Zobacz pełną wersję : 1Ds MkIII i i hot pixele
tomaszstolz
21-08-2008, 18:07
Od kilku tygodni mam Dsa MkIII, zakupiony w polskim renomowanym sklepie.
I już do serwisu??!!
Zdjęcia wieczorne wyglądają tak (http://www.stolz.pl/1crop.jpg) - crop 100%
RAW (http://www.stolz.pl/2008_08_19_stolz_6345.CR2)
Test na zasłoniętym deklem obiektywie w czułościach 100, 500 i 1000 wypada następująco (pliki RAW):
Fota 1 (http://www.stolz.pl/2008_08_21_stolz_6381.CR2)
Fota 2 (http://www.stolz.pl/2008_08_21_stolz_6382.CR2)
Fota 3 (http://www.stolz.pl/2008_08_21_stolz_6388.CR2)
Fota 4 (http://www.stolz.pl/2008_08_21_stolz_6394.CR2)
Czy to norma mk3? Orientujecie się jak przebiega proces reklamacji czegoś takiego? Wymieniają matrycę czy tylko robią mapowanie - test zrobiony przez "DeadPixelTest" wykazuje od 140 do 2600 hot pixeli w zależności od czułości.
Na Żytnią nie mogłem się dzisiaj dodzwonić....
Wiesz - na Twoim jotpegu faktycznie - niebo w gwiazdy, ale z rawow mi wszystko wychodzi czarne. Wywoluje w ACR na ustawieniu "as shot" - czyli bez wyciagania/podciagania i wszystko jest ok.
fotokor1
21-08-2008, 20:35
no w dpp na 200%powiększenia na 4 focie jest tego sporo na pozostałych pojedyncze
tomaszstolz
21-08-2008, 20:39
Ja je otwieram w Digital Photo Professional, przeniesone do CS3 też wyglądają tak samo... kolorowo, a nie czarno... Czyli pozostaje serwis.... Ale pytanie jak oni to ugryzą? W nowym sprzęcie tej klasy mapowanie nie jest rzeczą satysfakcjonującą... Nowa matryca? Ile przyjdzie mi czekać? Orientuje się ktoś?
Ja je otwieram w Digital Photo Professional, przeniesone do CS3 też wyglądają tak samo... kolorowo, a nie czarno... Czyli pozostaje serwis.... Ale pytanie jak oni to ugryzą? W nowym sprzęcie tej klasy mapowanie nie jest rzeczą satysfakcjonującą... Nowa matryca? Ile przyjdzie mi czekać? Orientuje się ktoś?
Mapowanie nie sprowadza się jedynie do blokowania pikseli i przybliżania ich sąsiadami - w Twoim przypadku ze zdjęć dekla na ISO 100 (wołanych na 0EV i +4EV) wynika mi raczej, że wystarczy jeśli skorygują wzmocnienie tych wrażliwszych (ISO 100 było robione z czasem 3.2s). Czy to norma, to trudno mi powiedzieć, ale sprawdzę jutro dekle w 1D Mk III przy tych czasach (ale pamiętam, że dekle przy 30s i wysokich ISO wyglądają już jak Droga Mleczna widziana za miastem).
PS
Przy długich czasach naświetlania zrób dwa zdjęcia pokrywek z włączoną i wyłączoną w aparacie redukcją "szumów". Jeśli "konstelacje" znikną, to znaczy, że masz raczej "ficzer not e bag" ;)
Jeśli zdjęcia pokrywek przy normalnych czasach są OK, to nie są to "dead piksele", a właśnie "tylko" nieco bardziej wrażliwe.
Myślę że to normalne ,mam podobnie. Jak widać jest to minus programu DPP ,poza tym program jest bardzo dobry.
ErnestPierwszy
22-08-2008, 11:53
Ja w Twoich rawam widzę 2x iso 50 potem 100 i 500. Na takich ISO to hotów nie znajdziemy:)
Wywoluje w ACR
Się nie liczy, ACR z automatu usuwa hot/dead.
ErnestPierwszy
22-08-2008, 12:50
Się nie liczy, ACR z automatu usuwa hot/dead.
Obejrzałem ISO500 w DPP i... sam nie wiem jak to skomentować. Pełno tych hotów:( Może wszyscy tak mają? Mało kto wywołuje w DPP tylko raczej w ACR (wiesz Photoshop rulez).
tomaszstolz
22-08-2008, 14:02
No, ale nowy sprzęt takiej klasy i usuwanie hotów z automatu? Chyba nie o to chodzi... Hotów być nie powinno i to jeszcze w takiej ilości...
A może ich prawie nie ma skoro w ACR są właściwie niewidoczne?
Wina DPP czy sprzętu? :/ Strasznie lubię DPP... i cholera nie wiem jak ugryźć ten temat... Serwis czy przerzucić się na ACR, a hotami zająć się za jakiś czas w okresie gwarancyjnym...
Tak to jest jak sie woła w DPP. Normalka. Wołasz w ACR, Lightroomie lub czymkolwiek innym i po kłopocie.
tomaszstolz
22-08-2008, 14:20
Po kłopocie rozwiązanym programowo...ale sprzętowy kłopot pozostaje nadal.
Jak to wygląda na Waszych Mk III? Macie to samo w DPP i jest to norma?
Warto słać do serwisu?
Ale powiedz o co Ci chodzi, bo nie rozumiem :roll:
Skoro ludzie pisza, ze w jednym programie wystepuje a w innym nie, to chyba nie jest to wina tego, ze w swoim body masz sitko na matrycy tylko tego, iz pewien soft interpretuje to w dziwny sposob.
A to czy walczyc z Zytnia czy nie, to juz Twoja indywidualna decyzja. Ja nawet nie zamierzam sie bawic w dekielki, bo jak na zadnym zdjeciu nic nie mam, to co mam na sile szukac ;)
ps
Poza tym - jak mialem kiedys martwego pixela to wychodzil on na kazdym zdjeciu niezaleznie od czasow naswietlania.
jak już pisałem mam podobnie ,ale lubię DPP
PS. za to masz gwiazdy gratis
PS. za to masz gwiazdy gratis
:mrgreen:
...i szum w glowie - to pewnie przez alkohol :lol::wink:
tomaszstolz
22-08-2008, 15:40
Faktycznie... może ja po prostu za dużo piję? ;) Więcej nie biorę 1 na imprezę!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Ciekawe jak starsze wersje DPP ugryzą ten temat...
Zoom Browser też widzi hoty.
Próbuję się przesiąść na Adobe Bridge... ale brakuje mi tutaj batch procces..
Janusz Body
24-08-2008, 21:45
Wszystkie konwertery wycinają hotpiksele. ACR jest w tym względzie doskonały.
Zrób sobie HDR (prawdziwego z kilku naświetlań) - przerazisz się :) HDR omija algorytm mapowania hot pixeli w konwerterze. Pewnie wyrzucisz aparat.
ErnestPierwszy
24-08-2008, 23:32
Sprawdzałeś "numer" na czyszczenie sensora? Fota na 0,5 sek na ISO1600, potem wchodzisz w "sensor cleaning" na minimum minutę, ponoć ma być długo. Potem aparat OFF i ON i ponoć nie ma już tych hotów.
Kiedyś opisałem podobny numer dla 350D, ale może ten ciut inny "numer" działa na 1Dsm3.
Wiem głupio brzmi, ale może?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.