PDA

Zobacz pełną wersję : [Sergiusz] Moja droga



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7]

Sergiusz
21-06-2013, 00:30
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Morfina Part Raz

jacek_73
23-06-2013, 12:52
Żeby życie miało smaczek

Raz dziewczynka

Raz chłopaczek

:D

Ligo
24-06-2013, 00:07
Morfina Part Raz
Teraz rozumiem, skąd to "Pełne uzależnienie".

P.S.
Świetna galeria, mogę zaglądać częściej? ;)

Marek Świercz
25-06-2013, 01:06
Nie każdy musi mieć wiedzę do krytykowania, niestety :/

a ja powiem zupelnie nie zlosliwie ze masakra :(

po kims komu zdarzylo sie krytykowac prace innych spodziewalem sie czegos znacznie ciekawszego

Sergiusz
25-06-2013, 13:26
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s22.postimg.org/u6dkcchlt/ss1.jpg)

Senny pomór Informator Żoliborza - Senny pomór w Parku Żeromskiego (http://www.infzoliborza.waw.pl/artykul5884_senny-pomor-w-parku-zeromskiego)

BeatX
25-06-2013, 13:37
http://s3.postimg.org/lmzso83kj/image.jpg (http://postimage.org/)

Morfina Part Raz

rozumiem, ze chciales uzyskac nostalgiczny, tajemniczy i delikatny klimat, jak w tym genialnym zdjeciu?
http://www.canon-board.info/pozostale-galerie-29/sigma-35-1-4-dg-hsm-a012-zdjecia-tylko-zdjecia-bez-komentarzy-max-800px-89395/#post1169331


http://s22.postimg.org/u6dkcchlt/ss1.jpg

Senny pomór Informator Żoliborza - Senny pomór w Parku Żeromskiego (http://www.infzoliborza.waw.pl/artykul5884_senny-pomor-w-parku-zeromskiego)

no coż... 1/10 :mrgreen:

Sergiusz
25-06-2013, 13:57
Jaka tam nostalgia czy takie tam. Modelka trochę pryszczy miała. Ot i cała tajemnica.

greg01
25-06-2013, 14:25
Sergiusz, bez urazy ale przygladajac sie twoim zdjeciom stwierdzam ze masz wiecej do powiedzenia niz do pokazania, nieprzemyslane to wszystko, ze sztuka nie ma to nic wspolnego, mnie bylo by szkoda migawki na takie pstrykanie :)

Sergiusz
25-06-2013, 14:30
Ale to nie jest wątek o sztuce więc nie ma tu jej jak atmosfery na Marsie. Mnie tam nie szkoda i lubię sobie popstrykać.

BeatX
25-06-2013, 14:44
a o czym to jest watek?
i czym innym jest fotografia, jak nie sztuka?

greg01
25-06-2013, 14:48
Ale to nie jest wątek o sztuce więc nie ma tu jej jak atmosfery na Marsie. Mnie tam nie szkoda i lubię sobie popstrykać. No fakt, ten watek nie ma nic wspolnego ze sztuka i powinien nosic tytul - jak psuc migawke na bezsensowne pstrykanie

Sergiusz
25-06-2013, 14:55
Zdjęcia to tylko zdjęcia. Choć czasem może pojawić się na nich sztuka. Raz nawet widziałem całkiem niezłą sztukę na zdjęciu.

--- Kolejny post ---


No fakt, ten watek nie ma nic wspolnego ze sztuka i powinien nosic tytul - jak psuc migawke na bezsensowne pstrykanie

Ja tam prosty człek jestem i tytułów nie noszę i nie będę. Ale dzięki za podpowiedź.

greg01
25-06-2013, 14:57
Zdjęcia to tylko zdjęcia. Choć czasem może pojawić się na nich sztuka. Zycze Ci aby na twoich zdjeciach czasem pojawila sie sztuka :)

BeatX
25-06-2013, 14:59
eh Sergiusz, Sergiusz.. mam wrazenie, ze chcesz promowac swoje prace na zasadzie "nie wazne co o mnie mowia, byleby bylo glosno i byleby wyraznie wymawiano moje nazwisko"
jezeli tak, to faktycznie - promocja dziala, bo ciezko przejsc obojetnie obok Twoich zdjec, czyli fatalnych zdjec osoby, ktora prowadzi warsztaty foto i uczy innych jak nalezy fotografowac.
ja nie kupuje twojego stylu promowania sie, poczucia estetyki czy calokosztaltu tworczosci fotograficznej.
ale mniejsza o to.
jedyne co naprawde podziwiam, to twoj wieloletni upór i determinacje w nieustannym wystawianiu Twoich zdjec, ktora regularnie sa przez w zasadzie wszystkich krytykowane za wszystko ;]
moja rada: kup wkoncu jakis pozadny aparat i obiektywy, bo od czasow premiery E-30 technika poszla zdeka do przodu ;)
z tego olka i ciemnych zoom'ow to wychodza zdjecia plaskie jak kałuża.
chociazbys nie wiem jak bardzo chcial reporterskiego akcentu im nadac.
pokaze Ci jak w moim odczuciu, powinno wygladac street photo, czy ogolnie reporterka - przy wykorzystaniu najnowszych osiagniec techniki w dziedzinie dslr.
Grzegorz Welnicki Photographer (http://grzegorzwelnicki.com/)
dostrzegasz te subtelna roznice, miedzy Twoimi pstrykami a fotami z tej www? :mrgreen:

greg01
25-06-2013, 15:13
eh Sergiusz, Sergiusz.. mam wrazenie, ze chcesz promowac swoje prace na zasadzie "nie wazne co o mnie mowia, byleby bylo glosno i byleby wyraznie wymawiano moje nazwisko"
jezeli tak, to faktycznie - promocja dziala, bo ciezko przejsc obojetnie obok Twoich zdjec, czyli fatalnych zdjec osoby, ktora prowadzi warsztaty foto i uczy innych jak nalezy fotografowac.
.:Sergiusz prowadzi warsztaty fotograficzne?? Takie warsztaty powinien prowadzic mistrz.. Sergiuszu czego Ty uczysz swoich studentów? :)

p0m
25-06-2013, 15:13
dlaczego musicie ciągle powtarzać i wyrzucać autorowi wątku, że jego "pstryki" są "nędzne", "fatalne" itd? to jego wątek i wrzuca co mu sie podoba, a z tego co widzę duża grupa osób próbuje go uświadamiać/poprawiać/usprawniać (niepotrzebne skreślić)...

i ciągnie się to przez 152 strony wątku. widzę, że niektórzy z Was chcą bardzo być strażnikami fotograficznej normalności, tudzież estetyzmu;] (a czasami nie podpierając się swoimi fotkami, tylko jakiś tam autorytetów.. pff)

i żeby nie było - Sergiusza adwokatem nie jestem.

