PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry sklep FOTO w Krakowie.



ArturBonoVox
23-08-2008, 19:22
Witam serdecznie,

Poszukuje dobrego sklepu foto w Krakowie. Chodzi mi o dostepnosc obiektywow i ceny.

BlueICE
23-08-2008, 19:29
Ja zaopatruje sie w fotopanoramie na sławkowskiej.
www.fotopanorama.pl
Rewelacyjna obsługa, jak czegoś niema to sprowadzą i ceny zazwyczaj mozna lekko ponegocjować ;)
No i jeżeli chodzi o testy obiektywu przed zakupem też nie ma problemu, są tablice, statywy, wszystko co potrzeba :)

ArturBonoVox
23-08-2008, 19:54
Dzieki BlueICE za info. Mam ochote na 135/2.0 L ale widze, ze cena 3349 czyli o 249 zl wiecej niz na Odrzanskiej z Wrocka (gdzie zreszta z wielka przyjemnoscia chodze, bo atmosfera sie zrobila mila i negocjuja ceny). Chyba, ze jest ktos z Krakowa kto ma to zacne szklo na sprzedaz, ewentualnie we Wrocku.

kubaj
23-08-2008, 21:31
co by nie powiedziec o fotopanoramie /drogo/ to napewno nie jest to rewelacyjna obsluga, tzn. jesli ktos tam juz musi kupowac to najlepiej rozmawiac z samym szefem ktory jest przemilym czlowiekiem, pracuje tam jednak taki lysy gosc, wystrzegac sie go nalezy jak ognia, zrobi wszytsko by np. wmowic Ci ze Twoj obiektyw nie ma FF/BF albo ze "tak to juz jest", z szefem jest calkiem inna rozmowa ze tak powiem na poziomie i z usmiechem.

ArturBonoVox
23-08-2008, 21:33
Sprawdzalem ceny na ceneo.pl i przyznam, ze Krakusy loja na ostro. Wroclaw jednak wymiata.

Mechanick
23-08-2008, 21:43
PL. Bohaterów Getta 2
D-photo o ile pamiętam.

sal
23-08-2008, 21:44
Mam ochote na 135/2.0 L Z ciekawości - dlaczego nie kupisz u któregoś z TIP-ów?
Zakładam, że sprawdzanie na miejscu nie jest argumentem, skoro chciałeś kupić 5D i obiektywy z wysyłką do Dublina...

ArturBonoVox
23-08-2008, 21:50
Sal, kupilem w Dublinie na miejscu. W dobrej cenie i pakietem dodatkowym. A teraz z racji urlopu chce kupic szkielko(a) w Ojczyznie.

sal
23-08-2008, 21:52
No to weź zapytaj któregoś TIP-a, wyjdzie Ci na pewno taniej niż w jakimkolwiek sklepie :-)

ArturBonoVox
23-08-2008, 21:58
Sal masz racje, tyle, ze ja lubie obejrzec sobie zabawki przed zakupem. A, ze przechodze na stalki to chce sobie obmacac to i owo.

Kolekcjoner
25-08-2008, 21:42
Jest jeszcze na studenckiej FotoPlus ale chyba droższy niż wymieniona fotopanorama.

igor58
25-08-2008, 22:21
W Fotopanoramie kupowałem obiektyw (Tami 17-50), filter, monopod. Ceny są lepsze niż w Fotoplusie, obsługa zdecydowanie milsza (pani!). Ostatnio poprosiłem o 70-200 4.0 L, i nie było problemu, bawiłem się nim pół godziny. Fajne raty, mają dobry z "układ" z dwoma bankami. Uwaga: sprzedaż tylko za gotówkę (karty nie są respektowane). Niezły komis.
Generalnie polecam.

Pzr.

I.

bs300f
25-08-2008, 23:13
Ja zdecydowanie mogę polecić Fotopanoramę.

ArturBonoVox
25-08-2008, 23:34
Ja tak obserwowalem ceny. W jednym cos jest taniej w innym drozej. Do srody mam czas. Najgorsze jest to, ze nie wiem ktora nowa zabawke sobie wybrac. Za malo na super cos i za duzo na takie sobie.

ripek
26-08-2008, 09:54
To może najpierw zdecyduj co właściwie chcesz a potem marudź że tu drogo a tam taniej ;) Ech ;)

Ja kupuję w fotopanoramie i nie narzekam ... na 85L dostałem 500zł zniżki :)

ArturBonoVox
26-08-2008, 10:03
Ripek, ja nie narzekam ale lubie sobie poswirowac. Mam kase i chce sobie kupic jakies malenstwo.

