PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki program do uporządkowania zdjęć wg typów?



Reno
21-09-2008, 09:24
Chodzi o to, że przez jakiś czas archiwizowałam zdjęcia w ten sposób: ROK/MIESIĄC/DATA/tu pliki RAW i folder DEVELOPS gdzie zapisywałam jpgi.

Teraz widzę, że to niepraktyczne bo, kiedy podglądam jakiś miesiąc, nie widzę miniaturek zdjęć i muszę wchodzić w każdą datę oddzielnie.

Czy jakiś program pomoże mi to uporządkować? Chciałabym mieć oddzielny folder ROK/MIESIĄC/DATA/rawy i oddzielny ROK/MIESIĄC/DATA/jpgi. Teraz porządkuję to na bieżąco ale chciałabym cały 2007 poprawić. Ręcznie, dzień po dniu, to maaasa pracy, może da się jakoś szybciej, np. wyszukać i przenieść same RAWYy? A potem wypruć jpgi z folderów DEVELOPS, poziom do góry, bezpośrednio do daty?

adikPL
21-09-2008, 10:15
Zainteresuj się programem - FOTOSTATION - to soft uzywany przez znaczną grupę profesjonalistow do zarzadzania zbiorami swoich fotek, ma sporo funkcji i wiele mozliwosci. Na pewno rozwiąze Twoje problemy tylko trzeba chwilki na zapoznanie się z nim, Pozdro

Adso
21-09-2008, 12:28
ACDSee... kataloguje, porządkuje, konwertuje, "resajzuje":)... w ogóle jest ok... poszukaj wersji Pro2

adikPL
21-09-2008, 12:43
W sumie racja Adso, zapomniałem o tańszym, prostszym i bardziej dostępnym ACDSee :)

michalab
21-09-2008, 22:38
Jeśli masz jakiegoś znajomego, który umie pisać skrypty, to rozwiązanie Twojego problemu nie powinno mu zająć więcej niż pół godziny.

brzoza
22-09-2008, 11:17
Teraz widzę, że to niepraktyczne bo, kiedy podglądam jakiś miesiąc, nie widzę miniaturek zdjęć i muszę wchodzić w każdą datę oddzielnie.

IMHO darmowa Picasa (teraz wyszła beta wersji 3) zdaje się potrafi wyświetlić zdjęcia w podkatalogach, przy wybraniu katalogu nadrzędnego.

Pozdr.

Krasuski
22-09-2008, 11:48
Też polecam ACDSee mam wersje 7 ma np kalendarz i wiele inny fajnych rzeczy przydatnych do katalogowania i oglądania zdjęć
od kilku lat używam tego programu do przeglądu jpg
do podglądu cr2 używam FastStone MaxView

pozdrawiam