PDA

Zobacz pełną wersję : Proshow - nagły problem z pikselozą



Cichy
25-09-2008, 16:48
Pojawił mi się mały problem, nie jest on ściśle związany z ustawieniami w Proshow, bo mam cały czas takie same, ale z komputerem.

Mianowicie przy skalowaniu prezentacji z proshow na Fullscreen wyskakuje mi pikseloza. Dotychczas wszystko się ładnie skalowało, a teraz nagle ten problem. Na innych kompach prezentacje wyświetleją się dobrze. Prezentacje, których nie skaluję tylko wymuszam im określoną rozdziałkę wyświetlają się dobrze. Czego to może być wina, jakichś sterowników, ustawień karty itp ? Nie mam zielonego pojęcia.

yogi-bear
25-09-2008, 17:14
Jaki jest plik wyjściowy z tego proshow? Coś typu AVI, MPEG? Możliwe że to kwestia kodeków video na Twoim komputerze.

Cichy
25-09-2008, 17:19
exe ...

medic
25-09-2008, 17:46
mialem ten sam problem...
odpalam to zawsze w exe i na zmniejszonym bylo ok... na full pixel na maxa.

pomaga jak zaznaczysz w opcjach wyjsciowych pliku :

1.quality na maxa
2.odznacz - limit rendering size...

mam nadzieje,ze pomoze...

Cichy
25-09-2008, 17:58
Nie nie, to nie chodzi o ustawienia w Proshow, wszystkie stare prezentacje, które wyświetlały się OK, teraz są źle..

To coś z kompem, tylko cholera, co... Sterowniki przeinstalowałęm od Grafiki, DirectX też...

PS. Zauważyłem, że pikseloza pojawia się już na etapie edycji, do momentu, gdy nie włączę "play" jest dobrze, a potem pikseloza (jak na obrazku poniżej).


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img224.imageshack.us/img224/4139/proshowjx2.jpg)

A przykładowa prezentacja FullScreen jest tutaj:

www.kubacichocki.pl/test1.exe

U Was z pewnością nie będzie pikselozy...

heniek
25-09-2008, 19:49
Cichy,
przywracanie systemu :-)

myśle jeszcze o jakości(rozdzielczości) zdjęć w Twoim pokazie....
zerknij dla porównania na moje:
http://rapidshare.com/files/148341663/test.exe.html

djcargo
25-09-2008, 20:18
U mnie wyświetla się dobrze (rozdzielczość 1280x800).
Ja bym w sterownikach od grafiki popatrzył. Masz Geforce'a czy ATI?

krzypol
25-09-2008, 21:00
Proponuję zainstalować jeszcze raz sterowniki do karty graficznej. U mnie prezentacja wygląda OK.

Cichy
25-09-2008, 21:41
przeinstalowałęm sterowniki od ATI, no nic, pewnie będę musiał doczekać do reinstalki windy :)

Cichy
25-09-2008, 22:58
Po części doszedłem, co jest przyczyną.

Miałem ustawiony schemat okien "Klasyczny Windows". Po zmianie na Aero sytuacja wróciła do normy. Czyli problem siedzi gdzieś w ustawieniach windowsowych. Znak to taki, że jeśli się u nas prezentacja wyświetla dobrze, nie znaczy to, że u klienta będzie tak samo, zwłaszcza przy skalowaniu na FullScreen. Więc uczulam :)

ArturBonoVox
25-09-2008, 23:34
To ja sie podczepie do watku. Nie sprawdzalem jeszcze tej opcji. Wyjsciowa prezentacja z Proshow na DVD. Czy po zaznaczeniu opcji: Include original files on DVD, czy poza tym ze pojemnosc zwiekszy sie dwukrotnie, uzyskam lepsza jakosc zdjec na prezentacji na TV?

bogunow
28-01-2010, 02:02
Cichy napisz czy poradziłeś sobie z tym problemem i jak ? Mam to samo u siebie. Zainstalowałem na próbę Win 7 64-bit, wszystko ładnie chodzi ale mam totalną pikselozę w proshow oraz przy niektórych plikach viedo (zależy jakim playerem odtwarzam). W proshow prezentacja na full screen ładnie wygląda dopiero gdy rozdzielczość ustawię taką jak ekranu w innym przypadku przeskalowanie jest tragiczne ... czy trzeba będzie wrócić do XP ? Nie chciałbym :(

root
01-02-2010, 18:35
winą jest system operacyjny. na xp chodzi bez zarzutu, na win7 pojawiają się takie kwiatki. kiedyś znalazłem na to rozwiązanie, ale za cholerę nie mogę się teraz do tego dokopać.

marekb
08-02-2010, 22:57
na xp też nie jest ok. Ciekawe, że po powrocie do menu wszystko wraca do normy.?

bogunow
27-03-2010, 23:12
na xp też nie jest ok. Ciekawe, że po powrocie do menu wszystko wraca do normy.?

Na XP jest ok. Zainstalowałem XP obok Win7 i jest ok. Wg mnie wina po stronie siódemki ale jeszcze nie doszedłem o co biega - źle przeskalowuje obraz jak w tytule "pikseloza".