PDA

Zobacz pełną wersję : [Battle] Goomis vs micles - rocznica wybuchu wojny w Bydgosczy



Goomis
31-08-2008, 23:31
A więc wyzywam miclesa na battla. (on już wie, więc podpis tutaj to tylko formalność;) )

1. Ogólnie o imprezie: LINK (http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/69__rocznica_wybuchu_II_wojny__wiatowej.aspx#1)
2. Zasady:
- Każdy wystawia zestaw 3 pstryków
- foty z dowolnych fragmentów wydarzenia, nie muszą tworzyć razem spójnej historii
- zdjęcia wykonane jedynie 70-200/2.8 L
- termin nadsyłania prac do czwartku, czwartego września włącznie.

micles
01-09-2008, 09:00
Roger that.

Tak tylko powiem, że battle w Bydgoszczy :D

Intense
02-09-2008, 20:08
Jestem ciekaw... Sam pstryknąłem troszkę wczoraj, tyle, że szerszym kątem.
Swoją drogą przy okazji zhaltuję Was bo bez sensu znać się z forum a nie poznawać na ulicy ;)

micles
02-09-2008, 21:36
Szerszy kąt też byłby fajny, szczególnie że można było być praktycznie obok nich. Kilka razy zmieniałem na kita, ale większość Lką. Może kiedyś jakiś plenerek na spokojnie tak żeby się popoznawać :D

tom170
02-09-2008, 21:41
Szerszy kąt też byłby fajny, szczególnie że można było być praktycznie obok nich. Kilka razy zmieniałem na kita, ale większość Lką. Może kiedyś jakiś plenerek na spokojnie tak żeby się popoznawać :D

Myśle, że sie rozpoznacie jak będziecie obaj z 70-200/2.8 biegać nie za dużo osób ma taki sprzęt :]

Intense
02-09-2008, 21:55
Szerszy kąt też byłby fajny, szczególnie że można było być praktycznie obok nich. Kilka razy zmieniałem na kita, ale większość Lką. Może kiedyś jakiś plenerek na spokojnie tak żeby się popoznawać :D

Najszybciej będzie chyba okazja w weekend, święto ul. Gdańskiej. Kolejny weekend to chyba święto ul. Cieszkowskiego (przynajmniej tak było w zeszłym roku, nie wiem czy Cieszkowskiego w tym roku także). Ale generalnie jestem za. Ja na swoją dłuższą Elkę właśnie czekam :mrgreen:

jaras77
03-09-2008, 13:57
Kiedy będzie można obejrzeć wyniki? ;-)
Miclesa akurat widziałem z eLką (cokolwiek kryję się pod tym skrótem, domyślam się, że o obiektyw chodzi).

micles
03-09-2008, 18:02
Kiedy będzie można obejrzeć wyniki? ;-)

- termin nadsyłania prac do czwartku, czwartego września włącznie.+do tego kilka dni dla moda na ogarnięcie sondy.

micles
03-09-2008, 20:09
Foty wysłałem, a co tam...

Kamil Wolski
03-09-2008, 21:46
No jestem ciekaw :)

aleks
04-09-2008, 13:37
Nie ukrywam, że ja też :)

MacGyver
04-09-2008, 14:07
Battle mogę wystawić nawet dziś, czekam tylko na foty Goomisia.

Goomis
04-09-2008, 22:58
Uff foty wysłałem. Przepraszam, że tak długo ale dopiero teraz mogłem. A wszystkim niecierpliwym powiem tylko tyle:
mam nadzieję, że uznacie, że warto było troszkę poczekać ;-)

No to niech wygra lepszy :-)

micles
05-09-2008, 08:20
Battle mogę wystawić nawet dziś, czekam tylko na foty Goomisia.Może być nawet i DZIŚ :D