Sergiusz
25-06-2013, 15:14
Mam wysłać lornetkę aby ktoś zobaczył moje plecy? Bo nie bardzo łapię cel w jakim linkujesz inne strony. Ja idę swoją drogą i nie ściągam z innych stron.

Kolekcjoner
25-06-2013, 15:18
No fakt, ten watek nie ma nic wspolnego ze sztuka i powinien nosic tytul - jak psuc migawke na bezsensowne pstrykanie

Myślę że powinieneś wszędzie tam gdzie nie ma sztuki nieść ten kaganek oświaty.
Widzę tylko jeden problem możesz się nie wyrobić czasowo i to nawet jak będziesz pisał tylko na tym forum 8-).

greg01
25-06-2013, 15:30
dlaczego musicie ciągle powtarzać i wyrzucać autorowi wątku, że jego "pstryki" są "nędzne", "fatalne" itd? to jego wątek i wrzuca co mu sie podoba, a z tego co widzę duża grupa osób próbuje go uświadamiać/poprawiać/usprawniać (niepotrzebne skreślić)...

i ciągnie się to przez 152 strony wątku. widzę, że niektórzy z Was chcą bardzo być strażnikami fotograficznej normalności, tudzież estetyzmu;] (a czasami nie podpierając się swoimi fotkami, tylko jakiś tam autorytetów.. pff)

i żeby nie było - Sergiusza adwokatem nie jestem.uwazasz ze nalezy przyklaskiwac autorowi ktory robi kiepskie zdjecia? To jest forum, miejsce w ktorym zdjecia sie pokazuje i nie koniecznie musza sie one podobac, ja gdyby mi ktos pisal pod zdjeciami, ze sa fatalne zastanowil bym sie nad swoja fotografia i wyciagnal wnioski, nie traktowal tego jako atak na mnie, nie obrazal sie, zrobil bym cos aby moje przyszle zdjecia staly sie lepsze.

--- Kolejny post ---


Myślę że powinieneś wszędzie tam gdzie nie ma sztuki nieść ten kaganek oświaty.
Widzę tylko jeden problem możesz się nie wyrobić czasowo i to nawet jak będziesz pisał tylko na tym forum 8-).ja mysle ze jako moderator Ty powinienes o to bardziej zadbac :)

mc_iek
25-06-2013, 15:31
Ale jak o fatalności zdjęć piszą ciągle ci sami autorzy, to może trącić jakimś uprzedzeniem!

Kolekcjoner
25-06-2013, 16:05
dlaczego musicie ciągle powtarzać i wyrzucać autorowi wątku, że jego "pstryki" są "nędzne", "fatalne" itd? to jego wątek i wrzuca co mu sie podoba, a z tego co widzę duża grupa osób próbuje go uświadamiać/poprawiać/usprawniać (niepotrzebne skreślić)...


Dokładnie tak. Jeśli komuś to nie odpowiada to nie wchodzi, nie ogląda, nie komentuje. Nie wiem skąd w niektórych taka nieprzeparta chęć uświadamiania innym ich błędów. Nie wiem też na podstawie czego czują się do tego uprawnieni.



ja mysle ze jako moderator Ty powinienes o to bardziej zadbac :)

Tu się mylisz i to gruntownie. Moderator nie jest arbitrem sztuki i nie jest jego zadaniem ocenianie co jest sztuką i "się nadaje", a co nie.
Zresztą nie wyobrażam sobie jak miałoby to wyglądać w praktyce choćby ze względu na fakt, że tego typu oceny są nadzwyczaj subiektywne i nie istnieją obiektywne kryteria pozwalające tego typu kwestie rozstrzygać.



Ale jak o fatalności zdjęć piszą ciągle ci sami autorzy, to może trącić jakimś uprzedzeniem!

Otóż to 8-).

BeatX
25-06-2013, 17:12
Nie wiem skąd w niektórych taka nieprzeparta chęć uświadamiania innym ich błędów. Nie wiem też na podstawie czego czują się do tego uprawnieni.
no dobra ;) skoro tak, to chcialbym niesmialo zwrocic uwage, ze w dziale "fashion/glamour/akt" pojawil sie nowy mlody wilk, ktoremu chyba nalezy wbic do glowy te slowa :mrgreen:
do dziela moderatorzy, bo inaczej narodzi sie nowy micles :lol:

greg01
25-06-2013, 17:21
Tu się mylisz i to gruntownie. Moderator nie jest arbitrem sztuki i nie jest jego zadaniem ocenianie co jest sztuką i "się nadaje", a co nie.
Zresztą nie wyobrażam sobie jak miałoby to wyglądać w praktyce choćby ze względu na fakt, że tego typu oceny są nadzwyczaj subiektywne i nie istnieją obiektywne kryteria pozwalające tego typu kwestie rozstrzygaćJetes tu na forum tak dlugo ze twoja wiedza na temat sztuki w fotografii powinna byc na tyle duza ze zamiast mowic mi co powinienem robic moglbys od czasu do czasu ocenic czyjas tworczosc i wskazac wlasciwa droge, mysle ze, ze zdaniem moderatora ludzie bardziej sie licza :). Co wiecej, uwazam ze niektorzy zle rozumuja negatywne komantarze, traktujac je jako np ,,uprzedzenie" jak dla mnie to troche banalne myslenie. Krytyka uczy i powinna pobudzac do myslenia, do zmian a nie byc traktowana jako atak.

kaindox
25-06-2013, 17:52
Sergiusz prowadzi warsztaty fotograficzne?? Takie warsztaty powinien prowadzic mistrz.. Sergiuszu czego Ty uczysz swoich studentów?

