PDA

Zobacz pełną wersję : Gripy Phottix - zamienniki gripów do Canona



basala
03-09-2008, 22:32
Witam. Dzisiaj dotarł do mnie Phottix BP-40D, czyli zamiennik kanonowskiego gripa do body 20D, 30D i 40D. Urządzenie zakupiłem na Allegro, od sprzedawcy o nicku pentagon1 (http://www.allegro.pl/item421143825_canon_20d_30d_40d_battery_pack_grip. html).
Cena: 199 zł + 10 zł kosztów przesyłki Pocztą Polską (sprzedawca oferuje również ww. model gripa w cenie o kilkadziesiąt złotych wyższej, w zamian za krótszy czas realizacji zamówienia -ja czekałem tydzień).


Kilka informacji/opinii o produkcie:

1. Made in China, of course. :D
2. Ze stopu magnezu to on nie jest wykonany, ale wykorzystany plastik nie robi na mnie najgorszego wrażenia.
3. Guma którą zastosowano, jest trochę "obleśna" w dotyku (bardziej miękka niż w body 40D), ale przynajmniej przyklejono ją dokładnie.
4. Szpar w miejscu łączenia gripa z body nie zauważyłem. Jedynym miejscem do którego można by się przyczepić, to - patrząc od tyłu aparatu - lewa strona od tzw. kółka gripa (czyli ten krótszy odcinek).

Niestety, nie miałem w ręku ani oryginału gripa, ani też słynnej Delty. Nie jestem też, co pewnie widać (albo raczej można wyczytać ;-)) znawcą fotografii, w tym jej technicznej części. Jednak chętnie udostępnię gripa do testów osobie, która to i owo o "pstrykaniu" wie i mieszka w Poznaniu.

GhostRider
03-09-2008, 22:52
Mam ten sam grip

Oryginału nawet nie dotykałem to nie mam porównania.

Zakupiłem sobie sam na ebay - to wyszło mnie jakieś 30-40 zł taniej.

Po tym jak wypakowałem go - to stwierdziłem, że... ciężki i solidny. Po zamontowaniu na 40d mój entuzjazm się nawet poprawił. Żadnych luzów, szpar, itp. Pasuje jak ulał.

Wg mnie grip jest wart tych pieniędzy i nabywca nie będzie żałował.

EDIT

Kupiłem u tego gościa. Zawsze można zaoszczędzić parę zł LINK. (http://cgi.ebay.com/Phottix-BP-40D-Grip-for-Canon-20D-30D-40D-BG-E2-BG-E2N_W0QQitemZ200251589708QQihZ010QQcategoryZ162046 QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem) Dostałem dość szybko

basala
03-09-2008, 23:13
Zakupiłem sobie sam na ebay - to wyszło mnie jakieś 30-40 zł taniej.
Kupiłem u tego gościa. Zawsze można zaoszczędzić parę zł LINK. (http://cgi.ebay.com/Phottix-BP-40D-Grip-for-Canon-20D-30D-40D-BG-E2-BG-E2N_W0QQitemZ200251589708QQihZ010QQcategoryZ162046 QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem) Ja oczywiście nie twierdzę, że kupiłem najtaniej :D, ani, broń Boże, nie reklamuję sprzedawcy z Allegro. Jestem nawet trochę zły, że można było kupić ten grip taniej. :mrgreen: Poza tym: mimo, iż mój sprzedawca jest z Polski, to przesyłkę dostałem z... Honkongu. Już teraz wiem skąd ta różnica w cenie. :grin:

Greg S
04-09-2008, 13:57
A mógłbym Was prosić o fotki zestawu body+grip phottixa?
Z góry dzięki.
Pozdr.

GhostRider
04-09-2008, 14:33
basala - no ja wiem, że reklamy nie robisz. Sam chciałem kupić u niego, ale jak stoi na aukcji, że wysyłka do 10 dni - tzn, że z Hong Kongu - a stamtąd to ja sobie sam kupuje.

Zdjęcia (z komórszczaka):

1.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img246.imageshack.us/img246/9186/grip1lc7.jpg)

2.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img170.imageshack.us/img170/954/grip2qv5.jpg)

3.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img170.imageshack.us/img170/4184/grip3sc3.jpg)

4.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img170.imageshack.us/img170/4315/grip4hz1.jpg)

adi3124
04-09-2008, 19:23
Czy mi sie wydaje czy grip ma inny kolor niż body ?

ripek
04-09-2008, 19:36
Czy mi sie wydaje czy grip ma inny kolor niż body ?

Czy za 200zł to ma jakiekolwiek znaczenie ? ;)

GhostRider
04-09-2008, 19:47
Czy mi sie wydaje czy grip ma inny kolor niż body ?

Powiem szczerze, że teraz dopiero zauważyłem - jakoś wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Ważne, że działa i jakościowo wg mnie jest na prawdę dobry. A kosztuje tyle co nic :mrgreen:

czajna
04-09-2008, 20:10
Ale w tych gripach jest chyba coś nowego/lepszego. Phottix jak widać na fotkach to już prawie wierna kopia oryginału bo nawet aku są wkładane od tyłu a nie z boku jak w innych zamiennikach i ma tą szorstką fakturę na uchwycie... Może to jest sposób na oryginał...

basala
04-09-2008, 20:11
Czy mi sie wydaje czy grip ma inny kolor niż body ? Faktycznie, czarniejszy odcień czerni ;-), ale w realu jest to zdecydowanie mniej widoczne. Wiesz, TV podobno dodaje człowiekowi 3 kg... :mrgreen:
Z innej beczki. Jeden feler, który zauważyłem (nie wiem czy uda mi się zrozumiale wysłowić): gumka*, która miała za zadanie przytrzymywać przy gripie wymontowaną klapkę od aparatowej komory na baterię, została przeze mnie oderwana. No i teraz owa klapka troszku się chyboce przy zmianie położenia aparatu. Jednak myślę, że odezwie się u mnie Pomysłowy Dobromir :D i jakoś sobie z tym poradzę. W ostateczności będę klapkę chował do torby/plecaka.

* -potoczne określenie; może była to pianka, w albo innego rodzaju tworzywo sztuczne. :D

tomaj_2
04-09-2008, 20:26
...gumka*, która miała za zadanie przytrzymywać przy gripie wymontowaną klapkę od aparatowej komory na baterię, została przeze mnie oderwana. No i teraz owa klapka troszku się chyboce przy zmianie położenia aparatu...
No tak...grip za 200zł i już sie zaczyna :)
A poważnie...jak to oderwałeś..zupełnie przypadkiem czy też po prostu coś tam majstrowałeś? Chodzi mi o to na ile to jest wytrzymałe...wiesz dzisiaj "gumka".. a co jutro ??
Pozdro

GhostRider
04-09-2008, 20:44
Z innej beczki. Jeden feler, który zauważyłem (nie wiem czy uda mi się zrozumiale wysłowić): gumka*, która miała za zadanie przytrzymywać przy gripie wymontowaną klapkę od aparatowej komory na baterię, została przeze mnie oderwana. No i teraz owa klapka troszku się chyboce przy zmianie położenia aparatu. Jednak myślę, że odezwie się u mnie Pomysłowy Dobromir :D i jakoś sobie z tym poradzę. W ostateczności będę klapkę chował do torby/plecaka.

Dokładnie mam to samo. Chodzi o miejsce gdzie chowa się klapkę od baterii z aparatu. Jest tam taka szczelina i gdybyśmy włożyli samą klapkę to byłaby luźna. W związku z czym na jednej stronie "wnęki" jest przyklejona gąbka (malutki kawałek). I ten kawałek gąbki jest trochę za duży - w związku z czym wkładając klapkę można spowodować odklejenie się tej gąbki. Rozwiązanie? Ja ją lekko przyciąłem. I jest dobrze. A na upartego to można wywalić ten kawałeczek gąbki i zamiast niej włożyć trochę papieru - żeby się klapka nie tłukła. Wg mnie to jest pomijalna "wada" gripu.

basala
04-09-2008, 21:34
A poważnie...jak to oderwałeś..zupełnie przypadkiem czy też po prostu coś tam majstrowałeś? Chodzi mi o to na ile to jest wytrzymałe...wiesz dzisiaj "gumka".. a co jutro ??
Pozdro Trudne pytanie... :D Chyba było tak: zobaczyłem tę gąbkę i na wstępie stwierdziłem, że coś jest nie tak. Znaczy, że za duża ona jest (mimo, że w ogóle malutka :D). Podjarka związana z pierwszym w moim życiu podłączeniem gripa dokonała reszty. Wepchnąłem klapkę do szczeliny i poczułem, że odrywam gąbkę. Schowałem ją (gąbkę) gdzieś, ale zapomniałem gdzie. :mrgreen: Nie róbmy jednak z tego zagadnienia: podzielimy się jajeczkiem. ;-) Jak napisał GhostRider: pomijalna "wada" gripu.

PS Widzę, że jesteś z Poznania, więc jeśli chcesz "przemacać" grip -nie ma problemu.

Przem312
06-09-2008, 12:45
Mam pytanie do posiadaczy ów grippa: właśnie trafiłem na http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1019&message=28607237 czy ktoś to może potwierdzić? Jest możliwe strzelanie seryjne tym gripem? I czy działają przyciski zmiany punktu ostrości? Pozdrawiam!

GhostRider
06-09-2008, 13:05
Jest możliwe strzelanie seryjne tym gripem?
Jest


I czy działają przyciski zmiany punktu ostrości?
Działają

Ponadto zauważyłem jakby aparat działał szybciej - m.in. przeglądanie zdjęć. Takie miałem pierwsze wrażenie - że coś jest "nie tak". I wg mnie AF działa szybciej z moim Tamronem - ale to już może przywidzenia jakieś.

mliszcz
06-09-2008, 15:10
Wiem że to nie taki wątek.
Ale może ktoś miał styczność z takim gripem do 5D ? Też Phottixa. Jest na allegro.

Bo z tego co czytam o wiele lepsze to urządzenie od Delty.
Pozdrawiam.

basala
06-09-2008, 15:36
Bo z tego co czytam o wiele lepsze to urządzenie od Delty. Z wypowiadaniem takich opinii byłbym ostrożniejszy. Do tej pory nie zabrał głosu nikt, kto miał w rączkach oba modele.

endrju
06-09-2008, 16:08
Bo niby po co, skoro Delta się ludziom rozpadała w rękach? ;)

basala
06-09-2008, 16:29
Bo niby po co, skoro Delta się ludziom rozpadała w rękach? ;) No, ale wiesz... Trzeba mieć naukowe podejście. ;)

Vitez
08-09-2008, 04:23
No, ale wiesz... Trzeba mieć naukowe podejście. ;)

To kup i porównaj, czekamy :twisted: .

ecki74
08-09-2008, 07:53
Z tego co zauwazyłem gość sprzedający poczuł wartość sprzętu bo w pierwszych aukcjach sprzedawał za 199 zł http://www.allegro.pl/item421143825_canon_20d_30d_40d_battery_pack_grip. html a teraz wartość sprzętu wzrosła o 265% czyli 529 zł http://www.allegro.pl/item429750850_canon_20d_30d_40d_battery_pack_grip. html


Ale w tych gripach jest chyba coś nowego/lepszego. Phottix jak widać na fotkach to już prawie wierna kopia oryginału bo nawet aku są wkładane od tyłu a nie z boku jak w innych zamiennikach i ma tą szorstką fakturę na uchwycie... Może to jest sposób na oryginał...

Z tego co zauważylem, to BG-E2N ma baterie wkładane z boku (a to też oryginał), a starszy grip BG-E2 ma baterie wkładane z tyłu.

endrju
08-09-2008, 07:58
Ech. Szkoda, że podniósł ceny.
Rozważyłbym zakup, a w ściąganie samemu bawić mi się chyba nie chce.

GhostRider
08-09-2008, 08:39
Ech. Szkoda, że podniósł ceny.
Rozważyłbym zakup, a w ściąganie samemu bawić mi się chyba nie chce.

No przy ściąganiu sprzętu z HK (ebay) to się trzeba naprawdę namęczyć tyle, że szkoda gadać :roll:

Konto na ebay, paypal i karta kredytowa i oszczędzasz 300zł, no ale jak się nie chce... to ja sprowadzę dla Ciebie za 300 zł :mrgreen:

czajna
08-09-2008, 08:40
Aukcja znów wystawiona i ponownie 199zł... Ja ściągne sobie z HK, przynajmniej za tą samą cenę mam już 2 aku w komplecie...

GhostRider
08-09-2008, 09:18
Aukcja znów wystawiona i ponownie 199zł... Ja ściągne sobie z HK, przynajmniej za tą samą cenę mam już 2 aku w komplecie...

Tylko pamiętaj, że $ jest po 2.40 a przez Paypal 2.49 :mrgreen:

bambo-5
08-09-2008, 16:09
wczoraj zamówiłem ten phottix za 199 zł bo po prostu jestem niepełnoletni i nie mam możliwości uzyskania karty kredytowej (wypukłej). A za 529 zł gościu ma na aukcji chyba oryginalne gripy a phottixy znowu wystawił :)

Vitez
08-09-2008, 22:45
Z tego co zauważylem, to BG-E2N ma baterie wkładane z boku (a to też oryginał), a starszy grip BG-E2 ma baterie wkładane z tyłu.

O... a gdzie to zauważyłeś? Bo mój oryginalny BG-E2N ma jak najbardziej z tyłu wkładane baterie :roll: .

ecki74
08-09-2008, 23:13
O... a gdzie to zauważyłeś? Bo mój oryginalny BG-E2N ma jak najbardziej z tyłu wkładane baterie :roll: .

No i tutaj muszę się przyznać do delikatnego błędu z określeniem gdzie jest bok a gdzie tył.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img170.imageshack.us/img170/6909/bge2nmaynn4.jpg)

endrju
08-09-2008, 23:23
Zdecydowanie tył.

mr.marecky
14-09-2008, 21:08
a jak działa guziczek spustu migawki w tym gripie w porównaniu do tego z aparatu??? mam na myśli czułość precyzję itp.

fotna
17-09-2008, 19:26
Właśnie dostałem.
Szkoda że sprzedawca nie napisał dostawa do 30 dni - no ale doszedł
Wygląd jak canonowski
Spisuje się bez zastrzeżeń
Spust identycznie jak w moim 40d
Kółko chodzi delikatniej +
przyciski Klapka bdb
nie mam żadnych uwag na minus
dopasowanie BDB nic nie odstaje nic nie trzeszczy wszystko ładnie sztywne jak przyklejone do body
Kolor - jak złapie trochę kurzu na gumkę i potu od reki na będzie jak canon.

Jak na razie jestem zadowolony zobaczymy co będzie za rok...
Jedynie strasznie duży ten aparat się zrobił - przy moich małych łapach nie było jak 400d z grypem

GhostRider
17-09-2008, 19:33
a jak działa guziczek spustu migawki w tym gripie w porównaniu do tego z aparatu??? mam na myśli czułość precyzję itp.

To tak: Spust migawki jest tak troszkę bardziej "schowany" ale różnica pomijalna. Natomiast kółko nastaw jest schowane bardziej i ma mniejszy opór przy przekręcaniu - ale samo się nie rusza. Przyciski na gripie podobnie - trochę są za "miękkie" - nie ma wyraźnego oporu. Ale jak poprzednio - same się nie naciskają. Jak na grip za 200 zł to dla mnie zakup miesiąca.

Po włożeniu baterii jest naprawdę ciężko. :mrgreen: Trza popakować przed zakupem :mrgreen::mrgreen:

mr.marecky
18-09-2008, 13:47
fotna, GhostRider dzięki za uwagi.... wiec zamawiam

endrju
18-09-2008, 14:09
Ja również.
Jednak z Hongkongu. ;)
160zł z przesyłką już.

bambo-5
18-09-2008, 14:34
a ja dzisiaj odebrałem mój. przesyłka 1,5 tygodnia. jak dla mnie nic więcej nie potrzeba. kawał aparatu teraz się z mojego 30D zrobił.

siudym
18-09-2008, 14:44
Ja zaplacilem 209zł z wysyłka (phottix bp-40d). Czekalem 8dni - warto, wykonany bardzo dobrze, wyglada swietnie, lepiej niz te dziwacznie wygladajace zammieniki, ktore mozna czesto dostac na terenie kraju. Polecam.

skoku
19-09-2008, 09:48
wlasnie zamowilem bp z 2 akku. wyszlo 196pln. zobaczymy kiedy dojdzie

Fotofil
19-09-2008, 11:56
Cieszę się że znalazłem ten wątek. Też kupiłem tego giripa i czekam na dostawę. Pozytywne opinie rozwiały moje obawy.

adi3124
19-09-2008, 16:28
skoku gdzie zakupiłeś taki komplet ?

GhostRider
19-09-2008, 16:50
skoku gdzie zakupiłeś taki komplet ?

Prawdopodobnie wszyscy kupują u tego gościa
Link (http://shop.ebay.com/merchant/etefore_W0QQ_nkwZ40dQ20gripQQQ5ftrksidZp3911Q2ec0Q 2em283QQLHQ5fBINZ1QQLHQ5fIncludeSIFZ1QQ_flnZ1QQ_fr omfsbZ0QQ_scZ1QQ_sopZ15)

skoku
19-09-2008, 17:00
dokladnie. ten sklep. warto poszukac. gripy wystawione sa w roznych walutach. mi najtaniej wyszlo w GBP. 27,5 + 18 wysylka.

kuzi4
19-09-2008, 19:25
http://www.allegro.pl/item435770376_grip_bg_e2_z_lcd_do_canon_eos_20d_30 d_40d_w_wa.html

Może ktoś na temat tego gripa coś napisze?

Fotofil
19-09-2008, 19:31
Wyobrażasz sobie pracę z gripem bez kółka? bo ja nie...

kuzi4
19-09-2008, 23:21
A to obok spustu to nie jest kółko? Trochę dziwne miejsce (przyzwyczajenie), ale może to kółko...

czajna
20-09-2008, 11:05
Z tego co widać to jest to włącznik on/off... Czyli kółka brak... Czyli ten grip do kosza...

endrju
20-09-2008, 20:18
Po co jest on/off na gripie?
Tak z ciekawości (na phottixie także).

adamek
21-09-2008, 00:39
Żeby wyłączyć działanie gripa

Arni3698-40D
21-09-2008, 01:29
http://www.allegro.pl/item435770376_grip_bg_e2_z_lcd_do_canon_eos_20d_30 d_40d_w_wa.html

Może ktoś na temat tego gripa coś napisze?

Nie no nie dość że Delta to jeszcze z deka profanacja profesjonalnego sprzętu :p
czy naprawdę chcesz zrobić ze swojego aparatu kalendarz i zegarek :p
ale mówiąc konkretnie już o tym modelu, znajomy zakupił sobie właśnie ten model ( bo ma LCD i profesjonalniej to wygląda ) i jak zobaczyłem to cudo techniki to się przeraziłem :
1. szpara między aparatem a gripem
2. tandetny plastik trzeszczy i wszystko luźne się zrobiło po miesiącu użytkowania
3. brak kółka , no co jak co ale w trybie manualnym nie wyobrażam sobie życia bez niego
Krótko mówiąc dla mnie badziew straszny...

co jak co ale wolałbym dozbierać już do tych 500 zł i kupić oryginał BG-E2N co też uczyniłem naprawdę warto bo gripa kupuje się tylko raz więc można te parę złotówek więcej wydać i być naprawdę zadowolonym użytkownikiem sprzętu.

GhostRider
21-09-2008, 15:05
co jak co ale wolałbym dozbierać już do tych 500 zł i kupić oryginał BG-E2N co też uczyniłem naprawdę warto bo gripa kupuje się tylko raz więc można te parę złotówek więcej wydać i być naprawdę zadowolonym użytkownikiem sprzętu.
Ale po co przepłacać skoro za połowę tej kwoty można mieć zamiennik o prawie tych samych parametrach?? :mrgreen: Płacić tyle za napis Canon? :mrgreen:

Fotofil
21-09-2008, 15:52
Ale po co przepłacać skoro za połowę tej kwoty można mieć zamiennik o prawie tych samych parametrach?? :mrgreen: Płacić tyle za napis Canon? :mrgreen:

Święte słowa.

Kolaj
21-09-2008, 15:55
Ale po co przepłacać skoro za połowę tej kwoty można mieć zamiennik o prawie tych samych parametrach?? :mrgreen: Płacić tyle za napis Canon? :mrgreen:Może na przykład po to, żeby mieć pewność, że się nie rozpadnie. Pewność a nie przypuszczenie.

GhostRider
21-09-2008, 16:31
Może na przykład po to, żeby mieć pewność, że się nie rozpadnie. Pewność a nie przypuszczenie.
Bzdurny argument :twisted: To coś co ma napis Canon nie może się zepsuć? No człowieku...

A jeżeli nie miałeś tego gripa w rękach to nie pisz takich bzdur.

Ja nie miałem w rękach oryginału to się nie wypowiadam - na pewno jakościowo jest świetny - w to nie wątpię. Ale jeżeli biorę do ręki to badziewie za 200zł i nic nie trzeszczy, wszystko jest spasowane i co najważniejsze - TO DZIAŁA - no to nikt mnie nie przekona, żeby płacić więcej za to samo. Jak się wnerwię to kupię oryginalny i porównam :mrgreen::mrgreen:

Fotofil
21-09-2008, 16:44
Miałem i oryginał i Deltę. Żadnej różnicy oprócz napisu Canon. Męczyłem ten drugi bardzo długo i nic się nie działo, Dlatego właśnie do nowego aparatu kupiłem podróbę za 199zł.

Kolaj
21-09-2008, 17:11
Bzdurny argument :twisted: To coś co ma napis Canon nie może się zepsuć? No człowieku...Oczywiście, że może. Tyle, że ja o takim przypadku jeszcze nie słyszałem.


A jeżeli nie miałeś tego gripa w rękach to nie pisz takich bzdur."Manie" w ręku niczego nie gwarantuje. Oryginalne gripy są intensywnie użytkowane przez bardzo wiele osób od długiego już czasu. Dopiero ten fakt daje mi poczucie pewności sprzętu. To, że go potrzymam i posłucham, czy nie trzeszczy, niewiele wnosi.

Ja nie miałem w rękach oryginału to się nie wypowiadam - na pewno jakościowo jest świetny - w to nie wątpię. Ale jeżeli biorę do ręki to badziewie za 200zł i nic nie trzeszczy, wszystko jest spasowane i co najważniejsze - TO DZIAŁA - no to nikt mnie nie przekona, żeby płacić więcej za to samo.Ależ ja nie mam zamiaru Cię przekonywać. Szczególnie, że nikt Cię nie przekona. Kupuj co chcesz. To przecież Twoje pieniądze.

Jak się wnerwię to kupię oryginalny i porównam :mrgreen::mrgreen:Spoko! Tylko niech to porównanie potrwa tak kilka lat intensywnego używania obu sprzętów. Najlepiej każdego po kilka egzemplarzy. Wtedy to będzie miało jakiś sens.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Miałem i oryginał i Deltę. Żadnej różnicy oprócz napisu Canon. Męczyłem ten drugi bardzo długo i nic się nie działo, Dlatego właśnie do nowego aparatu kupiłem podróbę za 199zł.I fajnie, że Ci się udało. Cieszę się. Jednak na forum bez problemu znajdziesz relacje osób, które miały różne przejścia z "zamiennikami". A znajdź mi takiego, któremu się oryginał popsuł.

Edit: Mój Tamron też, kiedy go kupiłem, nie trzeszczał i wyglądał całkiem solidnie. I był bardzo ostry. No, ale to można o nim napisać wyłącznie w czasie przeszłym. Wtopiłem jakieś 1100 zł. Tak się skończyła moja przygoda w pseudooszczędzanie.

Arni3698-40D
21-09-2008, 20:23
Kolaj mam bardzo podobne podejście do tej sprawy :)

a co do gripa Phottix'a BP-40D nie wypowiem się bo nie korzystałem nigdy mogę przyznać wygląda naprawdę dobrze i nie wiele się różni od oryginału i mam nadzieje że tym co z niego korzystają długo pochodzi :) ja jednak wolę zostać przy sprawdzonym sprzęcie i jak to zostało określone dopłacić za ten śliczny biały znaczek Canon :)

basala
21-09-2008, 22:50
Z oryginalnym gripem Canona jest pewnie tak, że jakościowo góruje nad wszystkimi zamiennikami. Ale czy w jego przypadku można mówić o prostym przełożeniu jakość wykonania/cena? Czy może jednak: jakość wykonania/wartość + jeszcze trochę?

