PDA

Zobacz pełną wersję : [Dawid Gaszyński] żużel



Dawid Gaszynski
25-09-2008, 10:53
Kilka zdjęć wykonanych na spotkaniach żużlowych Sparty Wrocław

Poniżej zdjęcia, a tu mały miks z YouTuba o moich zdjęciach z żużla
http://pl.youtube.com/watch?v=hEc4TCmIrm8


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.wroclawianie.info/gaszynski/zuzel/images/10.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.wroclawianie.info/gaszynski/zuzel/images/01.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.wroclawianie.info/gaszynski/zuzel/images/04.jpg)

Kolaj
25-09-2008, 11:17
Niezłe! Bardzo niezłe! Super!

roger-krk
25-09-2008, 12:47
Super! Jak patrze na to 1sze to aż mnie wszystko boli :p

P.S.
Na swojej stronie masz literówkę w menu.. Zamiast "trenerzy" jest "trzenerzy"
Pozdrawiam:)

MacGyver
25-09-2008, 13:55
Bardzo żużlowe :-) Przejżałem sobie również zakładkę "żużel" na Twojej stronie, ze zdjęć widać że od początku do końca wiesz co chciałeś pokazać.
Filmik też fajnie zrobiony, chętnie obejrzałbym go w lepszej jakości.

Jedi
25-09-2008, 14:12
Podobają mi sie zdjęcia. Na jedynce fajnie uchwycony moment.

josif
25-09-2008, 14:40
super, gratulacje,
jak fota dobra to i braki techniczne nie szkodzą

yaro78
25-09-2008, 15:04
brawo !!!
najpierw jest trzęsienie ziemi a potem akcja się rozwija jeszcze bardziej:mrgreen:

DonBolano
25-09-2008, 16:49
A czym to w ogole fociles??
Wypadek musial byc bolesny..

pawelloon
25-09-2008, 16:54
a teraz troszke krytyki...
Fotki troche bez wyrazu, pojedyncze sylwetki nie przedstawiają
atrakcyjnosci tego sportu.
Wypadek na zbyt szerokim kadrze, wtedy dobrze jest śledzić ciasno zeby wydobyc "wyraz" tego jakby nie było przykrego zdarzenia.
Zbyt mało dynamiki..
Ale ja tez na początku do tego dochodziłem. Pozdr

Dawid Gaszynski
26-09-2008, 12:09
Roger krk : z lenistwa nie poprawiam :shock:
MacGyver : można kliknąć i film jest w trochę lepszej jakości na YouTube
josif : masz na myśli wypalenia ? Złożona sprawa w tym wypadku. Długo by wyjaśniać ;)
Donbolano : 30D z 70-200 F4
pawelloon : bez komentarza :lol:


A tak w następnym numerze Lustrzanki będzie to wyglądać mój tekst ze zdjęciami o żużlu

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://89.149.242.190/dev275/0/441/174/0441174394.jpg)

DonBolano
26-09-2008, 14:00
1. Wszedlem na Twoja stronke i nie wiem, czeny tych lepszych tutay nie dales ;)
2. Mozesz dac wieksza wersje tego wypadku - co jest w gazecie, a nie ma go tutay.

mientowy
26-09-2008, 22:15
Jak na swiatlo ktorego miales az za dosc to zdjecia bardzo marne! zachwyt moze byc jedynie u osob ktore nie maja doczynienia z fotografowaniem tej dyscypliny! Nie przygladalem sie dokladnie czy zdjecia pochodza z jednego spotkania czy moze jest to zlepek kilku imprez. To ze sie nie przygladalem to zly znak! znaczy ze ani jedno uejcie mnie nie porwalo. Kolega oceniajacy nieco krytycznie ma sporo racji.
Ja nie bede ocenial bo o to nie prosiles coz jestes powiedzmy na poczatku drogi wszystko przed toba. Naucz sie czerpac nauke z konstuktywnej krytyki a pewnie keidys jelsi po paru latach spedzonych na stadionach nie zabraknie Ci zapalu do tej jakze innej i pieknej dyscypliny moze cos z tego byc!

pamietaj kazdemu na poczatku wydaje sie ze robi najlepsze zdjecia na swiecie! popatrz na te same zdjecia ktore teraz pokazales za rok o tej samej porze i ocen je sam. Mozesz nawet pochwalic sie ta samoocena z kolegami z CB bedzie to zapewne dobra lekcja. Jesli w przyszlym roku ocenisz zdjecia tak jak sie tego spodziewam to znaczy ze sie rozwijasz ejlsi jednak nadal przeswiadczony bedziesz w hura optymizmie to zank ze powinienes realizowac sie troszke w innej dziedzinie fotografii.