Wiesz żeby uczyć nie trzeba być mistrzem. Dawno temu przeczytałem kilka komentarzy Sergiusza i o dziwo facet z reguły wie o czym pisze i jeśli chodzi o teorię to naprawdę zrobił na mnie wrażenie. Trochę zdębiałem jak zobaczyłem jego portfolio bo nijak nie pasowało do jego komentarzy. Długo się zastanawiałem skąd ten dysonans miedzy teorią a praktyką i jedyne co mi przyszło do głowy to szewc bez butów chodzi. I o ile jego zdjęć nie cenię, to komentarze dotyczące zdjęć już tak.

Kolekcjoner
25-06-2013, 19:04
no dobra ;) skoro tak, to chcialbym niesmialo zwrocic uwage, ze w dziale "fashion/glamour/akt" pojawil sie nowy mlody wilk, ktoremu chyba nalezy wbic do glowy te slowa :mrgreen:
do dziela moderatorzy, bo inaczej narodzi sie nowy micles :lol:
Zaraportuj - sie zobaczy 8-).


Jetes tu na forum tak dlugo ze twoja wiedza na temat sztuki w fotografii powinna byc na tyle duza ze zamiast mowic mi co powinienem robic moglbys od czasu do czasu ocenic czyjas tworczosc i wskazac wlasciwa droge, mysle ze, ze zdaniem moderatora ludzie bardziej sie licza :). Co wiecej, uwazam ze niektorzy zle rozumuja negatywne komantarze, traktujac je jako np ,,uprzedzenie" jak dla mnie to troche banalne myslenie. Krytyka uczy i powinna pobudzac do myslenia, do zmian a nie byc traktowana jako atak.
Wszystko zależy co to znaczy "negatywny komentarz". Zupełnie co innego jest jak ktoś pisze, że mu się kadr nie podoba albo że jego zdaniem światło było źle ustawione a czym innym ględzenie że zdjęcia nie są sztuką.
Nie wspominając już o tym, że to że ktoś ma galerię nie oznacza że chce żeby jego zdjęcia były oceniane - może chce pogadać o świecie, pokazać jakieś ciekawe albo śmieszne wydarzenia. Nie każdy zamieszcza tu zdjęcia od razu z zamiarem napinania muskułów jaką to sztukę prezentuje. Wątki galeryjne należy tu traktować bardziej towarzysko bez zadęcia.

Wychodząc z tego i z tego co napisałem wyżej nie zamierzam w żadnym wypadku niczyjej twórczości oceniać.
Poza wszystkim staż na forum do niczego nie predestynuje, a już szczególnie do jakiejś pogłębionej wiedzy na temat sztuki. Od tego są stosowne studia oraz osoby obdarzone szczególną wrażliwością. Tej ostatniej zresztą ani żaden papier, ani staż, ani doświadczenie nie załatwi, bo to się albo ma albo nie.



Dawno temu przeczytałem kilka komentarzy Sergiusza i o dziwo facet z reguły wie o czym pisze i jeśli chodzi o teorię to naprawdę zrobił na mnie wrażenie.
Jak mało kto na tym forum.

kaindox
25-06-2013, 19:26
Jak mało kto na tym forum.

Komentarz dotyczący pracy jacka73 na którym był jakiś wąwóz pamiętam do dzisiaj. Nie zawsze się z nim zgadzam ale rzeczywiście, mało kto potrafi tak sensownie skomentować jak on. I cały czas mam podejrzenie że to co on tutaj czy w swoim pf do którego dał tutaj link pokazuje to taka forma żartu a prace które ceni pokazuje gdzie indziej lub pod innym nickiem.

jellyeater
25-06-2013, 20:16
do którego dał tutaj link pokazuje to taka forma żartu a prace które ceni pokazuje gdzie indziej lub pod innym nickiem.
Albo nie pokazuje, bo nie warto. A już na pewno nie tutaj. :)

Jago
25-06-2013, 22:05
Po lekturze ostatnich kilkunastu postów szczerze muszę przyznać, że jestem trochę zdegustowany. Jeśli komuś się tutaj nie podoba, to przecież nie ma przymusu przeglądania tej galerii a tym bardziej zamieszczania w niej swoich uwag.
Proponuję aby gospodarz galerii wrzucił parę fotek na rozluźnienie atmosfery - wolę je oglądać niż czytać narzekania i utyskiwania co niektórych kolegów.

Co do ostatniej fotki ...... zawsze uważałem (i uważam nadal), że dobra kimka nie jest zła.

Sergiusz
25-06-2013, 23:06
Albo nie pokazuje, bo nie warto. A już na pewno nie tutaj. :)

Ostatnio to mnie pokazują. Referendum jest dla ludzi (http://wyborcza.pl/1,75968,14162224,Referendum_jest_dla_ludzi.html) Kimka jest poczwórna i zdjęcia zrobione w przeciągu góra kilku minut. Stąd tekst. Portret a w zasadzie próba jest portretem wielokrotnym i zamiast obróbki czy aparatu lub obiektywu ( nie ma równego odpowiednika w innym systemie ) chętniej bym się dowiedział czy powinna być korelacja pomiędzy portretami czy jej brak. Moje portfolio jest w Google wpisuję imię i nazwisko i wyświetlają się strony, na których są moje zdjęcia. Warsztatów nie prowadzę a jak prowadziłem to nauczałem abstrakcyjnego myślenia i trochę geometrii. Młode wilki zapewniają równowagę w przyrodzie eliminując słabsze osobniki. Tak jest zorganizowany wszechświat.

jacek_63
26-06-2013, 01:20
Nie wytrzymałem i kilku z Kolegów prawdopodobnie się narażę - PRZESTAŃCIE PIERNICZYĆ BZDURY O JAKOŚCI & SZTUCE & ARTYŹMIE! Ten wątek nie jest po to, by ktoś oceniał umiejętności & warsztat Autora! Toż to przecież swoisty raport z rzeczywistości (czasem, albo głownie, kuriozalnej), która nas otacza. To dokumentacja widzenia świata przez Sergiusza, pokazująca anomalie czy "odchyły".
A jeśli chcecie się Szanowni Koledzy doktoryzować (żeby nie powiedzieć: zachłystywać własną erudycją) to poszukajcie sobie innych wątków.
Typu "z pewną dozą nieśmiałości zamieszczam swoje wypociny i o łaskawe opinie proszę" - jest takowych wątków na Forum sporo.
Rzekłem.
Amen.
Dobranoc.

