PDA

Zobacz pełną wersję : Sesja w plenerze a warunki atmosferyczne - deszcz :(



miszaqq
05-09-2008, 21:13
Mielibyscie jakies pomysly na zorganizowanie sesji plenerowej w mocno mokrej scenerii do tego siapiacy deszcz (ma padac znowu przez 48h - szkocja) wiatr itd. Sprzet to to co w stopce plus parasolka na statywie plus kolega z 30D i pare innych szkielek i zabawek.

- jakie ustawienia na deszczu zeby uzyskac ciekawe efekty ?
- czy 580EX mk II wytrzyma stojac na deszczu przez pare h ? stopka bedzie oslonieta (reszta ponoc jest uszczelniona)
- zlota blenda dla dodania odrobiny ciepelka ? wszystkie balanse ustawiane na szara karte
- jakies podpowiedzi na co zwrocic uwage ?
- moze do stofena kawaleczek zlotej folii zeby ocieplic obiekt ? moze cos innego ?

z gory dzieki za wszystki porady

s..
05-09-2008, 21:24
hmm, ja jak focilem z parasolka zalozona na ex nad jeziorkiem w sloneczny, suchy dzien, to i tak pokryla sie korozja. Inna sprawa, to to, ze jak mocniej dmuchnelo, to statyw z lampa latal - przez to jedna parasolka sie lekko pogiela, w wyniku proby przywrocenia stanu poprzedniego, polamala sie w drobny mak. Chyba wiec lepszy bedzie ex z dyfuzorem. Jesli chodzi o uszczelnienie, w wakacje focilem fale nad morzem, w pewnym momencie mnie i sprzet zaatakowala taka dwu metrowa fala, bylem mokry od stop do glow, z paska moglem wyciskac wode, sprzecik 40D+70-200L+akurat zalozony exII, nie doznal zadnego uszczerbku, po wytarciu recznikiem smigal dalej i pstryka do dzis. Co do focenia w deszczu i ustawien, to sie nie wypowiem - brak doswiadczen.

robgr85
05-09-2008, 21:51
w temacie "pierwsze kroki z portretem" ktoś zapodał raz dwa zdjęcia czarno białe, fajnie wyszły... może uda Ci się skontaktować z nim i podpytać?

kucza21
06-09-2008, 01:29
Jeżeli Modelka, Ty oraz kolega jesteście na tyle odważni i wytrwali to gwarantuję, że sesja będzie udana! Z parasolki niestety musisz zrezygnować. Użyj jakiegoś dyfuzora na lampę. Wiesz jeśli chodzi o foli ocieplanie lub po prostu kontrowanie światła blendą to już musisz liczyć na siebie. Nikt Ci recepty nie da na dobre oświetlenie, a powinno być to wedługo Twojej wizji. Myślę, że najważniejsze, żebyście dobrze się przy tym bawili bo można naprawdę szczególnie w takich warunkach przyjemne zdjęcia zrobić.

Wats0n
06-09-2008, 09:47
Na następne zdjęcia w deszczu przygotuję sobie coś na kształt prowizorycznego pokrowca - z przodu podczepiony do tulipana/doniczki, z tyłu luźno rzucony na puszkę. Po ostatnim wypadzie - ok 2 h w umiarkowanie upierdliwej mżawce - dżojstik w 40D utracił wszelką funkcjonalnośc. Po wysuszeniu było ok, ale przy bardziej intensywnych opadach mogło by gorzej.

janmar
06-09-2008, 10:01
Na następne zdjęcia w deszczu przygotuję sobie coś na kształt prowizorycznego pokrowca - z przodu podczepiony do tulipana/doniczki, z tyłu luźno rzucony na puszkę. Po ostatnim wypadzie - ok 2 h w umiarkowanie upierdliwej mżawce - dżojstik w 40D utracił wszelką funkcjonalnośc. Po wysuszeniu było ok, ale przy bardziej intensywnych opadach mogło by gorzej.

Można zaimprowizować,ale mozna też kupić " Rain coat" np: firmy Kata lub innej.Pozdrawiam.

adino
06-09-2008, 10:25
Można zaimprowizować,ale mozna też kupić " Rain coat" np: firmy Kata lub innej.Pozdrawiam.

a mozesz poda namiary gdzie mozna takie cacko kupić??
jakos nie mogę się doszukać:?

janmar
06-09-2008, 11:58
a mozesz poda namiary gdzie mozna takie cacko kupić??
jakos nie mogę się doszukać:?

Ja kupilem w Bydgoszczy w sklepie Jabo ul. Stary Port.Ale jesli wpiszesz w Google [lub strony typu Ceneo skąpiec itp,-" Kata "][www.kata-bags.com] to znajdziesz na pewno.Kata to jeden z lepszych modeli ,jest sprzedawany w dwóch rozmiarach.Ja mam mniejszy E-690 a kupujac dzis wziałbym większy.
[Łapy mam duże. :-)]Dokładna nazwa "Elements Cover E-690" .

kucza21
06-09-2008, 22:32
Dzisiaj po mojej sesji spadł deszcz. Właściwie ulewa. Z samochodu fociłem :P

miszaqq
06-09-2008, 22:48
a my trafilismy na bardzo mila pare i do tego akurat w poludniowej szkocji byla pogoda mimo ze reszta UK tonie w powodziach, wiec pomimo stalowo szarego nieba sesja probna przed weselem wypadla bardzo udanie

HUBERTUS
11-09-2008, 15:31
mam taki raincoat
dobra sprawa ale do najwygodniejszych nie należy
musisz sobie dostosować do wielkości body i obiektywu
ja kupiłem na ebay z GB... wtedy u nas jeszcze tego nie było
teraz jest już na allegro np:
http://allegro.pl/item433112571_impregnowana_oslona_przeciwdeszczowa _matin.html
cena trochę wygórowana
taniej mnie wyniosło z przesyłką z GB ale jak u nas jest rzadko to ceny można windować
Fakt faktem masz pewność że sprzęt nie zamoknie
jest z dobrego i dość grubego materiału więc poza tym że osłania przed deszczem to dodatkowo wygłusza nieco dźwięk migawki!

Pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
jeszcze taki link do tematu:
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.penncamera.com/assets/items/thumbnails/10159.jpg&imgrefurl=http://www.penncamera.com/store/index.asp%3FBRAND_ID%3D93&h=66&w=100&sz=3&hl=pl&start=21&um=1&usg=__WrtQ_Hb-34PZrc08qp6eGbLPQ1U=&tbnid=ahfTv4a92XnnbM:&tbnh=54&tbnw=82&prev=/images%3Fq%3Draincoat%2Bfor%2Blens%26start%3D20%26 ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfi refox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN