PDA

Zobacz pełną wersję : Paint Shop Pro 9 lub Adobe Photoshop CS2



studio
12-06-2005, 12:36
Proszę o odpowiedź na pytanie:
Czy rzeczywiście warto kupić droższy Adobe Photoshop CS2 niż Paint Shop Pro 9? (różnica w cenie jak 8:1)
Interesuje mnie obróbka materiału graficznegi na poziomie półprofesjonalnym. Za opinie wynikające z doświadczeń zawodowych będę wdzięczny. :p (dostępne opisy obu produktów są mi znane)

krecio
12-06-2005, 13:01
Z Adobe nie mialem do czynienia natomiast mam PSP 9 i bardzo sobie chwale. poza jednym - nie wywoluje RAW z 20D i 350D (pewnie za jakis czas zrobia upgrade). Wszystkie inne funkcje pracuja doskonale i nie ma z nimi problemow. Jesli znasz opisy tych programow to nie powinienes miec problemow z wyborem. Mozliwosci tych softow sa na tym samym poziomie.

Gapollo
12-06-2005, 13:05
Nie zajmuję się zawodowo obróbką grafiki więc opinii nie będę wydawał. Wydaje mi się, że "czy warto" to indywidualna decyzja. Poza opisami produktów dostępne są także darmowe triale: sciągnij, zainstaluj, porównaj jak się pracuje.
PS CS2 ma wtyczkę do RAWów z 20D

Nemeo
12-06-2005, 13:42
Jak cię stać, to kupuj PS CS2.

Vitez
12-06-2005, 18:41
Ja rowniez polecam przerobienie trialow i zdecydowanie samemu czy warto. Przy takim zakupie nikt za ciebie nie zdecyduje na co pieniazki wydasz.

c42
17-06-2005, 21:53
bawie sie oboma i powiem ze ostatnio uzywam wylacznie paintshoppro...ma to "cos" co brakuje ps'owi...prostota, szybkosc i rewelacyjne efekty...mialem ostatnio kupe zdjec do podrasowywania z mojego kita, zdjecia bez obrobki sa dla mnie nie do ogladania a tak 1 minuta zabawy paintem z kazdym zdjeciem i efekt jakbys mial elke przypieta do body ;-) ocen swoje sily na takie programy jezeli dopiero w nie wchodzisz to adobe okaze sie za duzym kombajnem do polkniecia, poza tym jak piszesz jest 8xdrozszy i moim zdaniem nie warto tyle przeplacac...

gietrzy
17-06-2005, 23:17
Proszę o odpowiedź na pytanie:
Czy rzeczywiście warto kupić droższy Adobe Photoshop CS2 niż Paint Shop Pro 9?
Skoro pytasz to nie warto! Poważnie.

domero
19-06-2005, 22:04
Mam takie głupie pytanie (skor już mowa o PS CS2). W necie trafiłem na tekst, że niby nie będzie wersji CE (PL) bo wszystkie języki są zaszyte w kupie w wersji podstawowej. Czy w związku z tym trial też można przerobić jakoś na polski?

Czankra
06-07-2005, 15:38
Z Adobe nie mialem do czynienia natomiast mam PSP 9 i bardzo sobie chwale. poza jednym - nie wywoluje RAW z 20D i 350D (pewnie za jakis czas zrobia upgrade). Wszystkie inne funkcje pracuja doskonale i nie ma z nimi problemow. Jesli znasz opisy tych programow to nie powinienes miec problemow z wyborem. Mozliwosci tych softow sa na tym samym poziomie.

Krecio, mój PSP 9 wywołuje rawy z 20D :confused: Jeżeli chodzi o możliwe opcje to nie jest może szczyt, ale ostrość, bilans bieli i ekspozycję można regulować.

krecio
06-07-2005, 16:42
Mea culpa! Z ta "20" to sie rozpedzilem. Natomiast z cala pewnoscia nie moge tego zrobic z CR2 z "350".