PDA

Zobacz pełną wersję : canon g3 -- konwertery tele, wide, makro



satanico
21-05-2004, 21:57
witam,
mam canona g3, chcialby dokupic pare akcesoriow. chodzi o konwertery telephoto i wideangle, moze jakis filtr uv dla ochrony szkla. chcialbym tez pobawic sie w makro. w zwiazku z tym mam pare pytan. licze, ze ci, ktorzy takie akcesoria posiadaja, podziala sie odswiadczeniami:
1. co wybrac? jakich producentow polecacie?
2. jaka tulejke kupic? oryginalna (droga brrrrr) czy jakis ekonomiczny zamiennik?
3. gdzie kupic? na wakacjach bede w usa, moze znacie jakies tanie sklepy? (ebay przegladam na biezaco, ale nie wiem co wybrac).
4. jak to jest ze srednica tulejki--spotkalem sie najczesciej z 52 lub 58mm, jest moze roznica w dostepnosci konwerterow/filtrow?

dziekuje i pozdrawiam wszystkich fanow g3 :)

Algier
21-05-2004, 22:17
Wszystko zależy od tego czy chcesz inwestować w oryginalne akcesoria czy jakieś zamienniki. Oryginalne konwertery są tylko na 58mm.

Konwerter szerokokątny WC-DC 58N
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25356477

Telekonwerter TC-DC 58N
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25356783

Ja chyba zainwestuje w oryginały :)

mroczny
22-05-2004, 00:11
1. co wybrac? jakich producentow polecacie?
Liderem jest RAynox, ale ma drogi sprzęt, w stanach o wiele taniej niż u nas


2. jaka tulejke kupic? oryginalna (droga brrrrr) czy jakis ekonomiczny zamiennik?
Polecam tuleję ze sklepu foto-tip.pl wraz najlepiej z zestawem pchronnym <tuleja + UV + dekiel>


4. jak to jest ze srednica tulejki--spotkalem sie najczesciej z 52 lub 58mm, jest moze roznica w dostepnosci konwerterow/filtrow?
Tulej ma 52mm, podobnie konwertery Raynox'a, a tak na marginesie 52mm jest tańszą opcją, gdyż mniej materiałów trzeba zużyć na produkcję niż w 58mm

satanico
22-05-2004, 11:06
a co powiecie na http://www.lensmateonline.com ? tuleja wyglada naprawde solidnie (aluminiowa), poza tym w ofercie kilka konwerterow w miare przystepnych cenach.

mroczny
22-05-2004, 13:40
a co powiecie na http://www.lensmateonline.com
Serwis dobry i sprzęt też klasa, Vitez tam często zagląda więc zagadaj do niego, coś ci podpowie i opowie. :D

DrFreak
23-05-2004, 23:59
[quote]1. co wybrac? jakich producentow polecacie?
Liderem jest RAynox, ale ma drogi sprzęt, w stanach o wiele taniej niż u nas

trudno sie nie zgodzic z taka opinia, nawet u nas na krajowym smietniku pojawil sie taki test konwerterow, a pod mlotek poszly: Canon, Raynox, King
http://www.fotogenia.info/index.php?text=artykul

Jednak ja zachecam przed zakupem do zobaczenia efektow jakie daja telekonwertery.

POZDRAWIAM

MaJak
27-05-2004, 11:20
luknij na www.foto-tip.pl
kupiłem tam zestaw: metalową tulejkę 52mm, filtr uv, pol i dekielek

Pozdro,
Marcin

Vitez
27-05-2004, 23:41
luknij na www.foto-tip.pl
kupiłem tam zestaw: metalową tulejkę 52mm, filtr uv, pol i dekielek


Mialem tulejke z lensmate. Po roku uzywania nadal dobrze sie trzymala. Nowiutka tulejka z foto-tip od razu miala luzy tak ze obawialem sie nosic aparat w plecaku by mi tulejka nie odpadla.
Filtry z foto-tip (i nie tylko) firmy King sa delikatnie mowiac... kiepskie.
Filtry kupuje sie na dlugi czas i warto przez ten dlugi czas ich uzywania (o ile nie zgubisz/zniszczysz/porysujesz) uzywac filtru dobrej jakosci (tak samo tulejki). Moze sie wydawac tania i szybka oferta, ale ja jednak wole zaplacic za cos drozej na dzien dobry by pozniej miec pewnosc jakosci (dlatego nie kupuje np ubran na bazarach - moga sie te ubrania rozleciec po pierwszym praniu).
Z tulejka moze mialem akurat pecha, choc widzialem glosy od innych osob ze ma troche luzu.
Natomiast filtry - radze kupic sobie oddzielnie tulejke a filtry UV i POL wziac Hoya HMC - srednia klasa filtrow tej firmy ale o niebo lepsze niz King a do G3 wystarczajace. Koszta to ok 40zl za UV 52mm i ok 80zl za POL 52mm - jak sie dba o filtry to przynajmniej na rok wystarcza wiec to zaden koszt za lepsza jakosc.

greg
28-05-2004, 00:48
Jestem ciekawy gdzie mozna tak tanio kupic filtry Hoya HMC. Sam ostatnio przegladalem ceny tych filtrow w sieci i najtaniej udalo mi sie znalezc w http://www.fotoplus-net.com.pl/
Hoya UV HMC kosztuje 62zl (ale juz chyba lepiej doplacic 11zl i kupic Super HMC) a polar HMC to juz koszt 192zl.