Dawid Gaszynski
26-09-2008, 23:44
DonBolano : oto fotka, a na You Tube masz więcej klatek z tego


https://canon-board.info/imgimported/2008/09/2zizns1-2.jpg
źródło (http://i38.tinypic.com/2zizns1.jpg)

Mientowy : bez komentarza

mientowy
27-09-2008, 00:00
Mientowy : bez komentarza

jak bez komentarza jak w prywatnej korepsondencji mnie obrazasz! Prosisz o rady potem ciskasz sie jak urazony dzieciak.

ok ja sie myle Twoje zdjecia sa najlepsze slij je na konkursy i wygrywaj nagrody! Zacznij jezdzic po swiecie zarabiaj na fotografii zuzla! Pewnie Mike Patrick juz sprzedaje swoj sprzet bo martwi sie ze zabierzesz mu chleb!

Dawid Gaszynski
27-09-2008, 00:03
Również bez komentarza.

adino
27-09-2008, 00:53
weź chłopie bo twoje "bez komentarza" robi z ciebie zapłakanego bachora byś sie wytłumaczył jak facet bo kolega dobrze pisze chce pomóc a ty nic....

wystawiłes zdjecia to musisz liczyć się z krytyką.....
moze facet zna się lepiej i wie co mówi a nie musisz obrażać go na PW pisz tutaj chętnie poczytamy jak to wygląda z twojej strony

Dawid Gaszynski
27-09-2008, 01:21
Po prostu nie mam ochoty wdawać się w jałowe polemiki. Mam do tego całe szczęście prawo. Dlaczego nie mam ochoty wdawać się w takie jałowe polemiki ? Żeby ocenić cudze zdjęcie wypada wiedzieć w jakich warunkach zostało zrobione. Dopiero kiedy to wiesz możesz zacząć konstruktywnie krytykować. Przeczytałem dokładnie dwa krytyczne wpisy i nie zobaczyłem w nich ani konkretnych uwag, ani też rad jak na przyszłość się z czymś uporać.

pawelloon skrytykował fakt, że zamieściłem sylwetkę pojedynczego żużlowca. Wszedłem więc na stronę pawelloona a tam ... cała masa pojedynczych sylwetek żużlowców. I co ja mam myśleć o takiej osobie, która zarzuca mi jakiś błąd, a sama z lubością robi takie zdjęcia ? Jeżeli dla kogoś fruwający motor czy tryskający spod kół "żużel" to zbyt mało dynamiczne zdjęcia to również dość trudno mi podjąć rozmowę z taką osobą. Widocznie tak różne są w naszych słownikach terminy "dynamiczny", że rozmowa sensu nie ma - i stąd wolę napisać "bez komentarza".

Mientowy pisze, że miałem aż dość światła ... podczas, gdy światło było kiepskie. Gdyby zapytał jakie były warunki może skrytykowałby z sensem, a tak ocenił jako dobre światło zachodzącego słońca, które było już nisko popołudniem i świecąc zza zawodników rozjaśniało kurz myląc AF.

Jak mam odnieść się do wypowiedzi typu "zdjecia bardzo marne". Czy to jest konstruktywna krytyka zawodowca ?

Jak rozumiem kogoś zabolało chyba, że wkleiłem coś z jego podwórka, a na dodatek nie padłem na kolana na widok mistrzów. Z pewnością zabolało to, że kilku osobom spodobały się zdjęcia. Nie uważam, że pozjadałem wszystkie rozumy, nie uważam, że robię genialne zdjęcia. Wiem co jest moją bolączką, wiem, że trzeba jeszcze trochę się uczyć, ale niekonstruktywna krytyka podszyta - ba, mówiąca niewybredną aluzją "chłopczyku gówno robisz, ale ucz się" - nie jest jest treścią do jakiej chciałem się odnosić. Stąd "bez komentarza".

adino - nie chcąc pisać tego wszystkiego co właśnie napisałem teraz wolałem pisać "bez komentarza". Po prostu nie miałem ochoty zaczynać rozmowy z kimś kto już w pierwszym swoim wpisie więcej wylewa jadu i występuje do mnie z pozycji genialnego mistrza zamiast skupić się na ewentualnym problemie zdjęcia. Swoją drogą zerknij na swoją wypowiedź - fakt, że korzystam z prawa do niepodejmowania z kimś przepychanki nazywasz byciem "zapłakanym bachorem" ? Sugerujesz, że brak mi męskiej dojrzałości, bo nie rozdziawiłem przed kimś na forum szczęki ?

