PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o pomoc w wyborze aparatu...



Canonnn
04-09-2008, 10:12
Jako nowy na forum witam wszystkich od razu. Mam taki problem: zależy mi na aparacie z obracanym ekranem LCD (który dla mnie jest wrecz niezbędny). Od wieków używam tylko Canonow, wiec stad zagoscilem tutaj. Z tym ze mam juz S5IS, ale potrzebuje czegos mniejszego bo tak naprawde to jest on bardzo mało wygodny. Owszem jezeli chodzi o "wyjscie" tylko w celu fotografowania to nie ma zadnego problemu ale w momencie kiedy aparat przydałby sie raczej "niespodziewanie" to juz taka waga na karku robi swoje. Zreszta miejsca takie jak plaza, centrum miast, wyzsze partie gor wykluczaja S5 (chyba ze mamy ze soba plecak - ale w takim wypadku o szybkim zdjeciu mowy nie ma). Szukałem dosyć długo i chyba tylko seria PS A6... oraz eski maja takie ekrany - czy sie myle? Czy A640 (ktory w zasadzie mozna miec tylko uzywany) z DigicII i bez IS w ogole warto brac pod rozwage (przy cenie 500zl i wzwyz)? A650IS jest nie tylko duzy (choc jednak mniejszy od S5) to jeszcze ponoc te 12Mpix robi duze szumy - gdy do tego dodac cene na poziomie 800-1200zl za aparat ktory premiere mial rok temu to takze nie wiem czy to ma sens. Moze jest cos innego godnego polecenia? Czy raczej lepiej poczekac na nowe premiery (tylko kiedy one moga byc? ostatnio pokazano tylko 1000/2000 i SX110). Czy moze A650 jest na tyle dobry ze warto poczekac na wyprzedaze i kupic za 600-800zl? Dziekuje za odp.

winiarro
04-09-2008, 15:58
Obracane ekrany ma tylko seria 6xx. Te nowe A1000 i A2000 nie są warte uwagi. Ja bym wziął A630. Ma 8 mln pikseli w przeciwieństwie do 640/650 i robi bardzo dobre zdjęcia na niskim ISO. KAŻDY aparat kompaktowy szumi od ISO 100 wzwyż. Jest jeszcze do kupienia w sklepach za 740 zł. A na brak IS nie zwracaj uwagi. Nie jest on w stanie zastąpić statywu, a przede wszystkim fotografującego. DIG!C II jest pomimo swojego wieku bardzo szybki, a różnica pomiędzy nim a DIG!C III jest taka, że nie ma on wykrywania twarzy. No ale na tym chyba Ci akurat nie zależy... A czekanie na nowe premiery nie ma sensu, bo już nie mają co do pokazania w tym segmencie.