PDA

Zobacz pełną wersję : %$#%$#%^# dziecko - czyli czym czyscic obiektyw



Conik
20-05-2004, 09:04
$#@$# dzieciak dotknal mi paluchem do przedniej soczewki obiektywu...psia mac akurat kiedy wykrecilem filtr zeby zalozyc inny filtr....oczywiscie mam piekna daktyloskopie na soczewce....czym to zczyscic zeby nie uszkodzic powlok???

Vitez
20-05-2004, 09:32
czym to zczyscic zeby nie uszkodzic powlok???

Bibulka do czyszczenia optyki (dostepna w sklepach foto i na allegro np w zestawach czyszczacych - tylko delikatnie jej uzywaj, nie trzyj zbyt mocno) i/lub sciereczka mikrofazowa (tylko jakiejs dobrej firmy np te z salonow Vision Express dodawane do okularow) oraz plyn do czyszczenia optyki nie uszkadzajacy powlok (trzeba poczytac na opakowaniu czy jest bezpieczny dla HMC itp, dostepny w sklepach foto oraz na allegro).

Zestaw czyszczacy Hama na Allegro jest znosny, szczegolnie plyn - bezpieczny... bibulki gorsze bo raz za mocno potarlem, trafilem krawedzia bibulki na szklo obiektywu i rysa sliczna :( (pipa ze mnie bo niedelikatnie czyscilem).

Teraz czyszcze plyn+sciereczka ktora po ok 10 czyszczeniach idzie do prania.

Przemek Białek
25-06-2004, 21:46
to masz za duzego powera, sam czyszcze tym hamoskim zestwem i jestem z niego zadowolony, jedna kropla plynu i obiektyw slni, a jak sie pergaminki to w kazdym papierniczym od groma i za grosze, dla mnie zestawik rewelka!!!!!!
- scierreczka z mikrofazy
- pedelek z dmuchawka
- plyn czyszczacy
- paleczki do (ucha)
- pergaminowe bibulki za 16 zl a starczy na dlugo

Cichy
11-08-2004, 21:33
Ja tam chucham i Velvet :)

Anonymous
11-08-2004, 22:52
Ja tam chucham i Velvet :)

ja nigdy nie czyszcze - zawsze filtr jest a ten z kolei czyszcze chuchajac i przecierajac koszulka ktora mam na sobie z reguly. mam jakiegos pisaka do czyszczenia ale z reguly czyszcze nim monitor ;)

filip71
11-08-2004, 23:36
a nigdy nie czyszcze - zawsze filtr jest a ten z kolei czyszcze chuchajac i przecierajac koszulka ktora mam na sobie z reguly. mam jakiegos pisaka do czyszczenia ale z reguly czyszcze nim monitor

A jak jesteś spocony?
Muszą wychodzić niezłe zdjęcia



Traktuj to jako żart :-))))))))))))))