PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienia do zdjęć fajerwerków



PiotrJot
20-05-2004, 15:04
Przede wszystkim- witam grupowiczów.

Od jakiegoś czasu bawię się PS A80, i chciałbym zasięgnąć waszej rady jakie ustawienia byłyby najbardziej na miejscu do fotografowania fajerwerków.
Z reguły nie boję się próbowania różnych ustawień, i jakos dochodzę do optymalnego ustawienia, ale w tym przypadku nie mam za bardzo możliwości (zbyt rzadko organizuje się takie imprezy)- kiedy już będę miał okazję pstryknąc kilka fotek chciałbym, żeby były udane.

Pozdrawiam,
Piotr

mroczny
20-05-2004, 15:23
Podstawa to długi czas naświetlania, myślę, że przy A 80 nie przekracza on 15s, więc o zbyt długi nie masz co się martwić, chyba ,że fajerwerki są intensywne, to skróć nieco, a expozycję ustaw na pierwszych "wypałach", a potem już tylko podziwiać.

Falcon
20-05-2004, 17:52
Ja ustawilem najpierw 1/6s i f 2.8, a pozniej zmienilem na 1sec i f8.0 - wyszly bardzo ladne, jak chcesz to podesle ci probke :) Daj znac na mejla : falconfxp@msn.com
Aparacik S45 ;)

Niedzwiedz
21-05-2004, 13:15
ustaw f8 i czas 15 sek jak nie ma nic na niebie to przyslon obiektyw np reka wyjda zajebiscie

PiotrJot
21-05-2004, 13:45
Dziękuję wszystkim za sugestie- juz wiem, których ustawień powinienem się trzymać.
Pozdrawiam,
Piotr

marcinm
31-05-2004, 15:37
ustawienia programu specjalnego canon A75 Fireworks:
Czas: 2.0s
F = 8.0

Można obejrzeć na
Hołd Pruski (http://maki.makowscy.com/foto/hold/)
zdjęcia mają zachowany EXIF.

Przynęta:
http://maki.makowscy.com/foto/hold/thumbnails/thumb_Img_0529.jpg

Vitez
31-05-2004, 16:53
ustawienia programu specjalnego canon A75 Fireworks:
Czas: 2.0s
F = 8.0

Można obejrzeć na
Hołd Pruski (http://maki.makowscy.com/foto/hold/)


Z reki robiles?

marcinm
01-06-2004, 05:48
nie wolno być trzeźwym :shock:
choć przez chwilkę ? :lol:
tak, zdjęcia z ręki.

Vitez
01-06-2004, 19:12
tak, zdjęcia z ręki.

To do wszelkich przepisow na zdjecia nocne, fajerwerkow itp trzeba dodac punkt numer 1: STATYW! :P

Widac ze z reki... az za bardzo :twisted: .

mroczny
01-06-2004, 19:40
tak, zdjęcia z ręki
To co wyście tam pili, że te zdjęcia takie nieruszone nawet :?: :wink:

Falcon
01-06-2004, 20:09
Fajerwerki jako takie, zawsze wyjda ladnie, chocbys tym aparatem pomachal ;) ale jezeli w tle jest jakis budynek/drzewo/etc to niestety bardzo to razi :/ Statywik dobra sprawa do takich zabaw :twisted:

Vitez
01-06-2004, 20:46
Statywik dobra sprawa do takich zabaw :twisted:
A nawet wystarczy rzucic kurtke na ziemie/lawke/ulice, wycelowac i odpalic z samowyzwalaczem 8)

marcinm
02-06-2004, 09:12
ale zauważyliście że ognie są nie ruszone, a budynki są bardziej blurowane niż poruszone.
Zdaje się, że to efekt programu FireWorks.

Vitez
02-06-2004, 12:26
ale zauważyliście że ognie są nie ruszone, a budynki są bardziej blurowane niż poruszone.

Ja tam zauwazylem ze budynki i fajerwerki sa bardziej poruszone niz zblurowane , ale skoro tak sobie chcesz tlumaczyc :roll: :twisted: .

marcinm
04-06-2004, 02:37
ok, moderator wie lepiej

Vitez
04-06-2004, 16:35
ok, moderator wie lepiej

Nie. Nie chce cie do niczego przekonywac, podkreslilem tylko swoje subiektywne zdanie 8) .
Ty zdecyduj czy nastepnym razem uzyjesz statywu.

santiblue
20-08-2004, 18:06
Jutro jade na pokaz ogni sztucznych do Ogrodzienca. W zwiazku z tym mam pytanie bo nie focilem tego tematu jeszcze nigdy. czy oprocz wspomnianego w tym watku f8 i 15s + reka na obiektywie cos jeszcze polecacie? Bardzo bym prosil o jeszcze jakies rady i propozycje ustawien.
Uprzedzajac mogace sie pojawic odpowiedzi - statyw mam ;)
Wezyka nie mam :(

Zeby nie bylo ze nie szukalem po necie porad. Szukalem i sie czegos dowiedzialem. Ale prosze o Wasze subiektywne porady - przetestowane w praktyce.

Vitez
20-08-2004, 21:58
czy oprocz wspomnianego w tym watku f8 i 15s + reka na obiektywie cos jeszcze polecacie?

Bez lampy blyskowej :mrgreen: ;)

MF na nieskonczonosc, RAW (AWB), iso100.

santiblue
20-08-2004, 23:04
Sek w tym ze bede robil na tle zamku. Czy ustawic nieskonczonosc, czy na zamaek Af czy na pierwsze fajerwerki? W roznych poradach roznie polecaja. nie chce zepsuc calkiem pierwszej takiej sesji.
Jak ustawic zeby zamek wyszedl ostro i nie przepalony? pewnie bedzie oswietlony reflektorami :]

Vitez
21-08-2004, 01:38
Sek w tym ze bede robil na tle zamku. Czy ustawic nieskonczonosc, czy na zamaek Af czy na pierwsze fajerwerki?

Ustaw na co chcesz, a dokladniej: ustaw ostrosc (MANUALNIE, nie AF :roll: ) na to co chcesz fotografowac, lub co chcesz by bylo ostre na twoim zdjeciu. Wyobraz sobie zdjecie jak ma wygladac po zrobieniu i sproboj sobie ustawic aparat przed zrobieniem by wyszlo zgodnie z twoimi wyobrazeniami.

borkomar
12-12-2006, 00:41
Czy pilot będzie wystarczający do 350D - czy wężyk jest konieczny:?:
Będę spędzał pewnie nowy rok gdzieś na rynku - więc i fajerwerki pewnie będą.
Chciałbym to porządnie uwiecznić.Lepszy będzie Kit czy Tammi :?: - niestety obecnie nie mam nic lepszego na szerokim (mowa o kicie oczywiście ;-) ).
Pozdrawiam i czekam na jakieś sprawdzone triki 8-)