PDA

Zobacz pełną wersję : Program do archiwizacji zdjęć na DVD - proszę o pomoc!



MagdaS
12-09-2008, 00:25
Witajcie, na wstępie zaznaczam, ze przeglądałam archiwum dość dokładnie w tematach związanych z archiwizacją i katalogowaniem zdjęć, aczkolwiek nie wykluczam, że coś pominęłam bo doba ma tylko 24h i nie chciałaym jej w calosci orzeznaczyc na wertowanie archiwum dlatego prosze was o pomoc.

Do tej pory przechowywałam swoje zdjecia na plytach CD, zdjecia byly wgrywane chronologicznie do folderów z nazwami sesji/wydarzenia, ale tak było do tej pory. Obecnie robie coraz wiecej zdjec, w najblizszym czasie kupuje lustro wiec ich liczba bedzie wzrastała coraz szybciej i zgłupiałam calkiem. Sama nie wiem jak zrobic to wszystko najlepiej by sie w tysiacach zdjec nie pogubic, nawet numerowanie i oznaczani plyt datami jest klopotliwe bo obecnie nie pamietam czy zdjecie ktorego szukam zrobilam w roku 2001 czy 2002.

Jedno co wiem na pewno to chce przegrac zdjecia z CD na DVD zeby z oinad 30 plyt zrobilo mi sie kilka, a druga sprawa to czytalam o programach w ktorych moge sobie wszystkie zdjecia poukladac w foldery i kategorie, a potem zgrac na płyty. Z tym ze chciałabym aby zdjecia zgrac na plyty a w programie zostały tylko ich miniaturki ktore poinformuja mnie o tym na ktorej plycie jest oryginał....czy jest szansa znalesc taki program wsrod tych darmowych zby cos miec na pocatek?

Bylabym wdzieczna, bo mam Picase ale tam z tego co widze jak wyciagne plyte to zdjecie z Picasy tez mi znika, przed chwila sciagnelam XnView czy InfanView ale w nich w ogole ie moge takich funkcji znalesc, a nie bede instalowala kazdego prrogramu i sprawdzala czy tak sie da zy nie, dlatego Bardzo licze na wasza pomoc, bo tak jak mowilam-juz calkiem zglupialam i nie wiem gdzie szukac.

A i jeszcze jedno tak z ciekawosci jak archiwizujecie zdjecia to na plyty zgrywacie tylko obrobione i juz te najlepsze wersje czy zapisujecie osobno rawy(oryginaly) a osobno obrobione? Jesli tak to jak to robicie zeby sie nie pogubic - inne nazwy/foldery/plyty?

przepraszam za przydlugi temat i z gory dziekuje za odp!

Tomasz Golinski
12-09-2008, 01:13
Jest coś takiego jak WhereIsIt, który nadaje się do katalogowania płyt - nie tylko ze zdjęciami. Ma opcję tworzenia miniaturek ze zdjęć, ale nie wiem, czy radzi sobie z rawami.

http://www.whereisit-soft.com/

MagdaS
12-09-2008, 11:15
dzieki wielkie zaraz sciagne i zobacze, mam nadzieje ze sie nada:)

MagdaS
12-09-2008, 12:40
Where Is It wyglada ciekawie ale chcialam na poczxatek przynajmniej cos darmowego i przegladajac archiwum raz jeszcze ktos pisal o programie Phoa jest darmowy i wyglada na dosc fajny, ma to o co mi chodzi po zapisaniu katalogu zostaja w nim miniaturki mimo ze plyty nie ma dopiero gdy chce ogladac oryginaly trzerba wlozyc plyte, nie doszlam tylko do tego czy moge gdzies zapisac na jakiej plycie sa oryginaly ale mam nadzieje ze zaraz do tego dojde -tak wioec narazie polecam