PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyborem nowego body-D200, S5Pro czy może 40D?



mini21
28-08-2008, 01:24
Witam.
Nadszedł u mnie czas, że trzeba wymienić stare, zasłużone body na nowy sprzęcik.

Do tej pory miałem Nikona D70s.
Po ponad 2 latach wiem już, czego mi brakowało w tym body i co chciałbym znaleźć w nowym.

Podstawą jest wizjer, który w D70s jest jak dziurka od klucza.
Druga sprawa to liczba klatek na sek.
A trzecie primo to szumy.

Teraz mam duży problem, gdyż mam już trochę "osprzętu" pod nikona, a konkretnie lampę, tamrona 17-50 i sigmę 70-200.
Najlepszą opcją, było by kupić coś z Nikona, ale przy moim zasobie portfela (ok. 2.5 tyś) nie widzę nic ciekawego.
Jest oczywiście D200, ale nie wiem, czy jest sens.

Jest też jeszcze puszka Fuji S5Pro, która też działa ze szkłami Nikona, jest podobna do D200, ale ma tylko 3 kl/s.

Dlatego też przestudiowałem ofertę Canona i zaciekawił mnie Canon 40D.
Powiedziałbym nawet, że jest to odpowiednik Nikona D300, tylko kosztuje prawie 50% mniej.
Niestety, obawiam się zmiany szklarni (a dokładnie tego, ile na niej stracę).

Co byście mi radzili?
Zostać w systemie, czy przejść na Canona?
Mam nadzieję, że wasze opinie będą obiektywne ;)

Z góry dziękuje i pozdr.

wojkij
28-08-2008, 02:23
d200 - swietna pucha, szumy wysokie - jesli wystarcza Ci iso 800 to bierz.
s5p - 10,5 ev rozpietosci tonalnej w body d200 - tego "Wam" zazdroszcze. Ale to matryca raczej do studia/landszaftow.
40d - w kategorii jakosc/cena bez konkurencji. Dobra matryca, 6,5 fps ale co u canona normalne - takie sobie body, slaby lcd, brak udogodnien. Nie zmienial bym systemu dla niego na Twoim miejscu.

Poczekaj az sie nowosci w sklepach pojawia, d90 wydaje sie calkiem okej. No i a noz w miedzy czasie trafisz jakiegos napalenca sprzedajacego prawie nowe d300 z powodu d700.

mini21
28-08-2008, 02:44
Dzięki za rady.
Trochę mnie serce boli, bo jestem bez aparatu, a tu zaraz 1 września, siostra w przedszkolu ma rozpoczęcie roku i aparat by się przydał.

Ten S5Pro mnie jeszcze nurtuje.
Obejrzałem zdjęcia na Fotopolis i przy Iso 1600 wygląda to całkiem całkiem.
No, ale ma tylko 3 kl/s.

D300 byłby idealny, ale cena-niestety ciężko będzie wyrwać to body za 3 tyś. a więcej kasy raczej nie przewiduje.

Kolekcjoner
29-08-2008, 19:01
(.....)
Teraz mam duży problem, gdyż mam już trochę "osprzętu" pod nikona, a konkretnie lampę, tamrona 17-50 i sigmę 70-200.
Najlepszą opcją, było by kupić coś z Nikona, ale przy moim zasobie portfela (ok. 2.5 tyś) nie widzę nic ciekawego.
Jest oczywiście D200, ale nie wiem, czy jest sens.
(.....)

Niestety, obawiam się zmiany szklarni (a dokładnie tego, ile na niej stracę).
(.....)
Co byście mi radzili?
Zostać w systemie, czy przejść na Canona?
Mam nadzieję, że wasze opinie będą obiektywne ;)

Z góry dziękuje i pozdr.

Wobec tego co napisałeś jeszcze chwilę poczekać i kupić Nikona D90. Bez sensu zmieniać przyzwyczajenia i szklarnię (szczególnie jak się nie ma zamiaru wydawać na to zbyt dużo).