Goomis
05-09-2008, 14:03
coś chyba jednak nasz moderator kochany przysnął ;P

MacGyver
05-09-2008, 14:09
Ehh, koledzy juniorzy.... ;-)
Wczoraj 0 22.58 to akurat spałem. Wiem, nie często mi się to zdarza o tak wczesnej porze ale z drugiej strony nic w tym dziwnego, bo dla normalnego człowieka to już dość późno jest ;-)
A dzisiaj.... to koledzy moderatorzy (bo nie tylko ja) w pracy są :roll:

jaras77
05-09-2008, 14:23
DZIŚ jest pojęciem przechodnim i może być nawet jutro. ;-)

micles
05-09-2008, 15:37
A dzisiaj.... to koledzy moderatorzy (bo nie tylko ja) w pracy są :roll:I na zwykłe posty mają czas... (dobra, nie jestem złośliwy, tak tylko gadam od rzeczy :D. Poczekamy, zobaczymy :D)

MacGyver
05-09-2008, 15:45
I na zwykłe posty mają czas... (dobra, nie jestem złośliwy, tak tylko gadam od rzeczy :D. Poczekamy, zobaczymy :D)
Wiesz, napisanie zwykłego posta zajmuje kilkanaście sekund, wystawienie battla czasami i 1,5 godziny.... no ale skoro tak uważasz to ja tam mogę zawsze wystawić w środę :twisted:

micles
05-09-2008, 15:51
wystawienie battla czasami i 1,5 godziny6 x [ img ]imageshack.us/...[ /img ] + 2 opcje sondy + kopiuj/wklej tytułu battle'a + ewentualnie doklejenie linka do ankiety w wątku o battle'u. Mojej starszej dałbym max 1h, sam jako nie_superszybki na kompie zrobiłbym to w max 15min, aczkolwiek niezaprzeczam, że 20-userowe battle mogłyby zeżreć te 1,5h. No ale nvm.

Kamil Wolski
05-09-2008, 15:54
Micles, ja cie prosze... rece opadaja.

MacGyver
05-09-2008, 16:00
6 x [ img ]imageshack.us/...[ /img ] + 2 opcje sondy + kopiuj/wklej tytułu battle'a + ewentualnie doklejenie linka do ankiety w wątku o battle'u...
...+ sprawdzenie czy wszystko się wyświetla na mulącym imageshack + sprawdzenie czy zdjęcia nie mają exifów + sprawdzenie rozmiaru fot + podgląd całości na mulącym canon-board .... :-)
http://canon-board.info/showthread.php?t=38115

micles
06-09-2008, 09:10
Dzięki za wystawę.

Niech wygra lepszy :D

-=Festyk=-
08-09-2008, 22:41
Tutaj można komentować?:) Moim zdaniem pierwszy zestaw mocno wybija się na plus względem drugiego...i wydaje mi się,że wiem które foty są czyje;) Zobaczymy czy mam racje.

Ps.Dalej nie pogodzilem sie z faktem,ze sie spoznilem;/

josif
08-09-2008, 23:42
pierwszy lepszy a drugi miclesa - zgodnie z oczekiwaniami

ZbyszekPiw
09-09-2008, 12:57
kiedy będzie wiadomo który zestaw należy do kogo?

micles
09-09-2008, 13:08
Po zakończeniu ankiety, chyba 12 września, jest napisane "This poll closes at" czy jakoś tak.

micles
13-09-2008, 18:08
No to win. Mój zestaw nr 1 - w kolorze.

jaras77
13-09-2008, 22:28
Gratuluję!

fret
13-09-2008, 22:39
Gratulacje! Zwycięstwo w pełni zasłużone (sam też głosowałem :) ). Micles, masz talent... i paskudny charakter :)

micles
13-09-2008, 23:24
Gratulacje! Zwycięstwo w pełni zasłużone (sam też głosowałem :) ). Micles, masz talent... i paskudny charakter :)Dzięki :P

jaś
14-09-2008, 16:20
fajny zestaw micles szczególnie pierwsze zdjęcie mi się podoba

micles
14-09-2008, 18:25
Czyli znowu mam rację, że warto być trochę przed imprezą, i zostać trochę po.

aleks
14-09-2008, 18:44
Czyli znowu mam rację, że warto być trochę przed imprezą, i zostać trochę po.

