PDA

Zobacz pełną wersję : [palmerus] plaża nocą



Palmerus
15-09-2008, 23:06
witam po raz kolejny,
moje ostatnie zdjęcie nie zostało zbluzgane więc wystawiam kolejne. Zdjęcie wykonane na pięknej kamienistej plaży nocą.
1

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://furnatics.hg.pl/plaza.jpg)
proszę o komentarze, co poprawić itp.

Nol
15-09-2008, 23:45
Szczerze mówiąc nie bardzo wiem co chciałeś zdjęciem pokazać. Popracuj nad kompozycją (w sieci sporo poradników) i określaniem tematu zdjęcia - zauważ, że tutaj ciężko określić motyw przewodni :) Jest ciemno, plaży praktycznie nie widać, odcina się mocno księżyc i łapie wzrok. Horyzont chyba jest przechylony w lewo (jeśli mnie wzrok nie myli) i umiejscowiony w połowie wysokości zdjęcia. Lepiej by było go ustawić w 2/3 wysokości lub trochę niżej, zgodnie z tzw. złotym podziałem (tu znowu kwestie kompozycji), ale nie w połowie.

No i jest ciemno - w sumie czarna woda dominuje, bo drugi brzeg jest zbyt daleko, by na nim cokolwiek pokazać. W tzw. mocnych punktach nic nie ma.

mik81
16-09-2008, 08:29
Dołączam sie do Nol. Jakoś brak przewodniego tematu zdjecia. Mocne punkty niestety nie obsadzone. Jeśli miała być to plaża to trochę jej mało.
Jeśli chciałbyś to ujęcie poprawić to mogłbyś jakąś łódkę, wileki głaz, konar itp ustawic w jednym mocnym punkcie a księzyc w przeciwnym - równowaga ...

adino
16-09-2008, 17:50
przede wszystkim złoty podział poczytaj o tym.
księżyc w mocnym punkcie po prawej u góry i jak dla mnie było by lepiej
plaze bym w ogóle wyciął bo źle kontrastuje z ciemną woda i kadr lekko w lewo ciekawe jak by tak to wyglądało :)

Olszewski
20-09-2008, 09:34
Co autor chciał powiedzieć? Dla mnie fotka do albumu. Żadnego przesłania, wykonanie też takie sobie, kadr pocztówkowo-wakacyjny.

Palmerus
23-09-2008, 14:15
dziekuje za komentarze, złamałem prawa reke w nadgarstku wie z foceniem przerwa na jakies 12 tygodni :(

pozdrawiam

Nol
23-09-2008, 20:19
Współczuję i szybkiego powrotu do zdrowia życzę. W międzyczasie proponuję lekturę o technikach kompozycyjnych - może dzięki temu jakoś szybciej zleci Ci rekonwalescencja :)