Ligo
26-06-2013, 02:00
To dokumentacja widzenia świata przez Sergiusza
Po przeczytaniu paru/parunastu stron staje się to oczywiste. To specyfika tego wątku. Również nie rozumiem niektórych na siłę próbujących nawracać Gospodarza na "jedyną właściwą drogę" ;)

Usjwo
26-06-2013, 05:01
no ale chyba jak się komś nie podoba "dokumentacja widzenia świata przez Sergiusza" to może napisać ze zdjecia sa do d... (o ile oczywiscie tak uwaza)?
Po to chyba jest ten wątek, żeby dyskutować o zdjeciach?

jellyeater
26-06-2013, 07:37
I tylko dodam, bo mogłem zostać źle odebrany. Nie warto pokazywać, bo jak jesteś zadowolony ze swojego zdjęcia, to pozytywne komcie specjalnie, tego zadowolenia nie zmienią. To miałem na myśli. A cudzych zdjęć nie oceniam z zasady (kiedyś tak, ale dorosłem). Może poza wypocinami kotleciarzy. Ale oni biorą za to kasę i dobrze jakby ich zdjęcia były porządne. :D

Pokazuj dalej. Miło się ogląda zdjęcia bez zadęcia. :)

greg01
26-06-2013, 07:52
W takim razie ten watek jako jedyny tu na forum gdzie autor wystawia zdjecia ma nie byc krtykowany. Moze mi zatem ktos powiedziec co mozna w tym watku pisac a czego nie? :)

namoamo
26-06-2013, 12:33
no ale chyba jak się komś nie podoba "dokumentacja widzenia świata przez Sergiusza" to może napisać ze zdjecia sa do d... (o ile oczywiscie tak uwaza)?
Po to chyba jest ten wątek, żeby dyskutować o zdjeciach?
Przecież nie chodzi o krytykę a o szczeniackie trolowanie. Sergiusz to lep na trole, ile w tym wątku poleciało już banów? :) Człowiek liczy na nowe zdjęcia a tylko czyta kolejne posty wyśmiewające samego autora lub jego działalność. Gdzie tu dyskusja o zdjęciach?

Kuba1
26-06-2013, 14:05
Sztuka na zdjęciu jest wtedy, gdy spełnione są następujące warunki:


Jest na nim panna młoda.
Wartość przysłony zawiera się w nieprzekraczalnych granicach f:2.0~f:1.2.
APARAT ustawił ostrość.



Do trzech razy sztuka.

janmar
26-06-2013, 14:19
'Sergiusz to lep na trole...'

Bardzo skuteczny :lol:

Ponadto autor najlepszego IMHO wątku CB. Jeden z kolegów robiących tu świetną robotę.Oby jak najdłużej.

p0m
26-06-2013, 14:26
Kuba1
4. tylko ff:D

Kolekcjoner
26-06-2013, 14:49
W takim razie ten watek jako jedyny tu na forum gdzie autor wystawia zdjecia ma nie byc krtykowany. Moze mi zatem ktos powiedziec co mozna w tym watku pisac a czego nie? :)
A ktoś Ci tu czegoś zabrania? Jeśli Ty masz prawo napisać tutaj, że zdjęcia są "be" to ktoś inny ma prawo się do tego odnieść - nie rozumiem za bardzo Twojego pytania.


Sztuka na zdjęciu jest wtedy, gdy spełnione są następujące warunki:


Jest na nim panna młoda.
Wartość przysłony zawiera się w nieprzekraczalnych granicach f:2.0~f:1.2.
APARAT ustawił ostrość.



Do trzech razy sztuka.
Czasem szkoda jednak że nie ma tu lajków :lol:.


Bardzo skuteczny :lol:

Ponadto autor najlepszego IMHO wątku CB. Jeden z kolegów robiących tu świetną robotę.Oby jak najdłużej.

Jest jeszcze świetny wątek Jacek_73 8-).

Ale Ci Sergiusz robimy śmietnik w wątku - jeśli chcesz żeby to posprzątać (mogę wyciąć do Hydepraku) to pisz PW :).

greg01
26-06-2013, 17:01
A ktoś Ci tu czegoś zabrania? Jeśli Ty masz prawo napisać tutaj, że zdjęcia są "be" to ktoś inny ma prawo się do tego odnieść - nie rozumiem za bardzo Twojego pytania.
Mysle ze doskonale rozumiesz moje pytanie tylko poprostu wygodniej dla Ciebie jest udawac ze nie rozumiesz. Bawcie sie w tym watku dalej i klepcie po plecach jak wam tak wygodnie :)

Kolekcjoner
26-06-2013, 17:13
Mysle ze doskonale rozumiesz moje pytanie tylko poprostu wygodniej dla Ciebie jest udawac ze nie rozumiesz.

A może to Tobie jest wygodniej odbić piłeczkę zamiast przyznać, że możesz tu pisać co Ci się żywnie podoba (zachowując oczywiście podstawowe zasady przyzwoitości wypowiedzi i reguł forum) 8-). Dlatego napisałem że "nie rozumiem", bo pytanie co "można pisać" w miejscu gdzie można napisać niemal wszystko jest na prawdę trudne do pojęcia.

jacek_73
26-06-2013, 17:58
Mysle ze doskonale rozumiesz moje pytanie tylko poprostu wygodniej dla Ciebie jest udawac ze nie rozumiesz. Bawcie sie w tym watku dalej i klepcie po plecach jak wam tak wygodnie :)

Przeszkadza ci to? Jeżeli dobrze się orientuję, to nie ma obowiązku czytania tego wątka. Powiedziałeś co miałeś do powiedzenie, powtarzać się nie musisz - wodogłowia nikt tutaj nie ma. PAPA.

greg01
26-06-2013, 18:19
Przeszkadza ci to? Jeżeli dobrze się orientuję, to nie ma obowiązku czytania tego wątka. Powiedziałeś co miałeś do powiedzenie, powtarzać się nie musisz - wodogłowia nikt tutaj nie ma. PAPA.
ho ho ho nastepny teoretyk.. :) najpierw to sie ty naucz poprawnie pisac po Polsku i dopiero wtedy wylewaj z siebie te madrosci i rady :)

RHJG
26-06-2013, 18:25
A Ty kiedy zrozumiesz,że to nie jest ONET.PL ???

jacek_73
26-06-2013, 18:30
Drogi miłośniku dobrej fotografii i poprawnej polszczyzny. Skoro nie masz nic do powiedzenie to najlepiej inteligentnie zamilcz, a wszystkim to wyjdzie na zdrowie.


ho ho ho ...