Vitez
22-09-2008, 03:21
Oczywiście, że może. Tyle, że ja o takim przypadku jeszcze nie słyszałem.

Mi się zepsuł spust w gripie do 20D. Ot po prostu przestał stykać. Może być? :twisted:
Owszem - po jakichś dwóch latach użytkowania i owszem - robię zdjęcia głównie w pionie nie w poziomie...

Kolaj
22-09-2008, 07:28
Mi się zepsuł spust w gripie do 20D. Ot po prostu przestał stykać. Może być? :twisted:
Owszem - po jakichś dwóch latach użytkowania i owszem - robię zdjęcia głównie w pionie nie w poziomie...Brawo! Wygrał Pan talon na Fiata 126p, do odbioru w sieci sprzedaży Polmozbyt. ;)

Arni3698-40D
22-09-2008, 07:46
No to Vitez rozwiązałeś problem tego tematu :P od teraz wszyscy rzucać się na Phottix'a BP-40D, Canonowskie się sypią :P:P:P

endrju
22-09-2008, 07:49
Offtopujcie dalej, a prawda jest taka, że w cenie oryginalnego gripa do 40D teraz idą do mnie: grip phottixa, bracket do lampy i kabel synchronizacyjny do lampy z obsługą eTTL2 (i jeszcze chyba zostaje mi kilkadziesiąt "wolnych" złotych).

A przy częstotliwości, z jaką "focę" zdecydowanie bardziej opłaca mi się rozbudować posiadany sprzęt niż podniecać się logo Canona na gripie.

Arni3698-40D
22-09-2008, 07:54
Offtopujcie dalej, a prawda jest taka, że w cenie oryginalnego gripa do 40D teraz idą do mnie: grip phottixa, bracket do lampy i kabel synchronizacyjny do lampy z obsługą eTTL2 (i jeszcze chyba zostaje mi kilkadziesiąt "wolnych" złotych).

A przy częstotliwości, z jaką "focę" zdecydowanie bardziej opłaca mi się rozbudować posiadany sprzęt niż podniecać się logo Canona na gripie.

Endrju zauważ że niektórzy tu z ironią piszą :P ale prawda taka że zawsze byłem "za" makrowym sprzętem może pewna choroba młodości ale cóż :p

endrju
22-09-2008, 08:00
Ironię oczywiście wyczuwam. Nie o to chodzi.
Po prostu argumentowanie, że w każdym wypadku warto przepłacać (szczególnie na fotografii [jeszcze] nie zarabiając) jest nieporozumieniem. ;)

Ja również chciałbym zaczynać od markowych np. obiektywów. Szczególnie gdy słyszę AF Tamrona (bziuuu, bziuuu... bziuu bziuu.... *beep*). Ale jeszcze na to nie czas. ;) Szczególnie jeśli chodzi o zasobność portfela.

Kolaj
22-09-2008, 12:57
Ja również chciałbym zaczynać od markowych np. obiektywów. Szczególnie gdy słyszę AF Tamrona (bziuuu, bziuuu... bziuu bziuu.... *beep*). Ale jeszcze na to nie czas. ;) Szczególnie jeśli chodzi o zasobność portfela.Endrju, idąc za tym przykładem, nie przeszkadza mi bziuuu, bziuuu... bziuu bziuu.... *beep*. Przeszkadza mi awaryjność. Już pisałem o swoim Tamronie, którego kupiłem kiedyś kierując się oszczędnością. On niestety ma teraz tylko jedną, jedyną wadę. Nie działa. Naprawa nieopłacalna :( Taka dosyć kosztowna oszczędność.

Owszem, wszystko może się popsuć. Ale staram się w swoich wyborach kierować doświadczeniem innych zamiast eksperymentować na własnych pieniądzach. Nie stać mnie na to.

endrju
22-09-2008, 13:08
Ja także idę za doświadczeniami innych - nie kupiłem Delty (która niejednemu się podobno rozsypała - w innych wątkach o tym czytałem). Wybrałem Phottixa. I bracket i kabel synchro do lampy.

Nie będę codziennie spał z zagripowanym aparatem by martwić się, że coś co jest (wg innych) wytrzymałe, akurat mi się rozpadnie. Pożyjemy, zobaczymy.

Niemniej jednak gdy przy ograniczonych funduszach mogę mieć wszystko to, na co "z logo Canona" musiałbym odkładać dłuższy czas, to dlaczego mam tego nie wybrać, tym bardziej, że jest nikłe prawdopodobieństwo spieprzenia się tegoż?

Grip - już pisano, że jest "kopią" oryginału.
Kabel - zamiennik - co może w nim się zepsuć?
Bracket - tutaj ten od Canona wydaje mi się całkiem nieużyteczny (wybrałem taki, by przy pionowych/poziomych zdjęciach lampa była na górze, a nie u góry i z boku jak [wydaje mi się] jest w Canonach).

Gdybym zarabiał na zdjęciach, aparatu używał kilkukrotnie w ciągu tygodnia i ogólnie wiedział, że potrzebuję wytrzymałego sprzętu bo na nim zarabiam - wybrałbym oryginały. Ale tak nie jest.

Zależy od podejścia.

Kolaj
22-09-2008, 13:17
Grip - już pisano, że jest "kopią" oryginału.Łada to chyba była "kopia" jakiegoś włoskiego auta. Zaporożec też ;)

Kabel - zamiennik - co może w nim się zepsuć? Dobre pytanie. Chciałem kiedyś kupić taki zamiennik. Poszedłem do sklepu razem z aparatem i lampą. Żaden z 5 kabelków, które były na stanie nie działał. Niebywałe. Obyłem się smakiem. Poważnie! W sumie może i dobrze, że tak się stało, bo nie musiałem się bujać z reklamacjami.


Bracket - tutaj ten od Canona wydaje mi się całkiem nieużyteczny (wybrałem taki, by przy pionowych/poziomych zdjęciach lampa była na górze, a nie u góry i z boku jak [wydaje mi się] jest w Canonach).Tu nie mam zdania. Nie używam.


Zależy od podejścia.Z tym się zgadzam.

Pozdrawiam! :)

adi3124
22-09-2008, 18:01
Canon to canon i wiadome jest że zamiennik za ponad 2 razy mniejszą cenę mu nie dorówna , ano i są osoby które cenią*sobie oryginalne rzeczy albo np nigdy nie kupią niczego używanego ... Też myślę nad gripem ale w gre wchodzi tylko bg-e2n

basala
22-09-2008, 18:26
Łada to chyba była "kopia" jakiegoś włoskiego auta. Zaporożec też ;)
1. Łada Żiguli produkowana była na licencji Fiata 124,
2. Zaporożec ZAZ-966 to rzeczywiście "zrzynka", ale nie z włoskiego, a niemieckiego samochodu NSU Pinz.

Poza tym od zawsze wiadomo, że radziecki sprzęt "nie gniotsa, nie łamiotsa". Tak ja Phottix... ;)

skoku
22-09-2008, 19:42
Canon to canon i wiadome jest że zamiennik za ponad 2 razy mniejszą cenę mu nie dorówna , ano i są osoby które cenią*sobie oryginalne rzeczy albo np nigdy nie kupią niczego używanego ... Też myślę nad gripem ale w gre wchodzi tylko bg-e2n

a orientujesz sie ile kosztuje wyprodukowanie takiego gripa? wliczajac juz koszty projektowe, prototypowania, wykonania formy? o samych wtryskach nie pisze bo to grosze.
z pudelkiem instrukcja itp - nie wiecej niz 5 usd /szt (co tez jak sadze jest przewartosciowane)
canon glownie kosi za marke, koszty produkcji sa pomijalne
wiec taki phottix faktycznie nie musi odbiegac jakoscia od "oryginalnego gripa"
tego oczywiscie nie jestem pewien - moge tylko podejzewac poniewaz troche z takim produktem mialem do czynienia (pomysl, projekt, prototyp itp).

Arni3698-40D
22-09-2008, 23:14
a orientujesz sie ile kosztuje wyprodukowanie takiego gripa? wliczajac juz koszty projektowe, prototypowania, wykonania formy? o samych wtryskach nie pisze bo to grosze.
z pudelkiem instrukcja itp - nie wiecej niz 5 usd /szt (co tez jak sadze jest przewartosciowane)
canon glownie kosi za marke, koszty produkcji sa pomijalne
wiec taki phottix faktycznie nie musi odbiegac jakoscia od "oryginalnego gripa"
tego oczywiscie nie jestem pewien - moge tylko podejzewac poniewaz troche z takim produktem mialem do czynienia (pomysl, projekt, prototyp itp).

pierwszy tak naprawdę dający do myślenia sensowny argument na temat tego gripa :)

skoku
23-09-2008, 13:48
jak do mnie przyjdzie to go rozbiore na czesci pierwsze i sprawdze jak jest zrobiony.
"przy okazji" zamontuje radiowe wyzwalanie migawki.

fotna
23-09-2008, 16:44
Po kilku tygodniach używania mogę stwierdzić że czasem przy serii mi bardziej odpowiada przycisk na gerypie niż na aparacie ma nieco inny charakter i przy serii jest dla mnie bardziej precyzyjny.
Jak to już pisałem zobaczymy za rok jak się będzie sprawował?
Brakuje mi przy nim jedynie joysticka do nastawiania punktów af ale to chyba tylko w erze
A czy 50d ma taki sam gryp?

GhostRider
23-09-2008, 16:50
Brakuje mi przy nim jedynie joysticka do nastawiania punktów af ale to chyba tylko w erze

A rolka??

fotna
23-09-2008, 19:31
Phottix BP-40D ma rolkę przynajmniej ten co ja mam http://www.allegro.pl/item421143825_canon_20d_30d_40d_battery_pack_grip. html

GhostRider
23-09-2008, 19:34
Phottix BP-40D ma rolkę przynajmniej ten co ja mam http://www.allegro.pl/item421143825_canon_20d_30d_40d_battery_pack_grip. html

No ja wiem... ale rolką można przecież wybierać punkt AF - no nie? :-D

adamek
23-09-2008, 21:06
Kwestia przyzwyczajenia
tez sobie nie wyobrazam inaczej niz jostickiem

Fotofil
23-09-2008, 21:14
Ten joystick to najgorsze badziewie jakie się przydarzyło Canonowi. Ten co go wymyślił, za karę powinien go używać 10 godzin dziennie.

adamek
23-09-2008, 22:06
Czasami go prawie tyle używam.
Nie mam z nim kłopotu. :)

adi3124
23-09-2008, 23:19
A jak jest z tym kolorem gripa ? bo tam na początku tematu ktoś*wstawił zdjęcie aparatu z gripem i guma na gripie miała wyraźnie inny odcień (lekko niebieski)

GhostRider
23-09-2008, 23:26
A jak jest z tym kolorem gripa ? bo tam na początku tematu ktoś*wstawił zdjęcie aparatu z gripem i guma na gripie miała wyraźnie inny odcień (lekko niebieski)
Jutro załatwię jakiś aparat to zrobię zdjęcie gripa na aparacie, Tamte zdjęcia były z komórki... Ale odcień czerni jest troszkę inny - jaśniejszy - (niebieski - raczej nie)

GhostRider
25-09-2008, 01:04
Jednak ma inny odcień (niebieskawy :mrgreen: ) - czyli już teraz nie da się z nim w ogóle zdjęć zrobić i się mi rozpadnie za dwa dni :-D:-D:-D:-D



https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img527.imageshack.us/img527/2892/gripaparatxu8.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img525.imageshack.us/img525/3415/gripaparat2nl5.jpg)

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Dawid Gaszynski
25-09-2008, 09:31
http://blog.quantum-capture.co.uk/2008/07/phottix-bp-40d-battery-grip-review/

A tu już pierwsze uwagi negatywne.
Jeżeli posiadacze gripa mogą się do tego odnieść, przetestować to u siebie to będę bardzo wdzięczny.

GhostRider
25-09-2008, 10:15
Na Alservo nie da się strzelać serii 6,5 fps - jest jakieś 3 fps. I nie ma potwierdzenia ostrości, tzn. nie ma "bip" - ale ostrość jest (może to jest coś z moim badziewnym Tamronem). Na pozostałych nie ma problemu.

