słowa sprzedawcy).

FOTOGRAF
17-06-2005, 16:44
tu sa fotki z S1 IS


fotki z wlaczonym IS-em
http://img156.echo.cx/my.php?image=obraz0081dn.jpg
http://img10.echo.cx/my.php?image=obraz0603be.jpg
http://img133.echo.cx/my.php?image=obraz3510eq.jpg
http://img221.echo.cx/my.php?image=obraz1557pf.jpg
maksymalny zoom x36
http://img79.echo.cx/my.php?image=obraz0390em.jpg
po przyblizeniu w gimpie
http://img150.echo.cx/my.php?image=obraz0406as.jpg
z wylaczonym IS-em
http://img143.echo.cx/my.php?image=obraz2761tw.jpg

http://img138.echo.cx/my.php?image=obraz2773ra.jpg

mgregor
17-06-2005, 18:45
Witam,
tu np. jest recenzja S2:
http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_s2-review/index.shtml

PAWKA
18-06-2005, 10:55
(słowa sprzedawcy).

takie teksty to trzeba traktowac pol powaznie bo wiadomo o co chodzi ;)
jednak zapowada sie aparacik calkiem ladnie :)
pozdr.

osasa
08-07-2005, 03:15
Witam.Dawno tu nie zagladalem,jakos tak wyszlo ;)
Tydzien temu kupilem wlasnie ten aparat. Jeszcze zbyt wielenie moge powiedziec, ale jestem zadowolony. Zdjecia robi ladne, a filmiki... Bardzo dobre. Co prawda aparat est do robienia zdjec ;) Jestem zadowolony ze stablizacji: zdjecia z reki bez lampy na jasnooswielonej ulicy wyszly bardzo ladne.
Za jakis czas napisze wiecej. Musze na razie troche nim popstrykac:)
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow :)

alien
05-08-2005, 21:49
I co masz juz fotki?Wrzucaj ;-)

muflon
05-08-2005, 21:59
alien, przestań już męczyć o te fotki :) Tutaj (http://www.pbase.com/cameras/canon/powershot_s2_is) masz skromne 3454 sztuki. Jak przejrzysz wszystkie i będziesz chciał więcej to daj znać ;-)

alien
05-08-2005, 22:22
Ale ja chcem fotki od zwykłych szarych użytkowników...naprzyklad z maksymalnym zoomem i bez :) Jest ktoś chetny? =))))

muflon
06-08-2005, 10:24
Ale ja chcem fotki od zwykłych szarych użytkowników...naprzyklad z maksymalnym zoomem i bez :)
To są fotki od zwykłych szarych użytkowników (bo to aparat dla zwykłych szarych użytkowników). Myślisz że te setki ludzi to profesjonaliści?

alien
06-08-2005, 16:59
Jej ale ja chciałbym zobaczyc fotki konkretnych osób i konkretnych miejsc w maksymalnym i minimalnym zblizeniu..prosciej juz nie potrafie wyjasnic sory ;)

muflon
06-08-2005, 18:12
Jej ale ja chciałbym zobaczyc fotki konkretnych osób i konkretnych miejsc w maksymalnym i minimalnym zblizeniu..Nie, no ja odpadam :shock: :confused:

alien
06-08-2005, 18:26
wiem ze odpadasz bo masz inny aparat ale moze inni uzytkownicy ktorzy maja s2 czym sie pochwalą ;-)

daniel_nana
08-08-2005, 01:10
Nie pytałbym, gdyby były w tym *** Radomiu. Miałem w łapie S1, ale ponoć S2 większy i cięższy. Poza tym na jednym z for ktoś narzekał że nieciekawa ergonomia. Nie bardzo mi to pasuje ze zdjęciami aparatu, ale może faktycznie coś jest źle umiejscowione
a powiem ci ze w Radomiu to mediaMarkt ale tylko pobawic sie bo cena za droga. A kupic to najlepiej przez net www.skapiec.pl, a ja swój kupiłem w www.proline.pl
Daniel