Cholera, pewnie, że warto.
Też chciałem być przed, ale jak się zabiera "ogon" to bywa ... trudne.
Gratuluję wygranej, dobra robota.

josif
15-09-2008, 19:03
pierwszy lepszy a drugi miclesa - zgodnie z oczekiwaniami

odszczekuję, przepraszam i zwracam honor

micles
15-09-2008, 19:06
odszczekuję, przepraszam i zwracam honorHehe, przyjmuję przeprosiny, odszczekiwania i honor. Tszypiędziesiont się należy.

misiak42
16-09-2008, 19:40
Tszypiędziesiont się należy.
wstaw przecinek między 3 a 50 w stopce i będziesz miał tszypiędziesiont :mrgreen:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
PS. Gratki, fajne foty!

Intense
17-09-2008, 20:05
A nie macie wrażenia, że oba zestawy przedstawiają jakąś zabawę chłopców "w wojnę"? Ja rozumiem, że to inscenizacja, rozumiem, że mieszkańcy, ale moim zdaniem obaj rywale nie wykorzystali nawet w 50% posiadanego sprzętu. Rażą mnie niezwykle miłe i miejscami uśmiechnięte buzie aktorów, wkurza wszędzie widoczny tłum gapiów i innych fotografów. Dla mnie kicha. Żaden z zestawów nie oddaje powagi i tematu przedstawienia. Z tych fotek wyłania się dla mnie zabawa dla gawiedzi i nic poza tym. Nie zrozumcie mnie źle. Chciałbym aby na fotkach więcej było widac powagi sytuacji, dramatyzmu, zaangażowania. Szkoda szkła na takie jałowe pstrykanie...

ewa_olsztyn
18-09-2008, 09:11
(...)zabawa dla gawiedzi i nic poza tym. Nie zrozumcie mnie źle. Chciałbym aby na fotkach więcej było widac powagi sytuacji, dramatyzmu, zaangażowania. Szkoda szkła na takie jałowe pstrykanie...

Intense - zabawa w wojenkę na ulicy, w asyście gapiów, czyli zabawa dla gawiedzi i nic poza tym - to jest to o co chodzi. Ja też bym to właśnie tak chciała pokazać, gdybym umiała. I niech tak zostanie, niech tak na całym świecie będzie. Powaga sytuacji to jest w Iraku, w Afganistanie i wielu innych miejscach, ale ja bym nie chciała żeby Micles i Goomis tam pojechali po prawdziwie dramatyczne fotki.
Myślisz, że mógłbyś się ze mną zgodzić Intense?

Miclesowi - gratuluję wygranej!
I Goomisowi - też ładne zdjęcia pokazał.

jaras77
18-09-2008, 09:43
A nie macie wrażenia, że oba zestawy przedstawiają jakąś zabawę chłopców "w wojnę"? Ja rozumiem, że to inscenizacja, rozumiem, że mieszkańcy, ale moim zdaniem obaj rywale nie wykorzystali nawet w 50% posiadanego sprzętu. [...]

Czy byłeś na tej imprezie? Czy widziałeś jak była niezorganizowana? Czy zaprezentujesz lepsze zdjęcia z tej inscenizacji? Twojego autorstwa?
Byłem, widziałem, nie pstrykałem.
Pozdrawiam

micles
18-09-2008, 12:50
ale ja bym nie chciała żeby Micles i Goomis tam pojechali po prawdziwie dramatyczne fotki.Ale ja bym chciał :D

ewa_olsztyn
18-09-2008, 13:07
Ale ja bym chciał :D

Ech Chłopaku! Nie chcij...

Vitez
18-09-2008, 14:55
Ale ja bym chciał :D

Nagrodę Darwina zdobyć? :roll:

Ale śmiało, wojsko teraz rekrutuje a i wiek masz odpowiedni...

