PDA

Zobacz pełną wersję : Aperture 2 najlepsze wg EISA



pank
20-08-2008, 15:47
Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych uznało program Aperture 2 firmy Apple za najlepszy profesjonalny program do edycji zdjęć.
http://www.eisa.eu/eisa/awards/2008-2009#award_56

Jak ktoś się zastanawia nad kupnem maka to może być dodatkowy argument.

Riccardo
20-08-2008, 16:07
To ja się wyjątkowo z EISA zgadzam. :)

Pikczer
20-08-2008, 16:10
No tak, ale juz 1Ds Mark III przegral z Nikonem D3 :-(

pank
20-08-2008, 16:22
To ja się wyjątkowo z EISA zgadzam. :)

Ja też, Lightroom, mimo całej mojej sympatii do programów adobe jakoś mi zupełnie nie leży.

s..
20-08-2008, 16:26
melduje sie jako kolejny szczesliwy uzyszkodnik aperture :)

yogi-bear
20-08-2008, 16:37
A ja na MACu używam Lightrooma. :-)

bo skończył mi się trial Aperture :-(

Kolaj
20-08-2008, 16:49
Nie chciałbym wszczynać wojny wywoływarkowej, szczególnie, że nie znam Aperture, ale to króciutkie uzasadnienie, jakie jest zamieszczone na tej stronie jest bardzo ogólnikowe. Podobną funkcjonalność, w szczególności "The open structure provides a means by which third party filters can be developed, and Apple itself is constantly writing new plug-ins" ma np. Bibble Pro ale nie robi się z tego jakiegoś szczególnego halo. Także posiada pewne elementy selektywnej korekty fragmentów fotki. Dodatkowo, Bibble Pro, jako jedyny soft, jest natywnie dostępny na PC, Mac i na Linuksa.

W czym Waszym zdaniem Aperture jest lepszy od innych, wiodących wywoływarek?

miklo
20-08-2008, 17:28
ktoś się zastanawia nad kupnem maka to może być dodatkowy argument.
A wyrzuciłeś stałki i kupiłeś Tamrona 28-300?

To nie argument akurat :-) Może to i fajny soft. Nie mówię nie. Nie podejrzewam jednak, żeby wykaszał konkurencję w pień :-)

Riccardo
20-08-2008, 18:23
A wyrzuciłeś stałki i kupiłeś Tamrona 28-300?

Nie bardzo rozumiem.


To nie argument akurat :-) Może to i fajny soft. Nie mówię nie. Nie podejrzewam jednak, żeby wykaszał konkurencję w pień :-)

A jednak to może być dodatkowy argument. Może i konkurencji w pień nie wykasza, ale nie zmienia to faktu że to dobry soft. Ja go wole od konkurencyjnego, ponieważ mi osobiscie się w nim lepiej pracuje. I moim zdaniem zdjęcia otwarte w Aperture, już "difoltowo" wyglądają lepiej. Nie chcę Cię przekonywać do niego, ale zakładanie z góry że soft nie może być bardzo dobry bo to Apple, jest, jak dla mnie, trochę naiwne.

pank
20-08-2008, 21:14
W czym Waszym zdaniem Aperture jest lepszy od innych, wiodących wywoływarek?

Mam porównanie tylko z lightroomem i dla mnie aperture jest po prostu wygodniejszy, nie umarł bym gdybym musiał pracować na sofcie adobe, ale jak mam wybór to wolę apple. Ale żadnych konkretów nie podam, same subiektywy.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

A wyrzuciłeś stałki i kupiłeś Tamrona 28-300?

Ke?


To nie argument akurat :-) Może to i fajny soft. Nie mówię nie. Nie podejrzewam jednak, żeby wykaszał konkurencję w pień :-)

Ale nikt tak nie twierdzi.

tom170
20-08-2008, 23:49
Nie wiem jak w tym aperture 2 ale u mnie np po zapisaniu zdjęcia w PS i otwarciu w irfanView zdjęcie jest ciemniejsze po zapisaniu niż było w PS co jest dość denerwujące :) Nie mówiąc juz o tym, że raz tak BW poprawilem, że po wywołaniu miałem żółty zafarb ;) Ale to juz wina monitora chyba była. Albo moich kiepskich umiejętności.

miklo
21-08-2008, 00:12
Nie chcę Cię przekonywać do niego, ale zakładanie z góry że soft nie może być bardzo dobry bo to Apple, jest, jak dla mnie, trochę naiwne.
To jest Twoja teoria spiskowa :-) Wierzę, że to może być fajowski soft. Nie wydaje mi się jednak, żeby miał przeważać wybór systemu PC. I tylko tyle.

pank
21-08-2008, 01:14
To jest Twoja teoria spiskowa :-) Wierzę, że to może być fajowski soft. Nie wydaje mi się jednak, żeby miał przeważać wybór systemu PC. I tylko tyle.

Kolega zauważył słowo "argument" ale umknęło mu słowo "dodatkowy".

Tomasz Golinski
21-08-2008, 01:51
Dodatkowo, Bibble Pro, jako jedyny soft, jest natywnie dostępny na PC, Mac i na Linuksa.No trochę przesadziłeś. Choćby UFRaw jest dostępny na te 3 platformy.

Kolaj
21-08-2008, 07:16
No trochę przesadziłeś. Choćby UFRaw jest dostępny na te 3 platformy.UFRaw jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które z założenia korzystają wyłącznie z darmowego softu. Jednak komfortem pracy zdecydowanie ustępuje większości komercyjnych produktów. Choć, jak wiadomo, człowiek nie świnia, do wszystkiego się przyzwyczai ;)

Tomasz Golinski
21-08-2008, 15:49
Dziwna opinia. Przeszedłem na UFrawa, bo C1 i RSE nie odpowiadały mi komfortem pracy. Bibble również. No, ale o komforcie w poscie, do którego się odniosłem nic nie było :)