MarekC
08-08-2005, 08:35
Dzięki - też widziałem. Gdybym miał go brać, to z Niemiec: np. 416EUR + 78 EUR za SanDisk SD 1GB jakiś superszybki... póki co skłaniam się coraz bardziej ku dSLR

morix
08-08-2005, 08:37
Witam
Trzy dni temu zakupiłem ten aparat.
jest to moja pierwsza cyfrówka - przymierzałem się do Fuji 5500 lub Minolty Z3 w sklepie ogładałem, macałem ale jak sprzedawca podał mi tego S2 decyzja była jednoznaczna :-)
Mam nadzieje że dokonałem trafnego wyboru.
Jestem jak na razie bardzo zadowolny - pierwsze odczucia to:
- bardzo szybko ostrzy zarówno na max zoomie jak i bez
- ostrzy nawet w bardzo złych warunkach oświetleniowych - wspomaganie "laserem"
- stablizacja obrazu - max zoom zdjęcia wychodzą nie poruszone
- zdziwilem się kiedy podłaczyłem go to TV - szybkość przeglądania fotek rewelacja - to chyba zasługa tego nowego procesora
- zdjęcia seryjne 2.5 zdjęcia na sek - bawiłem się i mnie zdziwiło że wszystkie zdjęcia wyszły ostre :-)
- super jakość filmów + dźwięk stereo robi naprawdę wrażenie

Pozdrawiam

alien
08-08-2005, 10:22
Gratuluje trafionego wyboru!

Z niecierpliwoscią czekam na jakieś foteczki!

morix
08-08-2005, 22:26
Dziękuję a miała być Z3 lub Fuji 5500 po pierwszych fotkach nie żałuje wydanych pieniędzy. Co do fotek hmmm na razie się uczę :-)

ali
09-08-2005, 23:36
Witam
Rowniez dolaczam do grona uzytkownikow s2 :). Nie moge sie w nim doszukac wskaznika poziomu baterii, oraz datownika na zdjeciach, chyba nie posiada tych opcji :(
pzdr

Tomasz Golinski
09-08-2005, 23:56
a po co datownik na zdjeciach? nie starczy exif??

fotomuka
09-08-2005, 23:57
datownika już jakieś parę lat nie widziałem w cyfrakach. wszystko jest w EXIF'ie jakby co.

Pio35
13-08-2005, 20:44
datownika już jakieś parę lat nie widziałem w cyfrakach. wszystko jest w EXIF'ie jakby co.

Są, sa. Nikon 4600, Kodak 4200, 6340 i zapewne inne modele.
Mydelniczki miały, to czemu nie w kompaktach?

mxw
13-08-2005, 22:09
Są, sa. Nikon 4600, Kodak 4200, 6340 i zapewne inne modele.
Mydelniczki miały, to czemu nie w kompaktach?
canony też: w powershotach jest jeden tryb (chyba tylko 1600x1200) z nabijaną brutalnie datą... :?

alien
15-08-2005, 12:16
Mimo wszystko jest to zbędna funkcja bo i tak zanim oddamy zdjęcia do fotolabu musimy je poprawiac na kompie..a przeciez sa specjalne programy ktore dodaja date i to tam gdzie chcemy...:)

Vitez
15-08-2005, 14:45
Mimo wszystko jest to zbędna funkcja bo i tak zanim oddamy zdjęcia do fotolabu musimy je poprawiac na kompie

Ta funkcja przeznaczona jest dla tego samego kregu odbiorcow kompaktow co np Direct Print - takich co zdjec prawie w ogole nie przerzucaja do komputera a od razu drukuja/odbitki robia/archiwizuja na CD - w labie najczesciej.
Dla uzytkownikow z alergia na komputer, ktorzy nawet z przegladaniem fotek za pomoca acdsee czy irfanview by sobie nie poradzili i lab musi im CD z prezentacja i autorunem przygotowywac.
Taki target... i niestety takich uzytkownikow kompaktow cyfrowych jest ogromna wiekszosc.

alien
15-08-2005, 18:15
Nie zgodze sie z Sebastianem...bo uwazam ze znakomita wiekszosc uzytkowników cyfrówek najpierw zgrywa zdjecia na komputer...jesli jest ktos kto oddaje je od razu do fotolabu niech podniesie reke albo lepiej ...niech cos skrobnie ;-)

Pszczola
15-08-2005, 18:34
Reka opuszczona. Prawie wogole do labu nie oddaje (poza negatywami do wywolania i zeskanowania). Czesc klatek i czesc zdjec cyfrowych drukuje w domu na papierze Ilforda i Agfy (do formatu A4).

Vitez
15-08-2005, 21:06
Nie zgodze sie z Sebastianem...

