PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana systemu na Canona , proszę o podpowiedz



Gshock
18-09-2008, 15:28
Witam
Zajmuje się profesjonalnie fotografią i całe życie pracowałem na nikonach , teraz chyba przyszedł czas na zmiane systemu . To wcale nie jest takie prostę ... zajmuje się głównie fotografią studyjną , reklamą i pracą dla wydawnictw więc raczej duża ilość MP jest mi potrzebna . Prawdopodobnie zdecyduje się na korpus nowego 5D , ale nie znam canonów i nie mam pojęcia jakie dobre obiektywy do tego dobrać ... Nie chce wywalać fortuny na nie , ale też nie chce by były jakieś g ... . Teraz pytanie do Was , osób doświadczonych w temacie : czy to prawda że Canon dobrze współpracuje tylko z obiektywami canona ? Tzn Tokina , sigma itd ... co z tym ??
Jakie obiektywy poradzilibyście mi wiedząć że nie bawie się w reporterkę i nie " fotografuje ptaków " :) .... samo studio czy zakres gdzieś 24 -200 . Na co zwracać uwagę przy zakupie obiektywu itd ... Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki . Z góry dziękuje i pozdrawiam
Grzegorz

akustyk
18-09-2008, 15:39
czy to prawda że Canon dobrze współpracuje tylko z obiektywami canona ?

nie

zauwazalna przewaga tkwi po stronie obiektywow z USM czy odpowiednikow (np. HSM w Sigmie), ktore ostrza szybciej. przy czym, dosc duzo obiektywow Canona ma USM na dzien dobry



Tzn Tokina , sigma itd ... co z tym ??

uzywalem i Tokin i Sigm w Canonach i wszystko dzialalo bez problem



Jakie obiektywy poradzilibyście mi wiedząć że nie bawie się w reporterkę i nie " fotografuje ptaków " :) .... samo studio czy zakres gdzieś 24 -200 . Na co zwracać uwagę przy zakupie obiektywu itd ... Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki . Z góry dziękuje i pozdrawiam
Grzegorz
o ile nie chodzi o portret i inne zastosowania wymagajace plytkiej glebii ostrosci, to do pokrycia ww. zakresu proponuje po prostu Canona 24-105/4 i Canona 70-200/4. ewentualnie zamiast 24-105 moze byc Tamron 28-75 bo tez bardzo sensowny optycznie obiektyw.

Parteq
18-09-2008, 15:43
[..]
Jakie obiektywy poradzilibyście mi wiedząć że nie bawie się w reporterkę i nie " fotografuje ptaków " :) .... samo studio czy zakres gdzieś 24 -200 . Na co zwracać uwagę przy zakupie obiektywu itd ... Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki . Z góry dziękuje i pozdrawiam
Grzegorz

5D + 35L, 50 1.4, 85 1.2, 135 2, + 70-200 2.8 jako uzupelnienie waskiego konca :)

No i zestaw idealny wybrany :)

Powodzenia.

aligator16
18-09-2008, 15:53
Witam
Na co zwracać uwagę przy zakupie obiektywu itd ... Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki . Z góry dziękuje i pozdrawiam
Grzegorz

No to ja bym powiedział tak: patrz czy obiektyw ma biały kolor lub czerwony pasek :D
Jeżeli chodzi o aparaty to może być tylko jedna cyfra w nazwie :)

Blindseeker
18-09-2008, 16:05
Jak samo studio to ja bym brał ze 3 stałki, np 35/1.4, 50/1.4 i 85/1.2 (ew. 85/1.8)

Iras_PL
18-09-2008, 16:28
Proponuję zajrzeć do wątku o 5D Mark II. Jest tam kilku rozczarowanych desperatów, gotowych przesiąść się na Nikona. Może uda się tanio kupić kilka elek, a być może również sprzedać coś z obecnego systemu ;-)

A na poważnie - czy nie za wcześnie, żeby decydować się na zmianę systemu i 5D?

arturs
18-09-2008, 19:51
a ja bym zapytał jaki masz budżet przede wszystkim..

ErnestPierwszy
18-09-2008, 20:33
Nie warto poczekać na D3 z 24Mpix? Myślę, że 6 miesięcy to max.

lempl
18-09-2008, 20:37
moze lepiej poczekaj na blizniaka a900, do studio pewnie bedzie jak znalazl

akustyk
18-09-2008, 21:23
dobra, ale czemu niektorzy z gory zalozyli, ze przesiadka jest akurat z Nikona i wlaczyli standardowy tryb "chlopie, nie zmieniaj systemu!" ??? :)

Iras_PL
18-09-2008, 21:46
dobra, ale czemu niektorzy z gory zalozyli, ze przesiadka jest akurat z Nikona i wlaczyli standardowy tryb "chlopie, nie zmieniaj systemu!" ??? :)

Ponieważ autor wątku napisał:


(...)całe życie pracowałem na nikonach(...)