I to tyle... zostawiam pole do popisu dla mistrzów i ich towarzystwa wzajemnej adoracji, którzy zapewne przeinaczą połowę mojej wypowiedzi, żeby móc pisać i pisać, i pisać...

Krzychu
27-09-2008, 02:35
Żeby ocenić cudze zdjęcie wypada wiedzieć w jakich warunkach zostało zrobione.

Mylisz sie - jest to calkowicie bez znaczenia. Albo jest dobre albo nie. Tlumaczenie w jakich zostalo zrobione warunkach nic mu nie pomoze...

Dawid Gaszynski
27-09-2008, 02:49
Masz rację, że zdjęcie jest dobre albo nie. Jednak jeżeli ktoś chce konstruktywnie je ocenić, poradzić, wypowiedzieć się o tym co zostało źle zrobione a co dobrze wypada żeby wiedział jak powstało i w jakich warunkach. Pisałem o tym we wcześniejszym wpisie. Człowiek chcący uchodzić za mistrza poucza, że mimo dobrego światła ... a tam światło było raczej nieciekawe.

dr11
27-09-2008, 02:51
Na początku chciałbym powiedzieć, że z żużlem miałem tyle do czynienia, co nic. Słyszałem czasem brzęczenia silników, jak mieszkałem na wrocławskim Sępolnie :)
O ile zdjęcia z wypadków przedstawiają cały dramatyzm zamrożony w kadrze, o tyle sylwetki przejeżdżających zawodników, dla przykładu nr 3, mogłyby być zrobione z nieco dłuższym czasem tak, aby panoramując pokazać ich ruch.
Takie tam moje 0,03 zł :)

Dawid Gaszynski
27-09-2008, 02:55
Ja nigdy nie byłem zwolennikiem długich czasów. Jakoś nie mogę się przekonać do tego. To chyba po prostu kwestia gustu, bo sporo osób gustuje w takich zdjęciach z żużla. Wolę starać się łapać zamrożony obraz. Marzeniem byłoby dla mnie w świetnej jakości złapać strzelający spod kół "żużel" itp.

mientowy
27-09-2008, 08:58
Nie chcesz slyszec podpowiedzi na temat fotografii zuzlowej a w zasadzie nie potrafisz czerpac z tego co pisze rad wiec jest to syzyfowa praca. Im wiecej pisalem na pw majac nadzieje ze cos do ciebie dotrrze tym wiecej slyszalem obelg. Dowiedziałem sie ze ejstem durniem ze mam kompleksy ze nalezy zwracajac sie do mnei pisac z malej litery itd.

Piszesz o konkurencji i ze mnie cos boli hmm nie wiem dla kogo chcesz byc konkurecja na tym etapie przyda sie wiecej pokory do swoich zdjec!

W moim pierwszym poscie na forum pisalem abys za rok zobaczyl te swoje umieszczone tu ujecia to jest rada i nauka. Ale nie wiem dlaczego jej nie widzisz!

Jesli mowisz ze miales zle swiatlo to powim ci ze nie widziales jeszcze zlego swiatla na zawodach. Jedz sobie do Ostrowa zrob tam zawody przy sztucznym swietle a nauczysz sie doceniac dobre swiatlo ktore miales na zdjeciach!

Zdjecie upadku nadaje sie do gazety na bw pod warunkiem ze nikt nie ma lepszego a gazeta takie chce. Dzis klient decyduje co kupi. natomiast jako zdjecie do pochwalenia sie jest po prostu slabe.

Dynamika w zuzlu nie do konca polega jedynie na tryskajacej nawierzchni spod kol. Zamiesciles wroclawskiego zawodnika ktory jedzie za kims. ma przed soba kawalki nawierzchni ktore zostawil lepszy od niego. Pisalem ze takei solowki trzeba dopieszczac na maksa. Ze przydalo by sie aby bylo widac jego oczy. Znow od zdjecie ale bez zachwytow. jak zawodnik skladajac sie na luku popatrzy na ciebie a w oczach ebdzie widac groze lub to ze sie do ciebie usmiecha to bedzie cos a teraz ... ot zdjecie.

lekcje i rady ktore i tak masz w powazaniu sa bezcelowe pierwsza chyba najwazniejsza to pokora. Bez niej nie zrozumiesz pozostalych!