Do Gwiazdki jeszcze czas :)

Sergiusz
26-06-2013, 18:48
... i poprawnej polszczyzny...

Tak jakoś mi się skojarzyło z Andy Warholem. Było nie było wielka sztuka i po polsku.

PS: Proszę nie sprzątać

greg01
26-06-2013, 18:54
Drogi miłośniku dobrej fotografii i poprawnej polszczyzny. Skoro nie masz nic do powiedzenie to najlepiej inteligentnie zamilcz, a wszystkim to wyjdzie na zdrowie.



Do Gwiazdki jeszcze czas :) No widze ze tym razem slownika uzyles :) i nawet na koniec strzeliles zartem jak lysy warkoczem :) teraz to sie juz nie dziwie, ze nie dostrzegasz tego co mam do powiedzenia :) szkoda klawiatury...

Leon007
26-06-2013, 19:05
PS: Proszę nie sprzątać

Ja widziałem, że tak powie. Ehe.

Też czasem się zastanawiam, czy nie szkoda mi klawiatury i nie zacząć oszczędzać prawego "Alt".

jacek_73
26-06-2013, 19:10
Też czasem się zastanawiam, czy nie szkoda mi klawiatury i nie zacząć oszczędzać prawego "Alt".

Chcesz zebym wylamal sobie jezyk?

Lucky Luck
26-06-2013, 19:18
Bardzo skuteczny :lol:

Ponadto autor najlepszego IMHO wątku CB. Jeden z kolegów robiących tu świetną robotę.Oby jak najdłużej.





Co do skuteczności - mam wątpliwości ... mnie zwabił dopiero teraz. :)


Co do meritum - Sergiusz robi bardzo "brzydkie" zdjęcia , a fe ... gdzież im do dzieł sztuki typu "modelka Monika",

"modelka Kleofasa" czy nawet "modelka Kunegunda" ? :) A jednak coś w nich jest, bo zaglądam tu często.

Podejrzewam, że Sergiusz stosuje zabronione w UE przekazy "podprogowe"




Co do najlepszego na CB wątku ... być może , ale do czasu kiedy założę swój :)

Sergiusz
26-06-2013, 23:48
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s23.postimg.org/k0ktdv31n/ff1.jpg)

MM ( Modelka Monika )

Lucky Luck
27-06-2013, 07:49
http://s23.postimg.org/k0ktdv31n/ff1.jpg

MM ( Modelka Monika )



Ok. Sam chciałeś :) Nie lubię formatu 1:1 ... nie lubię bardzo ciasnych kadrów ... nie lubię ostro czerwonych ust .... :)

Sergiusz
27-06-2013, 08:18
Ale jak sztuka to tylko w prostokątnym kwadracie. Kadr nie jest ciasny i wokół ust jest sporo wolnego.

jellyeater
27-06-2013, 08:22
wokół ust jest sporo wolnego.
Przebija się różowe. Ale to akurat nie Twoja wina. Chyba, że oprócz fotografii zajmujesz się jeszcze pacykowaniem. :P

Szkoda, że nie można oceniać modelek, bo napisałbym, że śliczna.

Lucky Luck
27-06-2013, 10:06
[QUOTE=jellyeater;1169795]Przebija się różowe. Ale to akurat nie Twoja wina. Chyba, że oprócz fotografii zajmujesz się jeszcze pacykowaniem. :P



Fotograf odpowiada za dzieło, czy tylko naciska spust migawki ? :)

namoamo
27-06-2013, 10:11
Aneta ;-)

benicjusz
27-06-2013, 15:08
Sztuka na zdjęciu jest wtedy, gdy spełnione są następujące warunki:


Jest na nim panna młoda.
Wartość przysłony zawiera się w nieprzekraczalnych granicach f:2.0~f:1.2.
APARAT ustawił ostrość.



Do trzech razy sztuka.

e tam mając już FF i jasne szkła hartyzm jest wtedy gdy:

- z piersiami na wierzchu bo młoda i ładna to za mało...
- na szerokiej kliszy i w kwadracie! gdyż FF jest dla pozerów, zatem tylko "z kominkiem"
- w starej fabryce lub równie ponurym wnętrzu
- w B&W samemu wołane, nie tam jakieś conwersje w LR czy XP2


Sergiusz ja tylko po ciuchu podążam Twoja Drogą za Tobą :mrgreen: nie zatrzymuj się.

jacek_63
27-06-2013, 17:36
http://s23.postimg.org/k0ktdv31n/ff1.jpg

MM ( Modelka Monika )

Nie pasują mi włosy "obcięte" po lewej stronie od wysokości oczu w dół...

Sergiusz
27-06-2013, 22:41
Nie pasują mi włosy "obcięte" po lewej stronie od wysokości oczu w dół...

Zawsze do usług! Mam nadzieję, że róże też zniknęły. Co do tytułu zdjęcia może rozmijać się z rzeczywistością. Dla większości osoba na zdjęciu i tak pozostanie anonimowa.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s21.postimg.org/ui4w9ouif/ff2.jpg)

Jadwiga

jacek_73
27-06-2013, 23:24
W trakcie transformacji Moniki w Jadwigę naszyjnik stracił sporo ze swojego blasku.

Sergiusz
28-06-2013, 00:35
Zawsze jak się coś zyska to inne się traci. Wracając do sztuki nazywam to sztuką kompromisu.



https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s13.postimg.org/4uu2iqtzb/zysk.jpg)

Atom Heart Mother ...

Sergiusz
28-06-2013, 23:22
Emocje opadły to można powrócić do zdjęć.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s9.postimg.org/9ukmo1n7j/boisko.jpg)

Zastanawiam się czy parkując na parkingu będę mógł odebrać samochód nie wstępując na boisko? Ale chyba spróbuję bo to jedyna szansa aby zaparkować w bramce.

jacek_73
30-06-2013, 18:55
Zastanawiam się, gdzie będzie trenować nasza utalentowana młodzież gdy wszystkie boiska zamienią się w parkingi.

Sergiusz
12-08-2013, 22:32
Ostatnio trochę się zawiesiłem i jakoś z rzadka patrzę w celownik. To znaczy codziennie robię zdjęcia ale to nie to samo co robić zdjęcia. Po prostu jakoś wyczyszczone. Turyści albo upały. Albo drugie i pierwsze.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s2.postimg.org/8ixnv37ah/P1124829_kopia.jpg)

kici, kici, kici

Sergiusz
22-08-2013, 01:03
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s21.postimg.org/53hhkuarb/P6084311_kopia.jpg)

Uliczny portret a może portret ulicy...

fotokor1
22-08-2013, 06:17
,,,,To znaczy codziennie robię zdjęcia ale to nie to samo co robić zdjęcia
Uliczny portret a może portret ulicy... ,,,,,

jak powiedział Mrożek: ....jutro to dziś, tyle że jutro....:mrgreen:

banan82
22-08-2013, 08:37
smiem stwierdzic ze to najbardziej kontrowersyjny watek tego forum, utworzony przez najwiekszego znawce i wyjadacza fotografii jaki jest tutaj.

nigdy tego watku nie zrozumiem, nigdy! :)

RHJG
22-08-2013, 10:08
Jeden z najlepszych wątków na tym Forum,nigdy nie mów nigdy.....

Sergiusz
23-08-2013, 01:07
,,,,To znaczy codziennie robię zdjęcia ale to nie to samo co robić zdjęcia
Uliczny portret a może portret ulicy... ,,,,,

jak powiedział Mrożek: ....jutro to dziś, tyle że jutro....:mrgreen:

Codziennie się nad tym zastanawiam robiąc zdjęcia, które zdjęciami nie są. Mrożek chyba miał rację. Bo zdjęcia to tylko zdjęcia. I dzień jak co dzień. Nawet pojutrze.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s21.postimg.org/mxc2jqj6v/P6084251_kopia.jpg)

Oreo...

Sergiusz
24-08-2013, 01:09
http://img237.imageshack.us/img237/6505/p1014085.jpg

http://img514.imageshack.us/img514/1009/p1014081.jpg

Pamiątka znad morza.

Oficjalne Oświadczenie

Oświadczam się, że do dnia 3 09 2009 od dnia 14 08 2009 udaję się w podróż służbową czyli na urlop. Celem mojej podróży będzie wymiana wadliwej pamiątki. Pamiątka jak to pamiątka. Niby nic specjalnego ale powinna pamiętać. A moja nie pamięta nic a nic. Jak to mówią ni w ząb. Śliczna jest, to prawda ale miała pamiętać. Po prostu cała pamięć gdzieś uszła. Gdzie? W sumie co może mnie obchodzić gdzie? Powinienem ustalić którędy. Jak to zrobić? Najlepiej przeprowadzić test.

Test

Poprzez imitację otworu gębowego pamiątki napuściłem do jej wnętrza nieco pamięci zapisanej w systemie binarnym. Dodałem trochę kontrastu aby łatwiej było znaleźć ewentualną nieszczelność pamiątki. I co? I nic. To znaczy dalej nic nie pamięta. Ale i nic nie uszło. Może za mało pamięci? Tej napuszczonej czy wewnętrznej? Proponuję powtórzyć test. Uściślić warunki i obostrzyć kryteria. Może powinienem zacząć od ergonomii? Każdy test od tego się zaczyna. W wyniku testu odpadł ogon. Ogon pamiątki. To pod nim znalazłem dziurę. Ale skoro to test to powinienem sprecyzować. Pod ogonem znajduje się otwór. To dzięki temu odkryciu znalazłem rozwiązanie.

Podsumowanie

Już wiem skąd ten cały smród związany z utratą pamięci. Pamiątka nawaliła!

Pozdrawiam!

I znów nawaliła! Chińska tandeta. Jadę po kolejną. Ale tylko na tydzień. W końcu kryzys. Nie zabieram sprzętu, tabletów i innych takich gdzie zamaskowany jest aparat fotograficzny. Będę odpoczywał pełną gębą... również od fotografii.

Sergiusz
25-08-2013, 23:13
. Nie zabieram sprzętu, tabletów i innych takich gdzie zamaskowany jest aparat fotograficzny. Będę odpoczywał pełną gębą... również od fotografii.

Kłamałem, rzecz jasna...


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s9.postimg.org/d4ka2v9tr/salfryz.jpg)

Salon przetestuje jutro...

Sergiusz
26-08-2013, 23:38
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s21.postimg.org/karx1akw7/zlotodla.jpg)

Złoto dla zuchwałych

Saapcio
31-08-2013, 13:45
Ty w tym Saloonie jak mniemam, to popijałeś. A może zaryzykowałeś urodę (utratę grzywki po wspomnianym popijaniu)?
A "Złoto"... fajne.

Sergiusz
04-09-2013, 02:13
O ile z napojami poprawiającymi nastrój, rozjaśniającymi umysł i psującymi wzrok nie było problemu...


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s11.postimg.org/bbqf1ji77/alk.jpg)

To z drugiej strony pewien zakaz obowiązujący na tej dziwnej planecie ograniczał spożycie...


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s16.postimg.org/cayw8occl/sik.jpg)

Saapcio
04-09-2013, 10:36
I jak było? Dałeś radę? O alkohol nie pytam.

Sergiusz
08-09-2013, 02:33
Taaa... Lata treningu


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s13.postimg.org/d25lbg11z/sam1.jpg)

Jaki to samochód?

ARN
09-09-2013, 00:33
Jaki to samochód?
czerwony 8-)

jacek_63
09-09-2013, 20:24
Jaki to samochód?

czerwony
Maluch.
Czyli Polski Fiat 126p.