micles
18-09-2008, 19:28
Zawsze podobały mi się obrazki z filmów wojennych. Połowicznie zdesaturowane, zimne kolorki, przeostrzone i na krótkich czasach kręcone. Zarąbisty efekt. Do tego jeszcze realistyczne trzęsienie kamerą skontrastowane z płynnymi przejazdami i jestem w raju :D (z tego co pamiętam, to Szeregowiec Ryan, później jeszcze jakiś film o snajperach wojennych, tytułu nie pamiętam, wiem że takich dużo, ale chodzi o ten najpopularniejszy, bo w TV już ze 3 razy leciał)

hofi66
18-09-2008, 20:15
Wojna to nie bieganie z aparatem, statywem, flashem po mieście (np. po Bydgoszczy) i eksperymentowanie, focenie wszystkiego co się rusza ... I nie przypomina to żadnej gry komputerowej ani filmu. Jesteś bardzo młody, rozumiem, ale bez przesady ... nabierz czasem powietrza i chwilkę potrzymaj - wyjdzie na dobre. Widzę Cię czasem na ulicy i zastanawiam się, po co tak biegasz, z kim rywalizujesz :shock:

micles
18-09-2008, 20:36
A czy ktoś mówił, że jutro się na takową wybieram? Po prostu podoba mi się ten klimat i w 100% wiem, że to nie jest następny "zwykły event", albo "gra komputerowa". Tak tylko abstrahuję.

Intense
19-09-2008, 22:08
Czy byłeś na tej imprezie? Czy widziałeś jak była niezorganizowana? Czy zaprezentujesz lepsze zdjęcia z tej inscenizacji? Twojego autorstwa?
Byłem, widziałem, nie pstrykałem.
Pozdrawiam

Tak, byłem na tej imprezie.
Widziałem sposób organizacji.
To jest watek do dyskusji o dwóch zestawach zdjęć, nie rozumiem po co mam tu prezentować swoje. Czy moje są lepsze? Nie mnie to oceniać. Są z pewnością inne.
Tak, mojego autorstwa. A czyjego? Sugerujesz kradzież zdjęć?
Byłem, widziałem, kilka pstryknąłem.

Co do innych komentarzy do mojej wypowiedzi - Nie zgadzam się by traktować temat inscenizacji wojennej lekko i z przymrużeniem oka. To nie jest temat do zabawy. Albo robimy coś z należytą czcią i szacunkiem albo nie robimy nic. Uważam, że pozwalając na "zabawę w wojnę" deprecjonujemy ofiary i tragizm tamtego czasu a ponadto sprowadzamy ten temat niebezpiecznie blisko fantazji rodem z gier video. I nie, nie mam 90 lat i nie jestem ZBOWID-owcem.

jaras77
20-09-2008, 21:45
Tak, byłem na tej imprezie.
Widziałem sposób organizacji.
To jest watek do dyskusji o dwóch zestawach zdjęć, nie rozumiem po co mam tu prezentować swoje. Czy moje są lepsze? Nie mnie to oceniać. Są z pewnością inne.
Tak, mojego autorstwa. A czyjego? Sugerujesz kradzież zdjęć?
Byłem, widziałem, kilka pstryknąłem.


Masz rację, ten wątek jest dyskusją jedynie o dwóch zestawach zdjęć - troszkę się zagalopowałem. Miałem jednak na myśli to, że krytykując sposób widzenia autorów konkursowych zdjęć, jakby poza konkursem zaprezentujesz w zdjęciach swój punkt widzenia, pokazujący co można było zobaczyć przez szkła.
Co do autorstwa, miałem na myśli pełne przedstawienie własnej wizji, bo własną wizję można przedstawić również czyimiś zdjęciami, oddaje ona co autor miał na myśli, ale nie jest (IMHO) pełna - na zasadzie, tak to widzę i tak to wygląda.
Pozdrawiam

Intense
22-09-2008, 19:45
Aby zamknąć temat - "krytykuję" to zbyt mocno powiedziane, wyrażam tylko swoją opinię. Jestem taką osobą, że gdybym chciał "zjechać" kogokolwiek to nie byłoby wątpliwości. Naprawdę nie mam misji wytykania wszystkim błędów, pokazuję tylko to , co mnie "boli" w danym temacie. Według mnie nie wykracza to poza definicję dyskusji. Nikt się do moich uwag nie musi stosować ;-) That's it.

A jeśli chodzi o moje fotki to chyba trzeba będzie stworzyć jakiś watek bo przy okazjach takich jak ta ciągle słyszę, że zamiast marudzić mam pokazać efekty swojej pracy. Więc pewnie trzeba będzie w najbliższym czasie coś takiego stworzyć.