Dawid Gaszynski
25-09-2008, 10:21
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1019&message=28607237
http://www.clubsnap.com/forums/showthread.php?p=4313740

Zbyt często pojawia się na forach ten problem. To raczej Ghost problem gripa chyba...

I mamy wyjaśnienie dlaczego zamiennik jest o połowę tańszy :(

flyxray
25-09-2008, 10:55
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1019&message=28607237
http://www.clubsnap.com/forums/showthread.php?p=4313740

Zbyt często pojawia się na forach ten problem. To raczej Ghost problem gripa chyba...

I mamy wyjaśnienie dlaczego zamiennik jest o połowę tańszy :(

to straszna bzdura jest :D

i nie zbyt czesto tylko jedna opinia jakiegos nawiedzonego kolesia - nie przesadzajmy ;)

dodam ze mam 3 te gipy (2x5d 1x30d) i w ZADNYM nie mam problemow ;)

dodam jeszcze ze dla mnie ten grip wyglada identycznie tylko nie ma napisu canon, wcale bym sie nie zdziwil jak by pochodzil z tej samej fabryki co produkowal canon bo np: ktos stwierdzil ze wyprodukuje sobie nieco wiecej i sprzeda bokiem ;) ( w chinach jest wszystko mozliwe ) ;)

Dawid Gaszynski
25-09-2008, 10:58
Dlaczego jednego gościa ? Ghost Rider przecież to potwierdza. Trudno, żebyś w 5D lub 30D miał problem skoro one nie robią 6,5 fps...

Wystarczy przetestować i po sprawie.

flyxray
25-09-2008, 11:00
Dlaczego jednego gościa ? Ghost Rider przecież to potwierdza. Trudno, żebyś w 5D lub 30D miał problem skoro one nie robią 6,5 fps...
haha wiedzialem ze to napiszesz ;)
no coz skoro ty w to wierzysz to poprostu nie kupuj tego gripa :) zawsze mozes kupic orginal - ot i juz nie widze problemu ;)

flyxray
25-09-2008, 11:05
Dlaczego się napinasz ? Po co zachowujesz się tak jakby stwierdzenie wady gripa było kwestią ambicjonalną ? Sam jestem zainteresowany tym gripem, pierwsze wypowiedzi tu są pozytywne...Dopiero teraz jednak pojawiają się wątpliwości. Potwierdza jest Ghost Rider więc coś na rzeczy jest. A Ty jak małe dziecko - bo kupiłeś gripy tej firmy do innych modeli to będziesz bronić dla zasady.nikt sie tu nie napina :) oprocz ciebie ;)
ja tylko sugeruje ze jedna jaskolka wiosny nie czyni - moze zdarzyla sie jakas awaria gripa
po drugie 30d ma 5kl/s i nie widze problemu wiec?
jeden i drugi gosc maja tamrony a one demonami predkosci nie sa! wiec pomysl czy to juz pozwala osiagnac te 6,5kl/s bo wedlog mnie zwalanie problemu na gripa to jakas niedorzecznosc.

flyxray
25-09-2008, 11:23
ja sie juz poddaje :)
zycze powodzenia w testach

jeszcze raz dodam dla innych - z moim 30d nie mam zadnych problemow z osiagnieciem max ilosci klatek/s tak samo z ,,piatkami,, ale niestety nie posiadam zadnej ,,skundlonej,, optyki tylko ,,L,,

Dawid Gaszynski
25-09-2008, 11:33
Pokasowałem offtopy, bo to sensu nie ma. Proszę kogoś kto ma gripa o test servo - najlepiej na czymś nieruchomym, żeby wyrobić maksymalną ilość fps na servo. Jak się uda to znaczy, że problemy są jedynie winą szkła.

skoku
25-09-2008, 11:40
mam nadzieje, ze max jutro do mnie dojdzie grip to przetestuje. w niedziele maraton warszawski, przydalby sie.

GhostRider
25-09-2008, 17:17
Po pierwsze z tym "bip" to oczywiście nie będzie - bo servo...:mrgreen:

flyxray - no ja pisałem, że zbytniej różnicy wizualnej nie ma. A jakościowo to po wzięciu do ręki mam bardzo wrażenie - najwięcej mieli do napisania cisi, którzy na oczy gripa nie widzieli....

I mam nadzieję, że to nie ja jestem tym nawiedzonym kolesiem...:mrgreen:

Sprawdziłem gripa z trzema obiektywami - jeden USM - jest to samo

A co do działania servo to sprawdzę na drugim gripie :mrgreen:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
No sprawdziłem na drugim - to samo - jest jakieś 3 fps

MMM
25-09-2008, 20:13
dodam jeszcze ze dla mnie ten grip wyglada identycznie tylko nie ma napisu canon, wcale bym sie nie zdziwil jak by pochodzil z tej samej fabryki co produkowal canon bo np: ktos stwierdzil ze wyprodukuje sobie nieco wiecej i sprzeda bokiem ;)
Tą bajkę próbowali wcisnąć sprzedawcy Delty zaraz na początku gdy się pokazała na Allegro. Potem się okazało że grip się rozpadał bo miał inną konstrukcję i inne mocowanie płyty w której osadzone jest kółko z gwintem.
Ciekawe czy ten Phottix to wierna kopia gripów Canona czy też jakaś radosna twórczość skośnookich inżynierów jak w przypadku Delty. Delta nawet nie miała bezpiecznika na wypadek problemów z akumulatorami.
Tak więc z zewnątrz wygląda ładnie, ale może niech ktoś to rozbierze i porówna z oryginalnym gripem, bo na zewnątrz brakuje tylko napisu "Canon", ale w środku może się okazać że to zupełnie coś innego. Osobiście mam nadzieję że to coś lepszego niż delta bo będę kupował drugie 5D i nie chcę znowu kupować oryginalnego gripa.

Fotofil
25-09-2008, 20:20
Może skończymy to bicie piany nad kawałkiem plastiku? Jedni go mają inni będą mieli. Fotografia nie kończy się na gripie.
Rzygać już się chce...
Niektórzy z Was mają naprawdę ładne folio, może o tym podyskutujemy?

flyxray
25-09-2008, 22:54
Tą bajkę próbowali wcisnąć sprzedawcy Delty zaraz na początku gdy się pokazała na Allegro.
ale delta to nawet nie wygladala podobnie :-D

ghostrider - stwierdzenie ''nawiedzony'' nie tyczylo sie ciebie ;-)


ja gripy kupilem w maju i od tego czasu sa mocno uzytkowane codziennie a najbardziej co sobota na slubach, z podpietymi ciezkimi obiektywami plus lampy i jak narazie odpukac nic sie nie dzieje. czytalem o problemach z delta i jak na razie zadne podobne objawy nie wystepuja.
rozbieral ich to raczej nie bede bo i po co jak dziala ;)
a jak sie popsuje to tylko £30 ;)
nikogo nie namawiam choc produkt jest dobry i w tej sytuacji nie widze sensu przeplacac ;)

endrju
30-09-2008, 18:09
Grip przyszedł.
Jako osoba posiadająca 40D z nim, mogę (potwierdzając swoją osobą) powiedzieć, że:

40D z Tamronem 17-50 (a tylko z tym na razie testowałem)
wyciąga 6,5kl/s w trybie ONE-SHOT z gripem i bez niego
w AI-FOCUS ani na samej baterii ani z gripem tej prędkości nie wyciąga.

Potwierdzenie ostrości (biip) działa.
Grip wart swojej ceny!

skoku
02-10-2008, 13:58
wlasnie odebralem gripa.
pierwsze wrazenia pozytywne. sluszna waga, nic nie trzeszczy przy sciskaniu.
na poczatek sprawdzilem ai servo i serie. bez problemu wyciaga 6,5kl/s
wszystkie przyciski dzialaja.
jest ok ;)
jak juz pisalem wczesniej - rozebralem go troszeczke, zeby zobaczyc jak jest wykonany w srodku.
i tu musze powiedziec, ze jestem bardzo zadowolony. konstrukcja jest mocna. nie jest to szkielet z plastiku ;)
ale do rzeczy.
zarowno dolna jak i gorna sciana wykonane sa z metalu. obie czesci polaczone sa metalowymi tulejami za pomoca srub. tak wiec "klatka" jest metalowa. do niej przymocowane sa zewnetrzne scianki z tworzywa.

wybaczcie jakosc zdjecia - robione na szybko a75

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.skoczkowie.eu/phottix/Phottix_40d_4.jpg)

zeby nie zasmiecac pozostale 4 zdjecia wrzucam jako linki
zdjecie1 (http://www.skoczkowie.eu/phottix/Phottix_40d_1.jpg)
zdjecie2 (http://www.skoczkowie.eu/phottix/Phottix_40d_2.jpg)
zdjecie3 (http://www.skoczkowie.eu/phottix/Phottix_40d_3.jpg)
zdjecie4 (http://www.skoczkowie.eu/phottix/Phottix_40d_5.jpg)

skoku
02-10-2008, 15:10
sprawdzilem jeszcze raz serie przy AI servo.
przy oryginalnym akumulatorze Canona + akku GP - bez problemow 6,5kl/s
akku dedykowane:
pojedynczy akku Canona - 6,5kl/s
pojedynczy akku GP (wskaznik pokazywal polowe akku) - 6,5kl/s
akku AA:
6 akumulatorkow - na oko 3kl/s (akku 4x 2300mAh + 2x 2500mAh)
af one shot, seria - 6,5kl/s

wojkij
02-10-2008, 15:40
Skoku prosil o zdjecia orginalu - prosze bardzo;):


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img354.imageshack.us/img354/3852/img9436xd7.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img238.imageshack.us/img238/3367/img9437yl0.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img100.imageshack.us/img100/2333/img9439zf1.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img521.imageshack.us/img521/5362/img9440co1.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img440.imageshack.us/img440/9801/img9442ux8.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img253.imageshack.us/img253/8827/img9443aq3.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img370.imageshack.us/img370/1930/img9445gg0.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img238.imageshack.us/img238/9357/img9444yd4.jpg)

skoku
02-10-2008, 16:00
Kolego wojkij bardzo dziekuje za zdjecia ;)
zrobilem zdjecia gripa phottixa, chcialem miec podobne ujecia jak wojkij.

wnioski wyciagnijcie sami


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.skoczkowie.eu/phottix/1.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.skoczkowie.eu/phottix/2.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.skoczkowie.eu/phottix/3.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.skoczkowie.eu/phottix/4.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.skoczkowie.eu/phottix/5.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.skoczkowie.eu/phottix/6.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.skoczkowie.eu/phottix/7.jpg)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.skoczkowie.eu/phottix/8.jpg)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
i male porownanie na szybko


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.skoczkowie.eu/phottix/porownanie_small.jpg)

tpop
02-10-2008, 16:21
co to za porownanie jak na jednym podparte sa deklem a na drugim aku? ;)

endrju
02-10-2008, 16:48
@skoku: Sprawdź kl/s na AI FOCUS, nie SERVO. :)
I podaj obiektyw z jakim testujesz.

Na Tamronie na AI FOCUS 3,5kl/s. Obojętnie czy z baterią czy grip.

Fotofil
02-10-2008, 17:15
Dobra robota skoku

skoku
02-10-2008, 17:37
@skoku: Sprawdź kl/s na AI FOCUS, nie SERVO. :)
I podaj obiektyw z jakim testujesz.

Na Tamronie na AI FOCUS 3,5kl/s. Obojętnie czy z baterią czy grip.

ai focus
grip - 6,5kl/s
bez gripa - 6,5kl/s
obiektyw to C 17-85

skoku
02-10-2008, 20:06
@skoku: Sprawdź kl/s na AI FOCUS, nie SERVO. :)
I podaj obiektyw z jakim testujesz.

Na Tamronie na AI FOCUS 3,5kl/s. Obojętnie czy z baterią czy grip.

jakie masz ustawienia
noise reduction - high iso ?
wlaczone czy wylaczone?

endrju
03-10-2008, 09:28
Wyłączone noise red.
High iso także.
robię RAWy

model
03-10-2008, 20:53
Wpadł mi w oko taki oto grip: http://allegro.pl/item446191366_phottix_battery_grip_zam_bg_e3_wbud_ aku_2100mah.html

czy ktoś może używa tego cacka? Wbudowany akumulator i cena urządzenia w okolicach ceny baterii robi niezłe wrażenie.