Pietro
26-08-2008, 10:33
Jest jeszcze na studenckiej FotoPlus ale chyba droższy niż wymieniona fotopanorama.
O tak, jezeli chodzi oceny to od FotoPlus nalezy sie trzymac zdecydowanie z daleka.:twisted:
Przyklad: lampa EX580 II
- FotoPlus 1385 PLN
- FotoJocker 1300 PLN
- Fotopanorama 1200 PLN
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

PL. Bohaterów Getta 2
D-photo o ile pamiętam.
Dobrze pamietasz:smile:
I zaraz obok (ten sam adres) FotoBeta. Ceny w zasadzie takie same jak D-photo.

ripek
26-08-2008, 10:54
To jak masz kasę to uderzaj do najbliższego sensownego sklepu i kup. Bo jak czytam czasami posty typu "czy warto sprowadzić 40d ze stanów kilkaset zl taniej" to zastanawiam się czy ludziom większą frajdę sprawia "price shopping" czy sama fotografia ;)

ArturBonoVox
26-08-2008, 11:07
Ripek, "chytry dwa razy placi". Place z reguly wiecej bo wiem co wymagam. Jesli nie kupie od forumowicza obiektywu na pewno kupie go w sklepie krakowskim. D-photo lub fotopanorama. Pzdr.

ralf
27-08-2008, 22:55
Witam! To mój pierwszy post :)

Ja kupiłem dziś w foto-beta obiektyw w lepszej cenie niż w fotopanorama i fotoplus. Polecam. Jak sprawdzałem ceny 40D i zestawów to różnie bywa w każdym ze sklepów, niektóre rzeczy taniej inne drożej.

pozdrawiam
Ralf

unicorn78
31-08-2008, 08:46
Ja nie mogę narzekać na Foto-plus(a) ceny na pólkach to jedno a jeśli jesteś ich klientem to druga sprawa, dodatkowo bycie stałym klientem danego sklepu też ma swoje plusy i czasem warto stracić (jeśli już tak się zdarzy) 100pln niż autorytet;)

Pietro
31-08-2008, 11:04
Ja nie mogę narzekać na Foto-plus(a) ceny na pólkach to jedno a jeśli jesteś ich klientem to druga sprawa, dodatkowo bycie stałym klientem danego sklepu też ma swoje plusy i czasem warto stracić (jeśli już tak się zdarzy) 100pln niż autorytet;)
No tak, ale żeby zostać ich klientem musisz zabulić solidnie na początek.:D
Zgadzam się, ze pytanie o rabat jest dobra metoda obniżki ceny w sklepie (sam tak robię przy większych zakupach), ale z drugiej strony to wystawianie ceny o wiele większej niż konkurencja to szukanie frajera i mnie się to nie podoba i kropka. No i odstrasza klientów. Ale to czy się to opłaca firmie czy nie na długą metę to już zupełnie nie jest moja sprawa.

Jazzman
31-08-2008, 13:15
co by nie powiedziec o fotopanoramie /drogo/ to napewno nie jest to rewelacyjna obsluga, tzn. jesli ktos tam juz musi kupowac to najlepiej rozmawiac z samym szefem ktory jest przemilym czlowiekiem, pracuje tam jednak taki lysy gosc, wystrzegac sie go nalezy jak ognia, zrobi wszytsko by np. wmowic Ci ze Twoj obiektyw nie ma FF/BF albo ze "tak to juz jest", z szefem jest calkiem inna rozmowa ze tak powiem na poziomie i z usmiechem.


Ten "przemiły" człowiek ze sztucznym uśmiechem od ucha do ucha dwukrotnie próbował ze mnie zrobić idiotę, chyba z całej obsługi wolę jednak tą faktycznie miłą kobietę (nie pamiętam imienia), która była zażenowana zachowaniem wspomnianego szefa i widząc nietakt(delikatnie mówiąc) z jego strony próbowała sytuację naprawić. Sklep ogólnie ok ale jeżeli pan od Fuji nie zmieni podejścia do niektórych spraw to ja dziękuję za tak "miłego człowieka".

serbio
31-08-2008, 21:02
Ten "przemiły" człowiek ze sztucznym uśmiechem od ucha do ucha dwukrotnie próbował ze mnie zrobić idiotę, chyba z całej obsługi wolę jednak tą faktycznie miłą kobietę (nie pamiętam imienia), która była zażenowana zachowaniem wspomnianego szefa i widząc nietakt(delikatnie mówiąc) z jego strony próbowała sytuację naprawić. Sklep ogólnie ok ale jeżeli pan od Fuji nie zmieni podejścia do niektórych spraw to ja dziękuję za tak "miłego człowieka".

