PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry program do formatowania CF.



Nemeo
12-09-2008, 09:21
Nie mogę sformatować karty SanDisk CF Extreme III 16 Gb, ani usunąć z niej zapisanych plików, wprawdzie win XP niby je usuwa ale po ponownym włozeniu karty CF z czytnikiem do portu USB znowu są dane na karcie :shock:

Czy ktoś może polecić jakiś sensowny program do formatowania kart CF ?

Format karty w aparacie jest niemożliwy bo wyskakuje error 02.
Próba sformatowania karty za pomocą czytnika w kompie na win XP i Viśie
kończy się komunikatem- System nie może ukończyć formatowania.

SebaWolf
12-09-2008, 09:35
kiedys na problem z pendrivem pomogł mi HP USB Disk Storage Format Tool, czy formatuje on karty niewiem - ale teoretycznie powinien

Iksrat
12-09-2008, 10:48
Nie mogę sformatować karty SanDisk CF Extreme III 16 Gb...

Spróbuj programem do odzyskiwania danych, zazwyczaj mają także funkcję formatowania, np.:
Image Rescue 3.0 (program dołączany do kart Lexara - formatowałem nim swoje karty i wszystko było OK! Nie jestem jednak pewien, czy obsługuje karty 16 Gb.)

RescuePRO® Deluxe - dołączany do wszystkich kart SanDisk Extreme IV. Deluxe obsługuje karty do 16 Gb, ale nie wiem jak jest z formatowaniem (posiada coś takiego jak "wipe", ale jak to działa? Nie wiem).

tpop
12-09-2008, 10:56
a moze pod pingwinem usun.

Nemeo
12-09-2008, 12:44
kiedys na problem z pendrivem pomogł mi HP USB Disk Storage Format Tool, czy formatuje on karty niewiem - ale teoretycznie powinien

Właśnie próbowałem, ale bez powodzenia.

KMV10
12-09-2008, 13:03
Czy takie zachowanie karty nie sugeruje aby jej uszkodzenia?

Nemeo
12-09-2008, 13:38
Czy takie zachowanie karty nie sugeruje aby jej uszkodzenia?


Też tak myślę ale, chcę ją najpierw spróbować sformatowac i zobaczyć co będzie dalej grane.

Tomasz Golinski
12-09-2008, 13:48
a moze pod pingwinem usun.

Nie jestem pewien czy zadziała. Ja mam ostatnio problemy z usuwaniem z E3 4GB - usuwa, ale zwalnia tylko część miejsca. Na szczęście format w aparacie mi działa.

Nemeo
12-09-2008, 14:02
Nie jestem pewien czy zadziała. Ja mam ostatnio problemy z usuwaniem z E3 4GB - usuwa, ale zwalnia tylko część miejsca. Na szczęście format w aparacie mi działa.

Trochę mnie zmartwiłeś, bo to pokrywa się ze zdaniem mojego znajomego który powiedział, że jak pingwin sobie nie poradzi to już nic sobie nie poradzi.

Tomasz Golinski
12-09-2008, 14:06
Trochę mnie zmartwiłeś, bo to pokrywa się ze zdaniem mojego znajomego który powiedział, że jak pingwin sobie nie poradzi to już nic sobie nie poradzi.

Dodam, że nie próbowałem formatować karty na linuxie - powinno teoretycznie być ok - nie wiem, czemu to kasowanie tak świruje. Wydaje mi się, że kiedyś było ok.

bakulik
12-09-2008, 14:14
Witam.

Może spróbuj http://www.compuapps.com/download/Swissknife/swissknife.htm.