PDA

Zobacz pełną wersję : Serwis na Żytniej



Strony : 1 [2]

janmar
12-03-2012, 17:20
Czy ktokolwiek miał podobną sytuację? I mógłby mi przybliżyć problem, który powstał? Szczerze powiedziawszy, jestem laikiem jeśli chodzi o naprawy sprzętu foto - chciałbym wiedzieć, co, dlaczego, i przez kogo tak się stało - chciałbym uniknąć czynności, które mogłyby skrócić żywotność mojego sprzętu do fotografowania.

To pytanie do serwisu który naprawiał.Nasze ewentualne sugestie to tylko sugestie i domysły....

emdoss
12-04-2012, 02:35
To pytanie do serwisu który naprawiał.Nasze ewentualne sugestie to tylko sugestie i domysły....


Zapomnialem napisac! :-) Aparat wrocil z serwisu. Ode mnie, do Euro RTV, od nich na Żytnią, z żytniej do Niemiec. Wymieniony obiektyw oraz migawka. Wszystko ok.

filip_gd
11-05-2012, 17:24
Witam
Z racji tego że w necie wyczytałem dużo negatywnych opinii na temat w/w serwisu ja chciałem pochwalić ich za szybką i dobrą robotę.

Obiektyw Canon 17-85 IS USM error 99 na aparacie
Wymiana taśmy elektronicznej przesłony i czegoś tam jeszcze cena 320zł z przesyłką w dwie strony.
Wysłane w poniedziałek we wtorek mail od nichz że przyszedł.
Po południu we wtorek wycena i pytanie czy robić.
Moja zgoda i za 5dni roboczych obiektyw był u mnie.
Pomijam cenę może i mogła by być niższa, ale mam sprawne szkło.
Wysłałem DHL na koszt serwisu więc nie trzeba nic płacić, kurier przyjechał do domu.
Ani razu nigdzie nie dzwoniłem, wszystko ogarnięte z poziomu strony internetowej.
Duży plusik dla serwisu!

Pozdrawiam!

albercikk
03-07-2012, 13:38
Mam pytanie czy zna ktoś dobry i godny zaufania serwis foto najlepiej w Warszawie gdzie będą potrafili zrobić kalibracje kilku szkieł Canona do dwóch body oraz inne czynności np wymiana migawki ?
Ważne żeby był to serwis który ma przystępne ceny i nie próbuje zedrzeć ostatniego grosza z klienta jak tylko widzi ku temu okazje.

P.S. Proszę tylko nie piszcie że na Żytniej ;)

Pozdrawiam

p0lish
03-07-2012, 15:09
nie słyszałem o innym serwisie w wwa kalibrującym puszki i szkła do C niż Żytnia
na szczęście, zawsze mogę się mylić.....

komer34
10-07-2012, 23:06
Jutro idę do nich z 60d który nie działa i się grzeje jak go odpale więc mam nikłe nadzieje na niski wymiar kary. Mój Boże a było tylko 6 tyś kłapnięć i brak gwarancji.
Miał ktoś tak z 60d? Chyba że mój chiński dostawca jednak wywiąże się z obiecanej gwarancji.

Matthew Orlowski
20-08-2012, 15:20
Ja jestem po "czyszczeniu" aparatu. MAtryca + matówka + kaibracja AF do wzorca. Ok. 185 zlotych - matryca czysta, matówka większy syf niz był a AF dalej kiepsko działa (ale to prawdopodobnie wina szkieł - chociaż na 550d kolegi ostrzą jak brzytwa) - chcieli regulować szkła do lustra ale z jakiej racji jak na inncyh aparatach śmigają dobrze. Ehh. 185 w bloto moim zdaniem.

becekpl
20-08-2012, 15:25
Chyba że mój chiński dostawca jednak wywiąże się z obiecanej gwarancji. dużo przyoszczędziłeś? ?

kermiter
26-08-2012, 12:42
moja 580 ex II musialem 3 razy reklamowac bo za kazdym razem po odbiorze po kilku godzinach przestawala dzialac prawidlowo...

