PDA

Zobacz pełną wersję : PS - crop + przeskalowanie



Krzychu
08-09-2008, 12:35
Mam takie pytanie - używając cropa z wpisanym rozmiarem w pikselach od razu automatycznie robi się resize - czy (i jeżeli tak to gdzie) jest możliwość sterowania algorytmem resize'u w tym przypadku ?

yogi-bear
08-09-2008, 12:41
Mam takie pytanie - używając cropa z wpisanym rozmiarem w pikselach od razu automatycznie robi się resize - czy (i jeżeli tak to gdzie) jest możliwość sterowania algorytmem resize'u w tym przypadku ?

Podczas cropowania wyczyść pole "Resolution". Zachowa proporcje, nie zrobi resize.

tpop
08-09-2008, 12:56
Podczas cropowania wyczyść pole "Resolution". Zachowa proporcje, nie zrobi resize.nc nie pomieszałes? jak ustawie na 100x100 px i wyczyszcze resolution to nie zmieni proporcji i nie zrobi resize?? Cos tu brzydko pachnie delikatnie mowiac :)

SebaWolf
08-09-2008, 13:06
zdaje się że algorytm odpowiedzialny za resize ustawiasz w Preference / General - Image interpolation

Krzychu
08-09-2008, 13:24
Podczas cropowania wyczyść pole "Resolution". Zachowa proporcje, nie zrobi resize.

Pole resolution jest czyste, resize robi - ja generalnie chcę zrobić resize'a i robię to świadomie, dlatego pytam jak zmienić algorytm a nie jak uniknąć resize'a :)

Krzychu
08-09-2008, 13:25
zdaje się że algorytm odpowiedzialny za resize ustawiasz w Preference / General - Image interpolation

Dzięki - o to chodziło, w domu sprawdzę.

yogi-bear
08-09-2008, 14:41
Pole resolution jest czyste, resize robi - ja generalnie chcę zrobić resize'a i robię to świadomie, dlatego pytam jak zmienić algorytm a nie jak uniknąć resize'a :)

Dopiero zrozumiałem o co Ci chodzi :-D W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem, dobrze wiedzieć.