Dawid Gaszynski
27-09-2008, 10:05
Można tak pisać i pisać. Mógłbym rozebrać na części pierwsze Twoją wypowiedź i wykazać masę jakiś sprzeczności ... i jaki to ma sens ? Chcąc tego uniknąć, takiego p... trzy po trzy wolałem pozostawiać to bez komentarza.

adino
27-09-2008, 10:47
Przeczytałem dokładnie dwa krytyczne wpisy i nie zobaczyłem w nich ani konkretnych uwag, ani też rad jak na przyszłość się z czymś uporać.




Nie uważam, że pozjadałem wszystkie rozumy, nie uważam, że robię genialne zdjęcia. Wiem co jest moją bolączką, wiem, że trzeba jeszcze trochę się uczyć, ale niekonstruktywna krytyka podszyta


Po prostu nie miałem ochoty zaczynać rozmowy z kimś kto już w pierwszym swoim wpisie więcej wylewa jadu i występuje do mnie z pozycji genialnego mistrza zamiast skupić się na ewentualnym problemie zdjęcia.

I trzeba było napisac było by dużo lepiej bardziej sympatyczniej a przynajajniej my byśmy wiedzieli co o tym sądzisz, a z drugiej strony osoby krytykujące wiedziały by co o tym sądzisz i jakiej krytyki czy porad powinni udzielać


Sugerujesz, że brak mi męskiej dojrzałości, bo nie rozdziawiłem przed kimś na forum szczęki ?

tego nie sugeruję mi nic dotego nie chodzi mi o podburzanie emocji, chodziło mi o to żebyś napisał to co wyżej wymieniłem tak żeby był wgląd do sytuacji bo "bez komentarza" to tak jak byś uciekał i nie miał nic do powiedzenia na to co napisali koledzy (czyt. krytyka)

Mi osobiście zdjecia się podobają nigdy nie robiłem zdjeć tego typu ale mam zamiar zaczać.
1. trochę dla mnie za jasne a z tym jednym żużlowcem to bym popanoromował ale to kwestia gustów :)

pawelloon
27-09-2008, 11:16
pawelloon skrytykował fakt, że zamieściłem sylwetkę pojedynczego żużlowca. Wszedłem więc na stronę pawelloona a tam ... cała masa pojedynczych sylwetek żużlowców....

no stary,
ale wez pod uwage ze ja zuzel fotografuje od dobrych paru lat od amatorskich zawodow po zawody serii Grand Prix!
Teraz policz sobie srednio na zawodach okolo 500 zdjec razy 30-40 imprez w roku. Wiec normalne jest ze na stronie mam wszystko od treningu gdzie zawodnicy jezdza pojedynczo, po zawody gdzie widac bliski kontakt miedzy zawodnikami. Razem z Mientowym bawimy sie w to juz długo i mam porownanie dosyc zawodowe bo siedzimy w tym "mocno"
Wystawiles foty do oceny a że jestem mocno "wrażliwy" na punkcie zaj.....stych fotek tego sportu ( wciąż "poluje" na swoje zdjecie roku) wiec je oceniłem. Ja takie fotki nigdzie nie wykorzystuje, leżą na płytach dlatego nie robia na mnie wrażenia. Trzeba troszke schylic głowe i popracowac nad techniką. Ja też sie tego uczyłem i z roku na rok było lepiej a fotki z lat poprzednich wyraźnie odstaja od coraz to nowszych.
Nie przejmuj sie krytyką tylko uwazniej dobieraj zdjęcia i pracuj nad coraz lepsza ich jakością..

Dawid Gaszynski
27-09-2008, 11:23
Chyba najbardziej Was zbulwersowało to, że nie mam ochoty z Wami polemizować ani padać na kolana. A cóż w tym takiego dziwnego ? Sami zaprzeczacie głównej wartości jaką chcecie mi wpoić - pokorze. Kiedy mówicie o sobie piszecie tak jakbyście znali tajniki foto żużlowego najlepiej na tym łez padole. Popatrzcie na swoje wpisy i chwilę się zastanówcie czy czasem nie przeginacie z tym samozachwytem.

adino : i właśnie to wszystko zawiera się w ""bez komentarza". Popatrz teraz na to jedno wielkie gówno, które wyrosło pod zdjęciami. Zero tam konkretów a 100% jadu.

