PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupic lampe blyskowa?



Karbulot
06-09-2008, 10:51
Interesuje mnie zakup lampy blyskowej. Model - Canon Speedlite 430EX. Niestety jest nieosiagalna w kraju w ktorym mieszkam - Danii, zatem chcialem zakupic poza granicami. Zachecony niskim kursem dolara myslalem o jakims egzotycznym kraju, ale jak widze ze doliczaja prawie 60 dolarow przesylki, wolalbym jednak cos w Europie. Poza tym trafilem na jakies restrykcie (o czym nizej). Najlepiej w Niemczech, oni maja stosunkowo niskie ceny. Najlepiej tez, jakby mozna bylo placic poprzez PayPal. Czy jest jakis sklep, ktory byscie polecili?

Probowalem kupic na Amazonie, ale tam wywalilo komunikat, ze nie wysylaja do Danii z powodu jakis restrykcji geograficznych. Nie wiem, moze amewrykanskie numery z roznica napiec. Dlatego wlasnie wolalbym kupic w Europie. Zreszta raz zamowilem cos z Amazonu, to mi przyszlo oclone.

Niestety w Danii jak juz pisalem jej nie ma - http://www.edbpriser.dk/Products/Listproducts.asp?ID=155&Sort=&Parent=6&Soegeord=Canon+Speedlite&chkSoegSaetning=&searchArea=products
Troche wkurza, bo sa oscienne modele, czyli 220EX i 580EX. 430EX niestety nie ma. 220 jest za slaba i ma nieruchoma glowice (kolega ja odradzil z powodu niemoznosci robiena odbic od sufitu). Z kolei na model 580 mnie po prostu nie stac. Nie dam ponad 3 kawalkow za lampe. Poza tym za granica model 430 kosztuje tyle, co 220 w Danii. Widzialem, ze 430 oscyluje w granicach 230-250 dolarow, co jest nawet mniej niz 1500 DKK, ale naturalnie dochodza koszta przesylki.

Innej firmy nie chce. Raz, ze te modele sa rekomendowane, a dwa, ze mam aparat Canona i lampe tez bym chcial Canona.

No wiec jaki sklep?

piast9
06-09-2008, 11:40
Cen w dolarów nie przeliczaj na waluty europejskie, inny rynek, inny cennik.
Wpisz w google:
canon 430ex site:dk (http://www.google.pl/search?q=canon+430ex+site%3Adk&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a)
i kup ją sobie spokojnie, normalnie, za własne pieniądze w Danii w jednym z kilku sklepów, które wyskakują w pierwszej stronie linków z google.

Karbulot
09-09-2008, 12:30
No rzeczywiscie.
A ja zawsze szukalem w sieci EDB.
Myslalem, ze kazdy wiekszy magazyn do niej nalezy.
Dzieki wielkie za pomoc.

Ernest_DLRS
10-09-2008, 20:44
PayPal - www.ebay.pl (może jest duński odpowiednik, np www.ebay.dk), wpisuj wyszukiwanie na całą europę i wyskoczy Ci masa 430EX/430EXII.