Spotkałem się na forum z dość przystępnymi opiniami na temat gripa phottix do 40d, więc może ten też będzie niezły?

skoku
03-10-2008, 21:40
jak Ci padnie akku to co? szybko odpiac gripa i wladowac zwykly akku do puszki?
1500 zdjec na akku to nie jest znowu takie super hiper. na oryginalnym akku w 40d robie okolo 800 - 1000 zdjec (glownie manual, wylaczony podglad po zrobieniu zdjecia)
jesli chcesz phottixa to juz lepiej zwykly grip a nie ten twor.

Szczur88
04-10-2008, 07:42
Zamiennik, jak to zamiennik, mogą być luzy, może coś się psuć, może się wyrwać przy użyciu statywu... Oryginał wcale nie ma takiej zaporowej ceny...

wojkij
04-10-2008, 08:31
Przy takiej cenie i 12 miesiecznej gwarancji nic nie ryzykujesz raczej, to moze byc niezle rozwiazanie jesli ten akumulator jest sensownej jakosci. No i stabilnosc gripa pewnie jest nie najgorsza z racji braku ruchomych elementow.

No i zawsze mozesz oddac w pierwszym tygodniu.

My Nick
04-10-2008, 08:35
http://canon-board.info/showthread.php?t=35626&page=7

Reasumując: nie warto

model
04-10-2008, 23:57
To że nie ma kółka jest wadą - przyznaję. To że trzeba go zdejmować i zmieniać na aku po rozładowaniu też może być irytujące. Ale za to największym atutem jest cena, która jest ponad trzykrotnie niższa niż cena oryginału. Dodatkowo do oryginału trzeba jeszcze kupić dodatkowy aku (czyli z 400zł robi się 500) a 500 zł to już dużo w stosunku do 129. Istnieje tańsza wersja czyli kupić używkę za 250-300, baterię za 100 i mieć komplet za 350-400 co i tak przewyższa sporo 129. Jeśli chodzi o inne zamienniki, to w tym wypadku kupowanie ich chyba nie ma większego sensu, bo skoro ten jest najtańszy, a te droższe są tak czy siak zamiennikami to i tak nie będzie większej różnicy w jakości.
No chyba że ktoś ma inny pogląd na ten temat. Z chęcią wysłucham Waszych opinii.

skoku
05-10-2008, 08:38
zobacz tez za "normalnym" zamiennikiem
link (http://cgi.ebay.com/Battery-Grip-for-Canon-350D-400D-Rebel-XT-XTi-BG-E3_W0QQitemZ200258194421QQihZ010QQcategoryZ48516QQ cmdZViewItem)
warto poszukac wsrod innych ofert tego sprzedawcy, wystawia przedmioty w roznych walutach i niekiedy jest taniej ;)

szwayko
09-12-2008, 16:54
Musze przyznac ze faktycznie Phottix do 5D jest dobrze wykonany. Ogladalem wczesnej w sklepie oryginal, zeby miec porownanie. Plastik troche bardziej szorski, ale pewnie sie wygladzi. Guma dobra i dobrze trzyma.
Cena w porownaniu do oryginalu smieszna. Zaplacilem dokladnie za wszystko 254 zl na ebayu - aukcja z wliczona przesylka. Przesylka przyszla po 12 dniach i to nie z Chin gdzie wedlug ebaya jest sklep, a z Niemiec.
Tutaj zdjecia - moze komus sie przydadza (sam czesto takich szukam):

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.szwayko2.republika.pl/temp/IMG_9755.JPG)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.szwayko2.republika.pl/temp/IMG_9758.JPG)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.szwayko2.republika.pl/temp/IMG_9759.JPG)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.szwayko2.republika.pl/temp/IMG_9760.JPG)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.szwayko2.republika.pl/temp/IMG_9762.JPG)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.szwayko2.republika.pl/temp/IMG_9763.JPG)

Acha co to osob, ktore obawiaja sie uzywania statywu z gripem - nalezy nadmienic ze niezalnie czy oryginalny, czy zamiennik nigdy sie tak nie powinno robic.

Stanislaw B.
09-12-2008, 17:52
Witam

Nawiązując do przedmówcy - dlaczego nie powinno stosować się statywu z gripem ? Nie bardzo rozumiem, może ktoś się wypowiedzieć ?

Pozdrawiam

himi
09-12-2008, 17:56
Bo to nie jest integralna część korpusu tylko zawsze ,,skrętka''. Szanse na kraksę są niewielkie, ale jak zapniesz jakieś wielkie i ciężkie szkło, to teoretycznie może się coś wydarzyć,gdy grip nagle puści.

mate00sh
09-12-2008, 17:56
Skoro nie powinno się używać gripa ze statywem, to dlaczego producenci montują w gripach mocowanie statywowe? Wielokrotnie korzystałem z aparatu z gripem na statywie i jakoś nie widzę powodów, dlaczego nie miałbym go używać nadal/

himi
09-12-2008, 17:58
A kto mówi, że nie powinno? Korzystaj.

mate00sh
09-12-2008, 17:58
Bo to nie jest integralna część korpusu tylko zawsze ,,skrętka''. Szanse na kraksę są niewielkie, ale jak zapniesz jakieś wielkie i ciężkie szkło, to teoretycznie może się coś wydarzyć,gdy grip nagle puści.

To dlatego te wielkie, cięzkie szkła mają najczęściej własne mocowanie statywowe. Nadal nie jestem przekonany.


A kto mówi, że nie powinno? Korzystaj.

Kolega Szwajko kilka postów wyżej.

himi
09-12-2008, 17:59
Ja cię przekonywać nie zamierzam, pytano o ewentualne przeciwwskazania, to napisałem.

szwayko
09-12-2008, 22:32
To dlatego te wielkie, cięzkie szkła mają najczęściej własne mocowanie statywowe. Nadal nie jestem przekonany.


W ksiazkach o tym pisza i wynika to z fizyki - im dalej gniazdo statywowe od osi obiektywu tym mniejsza sztywnosc miedzy tymi punktami. Tutaj sprawe pogarsza fakt, ze grip jest po prostu elementem nieintegralnym, a sposob jego mocowania zwieksza ryzyko drgan zwlaszcza w kadrach pionowych.
W jakiejs gazecie kiedys byl przeprowadzony taki test i faktycznie przy pewnych warunkach wyszlo ze zdjecia robione z zestawu aprat+grip+statyw byly mniej ostre od tych bez gripu w zestawie.
Gniazdo statywowe sluzy nie tylko do mocowania do statywu, sa jeszcze radia, szyny, itp.

Dilbercik
09-12-2008, 22:55
dlatego ciezkie szkla maja mocowanie na statyw... i nie ma problemu...

Bielu
18-12-2008, 22:35
To mój pierwszy post na tym forum, zatem witam wszystkich ! :)
A propos gripów Phottix, mam następujący problem - mam Caona 20D, po włożeniu dwóch w pełni naładowanych baterii do gripa po tygodniu (aparat leży na półce nieużywany) baterie są całkowicie rozładowane, po włączniu aparatu baterii wystarcza na kila zdjęć i aparat się wyłącza. Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?

szwayko
19-12-2008, 12:43
To mój pierwszy post na tym forum, zatem witam wszystkich ! :)
A propos gripów Phottix, mam następujący problem - mam Caona 20D, po włożeniu dwóch w pełni naładowanych baterii do gripa po tygodniu (aparat leży na półce nieużywany) baterie są całkowicie rozładowane, po włączniu aparatu baterii wystarcza na kila zdjęć i aparat się wyłącza. Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?

Bylo gdzies o tym, ze po skonczenu zdjec lepiej wyjmowac baterie z gripa, bo sie rozladowuja.

Fotofil
19-12-2008, 15:03
...byl przeprowadzony taki test i faktycznie przy pewnych warunkach wyszlo ze zdjecia robione z zestawu aprat+grip+statyw byly mniej ostre od tych bez gripu w zestawie.
Gniazdo statywowe sluzy nie tylko do mocowania do statywu, sa jeszcze radia, szyny, itp.

W tej opinii jest 100% racji.

GhostRider
19-12-2008, 15:47
Bylo gdzies o tym, ze po skonczenu zdjec lepiej wyjmowac baterie z gripa, bo sie rozladowuja.

Nie tylko z gripa - w ogóle z koszyka.

Ja to zaobserwowałem jakiś czas temu i myślałem, że coś nie tak z akumulatorami, ale się okazało, że to wina właśnie gripu.

Od tej pory akumulatory wyjmuję z koszyka.

Nie wiem jak to jest możliwe, że się w nim rozładowują, ale tak już jest. Może coś tam Chińcyki źle zlutowali :mrgreen:

ostrowin
19-12-2008, 16:25
Ja to zaobserwowałem jakiś czas temu i myślałem, że coś nie tak z akumulatorami, ale się okazało, że to wina właśnie gripu.

Od tej pory akumulatory wyjmuję z koszyka.

Nie wiem jak to jest możliwe, że się w nim rozładowują, ale tak już jest. Może coś tam Chińcyki źle zlutowali :mrgreen:

Czy sytuacja z rozładowujacymi akumulatorami zdarza się jedynie przy zamiennikach czy także z orginalnym Gripem??

GhostRider
19-12-2008, 16:50
Czy sytuacja z rozładowujacymi akumulatorami zdarza się jedynie przy zamiennikach czy także z orginalnym Gripem??

Nie wiem - nie mam oryginału. Ale chyba nie (może dlatego oryginał tyle kosztuje :mrgreen: )

Fotofil
19-12-2008, 16:52
Używam tej chińskiej podróby od dość dawna i dość intensywnie. U mnie nie występuje efekt rozładowywania akumulatorów o którym piszecie. Mam je cały czas w gripie.

mate00sh
19-12-2008, 16:55
Ja mam oryginał BG-E2N, akumulator cały czas w gripie i nic się nie rozładowuje samo. Chyba, że mówicie o paluchach - to nie wiem, nie potrzebowałem jeszcze z nich korzystać.

GhostRider
19-12-2008, 17:17
Używam tej chińskiej podróby od dość dawna i dość intensywnie. U mnie nie występuje efekt rozładowywania akumulatorów o którym piszecie. Mam je cały czas w gripie.
No i to jest cenna informacja - czyli nie wszystkie gripy rozładowują akumulatory


Ja mam oryginał BG-E2N, akumulator cały czas w gripie i nic się nie rozładowuje samo. Chyba, że mówicie o paluchach - to nie wiem, nie potrzebowałem jeszcze z nich korzystać.
Ale to chyba nie ma znaczenia, ale nie wiem :roll:

Wg mnie coś jest źle zrobione w Phottixach - bo wychodzi, że pobierają one prąd - tylko jak - jeżeli aparat jest wyłączony.

Ja odpiąłem grip od aparatu, wyciągnąłem koszyk z akumulatorami i tak zostawiłem. Rozładowały się :roll:

szwayko
19-12-2008, 17:35
Ja odpiąłem grip od aparatu, wyciągnąłem koszyk z akumulatorami i tak zostawiłem. Rozładowały się :roll:

To juz jakas bzdura z tym koszykiem, jak moga sie rozladowac baterie w samym koszyku? - skoro styki koncowe wisza w powietrzu. Musiales jakos zewrzec obwod stykow z koszyka, np zostawiles koszyk z bateriami w saunie, przylozyles do jakiejs metalowej listwy, wrzuciles koszyk do plecaka z jakims zelastwem albo masz juz tak zjechane akumulatory ze sie szybko rozladowuja na powietrzu.

GhostRider
19-12-2008, 17:54
To juz jakas bzdura z tym koszykiem, jak moga sie rozladowac baterie w samym koszyku? - skoro styki koncowe wisza w powietrzu. Musiales jakos zewrzec obwod stykow z koszyka, np zostawiles koszyk z bateriami w saunie, przylozyles do jakiejs metalowej listwy, wrzuciles koszyk do plecaka z jakims zelastwem albo masz juz tak zjechane akumulatory ze sie szybko rozladowuja na powietrzu.