Sergiusz
14-09-2013, 01:32
Do samochodu jeszcze wrócę. Póki co zdjęcie dotyczące sąsiedzkich porachunków. Ze względu na umowę z redakcją dotyczącą treści zamieszczam link Informator Żoliborza - SĄSIEDZKIE PORACHUNKI (http://www.infzoliborza.waw.pl/artykul6260_sasiedzkie-porachunki)

Sergiusz
15-09-2013, 23:26
czerwony 8-)

Dobra odpowiedź. Samochód


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s21.postimg.org/3tb80razr/sam2.jpg)

czerwony jego kolor

benicjusz
16-09-2013, 00:24
Yugo Koral (chyba) zemsta Belgradu - nawet po USA takie jeździły.

Sergiusz
16-09-2013, 02:35
Miałem kiedyś poprzednią wersję tego modelu. Jak parkowałem pod domem to spał w nim bezdomny bo słabo się zamykał. Kiedyś policjant spytał mnie czy się nie boję, że mi nogi na zewnątrz wypadną. Był co nieco pordzewiały. Kolesiowi co go kupił niestety się złamał.

jacek_63
16-09-2013, 21:15
Yugo Koral (chyba) zemsta Belgradu - nawet po USA takie jeździły.
A dałbym się powiesić, że to maluch był :shock:
To chyba przez te dźwigienki od migaczy & wycieraczek etc. :oops:

Sergiusz
06-05-2014, 22:56
Tak jakoś wyszło, że zupełnie nie mam czasu na Forum. I do połowy listopada zapewne się to nie zmieni. Zaczęło się niewinnie od zrobienia zdjęć do książki... a potem było coraz gorzej. Za karę mam portal internetowy i „pod opieką” jeszcze kilka. Ale bez obaw. Codziennie coś tam pstrykam...


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s16.postimg.org/v2vnki39x/ludzie_olib.jpg)

Ludzie Żoliborza


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s27.postimg.org/menkbammb/witek1.jpg)

Tajemnicza ręka opatrzności

Sergiusz
09-08-2014, 20:27
Zawsze chciałem zrobić coś w kierunku jakiegoś wydawnictwa związanego z Powstaniem Warszawskim i w końcu się udało http://wws.org.pl/wp-content/uploads/2014/07/gazetaPW_mm.pdf

Jago
18-08-2014, 23:38
i w końcu się udało

Kiszka :!::!:

Sergiusz
24-08-2014, 02:02
Czas pomyśleć nad swoim serwerem. Bo skoro jakiś postimagecośtam usuwa zdjęcie to jakaś lipa. Jago dzięki za komentarz.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s7.postimg.org/ya4j9bmi3/helenka.jpg)

Helenka Part one

Jago
05-01-2015, 22:13
Tak jakoś wyszło, że zupełnie nie mam czasu na Forum. I do połowy listopada zapewne się to nie zmieni.

Mamy już styczeń i nic się nie zmieniło.


Ale bez obaw. Codziennie coś tam pstrykam...

No to w końcu zapodaj coś.

cobalt
06-01-2015, 10:41
http://s27.postimg.org/menkbammb/witek1.jpg

Tajemnicza ręka opatrzności
Chodzi oczywiście o dłoń wyciągniętą w kierunku białego słupka po prawej stronie?

Sergiusz
21-01-2015, 03:14
Dokładnie o tą dłoń chodzi.

Sergiusz
23-02-2015, 03:00
Ostatnio mało co robię. To znaczy trochę pstrykam bo współpracuję z ilomaś tam portalami ale to takie tam zwykłe pstryki do internetu. Internetowi wydawcy nie chcą płacić należycie tak, że dorabiam jako model Herbatka po warszawsku Warszawa i Okolice - WiO Kuchnia warszawiaka wiadomości WiO - Portal Warszawy - wio.waw.pl (http://wio.waw.pl/artykul,herbatka-po-warszawsku,13916) Czasem też coś naskrobię tak zwanym piórem ale nie ma się czym chwalić.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s13.postimg.org/8tqqoqs7b/P1314068_kopia.jpg)

Pocałunek surrealizmu

krakał
23-02-2015, 10:58
Przyciągnął mnie tu wpis Sergiusza w moim wątku. Focić to on umie, typowy Sokrates - udaje prostaczka. Szkoda tylko, że zdjęcia trzymane w ImageShacku wyparowały - chciałem poczytać cały wątek, ale zamiast obrazków można jedynie zobaczyć filmik pokazujący jaki debeściacki jest IS i że każdy szanujący się hipster cyka selfie ajfonem i używa makbuka. Szkoda, bo pewnie autor nie ma ani czasu, ani siły aby to odtwarzać, na siedem lat wstecz...

Sergiusz
25-02-2015, 00:54
Nie mogę coś ogarnąć tematu i nie wiem czemu zdjęcie mi się zmniejszyło. Wiem, że zdjęcia znikają z czasem, stąd przyczepiłem zdjęcia tak zwane warszawskie do mojego bloga podlinkowanego powyżej. Większość zdjęć z tego wątku mam i też gdzieś wsadzę. Mam nawet swoją stronę ale tam jest taki bajzel, że aż boję się zaglądać. Dzisiaj tam zajrzałem i nawet fajne rzeczy mi tam doczepili.

Piast
18-05-2015, 09:56
Szkoda, że nie numerujesz zdjęć, to poprzednie z manekinem fajne

Sergiusz
09-06-2015, 22:29
Nie numeruję zdjęć ponieważ każde ma tytuł. Większość zdjęć z poprzednich lat mam zachowane. Jako, że od dzisiaj mam bloga Sergiusz - BLOG - Targówek Warszawa na Portal Targówka - itargowek.pl (http://itargowek.pl/bloger,start,254) pewnie niebawem wstawię je tam do galerii.

Dziękuję wszystkim odwiedzającym ten wątek.

Jago
10-06-2015, 11:49
Nie numeruję zdjęć ponieważ każde ma tytuł.

A co tutaj numerować jak nic nie jest wstawiane :?

Sergiusz
14-06-2015, 14:15
Jakoś ostatnio niewiele mi się trafia...


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s28.postimg.org/le3vngv1p/P1060786.jpg)

gruszki na...