Jeżeli ktoś chce skrytykować zdjęcie to musi :
- najpierw dowiedzieć się jak zostało zrobione
- wiedzieć dlaczego akurat tak je zrobiłem
- skrytykować je w ten sposób, że poda bardzo konkretnie na czym polega wada zdjęcia i powie jak się jej ustrzegać. Podkreślam, że również nie powinien przeczyć wtedy prawom fizyki, bo to dość popularne w poradach..

Wszystkie zwroty typu : zdjęcie słabe, mizerne, kompletna klapa itp. nie mają nic wspólnego z krytyką jakiej spodziewałbym się od osób, które rzekomo są geniuszami - przynajmniej tak "skromnie" się tu przedstawiają.

adino
27-09-2008, 11:29
jad jest i to mi też nie podoba chłopaki moze trochę przesadzają bo wypowiadają sie jakby byli mistrzxami świata w tej dziedzinie ale niestety czasem tak jest skoro twierdzą ze się na tym znają :P

lec
27-09-2008, 22:22
a mnie jako nie-fanowi tego sportu bardzo sie podobają, bo jak i ktos wczesiej napisal jak jest fajna akcja to technicalia troche schodzą na bok. Jak ktos wklada serce i do tego zaczyna to nie ma jeszcze dystansu do tego co robi - tego życze autorowi i powodzenia w dalszym foceniu !

pozdr

mientowy
27-09-2008, 22:39
100% jadu to mialem pryslane na PW. Ze podobala ci sie rady na zasadzie zdjecie super extra itd to juz nie moja wina. Na pw pisalem ci kolejno o ujeciach i co jest nie tak. Ale nie bede pisal zrob tak ustaw aparat tak itd. Pokazuje bledy a to jak ich unikac musisz dostosowac do zaistnialej sytuacji. Poza rzutem oka wstecz polecam studiowanie zdjec lepszych od siebie aby nie bylo to odbierane ze sie pusze itd bo ani w jednej wypowiedzi nie okreslalem sie jako mistrz itd. Sam uwazam ze lata swietnosci mojej fotografii zuzlowej dopiero przedemna. Zobczymy co bedzie za 10-20 lat Ogladaj zdjecia ludzi z poza Polski. Wszystkie ktore Ci sie podobaja staraj sie rozpracowac na zasadzie gdize mogl sie ustawic fotograf jakie ustawil parametry itd. Ale po kazdym sezonie wracaj do poprzednich swoich zdjec. Bede to powtarzal w nieskonczonosc moze keidys zrozumiesz ze byla to zlota rada napisana w pierwszym moim poscie ktory Twoim zdaniem mial 100% jadu.

A jeszcze jedno. Roznica miedzy zdjeciami publikowanymi na stronach internetowych jako relacja czy to z treningu czy zawodow roznia sie znacznie od publikowania paru zdjec do oceny. Tam jest to relacja tu mozesz spodziewac sie zachwytow achow ochow ale co z nich wynika?

Szczerze nie mam ochoty wiecej odpisywac o pokorze o ktorej wspominalem chodzilo o pokore do swojej pracy a nie do mnie czy Pawla. Mozesz nadal pisac do mnie z malej litery uwazac ze mam kompleksy czy pisac ze jestem durniem. Lata mi to ale nie spodziewaj sie nianczenia w 100% i podawania gotowej recepty na udane zdjecie zuzlowe. Fotografem zuzlowym nie staniesz sie po paru wizytach na zawodach. Jednym przychodzi to wczesniej innym pozniej a jeszcze inni nigdy nie beda czuli blusa. To nie jest latwa dyscyplina fotografii. Jest bardzo specyficzna. Kazdy stadion jest inny trzeba sie innaczej ustawiac ma inne oswietlenie zmora fotografujacych zuzel jest sztuczne oswietlenie ktore na krajowych stadionach jest po prostu fatalne (wspominalem ze ostrow ma chyba najgorsze) wszedzie tam gdzie zawody sa przy slonku zdjecia robi sie dosc latwo.

basala
28-09-2008, 00:49
a mnie jako nie-fanowi tego sportu bardzo sie podobają (...) No to dziś masz szansę połknąć bakcyla. Bierz w rączki swój 70-300 i o 15.30 zamelduj się na Golęcinie, co by spróbować swoich sił w foceniu speedwaya. Z wnętrza toru nie pofotografujesz riderów, ale za to będziesz mógł swobodnie przemieszczać się po wszystkich trybunach. Przepraszam za mały OT.

ewa_olsztyn
02-10-2008, 12:06
:mrgreen: :mrgreen:
Gorącokrwistych chłopaków - po obu stronach obiektywu - przyciąga ten... powiedzmy sport!