I ja nie piszę "nie zmieniaj systemu" - raczej "poczekaj" ;)

akustyk
18-09-2008, 21:53
Ponieważ autor wątku napisał:

buehehe... to ladnie dalem...

swoja droga, wyglada, ze mam firefoksa jakiegos dziwnego, albo on ogolnie jest dziwny. bo zanim to wyzej napisalem, to dla pewnosci zaczalem normalnie klepac "niko" i FF nie znalazl tego ciagu znakow w pierwszym poscie :) dopiero teraz, po fakcie, jak kliknalem mysza w okolicach naglowka strony, to ten ciag, owszem, juz znalazl...

pawel-foto
18-09-2008, 21:59
Ja po 16 latach z Minoltą przesiadłem się na Canona (body i pierwszy obiektyw kupiony w czasie MTŁ 2008). I w miarę szybko uzbierałem pełny zestaw. Przesiadki nie żałuję choć jak widać Sony się stara ;) o tych z bagnetem A. A co do czekania - to w półroku po premierze znów zaczyna się słyszeć o czymś nowym i tak można czekać, czekać....

Iras_PL
18-09-2008, 23:01
Że w ten sposób można czekać i czekać, to wiem, ale ponieważ Canon dopiero zaprezentował 5D Mark II, warto chyba poczekać na pierwsze testy i zobaczyć, ile faktycznie jest warte - jak megapiksele przekładają się na odwzorowanie szczegółów, itp. itd. Nikon ma w tym segmencie świetne D700 i lepiej się upewnić, czy jest sens się canonizować ;-)

gietrzy
18-09-2008, 23:14
samo studio czy zakres gdzieś 24 -200.

5D MarkII kit (w zestawie z EF 24-105/4 IS), EF 70-200/4 IS.

basala
18-09-2008, 23:37
Nie rozumiem jak to możliwe, że ktoś, kto zajmuje się profesjonalnie fotografią jest zorientowany w tylko w technologii systemu w którym pracuje. Co w takim razie jest przyczyną zmiany systemu? Znudzenie?

Kolekcjoner
19-09-2008, 04:53
a ja bym zapytał jaki masz budżet przede wszystkim..

No to jest podstawa, bo nie wiadomo co polecać do tej piątki?


Nie rozumiem jak to możliwe, że ktoś, kto zajmuje się profesjonalnie fotografią jest zorientowany w tylko w technologii systemu w którym pracuje. Co w takim razie jest przyczyną zmiany systemu? Znudzenie?

Ja nie do końca zrozumiałem co napisałeś ale mnie nie dziwi, że ktoś kto zajmuje się fotografią (a nie techniką) i siedzi w jednym systemie nie zna innego systemu (w szczególności szkieł). A kolega napisał, że chodzi mu o MPX. Choć w tym kontekście poczekałbym przynajmniej do 8 listopada br.

Vitez
19-09-2008, 12:53
swoja droga, wyglada, ze mam firefoksa jakiegos dziwnego, albo on ogolnie jest dziwny. bo zanim to wyzej napisalem, to dla pewnosci zaczalem normalnie klepac "niko" i FF nie znalazl tego ciagu znakow w pierwszym poscie :) dopiero teraz, po fakcie, jak kliknalem mysza w okolicach naglowka strony, to ten ciag, owszem, juz znalazl...

Pewnie przy pierwszym szukaniu miałeś kursor kliknięty gdzieś poniżej pierwszego posta to nie znalazł (szuka od kursora w dół). Więc to nie Firefox dziwny a jego operator niedokładny :p .

MariuszM
19-09-2008, 12:56
Nie rozumiem jak to możliwe, że ktoś, kto zajmuje się profesjonalnie fotografią jest zorientowany w tylko w technologii systemu w którym pracuje

Może dlatego, że niektórzy pracują/robią zdjęcia, a nie czytają tabelki i testy w internecie:) Myślę nawet, że jest ich większość.

lempl
19-09-2008, 17:13
Może dlatego, że niektórzy pracują/robią zdjęcia, a nie czytają tabelki i testy w internecie:) Myślę nawet, że jest ich większość.

