PDA

Zobacz pełną wersję : [Warszawa] 11 czerwca - sobota, zamiast Parady Rownosci



Vitez
10-06-2005, 00:07
O godzinie 12:00 pod Sejmem moze sie dziac ciekawie 8)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2757454.html

"Organizatorzy Parady pomimo zakazu jej i wieców nawołują do przyjścia w sobotę o godz. 12 pod budynek Sejmu. - Wzywamy do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Na początku poinformujemy, że demonstracja jest nielegalna. Zobaczymy, dokąd uda nam się dojść - mówi Tomasz Bączkowski, prezes Fundacji Równości organizującej wiece."

Oprocz tego obywatelskiego nieposluszenstwa:

"Ratusz uznał za legalny wiec od 14.40 do 14.50 i drugi od 15. - oba w sobotę na Placu Defilad. Motywem przewodnim będzie kaczka (aluzja do nazwiska prezydenta stolicy). Będą konkursy na kaczy chód, wiersze o Kaczce Dziwaczce, spuszczanie powietrza z nadętej kaczki. Imprezę będzie prowadzić m.in. Kazimiera Szczuka, feministka i krytyk literacki."


Ja niestety bede po zmianie nocnej wtedy i nie uda mi sie tak wczesnie obudzic :?

Tomasz Golinski
10-06-2005, 00:27
Hehehe, Gandhi się w piekle śmieje pewnie.

adamek
10-06-2005, 03:12
Aż żałuję, że nie mogę przyjechać do Wawy... Na spuszczanie powietrza z nadętej kaczki naprawdę bym przyjechał. :D

Anvers
10-06-2005, 17:40
Jak na razie to mamy zablokowane centrum.

Stryjek
10-06-2005, 18:56
Sorry, ja to prosty chłopak z Pragi więc nóz mi sie w kieszeni otwiera na pederastów.
Niech sobie żyją spokojnie w zaciszu swoich klubów, ale nie obnosza tego po mieście.

Trzaska
10-06-2005, 19:10
no to jesteś faktycznie prosty. ale Twoje prawo. a ich prawo wyjść na ulice. a nasze prawo to pójść i porobić ciekawe zdjęcia.

Lenin
10-06-2005, 23:48
Idę, może uda mi się strzelić coś ciekawego.
Tylko niech mi ktoś powie, czy bezpieczniej założyć żołta kamizelkę (bez napisu FOTO) czy też lepiej nie rzucać się w oczy?

Tomasz Golinski
11-06-2005, 00:14
Jeśli jesteś przystojny, to bezpieczniej nie rzucać się w oczy. Może któryś europejczyk zaciągnąć cię w ciemny róg :>

Lenin
11-06-2005, 00:22
To dostanie stopką albo obiektywem w łeb ;-)
Na szczęscie przystojny nie jestem i obawiam się raczej policjantów, aby nie wzięli mnie za uczestnika nielegalnej parady. Im to rybka, czy homo czy hetero. Stoi wraz z innymi nielegalnie? Pałujemy.

adamek
11-06-2005, 00:42
eee.
Z moich doświadczeń z Prady Równości w Poznaniu:
1) Tym z aparatem nic nie robią (fakt, że mam czarny aparat); warto mieć minę Bogusia Lindy i obrany cel do którego zmierzasz, a nie snuć się bez sensu. TO i przez kordon Cię przepuszczą.

2) Załóż czapkę/kaptur na głowę. Gdy będą leciały kamienie, to nie będziesz miał rany ciętej (faktyczna rada fotoreportera dla mnie :D. Ja skorzystałęm, on też.... a mimo wszystko dostał w nogę. na całe szczęście jajkiem :) )

Vitez
11-06-2005, 01:25
Im wieksza torba/czarny sprzet/dluzsza lufa tym wiekszy respekt u uczestnikow i policjantow.
Kamizelke lepiej wez - jak zobaczysz ze inni fotografujacy nosza to zaloz.
Trzymaj sie innych fotoreporterow i raczej poza grupa demonstrantow, chyba ze wolisz reporterke kontaktowa gdzie 50mm to juz za waski kąt - ale wtedy wiesz co ci grozi - glownie oskarzenie o udzial w nielegalnym zgromadzeniu.
Daj znac czy obywatelskie nieposluszenstwo doszlo do skutku no i fotki 8)

adamek
11-06-2005, 09:54
E tam.
Moim zdaniem oczywiście tylko w tłumie. :D
Polecam podchodzenie do MW, czy kto tam przyjdzie w nich rzucać kamieniami... NIc nie robią, są niegroźni dla foto. Im w końcu też zależy na poklasku. Ale ciągle apeluje o nakrycie głowy.

Lenin
11-06-2005, 17:16
Im wieksza torba/czarny sprzet/dluzsza lufa tym wiekszy respekt u uczestnikow i policjantow.
Kamizelke lepiej wez - jak zobaczysz ze inni fotografujacy nosza to zaloz.
Trzymaj sie innych fotoreporterow i raczej poza grupa demonstrantow, chyba ze wolisz reporterke kontaktowa gdzie 50mm to juz za waski kąt - ale wtedy wiesz co ci grozi - glownie oskarzenie o udzial w nielegalnym zgromadzeniu.
Daj znac czy obywatelskie nieposluszenstwo doszlo do skutku no i fotki 8)
Byłem, zrobiłem, fotki wyselekcjonuje i wrzucę do netu późnym wieczorem. Chętnie oddam pod waszą ocenę :-)

Czapki nie miałem, kamizelkie też. Aczkolwiek w żółtym kubraczku widziałem tylko jedną osobę. Byłem pod parabolą rzucanych kamieni, ale tam nic mi nie groziło.

Pojawił się problem braku legitymacji prasowej - musiałem obchodzić niektóre kordony policji (nie wszystkie). Jak to zdobyć cholera... Jakieś zrzeszenie niezależnych reporterów (Indymedia czy coś)?

Vitez
11-06-2005, 23:42
Pojawił się problem braku legitymacji prasowej - musiałem obchodzić niektóre kordony policji (nie wszystkie). Jak to zdobyć cholera... Jakieś zrzeszenie niezależnych reporterów (Indymedia czy coś)?

Wyszukiwarka -> wpisz legitymacja prasowa :roll: .

Lenin
12-06-2005, 00:42
O ile się nie mylę, temat jest tylko jeden. Na dodatek nie dowiedziałem się z niego nic nowego oprócz tego, że niektórzy uważają, że legitka nie jest potrzebna. A ja szukam informacji nt. jakiegoś zrzeszenia niezależnych, bo jakoś wątpie, czy mnie do Wybiórczej albo Rzepy, lub nawet Głosu Pcimia Górnego przyjęli i dali świstek ;-)


Tak jak pisałem, przejrzałem już zdjęcia z Parady Równości.
Oddaję je pod waszą (miejmy nadzieję, że niezbyt) surową ocenę:
http://www.partyzanci.boo.pl/galeria/index.php?list=3

Nemeo
12-06-2005, 02:28
Niezłe