meg83
17-09-2012, 09:28
naprawa 100-400 /coś odpadło w środku i blokowało zoom/ - wysłane w czwartek, w pt rano potwierdzenie przyjęcia do serwisu, popołudniu wycena naprawy; w pn naprawili i wysłali, we wtorek miałam szkło u siebie; cena 532,32 z kurierem w 2 strony /sama naprawa mechanizmu 492zł/

majorjabe
27-11-2012, 22:41
Z lekkim przerażeniem zacząłem czytać negatywne opinie o serwisie na Żytniej. Dotychczas nie miałem złego zdania o pracy tego serwisu (raz czyszczenie body i obiektywu). Ale wczoraj wysłałem sprzęt (EOS450D i 17-85 IS) do oceny i naprawy. Objawy - problemy z automatycznym ostrzeniem (wogóle nie łapie ostrości) przy słabych warunkach oświetleniowych. Ocena serwisu: wymiana AF w obiektywie i spustu migawki w body - razem prawie 1000 zł. Tylko, że obiektyw z innymi body spisuje się bez zarzutu a inne obiektywy z tym body mają podobne problemy. Więc mam wątpliwości czy ktoś nie "pojechał po bandzie". Co radzicie?
Pozdrawiam
Majorjabe

kosdkp
27-11-2012, 22:58
Może to gupie, ale zadam pytanie - czyściłeś może gruszką komorę lustra?
Pojechał po bandzie i to o wiele za mocno.
Za 1000-1100 można mieć nowy 17-85, ale skoro szkło działa z innymi body jak powinno to po kiego wywalać kasę na jego naprawę...?
A spust migawki możesz wyczyścić sam, ew wymienić za grosze.

majorjabe
29-11-2012, 16:44
Może to gupie, ale zadam pytanie - czyściłeś może gruszką komorę lustra?
Pojechał po bandzie i to o wiele za mocno.
Dzięki za sugestie. Już wycofałem sprzęt z naprawy.
Pozdrawiam
majorjabe

5ewulk
10-12-2012, 21:53
wyskakiwał mi err 99 wysłałam w piątek na żytnia, dzisiaj napisali, że do wymiany migawka za 500 zł.. co robić? (450D)

Jago
11-12-2012, 14:05
wyskakiwał mi err 99 wysłałam w piątek na żytnia, dzisiaj napisali, że do wymiany migawka za 500 zł.. co robić? (450D)

Jak nie masz kaski na nowy aparat, to wymieniaj.

kosdkp
11-12-2012, 15:46
A co zrobisz? Bez sprawnej migawki eostrup. Sam nie wymienisz, a jeśli nawet nie masz na to 6 miesięcznej gwarancji, że będzie ok.
Ile nastrzelałeś, 20-30 k?
Zawsze możesz zachować aparat jako części zamienne, ale pewniej sprzedasz jako uszkodzony. Za 1000 możesz mieć używkę..tylko po co.
Ja bym wymienił migawe, albo brał kompletnie nowe body.

Bolek02
11-12-2012, 18:18
Jak nie masz kaski na nowy aparat, to wymieniaj.

To bez znaczenia, bo i tak wypada wymienić. Jakby co to i tak się szybciej sprzeda jako sprawny.
Kto kupi na części 450d i niby po co ?

baran
13-12-2012, 00:58
Panowie,

Wybaczcie, że bez przywitania (to mój pierwszy post tutaj), ale zobaczyłem posty powyżej odn. migawki w 450D i pomyślałem, że być może pomogę.

Szukałem ostatnio migawki do swojego starego EOSa 30D.
Cena na Żytniej oczywiście niemal zrównała się z rynkową ceną body, a szkoda było mi wyrzucać aparat z powodu uszkodzonej migawki.
Znalazłem migawkę na ebay'u za ułamek ceny serwisu.
Haczyk tkwi w tym, że trzeba ją wymienić sobie samemu - i do tego dość gruntownie zdemontować body,
ale każdy (większość?) z nas zna kogoś technicznie uzdolnionego, do tego są serwisówki i filmy instruktażowe na Youtube -
kto chce, i ma zmysł techniczny, ten da radę.
Migawka do 450D kosztuje ~$50 z przesyłką z Hong Kongu do Polski - wklejam przykładowy link:
New Genuine Shutter Unit Blade Unit Repair Part for Canon Rebel XSi 450D | eBay (http://www.ebay.com/itm/NEW-GENUINE-OEM-SHUTTER-UNIT-BLADE-UNIT-REPAIR-PART-For-CANON-REBEL-XSi-450D-/251146996344?pt=Digital_Camera_Accessories&hash=item3a79870a78)

Ja w swoim 30D wymieniłem sobie samemu, chociaż nigdy nie robiłem tego wcześniej i po złożeniu - o dziwo - wszystko działało.

Nie mam nic wspólnego z gościem z Hong Kongu, który wystawia te migawki, są też inni, którzy je sprzedają :)
Po prostu chcę pomóc, bo miałem podobny problem, a 150zł vs 500zł - jak dla mnie robi różnicę,
tym bardziej, gdy cena naprawy w serwisie to 2/3 ceny kolejnego używanego body z niewiadomym przebiegiem i zużyciem.