Vitez
28-05-2004, 03:40
Jestem ciekawy gdzie mozna tak tanio kupic filtry Hoya HMC.

Na Allegro :P . Ja znalazlem fajnego i taniego sprzedawce z Warszawy (dowozil mi prawie pod dom :) ), nick rudyrysiek na Allegro. Wysylkowo tez sprzedaje, jak nie ma aktualnie aukcji z danym filtrem to napisz mu maila - pewnie ma tylko nie wystawil/aukcja sie skonczyla.
Z cenami jestem oczywiscie nieprecyzyjny, swoje kupywalem 67mm i tylko strzelalem ile moga 52mm kosztowac.

Aszu
28-05-2004, 09:01
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=589822

Popatrz u DUSZYKA. Gość ma dużo filtrów o różnych rozmiarach i jest pewny!

Algier
29-05-2004, 23:11
Telekonwerter TC-DC 58N - znacie jakieś linki do przykładowych fotek wykonanych z tym konwerterem?

[ Dodano: Czw Cze 17, 2004 7:18 pm ]
Odebrałem dzisiaj oryginalną tulejke LA-DC 58B oraz telekonwerter TC-DC 58N.
Wszystko ok, tylko tulejka ma trochę luzu :(

satanico
07-08-2004, 20:48
witam,
chcialem tylko poinformowac zainteresowanych--zakupilem tuleje lensmate. pasuje doskonale, ani grama luzu. przykrecilem sobie narazie filtr uv hoya hmc (kupiony takze na lensmateonline.com) i uff juz troche mniej sie boje o szkielko :) a teraz czekam na kenko 2x i raynoxa 0.66 coby sobie zmienic troszke kat widzenia ;)

pozdrowienia dla fanow g3
--
kuba--g3 fan

krwisty
08-08-2004, 10:28
witam,
jaki byl czas oczekiwania na przesylke z lensmateonline w Twoim przypadku? przymierzam sie do zakupu ichniejszej tulejki 52mm, a byc moze nawet szerokokątnego konwertera raynoxa 0.7x (na 0.66x mnie nie stac niestety poki co). Czy miales jakies problemy z clem?

pozdrawiam :)

satanico
08-08-2004, 14:27
hmm jestem w usa obecnie, wiec nie bylo problemow. od zamowienia minelo ok. tygodnia. nie mam pojecia jak to jest z wyslaniem do polski. z clem chyba nie bedzie problemu, niech napisza moze na wszelki wypadek, ze to prozenet na przesylce, jedyny pomysl jaki mam :) pozdrowienia

Vitez
08-08-2004, 19:13
jaki byl czas oczekiwania na przesylke z lensmateonline w Twoim przypadku?

Ok 10 dni wliczajac weekend.


Czy miales jakies problemy z clem?


Na paczce byla napisana mniejsza wartosc niz zawartosc. Podobno standardowo tak robia.

satanico
16-08-2004, 20:45
wlasnie odebralem telekonwerter kenko 2x. jak narazie jedna powazna wada--brak porzadnych powlok antyodblaskowych. momentami widac straszne flary. poza tym troche abberacji w rogach no ale z drugiej strony czego sie spodziewac za te pieniadze. mialbyc raynox 2020, ale akurat go nie mieli na stanie, wiec jest kenko. zreszta wszystko i tak wyjdzie w praniu, zrobie pare zdjec i sie okaze :) oczywiscie info dla zainteresowanych i nieco OT. pozdrowienia od g3 fana

ps. czekam jeszcze na kenko wideangle 0.5x, oczywiscie dam znac na forum co i jak, moze komus sie przyda.

MaJak
12-09-2004, 21:48
jakiś czas temu (tak ze 2mies. ale nie jestem pewien) przeglądałem w Empiku, polską gazetę fotograficzną (zdawało mi się że to był foto-kurier ale w archiwum na ich www nie ma tego) w której był duży test porównawczy różnych konwerterów do G5 - wiem, że to brzmi troszke śmiesznie :) ale serio wypadło mi z głowy co to była za gazeta, ale teraz chętni bym ją kupił - ktoś podpowie? albo podeśle skan?

Dzięki!!
Marcin

krwisty
13-09-2004, 07:37
do mnie dotarl juz raynox 720, czekam jeszcze tylko na tulejke, jak tylko ona do mnie przyjdzie podziele sie wrazeniami i zdjeciami - rzecz jasna :)