Wrzuciłem do wody i zamroziłem :roll::mrgreen::mrgreen:

Grip leży na półce - także za wilgotno to nie ma raczej

Jakby się rozładowały w gripie to ok, ale właśnie u mnie nawet nie w gripie się rozładowują - nie pisałbym takich rzeczy, gdybym nie sprawdzał - może ja mam już mega walnięty grip. Ale zrobię jeszcze taki test - włożę aku to koszyka na 3 dni i się zobaczy ;-)

mate00sh
19-12-2008, 17:58
To ja może jeszcze inaczej zaproponuję - połóż baterie bez koszyka i sprawdź, czy się nie rozładują.

GhostRider
19-12-2008, 18:03
To ja może jeszcze inaczej zaproponuję - połóż baterie bez koszyka i sprawdź, czy się nie rozładują.
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

No niestety nie - za dobre są

Teraz ich nie używam, ale kolega bierze je do lampy i tak z 200 zdjęć robi na jednym komplecie - czyli Twój test nie przejdzie :mrgreen:

Bielu
19-12-2008, 23:30
Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Widzę, że zdania uczonych są podzielone :)
Teraz się zastanawiam czy wysłać gripa do reklamacji czy dać sobie spokój bo po prostu "te typy tak mają" :roll:

marekb
19-12-2008, 23:40
ja to mało że z koszyka wyciągam, mało że z plecaka wyciągam, to jeszcze żeby gadać umiały wyciągnąłbym je z domu na piwo...:mrgreen: nie no co za bzdury...?? i ja to czytam...:oops:

siudym
20-12-2008, 15:17
W ksiazkach o tym pisza i wynika to z fizyki - im dalej gniazdo statywowe od osi obiektywu tym mniejsza sztywnosc miedzy tymi punktami. Tutaj sprawe pogarsza fakt, ze grip jest po prostu elementem nieintegralnym, a sposob jego mocowania zwieksza ryzyko drgan zwlaszcza w kadrach pionowych.
W jakiejs gazecie kiedys byl przeprowadzony taki test i faktycznie przy pewnych warunkach wyszlo ze zdjecia robione z zestawu aprat+grip+statyw byly mniej ostre od tych bez gripu w zestawie.
Gniazdo statywowe sluzy nie tylko do mocowania do statywu, sa jeszcze radia, szyny, itp.

Wlasnie cos mi na statywie bardziej drga obraz w trakcie robienia zdjecia, mam caly czas wpiety grip z 2x aku. Na statywie 400L F5.6 + 20D z tym gripem. Musze sprawdzic bez niego.. A wydawalo mi sie, ze z gripem jest ciezej i lepiej - wtedy migawka ma mniejszy wplyw na poruszenie calym zestawem :/ Jak widac jednak chyba nie.

takpoprostu
06-03-2009, 17:01
Czy ktoś się uporał z rozładowywaniem baterii w gripie ? Zakupiłem i mam to samo... Mimo że grip jest na OFF bateria dedykowana się pomalutku rozładowuje... Na jednej baterii z gripem zrobiłem ok. 100z zdjęć i pokazuję że już połowa zużyta... bez gripa robiłem ok 400 i pokazywało że połowa wyłaowana.... przy ok. 650- 700 aparat siadał. Idzie do mnie zakupiona druga bateria dedykowana, ciekawe wtedy jakie osiągi będą.

endrju
06-03-2009, 19:08
Baterie od nieużywania z wyłączonym gripem i aparatem rozładowują się samoczynnie. :(
2xaku, ech.

takpoprostu
06-03-2009, 19:38
phottix super wykonany ale coś go nie dopracwali... gdzieś jakieś zwarcie ? skoro pobiera prąd to co ? na dwóch naładowanych aku będę robił tyle co na jednym bez gripa ? bez sens....

Bielu
20-04-2009, 22:34
A myślałem, że tylko ja mam ten problem ...
Wygląda na to że, na razie jedynym rozwiązaniem jest wyciąganie baterii z gripa :(

Sand-bad
20-04-2009, 23:29
Witam
Chce zakupic do swojego 450D grip. Myślałem o Jenis Battery Grip BG-E5 pracującym na dwa aku LP-E5 lub zwykłe baterie LR6. Bede wdzięczny za opinie lub inne propozycje:-)

ElSor
21-04-2009, 01:11
Myślałem o Jenis Battery Grip
Nie wiem czy to pytanie zadales w odpowiednim temacie no ale skoro juz to powiem ze mam taki bajer od ponad pol roku podpiety pod 400D i daje rady ale:
- aku sie same w nim rozladowywuja tyle ze chyba nie zawsze (nie chcialo mi sie tego dokladnie badac - zawsze gdy nie uzywam to odkrecam "zawleczke" od koszyka no i po problemie)
- na aku R06 da sie zrobic niewiele zdjec i wskaznik aparatu pokazuje czerwona ikonke z bateryjka mimo iz faktycznie akumulatory maja baaaaardzo duzo energii w sobie

sirlukas
22-04-2009, 11:14
Szukałem i nie znalazłem tematu o gripach ogólnie, tylko ten jest w miarę aktywny i odwiedzany.
Co sądzicie o gripie Hahnel HC-40D Infrapro (http://www.warehouseexpress.com/product/default.aspx?sku=1026364)? Nie tylko to wierna kopia Canona, jak wiadomo jest to dobra firma i jakościowo nie odbiega od Canona, ale posiada również zdalny wyzwalacz podczerwieni z pilotem. W Canonie trzeba pilocika osobno dokupić.

Czy myślicie, że to sensowna alternatywa?

andrzej3k
24-04-2009, 02:40
phottix super wykonany ale coś go nie dopracwali... gdzieś jakieś zwarcie ? skoro pobiera prąd to co ? na dwóch naładowanych aku będę robił tyle co na jednym bez gripa ? bez sens....
Po dłuższej przerwie pokazał się znowu w ofercie model dla xxD np. w FotoMolit (http://www.allegro.pl/item619103730_phottix_grip_battery_pack_canon_30d_ 40d_50d_bg_e2.html)
Piszą, że to nowa wersja, może jednak coś poprawili ?.
takpoprostu, czy możesz sprawdzić na swoim opakowaniu czy jest tam "Premium Series" ? Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

Gripa używałem dotąd jedynie z 450d, legalnego canona i też mnie parę razy wykiwał. Przestałem wkładać równocześnie dwie baterie i liczba zdjęć w zasadzie powróciła do normy. Wychodzi na to, że elektronika gripa pobiera jednak energię w stanie spoczynkowym, wydaje mi się, że szczególnie podejrzana może być jej część odpowiadająca za równomierny stan naładowania baterii, chociaż nie mam pojęcia czy jej działanie polega na inteligentnym przełączaniu się na to źródło, które w czasie pracy ma nieco wyższe napięcie czy też po bandycku bardziej naładowana bateria po prostu doładowuje tą słabszą a to niestety jest dość energochłonna sprawa.

A może jakiś guru od słabszych prądów się wypowie bardzej fachowo ?
Pozdrawiam Andrzej

GhostRider
24-04-2009, 13:20
Piszą, że to nowa wersja, może jednak coś poprawili ?
No ja bym nie wierzył tak bardzo w to - napisz do nich i niech Ci napiszą, czym się różni stara wersja od nowej.

andrzej3k
24-04-2009, 16:11
GhostRider, więcej wiary .... :)
No, ale niestety masz rację. Rozmawiałem telefonicznie z FotoMonolit. Wprawdzie zastrzegli się, że oni tego nie produkują ale potwierdzili, że "nowa wersja" to stara wersja i nic nie wiedzą o jakichś poprawkach.
Czyli bida.
Ja jednak zdecyduję się na Hahnel'a. Zobaczymy, czy to rzeczywiście przypadłość tylko Phototix'a.

GhostRider
24-04-2009, 16:19
GhostRiderJa jednak zdecyduję się na Hahnel'a. Zobaczymy, czy to rzeczywiście przypadłość tylko Phototix'a.
Mnie się wydaje, że to jest to samo - bo nie wydaje się mi aby Hahnel produkował coś co jest całkiem podobne do Phottix'a :mrgreen:
No i ta cena - na allegro po 420zł :shock::shock::shock: W życiu bym nie dał tyle za zamiennik - już wolałbym dołożyć ze dwie stówki i kupić Kanuna - może nawet używany, ale co Kanun to Kanun.

Żeby do tego hahnela były dwie baterie BP-511 (zam. ofkors) - to....:mrgreen::mrgreen:

siudym
24-04-2009, 16:20
Mam wersje z napisem "Premium Series" (o ile sa wogole bez tego napisu na boxie) i jakos nie zauwazylem rozladowywania. Mam 2x najtansze aku 511 w nim i robie, robie, robie zdjecia.. :) Nawet jak siedza niezuwane w srodku dlugo to dalej jest ok. Nie liczylem ile, ale pstrykam, przerwa, pstrykam itd itd :) Za to zamienniki aku jak same leza full naladowane w szafce to szybko okazuja sie po paru/nastu dniach puste :/

adi3124
25-04-2009, 20:15
U mnie też jakoś nie widać samoczynnego rozładowywania , kupowałem całkiem niedawno

r2d2
01-05-2009, 00:50
To sprobujcie zostawic aku w gripie na dobe, ciekawe czy stan baterii bedzie ten sam, u mnie po tym czasie aku padaja, oczywiscie nie z ich winy. Zreszta w samej instrukcji napisali by nie zostawiac na dluzej aku w gripie

hubert.marek
31-05-2009, 02:15
To sprobujcie zostawic aku w gripie na dobe, ciekawe czy stan baterii bedzie ten sam, u mnie po tym czasie aku padaja, oczywiscie nie z ich winy. Zreszta w samej instrukcji napisali by nie zostawiac na dluzej aku w gripie

Witam.
Mam grip Phottixa do 40D od prawie miesiąca, zaraz po jego kupnie założone naładowane akumulatorki 511 (nieoryginalne) i całość podpięta do puszki. Do dziś nie stwierdzam jakiegokolwiek rozładowania. Nie wyjmowałem akumulatorków od chwili podpięcia gripa. Czasem zdarza się, że zapomnę wyłączyć przyciski na gripie, a wskaźnik wciąż wskazuje full baterii.

GhostRider
31-05-2009, 02:56
To może dzieje się tak tylko z akumulatorkami AA ??

hubert.marek - jakbyś miał możliwość sprawdzić na AA właśnie...

krisv740
31-05-2009, 10:52
posiadam phottix'a od około roku. (30d/40d)
nie mam jak na razie problemów , poza okresowym "głupieniem" kółka nastaw przy spuście.
zdarzyło sie to może trzy razy jak dotąd i operacja off/on pomaga
ostatnio , po przeczyszczeniu styków juz parę miesięcy tego nie miałem.
co do baterii.... mam tylko nieoryginalne. z gripem kupiłem (w zestawie) dwa phottix. cena jaką zapłaciłem za zestaw - tak gwoli jasności - 230pln z dodtawą do domu.
wracając do baterii i grip'a - robie około 1200-1400 zdjeć na kpl. baterii. podobnie jak z annasmanem i drugą digipower , na zmianę. różnicy brak.
po pierwszym naładowaniu byłem zdumiony, bo akku padły po około 300 strzałach, ale stwierdziłem, iż jeden z akku jest prawie pusty, a drugi trzyma "100%". powtórne naładowanie i już zero problemów. problem mógł powstać przez ładowarkę. posiadam dwie różne - canon i zamiennik. cóś się mogło ..... , ale to było raz, więc najprawdopodobnie kwestia operatora :).
co do rozładowywania.... nie wyjmuje akku z grip'a . robię zdjęcia, wyłączam lub nie aparat i znowu to samo... . po dniu, dwóch biorę aparat do ręki, ponawiam operacje i odkładam znowu. czasami nie ładuję akku nawet dwa , trzy tygodnie. wniosek - problemów brak...!

hubert.marek
31-05-2009, 16:25
To może dzieje się tak tylko z akumulatorkami AA ??

hubert.marek - jakbyś miał możliwość sprawdzić na AA właśnie...