Gdzie? Tu?!:mrgreen:;)

akustyk
19-09-2008, 18:14
Pewnie przy pierwszym szukaniu miałeś kursor kliknięty gdzieś poniżej pierwszego posta to nie znalazł (szuka od kursora w dół). Więc to nie Firefox dziwny a jego operator niedokładny :p .

tak, tez do tego wniosku potem doszedlem :)

basala
19-09-2008, 21:36
Ja nie do końca zrozumiałem co napisałeś ale mnie nie dziwi, że ktoś kto zajmuje się fotografią (a nie techniką) i siedzi w jednym systemie nie zna innego systemu (w szczególności szkieł). Mój wpis do którego się odnosisz był "tworzony" w czasie gdy bolał mnie ząb, więc może to trochę mnie tłumaczy. :-D Mimo wszystko nadal nie rozumiem dlaczego ktoś chce przesiadać się na system o którym nic nie wie. Skąd ta chęć?! A tak poza tym, Gshock jest bardzo aktywny w stworzonym przez niego wątku, nie? :wink:

Kolekcjoner
19-09-2008, 22:02
Mój wpis do którego się odnosisz był "tworzony" w czasie gdy bolał mnie ząb, więc może to trochę mnie tłumaczy. :-D Mimo wszystko nadal nie rozumiem dlaczego ktoś chce przesiadać się na system o którym nic nie wie. Skąd ta chęć?! A tak poza tym, Gshock jest bardzo aktywny w stworzonym przez niego wątku, nie? :wink:

Współczuję :oops:. Może wie wystarczająco dużo żeby wiedzieć, że jest się po co przesiąść ;)8-). W każdym razie rzeczywiście póki co to nie ma za bardzo o czym gadać.

KMV10
19-09-2008, 22:17
Od samego początku miałem wrażenie, że ten wątek jest wyjątkowo trolowaty....

adikPL
19-09-2008, 22:30
Może już Gshock wybrał nową Alfę albo Pentaxa i zapomniał o Canonie, snif snif :(

Gshock
20-09-2008, 16:42
NIe nie wybrał ... Pracowałem na nikonach jeszcze od czasu kliszy i zostawały obiektywy itd ... Zawsze był nikon , kiedyś Fuji ze względu na kolory ... co do tego że nie znam innych systemów to prawda , bo i po co mkam je znać ?? ja fotografuje a nie zajmuje się dewagacją na temat tego i tego ... obecnie D300 jest na studiu , ale to raczej reporterski aparat , d700 do mnie nie przemawia wogóle , problem się pojawił bo coraz więcej pojawia się reklam i zleceniodawcy wymagają dużo jakości , a skanowanie średniego formatu jest coraz bardziej kłopotliwe ... Zapytałem o to ponieważ canon oferuje aparaty o ciekawszych matrycach , przeraża mnie ergonomia i obsługa , ale to jest rzecz innej wagi ... najważniejsza jest jakoś obrazu ... gdybym dysponował dużym budrzetem to bym wskoczył na hasela i miał przez jakiś czas spokuj ( szczerze to coraz częściej to rozwarzam ) narazie chciałem zapytać o canona by wydać trochę kasy spróbować jak to się je i z czym , powiedzmy 10 -12 tyś już z korpusem ... zawsze jak nie będzie pasowało mogę sprzedać i szukać dalej ... sony wogóle odpada ...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
łoł jestem bogiem , tylko ja potrafie zrobić tyle ort. w jednym tekście :)

adikPL
20-09-2008, 17:27
Kurcze, nie mów, że D300 a tym bardziej D700 generują kiepską jakość obrazu! Co prawda nie wszystkim pasuje oddanie kolorów przez te puszki (oczywiscie to samo tyczy się D3) ale w wiekszosci innych parametrow jadą niemal równo z Canonem. Zaczekajmy, zobaczymy co będzie "wypluwał" 5DmkII (myslę ze ta powinna Cie zadowolic, a do ergonomii przywykniesz), ale nastawienie ze kupisz, potem sprzedasz, potem znów bedziesz szukał tylko - będzie Cie odciagało od rzetelnego skupienia się na foceniu. Canon ma bogatą szklarnię, a obrazy z jego FFów zadowalają wielu profesjonalistów.
Co ja proponuję? Zaczekaj chwilę na pierwsze opinie o 5DmkII, zastanów się w międzyczasie nad szkłami (jak bedziesz miał pytania co do konkretnych to zapytaj na forum) a potem pstrykaj, pstrykaj i ciesz się nowym systemem, Pozdrawiam :)