Dawid - bardzo dobre są te twoje zdjęcia jako obrazy, o walorach technicznych się nie wypowiadam, bo się mało znam. Zdjęcia opowiadają o tym, co widziałeś, pokazują dramat i są aż nadto dynamiczne! Trudno mi nawet odnieść się do zarzutu o braku dynamiki, bo dla mnie - zdjęcie pokazujące motocykle w locie i trzech facetów na raz, którzy - na oko - właśnie łamią kręgosłupy - jest wręcz dramatyczne!
Podziwiam Twój refleks i opanowanie warsztatu wystarczające do tego, żeby dobrze pokadrować i dobrać czasy przy takich prędkościach.

Twoje zdjęcia są tak sugestywne, że... rozumni ludzie powinni przestać to szaleństwo uprawiać.

mientowy
02-10-2008, 16:02
:mrgreen: :mrgreen:
Gorącokrwistych chłopaków - po obu stronach obiektywu - przyciąga ten... powiedzmy sport!

Dawid - bardzo dobre są te twoje zdjęcia jako obrazy, o walorach technicznych się nie wypowiadam, bo się mało znam. Zdjęcia opowiadają o tym, co widziałeś, pokazują dramat i są aż nadto dynamiczne! Trudno mi nawet odnieść się do zarzutu o braku dynamiki, bo dla mnie - zdjęcie pokazujące motocykle w locie i trzech facetów na raz, którzy - na oko - właśnie łamią kręgosłupy - jest wręcz dramatyczne!
Podziwiam Twój refleks i opanowanie warsztatu wystarczające do tego, żeby dobrze pokadrować i dobrać czasy przy takich prędkościach.

Twoje zdjęcia są tak sugestywne, że... rozumni ludzie powinni przestać to szaleństwo uprawiać.

Ewo jelsi dobrze czytalem brak dynamiki byl zarzutem do jednego ze zdjec. Zdjecie solo musi miec cos wiecej niz pokazac sama sylwetke zawodnika.
Dla przykaldu:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://msjspeedway.com/gallery/albums/2008_mientowy/2008_06_08_derby/2008_06_08_Unia_Marma_407.jpg)
mamy solo zawodnika ale cos sie dzieje ostre jest to co ostre byc powinno w ruchu to co sie rusza


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://msjspeedway.com/gallery/albums/2008_mientowy/2008_06_08_derby/2008_06_08_Unia_Marma_444.jpg)

Nie ejst to moj watek wiec przepraszam ze zamiescilem swoje fotki ale chce w ten sposob zobrazowac sprawe. Jesli to ze sa tu moje zdjecia jest problemem to je usune.

Tak male pliki nie poakzuja waloru zdjec ale zapewniam ze mam je w wielkosci nadajacej sie na spory plakat.

pawelloon
02-10-2008, 20:14
Dobrze Tomek, ze wrzuciłes takie zdjecia. Przynajmniej co niektórzy podglądną o co nam chodziło przy ocenie zdjęć w tym poście....

Sergiusz
02-10-2008, 20:45
Te dwa ostatnie jakieś takie nijakie, bez tego czegoś co powinno przyciągać oko,

mientowy
02-10-2008, 21:06
Te dwa ostatnie jakieś takie nijakie, bez tego czegoś co powinno przyciągać oko,

Szanuje wypowiedz byc moze nie maja tego czegos. Najlepiej oko przyciaga akcja gdy jedize paru na centymetry ale jak wpsominalem nie jest to moj watek wiec nie bede wklejal kolejnych zdjec. Zdjecia byly dla zobrazowania dynamiki ktorej jak mi sie wydaje nie brakuje na powyzszych.

josif
02-10-2008, 21:11
Sorki ale ty Mientowy naprawdę klepiesz takim mentorskim tonem że można się zirytować.