Chwilowo nie mam takiej możliwości, ale będę miał na uwadze i wtedy dam znać co się działo z AA. Niestety wiem z własnego doświadczenia, że używane akumulatorki NiMH po iluś ładowaniach same przez swój wewnętrzny opór rozładowują się w ciągu kilku dni, podejrzewam też spadku ich pojemności. Sam tego doświadczyłem z Energizerami, które stosowałem do flasha zewnętrznego. Jednego dnia naładowane i leżąc luzem, kolejnego nie dało się na nich uruchomić lampy...:(

darkned
19-06-2009, 00:56
sprawdził ktoś może czy problem rozładowanych aku dotyczy tylko AA czy 511 też tak mają...

endrju
19-06-2009, 00:58
Ja nie sprawdzałem na 511, u mnie dwie pozostawione pastwie losu 511 padają jednocześnie. W gripie, oczywiście. ;)

adi3124
19-06-2009, 02:03
U mnie nic nie pada ... grip jest u mnie podpięty od dłuższego czasu , praktycznie zawsze przełącznik w gripie jest na on - zapominam wyłączać , aku ładuje raz na tydzień fotografuje różnie czasem kilka zdjec w ciągu dnia a czasem koło ~400 ale średnio mocy starcza na tydzień .

hubert.marek
22-08-2009, 15:43
posiadam phottix'a od około roku. (30d/40d)
nie mam jak na razie problemów , poza okresowym "głupieniem" kółka nastaw przy spuście.
zdarzyło sie to może trzy razy jak dotąd i operacja off/on pomaga
ostatnio , po przeczyszczeniu styków juz parę miesięcy tego nie miałem.
co do baterii.... mam tylko nieoryginalne. z gripem kupiłem (w zestawie) dwa phottix. ...!

Po prawie kolejnych 3 miesiącach od mojego ostatniego posta w tym wątku, chciałbym dorzucić, że podobnie jak Koledze krisv740 zdarzyło się, że kółko nastaw przestało reagować, ale tylko to oryginalne w body. To z gripa działało poprawnie, dodatkowo wystarczyło użyć tego z gripa, żeby to z body działało normalnie. Sytuacja zdarzyła mi się już ze 4 razy. Do przeczyszczenia styków zbieram się, zbieram i zebrać nie mogę :).
Poza tym nadal nie zauważam jakiegoś dziwnego rozładowania akumulatorów, przy czym przypomnę że jeden z nich to oryginał a 2 to phottix. Na komplecie nie zależnie, czy to 2x phottix czy orygniał + Phottix śmiało udaje się zrobić około 1.2 -1.5 tyś. klatek. To wystarczająco długo w moim przypadku, żeby prawie zapomnieć o ładowaniu :D.

panmateusz
23-08-2009, 00:11
Tak jak wyżej - kółko nastaw przestaje reagować, czasami pomaga użycie tego na gripie, czasem, trzeba od nowa włączyć gripa. I czasami pucha z podpiętym gripem potrafi źle wskazywać poziom naładowania akumulatorów. Ogólnie jest znośne, ale następny grip na pewno będzie już oryginalny Canonowski.

basala
23-08-2009, 00:21
Miałem ten sam problem. Początkowo radziłem sobie w ten sposób, że odczepiałem gripa i przechodziłem na chwilę na obsługę aparatu bez niego (gripa znaczy). Było to "trochę" uciążliwe, zwłaszcza podczas wykonywania mojej quasi reporterki. Przypadkowo odkryłem inną metodę przywracania pełnej sprawności mojego aparatu -po prostu wyłączam go, a następnie wyjmuję i wkładam kartę CF.

Flanel
25-08-2009, 14:31
Jestem od 2 tyg. szczęśliwym posiadaczem BG-E4 phottixa.

Na razie, mijają 2 tygodnie, na liczniku 700 zdjęć. W środku 2 padliny 511 maxcella ( 2 letnie ). Zauważyłem że czasem pasek baterii jest cały, a parę razy widziałem że jest tylko połowa. Dziś rano świecił cały. Więc jako takiego rozładowywania nie stwierdzam puki co.

Jakościowo - mając porównanie z deltą przy 30D- jest sporo lepiej, zwłaszcza w kwestii luzów i spasowania.

Miałem Ci ja kiedyś oryginał przy 30D. Czuło się go w łapie ciut lepiej, ale za taką cenę, z Phottixa jestem bardzo zadowolony.

maciej76
26-08-2009, 09:40
niedzialajace kolko w puszcze zdarzylo sie i u mnie ostatnio po raz pierwszy przy ORYGINALNYM bg-e5 przy 450d

wiec widac winny jest grip, niewaznie jaki

basala
26-08-2009, 22:47
wiec widac winny jest grip, niewaznie jaki Dobra, dobra. Od razu widać, że jesteś podpłacony przez Phottiksa. Może jeszcze powiesz, że francuskie samochody są tak samo awaryjne jak niemieckie i japońskie? ;-) :-D

maciej76
27-08-2009, 14:08
nie jestem oplacony, a szkoda

to zapewne jakis problem stykow albo softu lub jedno i drugie, zdarza sie

oft:

btw z samochodow to mam doczynienia z Skoda i Toyota na co dzien, i te nie sa awaryjne :*

WaldekA
16-09-2009, 13:26
Witam. Stoje przed wyborem gripa do mojej 30. Oryginał drogi jak na moją (nauczycielską) kieszeń dlatego zastanawiam sie nad zamiennikiem. I tu zaczynają się schody - Phottix czy Alpha. Porównywał ktoś organoleptycznie te dwa gripy? Który lepszy?

seweryn1
16-09-2009, 18:45
Ja niedawno kupiłem phottixa i jestem na tak. Nie jest to oryginał, ale jest dobrze wykonany, tak samo wygodny, funkcjonalny, u mnie nie rozładowywuje akumlatorów, kosztował 299 więc nie jest źle.

misiek00
01-10-2009, 00:13
Jako świeżak na forum witam wszystkich serdecznie !

Czy ma ktoś możliwość zrobienia fotki elektronice grip'a Phottix'a ?
Zamierzam w przyszłym miesiącu nabyć ww, i ciekawy jestem jak on działa, tzn w jaki sposób jest mierzone napięcie baterii w gripie ? (przez jaki element elekt.)
Zdjęcie pozwoliło by mi również ocenić w sytuacji kiedy grip będzie mi rozładowywał baterie czy da się go naprawić czy trzeba będzie samemu dorobić elektronikę.

W grip'ie są dwa gniazda na baterie, przy założeniu że korzystamy tylko z jednej baterii ma znaczenie w które gniazdo ją włożymy ? Będzie działała w obu ?
Pozdrawiam
artur

adisb
01-10-2009, 08:19
W grip'ie są dwa gniazda na baterie, przy założeniu że korzystamy tylko z jednej baterii ma znaczenie w które gniazdo ją włożymy ? Będzie działała w obu ?
artur

nie ma to znaczenia działa w obydwóch.

steku
29-10-2009, 21:58
Z przykrością potwierdzam, że 40D z gripem Phottixa, wyłączony aparat, przełącznik na gripie na OFF, po tygodniu leżakowania zeżarł dwa w pełni naładowane akumulatorki prawie do zera. Te same akumulatorki włożone (po jednym oczywiście) do aparatu bez gripa nie wykazują żadnych tendencji do rozładowania po tygodniu czy nawet miesiącu. Ewidentnie elektronika gripa żre prąd nawet w stanie wyłączonym. Przykre.
Nawet w instrukcji gripa radzą wyciągac akumulatorki przy dłuższym nieużywaniu.

endrju
29-10-2009, 22:07
Cóż. potwierdzam niestety.

Pretender
29-10-2009, 22:13
Witam. Stoje przed wyborem gripa do mojej 30. Oryginał drogi jak na moją (nauczycielską) kieszeń dlatego zastanawiam sie nad zamiennikiem. I tu zaczynają się schody - Phottix czy Alpha. Porównywał ktoś organoleptycznie te dwa gripy? Który lepszy?

że się tak wyrażę "macałem" kilka różnych i mi najbardziej pasowała Alfa, dlatego kupiłem /do 30D/. Zobaczymy po dłuższym czasie ile toto jest warte ...

Pozdrawiam

_igi
01-11-2009, 14:36
.... A przez pięć stron łudziłem się, że jednak nie muszę wydawać 700 (sic!) złotych na grip do 40D. Jak dla mnie masakrycznie, niemalże zaporowa cena, ale dokupić będę musiał. ;)

basala
01-11-2009, 15:57
Sprawa jest prosta. Jeżeli aparat fotograficzny jest twoim narzędziem pracy, to kupujesz oryginalny grip. Natomiast jeśli jesteś naturszczykiem w świecie fotografii, możesz sobie pozwolić na prawie 3 razy tańszy zamiennik, gdyż sporadycznie zdarzające się zawiechy wytłumaczysz sobie właśnie tą niższą ceną. A baterie można wyjmować z gripa. Nawet sam Canon zaleca wyjmowanie baterii z aparatu, gdy wiadomym jest, że nie będziemy pstrykali przez dłuższy czas. To tyle w temacie zamiennik oryginalnego gripa a sprawa Polska. ;)


Witam. Stoje przed wyborem gripa do mojej 30. Oryginał drogi jak na moją (nauczycielską) kieszeń dlatego zastanawiam sie nad zamiennikiem. I tu zaczynają się schody - Phottix czy Alpha. Porównywał ktoś organoleptycznie te dwa gripy? Który lepszy? Może trochę za późno... Nie znam Alphy, ale zastawiam się czy w przypadku wymienionych przez Ciebie zamienników nie jest tak, jak z lampami Fomei i Sunpaka, czyli czy różnica nie sprowadza się tak naprawdę do innego logo. Ja używam Phottiksa i MeiKe, no i właśnie mam wrażenie, że cała różnica pomiędzy nimi to nazwa.

wasiu
01-11-2009, 19:58
A ja mam całkiem inne odczucia związane z Phottix-em.
Mam 30D z założonym gripem nigdy go nie wyłączałem i żadnych problemów przy używaniu oryginalnego akumulatora jak i zamiennika Hama.

fotna
01-11-2009, 21:13
Kupiłem gryp Phottix od osoby która używała go w temperaturach -25/+50 stopni sprawuje się świetnie - zauważyłem jednak że gdy jedna bateria się szybciej rozładuje ( włożyłem taką 5 letnią ) a drugą nową to może się zdarzyć że aparat będzie świecił ale nie wyzwoli migawki.
czasem może się lekko odkleić gumka pod palcem ale w 40d też mi się lekko odkleiła.
Ja go polecam i na pewno następnego kupie Phottix - nawet używanego.

himi
07-11-2009, 12:28
Pytanie do właścicieli 5d i 5d2. Do obu takich chcę kupić właśnie phottixy. Miałem kiedyś 5d z deltą - dramat, odesłałem natychmiast: toporna i na dzień dobry powitała mnie odklejoną gumą, jeszcze w kartonie. Z tego, co czytam to phottix jest lepiej wykonany. Mam też pytanie do userów 5d2 i owych gripów: czy wpakowana w niego jednocześnie oryginalna bateria wraz z zamiennikiem (jak wiemy, nie wskazuje on poziomu aku) będzie działać i czy niczym nieprzyjemnym nie grozi?

himi
08-11-2009, 15:52
Kupiłem dziś alphę do 5dII, jestem mile zaskoczony jakością.

basala
08-11-2009, 16:14
Kupiłem dziś alphę do 5dII, jestem mile zaskoczony jakością. To ja poproszę o kolejne spostrzeżenia, kiedy grip przejdzie już "chrzest bojowy".

Pytanie do czytających ten wątek (i moderatorów też):
może warto by dodać do tematu wątku marki Alpha i MeiKe?

xsardas
08-11-2009, 16:22
Phottixa używam już blisko rok i nie zauważyłem aby rozładowywał baterie.

Piasek1989
15-11-2009, 14:56
gdzie mogę kupić właśnie phottixa do 50d
szukałem na allegro nie ma
na ebay są ale jakieś podejrzane jak nie phottixy
jak by ktoś zarzucił jakimś linkiem na priv był bym wdzięczny

astroadamo
18-11-2009, 20:20
Ja w canonie 40D używam gripa Jenis. W sumie nie mogę do niczego się przyczepić. Dobrze wykonany, nic się nie odkleja itp. Nic się nie psuje.

siudym
18-11-2009, 23:08
Kupilem dekielek marki Jenis jako zamiennik Canonowskiego dekla z 400L (glownie dla zaczepow ala Tamron/Nikon) i musze przyznac, ze jakosc plastiku jest jednym slowem NIESAMOWITA. Naprawde wyglada to jak oryginalne dekle wysokiej klasy. Jesli Jenis robi gripy na podobnym poziomie, to nic tylko brac :)

dargry
13-03-2010, 19:22
Zakupiłem właśnie gripa Alpha do 50D, wykonany bardzo solidnie, wiadomość o aku podaje bez problemu. Można spokojnie kupować. Jakby kto chciął zerknąć, pisać ganiam po mieście i można zerknąć.
Pozdrawiam

jimmibaton
14-03-2010, 19:03
Kupiłem używanego Phottixa BG-E2. Na razie nie mam się do czego doczepić. W moim egzemplarzu nie występuję problem, z samoczynnym rozładowywaniem się akumulatorów. Wykonanie solidne. Ze swojej strony polecam zamienniki tej firmy.