Pozdrawiam Canonierów :)

darkon
13-12-2012, 12:39
wyskakiwał mi err 99 wysłałam w piątek na żytnia, dzisiaj napisali, że do wymiany migawka za 500 zł.. co robić? (450D)

Ile nastrzelałeś, 20-30 k?
A czy to nie jest tak, że do jakiegoś przebiegu migawkę wymieniają w ramach gwarancji? Wydaje mi się, że dla 450D to było 100K.

kosdkp
13-12-2012, 16:50
450d nie ma gwarantowanego "przebiegu" migawki, stąd nie wymienią za free:-?

GoomeX
22-02-2013, 10:31
Koleżanki/Koledzy, mam pewną wątpliwość. Kupiłem 5D mk I, wiem że te modele miały problemy z odklejającym się (odpadającym) lustrem. Nie wiem, czy poprzedni właściciel wykonał tą serwisową naprawę czy nie. Żytnia milczy... Czy mogę w jakiś sposób dowiedzieć się lub sprawdzić czy zostało to wykonane czy nie, bo jeśli tak, to po co wysyłać aparat do Warszawy. Jeśli jednak nie, uważacie, że lepiej wykonać taką naprawę od razu czy poczekać aż usterka do o sobie znać?!

Merde
22-02-2013, 10:39
Koleżanki/Koledzy, mam pewną wątpliwość. Kupiłem 5D mk I, wiem że te modele miały problemy z odklejającym się (odpadającym) lustrem. Nie wiem, czy poprzedni właściciel wykonał tą serwisową naprawę czy nie. Żytnia milczy... Czy mogę w jakiś sposób dowiedzieć się lub sprawdzić czy zostało to wykonane czy nie, bo jeśli tak, to po co wysyłać aparat do Warszawy. Jeśli jednak nie, uważacie, że lepiej wykonać taką naprawę od razu czy poczekać aż usterka do o sobie znać?!

Możesz sprawdzić czy aparat był w serwisie, ale bez informacji co konkretnie było naprawiane. Równie dobrze może to być tylko odczyt licznika:

Naprawa, serwis aparatów fotograficznych, kamer video: Canon, Sony, Sanyo, Leica, Warszawa - C.S.I. Foto i Video (http://www.e-csi.pl/pl/e_serwis.html?number_type=2&number=&Szukaj=Szukaj#udrtop)

GoomeX
22-02-2013, 10:41
Merde dzięki, lookne na to, ale czy istnieje możliwość 'zajrzenia' do puszki i oszacowania czy lustro było upgrejdowane czy nie?

PioterD
22-02-2013, 12:37
Merde dzięki, lookne na to, ale czy istnieje możliwość 'zajrzenia' do puszki i oszacowania czy lustro było upgrejdowane czy nie?

Tak istnieje taka możliwość, lustro na żytniej wzmacniają kątowniczkami, które widać:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://stash1.johnvey.com/images/blog/5d_mirror.jpg)

Przynajmniej w moim przypadku tak było - parę tygodni temu oddałem profilaktycznie (lustro mi nie odpadło ani się nie ruszało) żeby zabezpieczyli "na zaś". No i ok - zlecenie przyjęte, usługa bezpłatna, przy okazji sprawdzili przebieg i dokręcili ruszający się uchwyt od paska - nie zapłaciłem ani grosza :-) No i widoczne są właśnie takie malutkie kątowniczki.

Nie jestem tylko pewien czy to jedyny sposób naprawy.. Może gdy lustro odpadnie wymieniają cały układ z lustrem "prawidłowo" przyklejonym i wtedy już tych kątowników nie ma? Mi w każdym razie miła pani powiedziała, że został wymieniony cały układ lustra a katowniczki widać :P Więc gdzieś w całym tym rozumowaniu leży niespójnosć albo kątowniczki po prostu przyklejają zawsze ;-)

GoomeX
22-02-2013, 13:01
Dzięki za informację PioterD, bardzo pomocne to zdjęcie. Dzisiaj jak będę w domu sprawdzę czy coś takiego mam w aparacie:) Jak nie to kurs na Żytnią. Dzięki za pomoc raz jeszcze!

wiktor2323
22-02-2013, 23:10
Jeśli było naprawiane lustro to po wpisaniu w ich "eserwis" zobaczysz naprawa na specjalnych warunkach Canona czy jakoś tak;)
Co do wymiany to u mnie zamawiali podobno mirrorbox i kątowniki są:)