A tak mi się marzy jakiś fajny strzał Fotograficzny refleks upalnego dnia... Targówek Warszawa | Portal Targówka - itargowek.pl (http://itargowek.pl/artykul,fotograficzny-refleks-upalnego-dnia-,19891)

Zdjęcia spod linka mają „obcięte twarze” ze względu na publikację.

Piast
15-06-2015, 10:00
"gruszki na... " Lampa błyskowa popsuła zdjęcie, nie ciekawe światło.
"Pocałunek surrealizmu" dużo lepsze zdjęcie.

Sergiusz
25-08-2015, 23:33
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s27.postimg.org/gxvbz2z6b/P1217719.jpg)

Tak jakoś ostatnio nosi mnie po rekonstrukcjach tak zwanych historycznych. Więcej zdjęć aż 60 znajdziecie tutaj Hel D – DAY 2015 Praga Północ Warszawa | Portal Pragi Północ - ipragapolnoc.pl (http://ipragapolnoc.pl/artykul,hel-d-day-2015,24619) Wcześniej byłem w Ossowie i zmagałem się z konnicą.

Piast
26-08-2015, 09:28
Z przykrością stwierdzam, że nie zachęca mnie to zdjęcie do obejrzenia reszty fotografii z linku który podałeś.

Sergiusz
26-08-2015, 12:05
Dlaczego z przykrością? Jak bym podał najlepsze to byłaby jeszcze większa lipa. Więc z dwojga złego wybrałem mniejsze zło.

namoamo
26-08-2015, 12:57
Fajne, ale sporo ujęć niepotrzebnie dublowanych.
Lubię Twoje patrzenie, zawsze z humorem.

Piast
26-08-2015, 14:21
Dlaczego z przykrością? Jak bym podał najlepsze to byłaby jeszcze większa lipa. Więc z dwojga złego wybrałem mniejsze zło.
Z przykrością, bo miałeś dużo lepsze ujęcia. Turyści na tym zdjęciu nie pasują

Sergiusz
26-08-2015, 19:22
Fajne, ale sporo ujęć niepotrzebnie dublowanych.
Lubię Twoje patrzenie, zawsze z humorem.

Wiesz, poznałem takiego kolesia Na Mikołaja se czekam... Praga Północ Warszawa | Portal Pragi Północ - ipragapolnoc.pl (http://ipragapolnoc.pl/artykul,na-mikolaja-se-czekam,22988) rysuje, rzeźbi, maluje obrazy, pisze teksty, filmuje i robi zdjęcia. Pracuje jak przystało na artystę w kamiennicy artystycznej jako ochroniarz. I zamiast jak przystało na ochroniarza spać w nocy to coś tam z nudów dłubie w kompie. I robi takie fotograficzne opowiadania Niestety nie wszystko nadaje się do podlinkowania. Tajemnicza wyspa - fotograficzne opowiadanie Praga Północ Warszawa | Portal Pragi Północ - ipragapolnoc.pl (http://ipragapolnoc.pl/artykul,tajemnicza-wyspa--fotograficzne-opowiadanie-,23081) I nie powiem, że i mi to chodzi od jakiegoś czasu po głowie. Stąd robię więcej zdjęć niż zwykle to się i dublują.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s30.postimg.org/bifj3qncx/okno.jpg)

Na stojąco...

Piast – Mam ten dylemat od jakiegoś czasu. To był pokaz dla turystów stąd turyści są integralną częścią zdjęcia. Jeśli organizator zorganizuje pokaz dla fotografów to będziemy kombinować aby tło było czyste od gapiów.

Jago
26-08-2015, 21:11
Tak jakoś ostatnio nosi mnie po rekonstrukcjach tak zwanych historycznych. Więcej zdjęć aż 60 znajdziecie tutaj

Szkoda tylko, że nie zrobiłeś żadnych pstryków podczas akcji na plaży - był to chyba kulminacyjny moment całej inscenizacji D-day i należało go uwiecznić skoro zdecydowałeś poruszyć tą tematykę. Pozostałe pstryki poprawne - chociaż jeśli mam być szczery, to wolę oglądać jednak przebierańców w mundurach niż turystów. Chyba, że są to turystki z opalonym ciałkiem i odziane tylko w skąpe bikini - wtedy nie widzę żadnych przeciwwskazań :p

Sergiusz
26-08-2015, 23:35
Sama rekonstrukcja lądowania na plaży była najsłabszą częścią całości. Stąd skupiłem się na portretowaniu pilota samolotu.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s14.postimg.org/9fqsbvzcx/normandia1.jpg)

Jago
27-08-2015, 06:23
Sama rekonstrukcja lądowania na plaży była najsłabszą częścią całości.

Co nie znaczy, że nie mogłeś choć jednej fotki z tego wrzucić.

Piast
27-08-2015, 09:28
Samolot bardzo dobrze skadrowany, fajne. "Na stojąco" to jakieś WC ?

Sergiusz
27-08-2015, 17:18
Na stojąco to pokład, sterówka kutra

Sergiusz
27-08-2015, 23:34
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s4.postimg.org/48uwc3y8t/DSC08052_kopia.jpg)

Konstruktywnie o portrecie. Portret konia czy koński portret?

Sergiusz
15-09-2015, 22:19
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s29.postimg.org/tzdpap2lz/image.jpg)

Nie potrafią czytać? A może to imigranty?

Zgodnie z zapowiedzią popełniłem swoje pierwsze fotograficzne opowiadanie. Podpisy są pod zdjęciami w galerii. Chłopacy! Imigranty idom!!! Targówek Warszawa | Portal Targówka (http://itargowek.pl/artykul/chlopacy-imigranty-idom/26156)

Piast
18-09-2015, 15:21
Fajne, co to za obiekt wojskowy?

Sergiusz
02-02-2016, 02:42
To port wojenny na Helu


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://s22.postimg.org/h2qycshld/pogon.jpg)

W pogoni za okazją


Większość zdjęć jest tutaj: Tylko dla dorosłych... Oi! Brygada galeria zdjęć Targówek Warszawa | Portal Targówka (http://itargowek.pl/artykul/tylko-dla-doroslych-oi-brygada-galeria-zdjec/33727)

Teraz takie czasy, że nie możesz oddać kilku zdjęć tylko każdy chce przynajmniej pincet...