Streszczenie twoich postów: "zrobiłeś synu kupę aparatem i musisz się jeszcze wiele nauczyć. Skoro mi się nie podoba to co zrobiłeś to zły znak! Nabierz pokory, dobre zdjęcia to takie jakie ja robię, inne nie mogą się podobać, a komu się podobają ten się nie zna. A teraz klęknij i ukorz się synu."

Przeczytaj sobie te swoje posty i wyobraź sobie że ktoś mówi do ciebie tak z piedestału.

mientowy
02-10-2008, 21:34
Przeczytaj sobie te swoje posty i wyobraź sobie że ktoś mówi do ciebie tak z piedestału.

Hmm zapewniam tak Ciebie jak i innych ze z pewnoscia nie bylo moja intencja aby komus dokopac. Ale jelsli ogol mowi na slabe zdjecia ze sa super to sory ale wole miec nadal inne zdanie od ogolu. Jelsi interpretujesz moje wypowiedzi tak jak to opisales to uwazam ze zbyt bardzo podciagnales sobie kontrast lub jestes nad wyraz wyczulony.

Dawid Gaszynski
03-10-2008, 00:42
Mientowy czy nie uważasz, że to nie jest przypadek, że postronne osoby zwracają Ci uwagę na napuszony i przemądrzały ton ?

Dajesz swoje zdjęcia jako przykład solidnego warsztatu i fachowo pokazanego żużla. Cóż za skromność przez Ciebie przemawia i co za wzorowa pokora... Czy nie widzisz, że to żałosne ?

Co do długich czasów to tak jak już pisałem - ja w tym nic ładnego nie widzę... I teraz zasadnicza różnica między nami. Ja doceniam solidność Twojego warsztatu na tych zdjęciach, ale stwierdzam, że kompletnie do mnie nie przemawiają... Ty zaś po prostu z zamkniętymi oczami krzyczysz tylko na lewo i prawo, że wszystko jest gównem i że należy Cię słuchać, bo wiesz najlepiej jak robić fotki sportowe...

ewa_olsztyn
03-10-2008, 08:47
Ewo jelsi dobrze czytalem brak dynamiki byl zarzutem do jednego ze zdjec. Zdjecie solo musi miec cos wiecej niz pokazac sama sylwetke zawodnika.


Bardzo mi się podobają obydwa Twoje zdjęcia, zwłaszcza pierwsze, z oczami. Widać znakomity warsztat i Dawid zapewne mógłby się wiele nauczyć od Ciebie. Ale Ty od niego też. On ma serce do tego szaleństwa, ma refleks i to coś, co dodane do zdjęć czyni je czymś więcej, niż fotkami z gazety, o których się zapomina po przerzuceniu strony.
Dla mnie - obydwaj jesteście świetni, ale każdy z Was robi zdjęcia z akcentem w innym miejscu. Stanowilibyście świetną spółkę!
Więc przestańcie już się kłócić, bardzo proszę i popatrzcie nawzajem na swoje zdjęcia. One są dobre i będziecia patałachami, a nie fachowcami, jeżeli tego nie zobaczycie!
Pozdrawiam Was Obu i Obu proszę o więcej zdjęć, bo mnie wciągnęliście w temat :mrgreen:

PS: Wspólny wątek ze zdjęciami to bardzo dobry początek :mrgreen:

mientowy
03-10-2008, 11:01
Pewnie Ewo masz sporo racji w tym co piszesz. BYc moze odrobine goryczy ktora ktos dostrzega w moich postach dolaly prywatne dosc niemile prywatne listy Dawida. Nie analizuje tego teraz i zostawiam to z boku. Aby zrobic zdjecie kraksy najwazniejsze jest szczescie. Trzeba byc w danym miejscu i zachowac zimna krew. Zapewniam ze nie jest latwo utrzymac aparat przy oku jak fruwaja motory. Mi zajelo to ladna chwile czasu zanim oko i umysl staly sie bezwzgledne.

Ewo nie bede wstawial tu swoich zdjec bo jak wspominalem to nieo moj watek.

Dawidize gdybym chcial byc nieskromny i chcial ci dokopac pokazal bym kontre na kazde z twoich zdjec. Jak mowie nie o ot chodzi!

Zemun
03-10-2008, 22:04
mientowy - Jedynka mi się podoba, ale dwójka już nie bardzo. Dwójeczka to to takie zdjęcie o niczym. Mi jako osoby postronnej nic, kompletnie nic nie mówi. Dobre panoramowanie i tyle.

zaneta90
17-08-2010, 21:36
świetne fotografie