ElSor
14-03-2010, 19:17
Zakupiłem właśnie gripa Alpha do 50D, wykonany bardzo solidnie, wiadomość o aku podaje bez problemu.
Mam takowego z 7 miesiecy i rowniez polecam (jak do tej pory nie zauwazylem wad)

jurek2112
15-03-2010, 19:30
Kupiłem używanego Phottixa BG-E2. Na razie nie mam się do czego doczepić. W moim egzemplarzu nie występuję problem, z samoczynnym rozładowywaniem się akumulatorów. Wykonanie solidne. Ze swojej strony polecam zamienniki tej firmy.

Jeśli chodzi o Phottixy, to kolor plastiku jest dobrany idealnie do body(5d), a gumy w gripie są mniej śliskie, niż na body, takie bardziej przyczepne, wg mojej oceny- lepsze.

MacGyver
15-03-2010, 19:45
Jestem zagorzałym zwolennikiem oryginalnych gripów, nigdy nie miałem innego. Niemniej ostatnio, robiąc inne zakupy, pomacałem sobie gripy Photix i muszę przyznać że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Trudno mi powiedzieć jak taki grip będzie się sprawował po dwóch latach "ciurania" ale na pierwszy ogląd wykonane są bardzo solidnie, nieporównanie lepiej od innych zmieników, które dotąd miałem w rekach. Dużym plusem jest też rozwiązanie ładowania akumulatorów, zbieżne z oryginalnym pomysłem Canona. Patenty z wpychanymi z boku saneczkami są do niczego, po pewnym czasie bez śrubokręta a przynajmniej kluczy od domu nie idzie wysunąć tego dziadostwa.

cypher
09-07-2010, 12:20
a jak z gripem alpha do 550d ? testował ktoś ?

korben
27-07-2010, 16:20
Witam wszystkich, jako użytkownik poszukujący gripa dokopałem się do pewnych informacji.
Z tego co zauważyłem to w gripach delty,alphy czy phottixa nie ma ogumowanych wszystkich powierzchni tylko przód gripa,
znalazłem cos takiego grip newell, gdzie ogumowana jest każda powierzchnia, i kasetki nie ma ładowanej z boku to wydaje mi się zwiększać komfort pracy link:
http://www.optyczne.pl/2884-nowość-Gripy_Newell_wchodzą_na_polski_rynek.html
Nie wiem jak jest w oryginale

Bolek02
08-08-2010, 12:05
Witam wszystkich, jako użytkownik poszukujący gripa dokopałem się do pewnych informacji.
Z tego co zauważyłem to w gripach delty,alphy czy phottixa nie ma ogumowanych wszystkich powierzchni tylko przód gripa,
znalazłem cos takiego grip newell, gdzie ogumowana jest każda powierzchnia, i kasetki nie ma ładowanej z boku to wydaje mi się zwiększać komfort pracy link:
http://www.optyczne.pl/2884-nowość-Gripy_Newell_wchodzą_na_polski_rynek.html
Nie wiem jak jest w oryginale

Miałem tego gripa w ręku i wydał mi się trochę mało stabilny, choć pokusa była ze względu na cenę. Jednak po chwili zastanowienia jej nie uległem i nabyłem oryginał Canona. Dziś patrząc z perspektywy nie żałuje zakupu.

kobesi
18-11-2010, 17:00
Mam Phottixa BP-5D II (zamiennik BG-E6) i zauważyłem ostatnio dziwne działanie zestawu: Przy przełączniku w gripie ustawionym na ON, w trybie priorytetu przysłony (ale pewnie też w pozostałych trybach z wyjątkiem M) aparat mi mocno nie doświetla zdjęć, na poziomie od 2/3 EV do 2 EV (trudno stwierdzić dokładnie, bo korekta ekspozycji nie pozwala uzyskać prawidłowo naświetlonych zdjęć).

Czy ktoś się spotkał z takim problemem i wie jak go rozwiązać? Owszem, skuteczne jest wyłączenie gripa (pozycja OFF), ale wówczas nie działa oczywiście spust migawki w gripie, na którym mi zależy (oprócz niedoświetlania występuje również blokada kółka w aparacie, ale z tym da się jeszcze żyć).

mario3
18-11-2010, 17:32
Witam,
Co do gripów to pewnie nie wszyscy wiedzą, ale podobno zdjęcia wychodzą bardziej rozmazane jeśli robi się zdjęcia ze statywu (bardziej przy zamiennikach, mniej przy oryginałach). Nie stosuję tego typu dodatku, ale widziałem test kiedyś w jakimś czasopiśmie.

Handelson
18-11-2010, 17:55
Witam,
Co do gripów to pewnie nie wszyscy wiedzą, ale podobno zdjęcia wychodzą bardziej rozmazane jeśli robi się zdjęcia ze statywu (bardziej przy zamiennikach, mniej przy oryginałach). Nie stosuję tego typu dodatku, ale widziałem test kiedyś w jakimś czasopiśmie.

A z jakiego powodu te zdjęcia są "rozmazane"? :shock:

jacapa
18-11-2010, 18:05
A z jakiego powodu te zdjęcia są "rozmazane"? :shock:

no z powodu statywu :mrgreen:

mario3
18-11-2010, 18:22
A z jakiego powodu te zdjęcia są "rozmazane"? :shock:

Jeśli dobrze pamiętam, testujący uzasadniał to słabym połączeniem (jedna śruba łącząca grip z puszką). Pokazane były zdjęcia w powiększeniu z gripem i bez niego i rzeczywiście, fotka z gripem była delikatnie rozmazana. Ale sytuacja taka nie powinna mieć miejsca z np 1Ds gdzie grip stanowi integralną częsć całości. Statyw to chyba był Manfrotto więc to nie powód statywu.

Handelson
18-11-2010, 18:54
Jeśli dobrze pamiętam, testujący uzasadniał to słabym połączeniem (jedna śruba łącząca grip z puszką). Pokazane były zdjęcia w powiększeniu z gripem i bez niego i rzeczywiście, fotka z gripem była delikatnie rozmazana. Ale sytuacja taka nie powinna mieć miejsca z np 1Ds gdzie grip stanowi integralną częsć całości. Statyw to chyba był Manfrotto więc to nie powód statywu.

Używałem gripa do 400D, 40D, 50D i 5D2 - nigdy nie miałem "rozmazanych" zdjęć. Gdybyś podał linka do źródła tego testu - będę wdzięczny :)

mario3
18-11-2010, 18:58
Używałem gripa do 400D, 40D, 50D i 5D2 - nigdy nie miałem "rozmazanych" zdjęć. Gdybyś podał linka do źródła tego testu - będę wdzięczny :)

To było w jakiejś gazecie fotograficznej.:confused: W necie tego nie znalazłem. Jeśli sobie przypomnę w jakiej to napiszę na tym wątku.

siudym
18-11-2010, 20:07
Jak sa dobre nogi, mocna glowica to grip nie przeszkadza. Jak jakis tanszy stattyw to tak bywa. Mam taka plastikowa jedna HAME, jak wstawie tam body z grip to nie ma co robic zdjec bez wstepnego podniesienia lustra. Bez gripa jest nieco lepiej. Natomiast moj glowny statyw z Benro B-3 to nie widzie roznic.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A czy 1D ma lepiej to chyba nie, moze minimalnie. Bardziej chodzi o wysokosc body wzgledem szkla i mocowania statywu. To cos na podobe robic zdjecia z kolumna centralna gdy jest wyciagnieta do samego konca na dlugosci, oraz to samo ale schowana maxymalnie - drgania beda wieksze gdy na max wyciagnieta.

milus
26-11-2010, 23:02
A ja tam nigdy nie kupiłbym phottix-a. Mam przykre doświadczenia z tą firmą a gripa nie eksploatuje intensywnie...prostu używam dla pewniejszego chwytu i odczasu do czasu do pionów. Mało kręcenia kółeczkami i wciskania spustu, jeszcze mniej przełączania włącznika ON/OFF. Mimo tego ten grip wytrzymał mi z 5D - 1-sza sztuka 1 rok - została wymieniona na gwarancji, druga sztuka niecały rok.....już nie chciało mi sie reklamować.
Kupiłem używany oryginał i mam święty spokój.
W phottix-ach wysiadło wszystko i przełącznik On/Off i kółko nastaw, nie mówiąc już o rozładowywanych bateriach.
Doszło nawet do tego że aparat robił sam zdjęcia...bez pomocy operatora :-)
Nie wiem jak do innych modeli ale do 5D Mk1 masakra.

hubert.marek
09-12-2010, 14:25
Po 1.5 rocznym użytkowaniu gripa z 40D mogę jedynie potwierdzić problemy z kółkiem nastaw o których kiedyś już wspominałem. Za pierwszym razem odpinałem gripa i to pomogło, ale jak na mnie była to zbyt długa operacja. Zauważyłem, że jak problem występuje wystarczy pokręcić drugim kółkiem nastaw i problem znikał. Na szczęście problem występował rzadko, więc nie mogę powiedzieć, żeby był uciążliwy.
Odnośnie rozładowania baterii to nie zauważyłem" palącego problemu. Używam baterie canona i phottixa, czasem pomieszane, czasem parami. Raczej prewencyjnie wyjmować mi się ich nie chce, gdy nie używam aparatu. Dodatkowo najczęściej zapominam przekręcić przełącznik gripa na OFF. Więc nie sądzę, żeby winnym rozładowywania był sam grip. Moje podejrzenia kierują się w stronę baterii, gdy jedna jest już dość mocno wyeksploatowana a druga w dobrym stanie. W związku z tym pytanie do osób, którym grip rozładowywał baterie, czy były to 2 nowe w miarę równo użytkowane?

pso
11-12-2010, 21:05
Witam, jestem tu nowy , nie chciałem tworzyć nowego tematu dotyczącego gripu do body dlatego pisze tutaj.
A mianowicie chciałbym zakupić grip do mojego 1000D, ale po przeczytaniu różnych tematów w sieci i troszkę szperając na tym forum, nie jestem do końca przekonany co do wyboru konkretnego modelu.
Czytałem różne opinie dotyczące zamienników i generalnie nie jestem do nich przekonany , ale z drugiej strony czy warto płacić tyle za oryginalny. Wiem, że oryginalny to oryginalny, no ale...
Jaki zamiennik jest w miarę dobry, konkretna firma, bo na allegro tego jest bardzo dużo i rozpiętość cenowa też jest duża... Ewentualnie używany oryginalny??

Aha jeszcze jedno - czytałem tutaj, że robiąc zdjęcia z gripem na statywie zdjęcia mogą być rozmazane. Jedni piszą, że to prawda, drudzy, że nie widzą zbytnio różnicy...

Pozdrawiam

ostrowin
24-08-2011, 11:34
Pytanie dla użytkowników gripu, bo kupiłem używkę (BP-40d) a nie mam instrukcji, czy jeżeli grip jest w pozycji 'OFF' to wszystkie guziki na gripie powinny być wyłączone, bo działa mi spust migawki oraz blokady ekspozycji.

xsardas
24-08-2011, 12:43
No to masz coś nie tak,bo u mnie gdy przełącznik jest w pozycji off nie działa żaden z guzików.

ostrowin
24-08-2011, 17:20
Oprócz tego grip blokuje mi górne pokrętło gdy jest używane z górnymi guzikami ( AF/Drive/pomiar światła ) :twisted: A pytałem się 2 razy kolesia czy grip działa w 100% sprawnie. Da się jakoś to naprawić??jakieś myki, czyszczenie styków itp??


Istnieje możliwość że wina leży po stronie body???Bo nie wydaje mi się, będę chciał mu ten bubel zwrócić.

Bolek02
24-08-2011, 22:57
Raczej wina leży po stronie gripa i z naprawą może być problem :(