PDA

Zobacz pełną wersję : wypełnienie fleszowe - jak ustawić?



helpme
09-09-2008, 00:20
Robiąc zdjęcia w plenerze przy słonecznej pogodzie, chciałabym rozjaśnić cienie na twarzach. Jak ustawić lampę 430 i aparat 400d, by otrzymać wypełnienie fleszowe?

tom517
09-09-2008, 07:53
np. w trybie AV z pomiarem E-TTL ustawiasz błysk na - 2EV (ewentualnie korygujesz), lampa z dyfuzorem, ewentualnie odbic od czegos, chociaz pod ostre slonce to mniejszy - EV, synchronizacja z szybkimi czasami, chociaz lepiej w trybie M (aparat), ale na poczatku moze wiecej czasu zajac ustawienie parametrow.

Krzychu
09-09-2008, 09:41
np. w trybie AV z pomiarem E-TTL ustawiasz błysk na - 2EV (ewentualnie korygujesz), lampa z dyfuzorem, ewentualnie odbic od czegos, chociaz pod ostre slonce to mniejszy - EV, synchronizacja z szybkimi czasami, chociaz lepiej w trybie M (aparat), ale na poczatku moze wiecej czasu zajac ustawienie parametrow.

No chyba nie za bardzo.... Przede wszystkim aparat przy świetle powyżej bodajże 13 EV sam przechodzi w tryb wypełniający, inna sprawa że trzeba go skorygować ale na pewno nie -2 EV... A poza tym polecam EOS Flash FAQ - wszystko jest tam napisane...

Kolaj
09-09-2008, 09:49
A poza tym polecam EOS Flash FAQ - wszystko jest tam napisane...Podasz link?

Krzychu
09-09-2008, 09:51
Podasz link?

http://photonotes.org/articles/eos-flash/

Pierwszy jak się w google wpisze "EOS Flash FAQ" i na forum też był z pięćset razy ;-)

Soundman
09-09-2008, 18:10
No i standardowo poczytaj... to (http://foto.jasiu.pl/index.html)

helpme
09-09-2008, 19:47
No chyba nie za bardzo.... Przede wszystkim aparat przy świetle powyżej bodajże 13 EV sam przechodzi w tryb wypełniający, inna sprawa że trzeba go skorygować ale na pewno nie -2 EV... A poza tym polecam EOS Flash FAQ - wszystko jest tam napisane...

Twierdzenia poprzednika obaliłeś,proszę więc o dokładniejsze info ile skorygować i jak ustawić aparat jednak w języku polskim..

Krzychu
09-09-2008, 20:05
Twierdzenia poprzednika obaliłeś,proszę więc o dokładniejsze info ile skorygować i jak ustawić aparat jednak w języku polskim..

Ja z reguły daję korekcję błysku -1/3 - -2/3 EV i to wszystko - gdzie to jest w menu 400D to nie wiem - poszukaj sobie sam.

Przy E-TTL powyżej pewnej ilości światła pomiar się automatycznie przełącza na błysk wypełniający, doświetlając cienie przy słonecznej pogodzie w 99% przypadków będzie powyżej 13EV. Naprawdę polecam ww. FAQ jeżeli dasz radę z angielskim...

helpme
14-09-2008, 17:03
Ja z reguły daję korekcję błysku -1/3 - -2/3 EV i to wszystko - gdzie to jest w menu 400D to nie wiem - poszukaj sobie sam.

Przy E-TTL powyżej pewnej ilości światła pomiar się automatycznie przełącza na błysk wypełniający, doświetlając cienie przy słonecznej pogodzie w 99% przypadków będzie powyżej 13EV. Naprawdę polecam ww. FAQ jeżeli dasz radę z angielskim...

Niestety angielski to moja słaba strona... :(
Oki korekta błysku na - . Czy coś jeszcze powinnam wiedzieć? Czy ma tu też znaczący wpływ wybór pomiaru światła? Może inaczej... który z pomiarów najlepiej wybierać do zdjęć w plenerze przy słonecznej pogodzie, duże kontrasty na ludziach..

photographus
14-09-2008, 21:42
Nie ma jedynych obowiązujących ustawień. To trzeba "wyczuć". Jak? Bierzesz kolegę, kupujesz mu browar i sadzasz w pełnym słońcu. Zanim odpadnie jest szansa, że złapiesz ustawienia :) Jedno jest pewne. Tylko Manual.