PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa przestała działać :(



aniz
08-09-2008, 12:31
Odważyłem się założyć nowy temat, bo w archiwum nie znalazłem nic konkretnego w moim problemie.
Mój problem to: lampa Tumax DPT386AFZ w połączeniu z 300D przestała błyskać. Dzień wcześniej zrobiłem tym zestawem koło 200 zdjęć i wszystko było OK, następnego dnia lampa odmówiła posłuszeństwa. Lampa prawidłowo pobiera informacje z aparatu o ISO, świetle, długości ogniskowej, po wciśnięciu klawisza test lampa błyska. Tylko gdy naciskam spust jakby body nie podawało sygnału. Gdy podpiąłem jakąś starą lampę z Zenita ojca to wszystko było OK. Ktoś już miał podobny problem, z tą lub inna lampą?

MaciekH
11-09-2008, 15:05
Nie miałem doświadczenia z ta lampą, ale do głowy mi przychodzi jedynie, że to może jest jakiś błąd komunikacji e-ttl???
Jesli masz mozliwosc to sprawdz ją na innym body, ewentualnie spróbuj czy wyzwala błysk zwierając "na krótko" styki na stopce lampy...

aniz
11-09-2008, 18:08
Niestety znalazłem już problem. Techniczny problem z lampą, gdzieś coś musiało się rozlutować. Co gorsza lampę kupowałem w jakimś sklepie internetowy i zgubiłem wszystkie papiery. Jestem ponad 500 zł w plecy. Było dozbierać jeszcze 100-150 zł i kupić 430EX. Ale jak to mówią, kto chcę oszczędzić płaci dwa razy... :(:(:(

MaciekH
11-09-2008, 18:12
Jeszcze nic straconego, skoro gwaranche tak czy siak juz szlag trafił to możesz samemu sprzawdzić co z nią nie bangla w środku, a jak sam sie boisz dłubać to moze jakis elektronik? Skoro blyska itp to moze byc byle pierdółka w srodku do zrobienia...

A co do papierów, to jesli to samo robisz z wszystkimi to i 430tke przy odrobinie nieszczescia tez mialbys do spisania na straty...

aniz
13-09-2008, 14:19
Tak to też do końca nie jest... Z tą lampą była o tyle śmieszna sprawa, że za pieniądze na nią wydane miałem odmalować pokój. Ukrywałem przed swoją kobietą ile ta lampa kosztowała i gdzieś zapodziałem papiery. Baba, jak to baba i tak wykryła ile to jest warte :D

MaciekH
17-09-2008, 23:18
To może ona wie gdzie są te papiery?:D Masz nauczke żeby nie kombinowac za bardzo:P