PDA

Zobacz pełną wersję : Tele do slubow i portretow.Canon 70-200 2.8 IS czy moze cos innego??



patart
13-09-2008, 15:51
Witam wszystkich.
Chcialbym uzupelnic swoj zestaw o dobry tele i prosze o rade. Mam tamrona 70-300 ale do wnetrz jest ciemny a ja potrzebuje czegos jasnego do zdjec slubnych np w kosciele oraz do plenerow. Pracuje na 40D i przy wyzszych ISO szum jest straszny.
Zajmuje sie troche reportazem wiec do tego tez by mi sie przydal.
Znajomy ma 70-200 2.8 i bezapelacyjnie jest to mega sprzet. Cena tez jest MEGA. Mam w listopadzie mozliwosc sprowadzenia czego z USA i zastanawiam sie co.
Jesli wiecie o czyms tanszym, wyprobowanym a tez niezlym to prosze o rady.

pozdrawiam.

Jesli ktos ma doswiadczenie z Sigma 70-200 F2.8 II EX DG APO Macro HSM to chetnie poslucham.

Iras_PL
13-09-2008, 17:03
Jeśli ma być taniej, warto jeszcze zwrócić uwagę na Tamrona SP AF 70-200mm F/2,8 Di LD IF. Optycznie jest bardzo dobry, ale o problemach Tamrona z autofocusem na Canonie krążą legendy i trochę bym się tego bał. Jeśli fotografujesz zawodowo i zarabiasz swoją pracą, chyba nie ma sensu iść na kompromis i lepiej zainwestować w L (przecież niekoniecznie z IS).

Pozdr.

patart
13-09-2008, 21:41
Jeśli ma być taniej, warto jeszcze zwrócić uwagę na Tamrona SP AF 70-200mm F/2,8 Di LD IF. Optycznie jest bardzo dobry, ale o problemach Tamrona z autofocusem na Canonie krążą legendy i trochę bym się tego bał. Jeśli fotografujesz zawodowo i zarabiasz swoją pracą, chyba nie ma sensu iść na kompromis i lepiej zainwestować w L (przecież niekoniecznie z IS).

Pozdr.

dzieki. dobra rada. moze poczekam i kupie L-ke
pozdr

Ernest_DLRS
14-09-2008, 01:58
Jeżeli faktycznie zarabiasz na zdjęciach to tak jak kolega wyżej wspomniał, warto wykonać ten jednorazowy ale jakże przyszłościowy wydatek i zakupić 70-200 f/2.8
Zwróci się po paru dobrych weselichach :)

arturs
14-09-2008, 09:46
Jeżeli faktycznie zarabiasz na zdjęciach to tak jak kolega wyżej wspomniał, warto wykonać ten jednorazowy ale jakże przyszłościowy wydatek i zakupić 70-200 f/2.8
Zwróci się po paru dobrych weselichach :)

Jak nie zarabiasz też pewnie warto.. obejrzyj sobie foty VanMurdra - w sporej części robione tym szkłem..

http://www.canon-board.info/showthread.php?t=23161&highlight=%5Bvanmurder%5D
http://adammphoto.com/
http://adammirski.com/
i w wątku o portretach też pisał o tym szkle..

fret
14-09-2008, 09:54
Tylko, że on je podpinał pod FF. Różnica drobna, ale zauważalna :)

Iras_PL
14-09-2008, 10:01
FF czy crop - nie ma szkła, które dorównywałoby jednocześnie jakością optyki i wykonaniem.

arturs
14-09-2008, 10:10
Tylko, że on je podpinał pod FF. Różnica drobna, ale zauważalna :)

W tym wypadku nie ma znaczenia... różnice będą takie same dla tych szkieł zarówno dla kropa jak i ff


FF czy crop - nie ma szkła, które dorównywałoby jednocześnie jakością optyki i wykonaniem.

dokładnie, dodatm tylko że jeśli chodzi o zoomy w zakresie 70-200 bo ze stałek znalazłoby się parę które kopią mu 4 litery ;)

Iras_PL
14-09-2008, 10:38
Że stałki to wiadomo, ale jak na zoomy, 70-200 Canona są wzorowe ;-)