Pani Agnieszka :smile: mila ,kompetentna i zawsze wychodząca na przeciw klientowi.
Pozdrawiam

Jazzman
31-08-2008, 21:12
Pani Agnieszka :smile: mila ,kompetentna i zawsze wychodząca na przeciw klientowi.
Pozdrawiam

Zgadzam się :) Panowie z nią współpracujący powinni się od niej uczyć podejścia do klienta. Pani Agnieszkę za to niezmiernie szanuję, no i bardzo fajna osoba :)

vaas
07-09-2008, 08:12
Tak, Agnieszka zawsze dobrze doradzi - szczerze! to ważne.
Ceny - dla mnie zawsze najniższe w Krakowie - ale dopiero jak jesteś zdecydowany na zakup a nie jak "przyłazisz pomarudzić". To co ważne, poz miłą obsługą - wiedzą co sprzedją - poprostu się znają na sprzęcie, w przeciwieństwie do wielu innych miejsc gdzie sprzedaż jest najażniejsza.
mój ranking:
1. fotopanorama
2. d-photo = foto-beta (to ten sam sklep na Placu Ofiar Getta)
3. fotojoker (wybrany sprzedawca na Pawiej - gdzie indziej dramat ;) )

na studenckiej omijam z daleka... a kupowałem kiedyś, przy czym potwierdzam, jak wydałes tak pona 20K plnów i będzesz dalej wydawał dużo, zapamiętają Cię i będzie miło - zapomnij, jeśli wydałeś mniej niż 10K plnów...

wszędzie kupowałem.

ArturBonoVox
07-09-2008, 10:52
No ja moge polecic sklep: www.sklepfotograficzny.pl ze Studenckiej. Bylem i bylo bardzo milo.

Kolekcjoner
07-09-2008, 11:09
No ja moge polecic sklep: www.sklepfotograficzny.pl ze Studenckiej. Bylem i bylo bardzo milo.

Mili są ale mają krótką pamięć i koszmarne ceny. Co do pamięci to zbyt szybko zapominają, że się już coś (nie błachego) u nich kupowało 8).

Jeśli chodzi o obsługę w fotopanoramie to ja się naciąłem dużą nieuprzejmością (totalnym olewactwem) i mam negatywną opinię o tym sklepie.
Generalnie to pooglądać można ale kupuję gdzie indziej.

Iksrat
07-09-2008, 11:46
Moim faworytem, jeśli chodzi o obsługę i ceny, jest też Fotopanorama, ale kupowałem także wielokrotnie sprzęt w sklepiefotograficznym przy Studenckiej (nie wydałem dużo pieniędzy) i, ogólnie, nie narzekam na obsługę i na ich pamięć (składałem także reklamację i było wszystko OK!), ale to prawda, jest u nich jeden facet, który sprawia, że odechciewa się tam przychodzić (mnie nie obsługiwał, ale byłem wielokrotnie świadkiem jak „zlewa” klientów, którzy przychodzą coś kupić, za rozsądna cenę, ale nie są pewni co).
Kupowałem też wielokrotnie w Foto-becie (pl. Bohaterów Getta) i mam dobre o nich mniemanie – szkoda tylko, że mają fatalne warunki lokalowe – sprawdzenie aparatu czy obiektywu jest raczej nie do wykonania, trzeba wyjść na zewnątrz.

danielo_18
07-09-2008, 12:47
Ja polecam FotoPanoramę . kupowałem tam sigmę 17-70 a teraz canona 40d i 17-40 i 70-200 f4 bardzo miła obsługa oczywiscie sprawy załatwiać tylko z Panią Agnieszką. Polecam w 100%

klaudziorek
25-09-2008, 14:47
Foto Cyfra na Karmelickiej!!

FiF
15-10-2008, 16:56
Ja również kupowałem na Karmelickiej w Foto Cyfrze 5d + 24-105/ 4L is usm to jest chyba nr 8, zaraz na początku idąc od rynku. Atmosfera rewelacyjna, negocjacja cen i Zawsze pamiętają na że się coś kupiło.

MrDeadhead
15-10-2008, 17:30
I ja popieram Foto Cyfre. Ponad poltora roku temu kupilem tam swoje 400D i cena na tamten okres byla konkurencyjna :) Jedyny ich minus to to ze nie akceptuja kart platniczych (no chyba ze cos sie zmienilo bo dawno tam nie bylem).