Po pierwsze - nie mam na imie Sebastian o czym ci juz na PW pisalem - wiec nie wprowadzaj ludzi w blad piszac tak na mnie, chyba ze jestes az tak tepy lub dziecinnie uparty by mimo zwrocenia uwagi dalej robic zle, jak wredny, zlosliwy dzieciak?


bo uwazam ze znakomita wiekszosc uzytkowników cyfrówek najpierw zgrywa zdjecia na komputer

Marketingowcy maja nieco wieksze pole do popisu niz ty w swoich badaniach i wiedza czego "zwykli ludzie" potrzebuja w aparatach. Umieszczenie w nich tych funkcji swiadczy o czyms... watpie jednak bys to zrozumial :roll: .

I nie biore tu pod uwage forumowiczow (wiec wszelkie "glosowanie" w tym watku jest bez sensu) - kazdy kto wie jak wejsc na forum raczej zgrywa zdjecia na kompa. Mowie tu o milionach uzytkownikow ktorzy komputera uzywaja jak maszyny do pisania albo i rzadziej.

mxw
15-08-2005, 21:12
Czesc klatek i czesc zdjec cyfrowych drukuje w domu na papierze Ilforda i Agfy (do formatu A4).
na czym, że tak z ciekawości zapytam?

osasa
15-08-2005, 22:05
Hej. fotek nie wrzuce, bo korzystam z netu w bibliotece, ale S2 naprawde robi dobre fotki, sporo lepsze niz A75 moim zdaniem. Jest szybki, latwy w obsludze, dobra stabilizacja :))) Jestem zadowolony. A koszt: ok 550 $ z podatkiem, + SD UltraII 512 MB za ok $ 45...
Wskanika baterii rzeczywiscie nie ma, to na minus. Datownik?? blech, nie lubie tego czegos ;)
Tak by the way: moze ktos wie czy A 520 ma to w normie ze jest ciut powolny?? Ale tak jakby na poczatku po wloczeniu, potem ciut przyspiesza??
Pozdrowionka :)))

Pszczola
16-08-2005, 07:21
na czym, że tak z ciekawości zapytam?

No przeciez napisalem, ze na Ilfordzie (Ilford Galerie Professional Inkjet Photo Range Smooth Gloss Paper - A4, super papier, ale niemal wylacznie do zastosowan 'pod szklo' lub 'pod folie') i Agfie (AgfaJet 102x152mm) ;-)

A jesli chodzi o drukarke to HP 5550 + oryginalne tusze foto.

alien
16-08-2005, 08:36
Vitez napisał : "Marketingowcy maja nieco wieksze pole do popisu niz ty w swoich badaniach i wiedza czego "zwykli ludzie" potrzebuja w aparatach. Umieszczenie w nich tych funkcji swiadczy o czyms... watpie jednak bys to zrozumial ."

Jakos nikt w aparatach podobno nie umieszcza tych funkcji wiec wynik jest prosty..."marketingowcy" twierdza ze uzytkownicy nie maja z tym problemów ;-)

Vitez
16-08-2005, 10:32
Jakos nikt w aparatach podobno nie umieszcza tych funkcji

Jak nie jak tak?

Powershoty (te nowsze) maja (datownik), kolega Pio35 wymienil kilka innych modeli. I juz te kilkanascie modeli powoduje ze uzyte przez ciebie slowko "nikt" traci wartosc logiczna :roll: .

(mowa o funkcjach datownika i directprint a dorzucilbym do nich rowniez wszelkie efekty specjalne)

alien
16-08-2005, 14:18
No to czemu wiekszosc narzeka ze nie ma ;-) Inaczej nie byloby wątku....pozatym co to za datownik jesli tylko w niskich rozdzielczosciach....=) A te kilka modeli...no coz..na rynku jest ich kilka tysiecy ;p

A co do nikt...dalej jest podobno....jesli juz tak sie czepiasz ;)

muflon
16-08-2005, 14:24
A co do nikt...dalej jest podobno....jesli juz tak sie czepiasz ;)
Nawiązując... myślę słoń oni brać za lista brak chwilowy przepraszamy sensu :)

Vitez
16-08-2005, 20:09
A co do nikt...dalej jest podobno....jesli juz tak sie czepiasz ;)

"Podobno" w polaczeniu z "nikt" rowniez sprowadza wartosc logiczna "nikt" do zera :p .

alien
16-08-2005, 20:42
czyli wartosc nikt wynosi zero a wiec traci znaczenie...i znowu wyszlo na moje ;-)

ale moze wróćmy do tematu ;)

GUja
12-09-2005, 18:22
a odpowiedzcie mi na 2 pytania:

1. mam a60 - wymieniam go na canon S1 lub KM z3 LUB S2 , tylko czy S2 jest wart roznicy cenowej miedzy S1/2 ?
(do s2 pociaga mnie 2.4 kl/s oraz NIBY szybszy AF)

2. Jesli juz zdecyduje sie na wydatek ~2000 to wydaje mi sie ze to zbyt duzo jak na kompakta :( nie ?

Simon
12-09-2005, 19:03
Od niedawna uzywam S2. Mialem zamiar wydac na aparat ~2000, wiec poradzilem sie kolegi, swoistego maniaka ;-) Porownal kilka modeli w podobnej klasie, w podobnych cenach, powiedzial cos do mnie w niezrozumialym jezyku, z czego logiczne dla mnie bylo S2 na koncu... No i mam. Powiedziec zbyt wiele nie powiem, gdyz dopiero zaczynam zabawe z fotografia, wczesniej nic nie mialem, ot co. Jednak wydaje mi sie, ze zdjecia robi ladne, nieporuszone, zoom daje swietne mozliwosci. Jak go lepiej poznam napisze wiecej :) Na razie niech pisza Ci, co maja zawalony podpis dziwnymi cyferkami, a jak! :)

Marius
14-09-2005, 17:06
Ja też juz mam. ale trafił mi się wadliwy model i został wymieniony, na pierwszy rzut przyjemne fotki choć dopiero go poznaję.

Simon
14-09-2005, 18:41
Ja też juz mam. ale trafił mi się wadliwy model i został wymieniony, na pierwszy rzut przyjemne fotki choć dopiero go poznaję.

Jaka wada mu sie przytrafila, z ciekawosci pytam...?

daszek
14-09-2005, 20:50
Ja uzywam od kilkunastu dni, super aparacik.
Co do wadliwosci, to zauwazylem mikroskopijny pypec za pierwsza soczewka.
Ale nie bede tego reklamowal, bo jest to "wada" bez znaczenia dla zdjec.

zdroofko
Daszek

Marius
15-09-2005, 15:20
Pytasz jaka wada? W nocy na dworzu przy lampie zdjęcia miały dużo plam. Coś co przypominalo np. monitor pobrudzony koniuszkami palców momentami tego było bardzo dużo.

Vitez
15-09-2005, 20:12
Pytasz jaka wada? W nocy na dworzu przy lampie zdjęcia miały dużo plam. Coś co przypominalo np. monitor pobrudzony koniuszkami palców momentami tego było bardzo dużo.

Przeciez to kurz/deszcz/snieg oswietlony lampa blyskowa robi takie plamy :roll: .

daniel_nana
16-09-2005, 09:36
Vitez ma racje, tez waliłem foty (nastawiłem zeby cpykał co minute) przy grilowamiu i jak juz sie sciemniło to połowa zdjeć miała takie plamy. No i potem zaskoczyłem ze to napewno syf z palących gałęzi z ogniska jak opadał to dał takie efekty.

RJanusz
16-09-2005, 10:53
(...) Myślę, że odpowiednim sprzęcikiem dla jej potrzeb będzie Canon (no bo cóż by innego :mrgreen: ) S1 IS lub S2 IS.
Teraz mam pytanie do posiadaczy tych aparatów, czy faktycznie jest sens dopłacać 80-100% wartości S1 do S2? (...)

Witaj,
Ja zdecydowalem sie doplacic. Powodow niewiele:
1) jednak wielkosc matrycy - jest z czego kadrowac
2) wg bardzo wielu roznych opinii (nie mialem nigdy w rekach S1) znacznie szybszy AF oraz start aparatu
3) ogolnie szybszy aparat (DiG!C II), mozliwosc 'walenia' nieskonczonej serii zdjec (skonczonej, jesli zabraknie miejsca na karcie)

no i potencjalnie dla Ciebie:
4) karty SD - zona nie bedzie miec zakusow do CFek z Twojego 20D

;-)
Pozdrowienia,
Radek

Marius
16-09-2005, 17:20
To żaden kurz itp. Po wymianie zdjęcia były ok także w tych samych miejscach. Zresztą z tymi zdjęciami byłem u znajomego fotografa, który z czymś takim nigdy się niespotkał. Zresztą aparat został wymieniony bez problemu co dobrze świdaczy o firmie.

Marius
16-09-2005, 17:23
A zapomniałem jeszcze dodać, Ze bez lampy też potrawiły być te plamy tylko mniejsze i dodatkowo dwie były w tym samym miejscu zawsze.