PDA

Zobacz pełną wersję : Eos 300D + Sunpak 4000AF



skandy
21-05-2004, 12:08
Wczoraj podlaczylem do Eosa 300D lampe Sunpak 4000AF i nie dziala.
Przegladalem archiwum i piszecie, ze ta lampa nie ma E-TTL wiec nie bedzie
najlepiej wspolpracowala.
Ale czy to znaczy, ze wogole nie bedzie blysku?
Zaskakuje mnie to, ze lampa "widzi" aparat (wskazuje zoom zgodnie z
obiektywem, uruchamia podswietlenie dla szukania AF - czerowne swiatlo z
lampy) a po nacisnieciu spustu brak blysku :(

Wiecie cos w tym temacie?

Lampa prawidlowo dziala w analogowej lustrzance.

pozdrawiam
Pawel

Vitez
21-05-2004, 12:41
A w jakim trybie masz aparat? Probowales w M?

skandy
21-05-2004, 13:11
tak...
wszystkie probowalem.

Vitez
22-05-2004, 23:48
Wg tego co tu pisza: http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1031&message=7876549

Sunpak 4000 AF dziala w TTL a nie ETTL i nie dziala z 300D, za to nastepna z tej serii - 5000 AF dziala w trybie M i Av, a we wlasnym manual mode.

skandy
23-05-2004, 00:30
wielkie dzieki :D
sprawa stala sie jasna :(

pozdrawiam

Mixer
25-06-2005, 15:30
Mam ten sam problem co "skandy" wiedziałem że 4000AF działa tylko w TTL ale myślałem że na manualu będzie spstrykać.. a tu kicha!!! Kiedyś ząłozyłem do 300D jakąś starą lampę z gorącą stopką (sprawdzając oczywiście czy nie ma tam jakiś napięć dziwnych:) i okazało się że błyska z aparatem. Analogicznie pomyślałem że Sunpak jest za mądra i ma za dużo bolców w stopce :mrgreen: wiec długo nie myśląc zasłoniłem dodtakowe 4 bolce od automatyki wsówając kantem wizytówkę :-D

Oczywiście błyska ale naturalnie nie "czyta" aparatu tylko synchronizuje błysk, więc jeśli ktoś jest pod ścianą (tak jak ja-bo właśnie przyszła lampa a za 2godz impreza) to może ją wykorzystać nie mając innej.

Po imprezie wystawię na aukcję i poszukam 5000AF lub coś z E-TTL :)

Może macie jakąś propozycję lampy do 300D w granicach 500zł na poczatek?

Pozdrawiam wszystkich..

zabol
25-06-2005, 16:01
canon 380EX - jest moja prpopzycja za 500zl z E-TTL (oczywiście uzywana) jak sie postarasz to na allegro dostaniesz nawet za coś kolo 400zl taka lampę

McKane
25-06-2005, 16:10
Zeby ta lampa dzialala w manualu musisz z tego co wiem odizolowac wszystkie styki oprocz srodkowego.

Mixer
25-06-2005, 21:07
Dokładnie tak zrobiłem-zostawiłem wyzwalający pozostałe cztery odizolowałem.

Zabol myślę nad Soligorem Powerzoom DG-420 Z https://secure.soligor.com/index.php?id=5&backPID=75&L=0&tt_products=6701&L=0 za jakieś 600zł można kupić nową.
Nie wiem jak to jest z używanymi lampami?
Jest sens się pakować czy zbierać na nówkę?

Vitez
26-06-2005, 12:11
Zabol myślę nad Soligorem Powerzoom DG-420 Z , za jakieś 600zł można kupić nową.
Nie wiem jak to jest z używanymi lampami?
Jest sens się pakować czy zbierać na nówkę?


Czemu na sile kombinujesz z jakimis dziwnymi lampami (Sunpaki, Soligory) podczas gdy w okolicach tej kwoty spokojnie mozesz znalezc Sigme DG 500 Super albo Canona 420EX i wtedy nie bedziesz mial zadnych problemow ze wspolpraca lampy z aparatem ?

LemonR
26-06-2005, 20:30
Sigme DG 500 Super albo Canona 420EX
A twoim zdaniem z tych dwóch to która? Ja co prawda wybrałem już tą drugą i czekam na przesyłkę ale wachałem się nad Sigmą. Jednak znalazłem gdzieś w sieci dosyć złą opinię o niej co prawda jednego gościa być może nie umiał jej używać. W każdym razie jego ostatnie zdanie brzmiało " Mam sprzęt za 1600$ i wciąż nie mogę robić zdjęć w pomieszczniu".
pozdrawiam

Vitez
27-06-2005, 21:35
A twoim zdaniem z tych dwóch to która? Ja co prawda wybrałem już tą drugą i czekam na przesyłkę ale wachałem się nad Sigmą.

Dla mnie 420EX bo mam 580tke = sterowanie kompletem lamp Master-Slave.
Jesli ktos jest absolutnie pewien ze nie bedzie mial wiecej niz 1 lampe to Sigma 500 DG Super wydaje sie byc lepsza od 420.
Co do negatywnych opinii - wiele sie tutaj pojawia rowniez... ale E-TTL wcale nie jest latwy w obsludze i nie zwalalbym tak latwo winy na lampe bo by poprawnie naswietlic trzeba po pierwsze porzadnie poznac tajniki pomiaru swiatla blyskowego w swoim body.. zamiast slepo wierzyc w automaty :roll: .

KuchateK
27-06-2005, 21:58
Przeciez Sigma EF 500 DG Super dziala z Canonami bezprzewodowo zarowno jako slave jak i master (DG ST nie!). Moim zdaniem poza brakiem napisu Canon tej lampie nic nie brakuje :mrgreen:

Popieram Vitez'a... Trzeba duzo praktyki aby poznac co i jak z lampa.

jacekxyz
22-03-2007, 00:33
A ja mam przykre doswidczenia z lampami niezaleznych producentow i polecam tylko canona od 420 wzwyz, 380 nie polecam czesto blyska pelna moca, dlugi czasl ladowania, mialem kiedys do trabanta metza 44 i niby wszystko bylo ok do momentu wymiany aparatu na 350 z nia juz nie wspolpracowala, trzeba bylo kupic albo nowsza wersje albo wymienic soft na nowszy, przez 3 miechy prosilem sie o jego wymiane (w fototechnice tam ja kupilem) odplatnie oczywiscie i oni przez ten czas tego softu nie zdobyli, lampe sprzedalem kupilem canona i od tego czasu nie chce widziez zadnych metzow czy innych sigm