PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z PowerShot S1 IS



El1
18-08-2008, 12:49
Poniewaz jestem nowy to witam wszystkich- sprowadził mnie tu problem z aparatem- mam go juz od około 1,5 roku i do tej pory nie było problemów a teraz zaczął "wariować" - czasem robi normalne zdjęcia, ale przeważnie jest to niemozliwe i zdjecia są względnie ostre, ale całe fioletowe lub zupełnie rozmazane, np. takie:

http://img180.imageshack.us/img180/5206/foto002ul6.jpg (http://imageshack.us)

co się z nim stało ? - dodam, ze nic z nim specjalnego nie robiłem, nie upadł itd...

z góry dzięki za pomoc

pozdr.

gietrzy
18-08-2008, 13:00
czasem robi normalne zdjęcia, ale przeważnie jest to niemozliwe i zdjecia są względnie ostre, ale całe fioletowe lub zupełnie rozmazane

Zepsuta matryca Sony, odeślij aparat (wraz z opisem usterki) do serwisu na żytniej - może dadzą ci (Sony da ci) S5 IS.

El1
18-08-2008, 13:55
Rozumiem, że taka wymiana za free jest mozliwa jeżeli jest jeszcze na gwarancji ? -nie pamietam ile miesięcy miał gwarancji, ale obawiam się, że juz się skończyła...

gietrzy
18-08-2008, 14:05
Rozumiem, że taka wymiana za free jest mozliwa jeżeli jest jeszcze na gwarancji ? -nie pamietam ile miesięcy miał gwarancji, ale obawiam się, że juz się skończyła...

Ta wymiana (jeśli to to) spowodowana jest wadą fabryczną matryc CCD Sony (dlaczego mnie to nie dziwi ;) ) stosowanych w kompaktach Canona i nie tylko.
Plotka niesie, że począwszy od kolekcji Jesień 2008 Canon w swoich aparatach zacznie stosować swojej produkcji matryce cmos - zobaczymy czy będą mniej zawodne....

Co do gwarancji: w tym przypadku jest to bez znaczenia czy aparat jest na lub po gwarancji... ta akcja wymiany trwa już ładnych parę lat - pierwsze aparaty z wadliwymi matrycami Sony to czasy S30...

El1
18-08-2008, 14:07
ok- dzięki za informacje- wysłałem maila do serwisu i zobaczę co odpiszą...

gietrzy
18-08-2008, 14:17
ok- dzięki za informacje- wysłałem maila do serwisu i zobaczę co odpiszą...

Że musisz przysłać sprzęt :evil: - diagnoza za free, kurier niekoniecznie :mrgreen:

El1
18-08-2008, 14:24
na szczęście jestem z Wawy, więc zawiozę go sam 8-)

El1
22-08-2008, 09:09
wczoraj sprzęt zawiozłem - dzis mam dzwonić po info co dalej...

El1
22-08-2008, 13:06
no i padła matryca- czekam na wymianę aparatu- przewidywany czas - 4 tygodnie.

gietrzy
22-08-2008, 13:09
no i padła matryca- czekam na wymianę aparatu- przewidywany czas - 4 tygodnie.

Tak samo jak u mnie. Czekaj spokojnie na S5 IS.

wm23
22-08-2008, 13:31
Czekaj cierpliwie :D
Ja dostałem wczoraj S5 za S1 wysłaną pod koniec maja :(

Ale warto było :D

Intense
28-08-2008, 20:48
Witam klubowiczów... ;) ja również na wiosnę wymieniałem po takiej samej awarii S1 na S5. czekałem około 2m-cy, ale warto było ;) Nie było najmniejszych problemów z wymianą.

Anija
20-09-2008, 12:59
Witam.
Ja czekam już od połowy lipca na wymianę. Już zaczęłam się denerwować , że tak długo ale jak widzę to może potrwać jeszcze długo, długo...

Anija
22-09-2008, 21:23
A jednak to byłoby zbyt piękne, dzwoniłam do n ich i usłyszałam, że aparatu nowego nie dostanę bo wznowili produkcje matryc. To jest według mnie nie w porządku bo obiecano mi wymianę. Jakieś pomysły co teraz zrobić?

Slider
22-09-2008, 21:34
To jest według mnie nie w porządku bo obiecano mi wymianę. Jakieś pomysły co teraz zrobić?

Oczywiście, że nie w porządku, ale kogo z nich teraz to obchodzi? wymiana S1 na S5 jest dla nich bardzo niekorzystna, więc musieli cos wymyslić, by tak nie tracić. Ciesz sie jesli wogole dostaniesz nową matryce w S1, wazne tylko, żeby byla bez wad fabrycznych;) oczywiście można wywalczyc swoją rację drogą sądowa, jesli faktycznie obiecywali w/w wymianę i masz na to potwierdzenie, ale to kosztuje sporo nerwów. Pzdr:wink:

bosskg
29-09-2008, 21:42
Właśnie dzisiaj, po wysłaniu S1 1 lipca do serwisu przyszedł kurierem nowiuteńki S5. Warto było tyle czekać. Więc może w dalszym ciągu będą wymieniać na nowe a nie naprawiać. Po przeczytaniu wcześniejszych postów straciłem nadzieję na nowego S5, a tu taka niespodzianka.

El1
10-10-2008, 13:44
Niestety z wymiany nici- była obiecana, ale po miesiącu jak zadzwoniłem to dowiedziałem się to co napisała Koleżanka- wznowili produkcje matryc i aparaty będą naprawiane....

Wczoraj odebrałem swoja S1, wiec pozostaje tylko pogratulowac tym, którzy mieli farta i "załapali się " na S5...

Anija
11-10-2008, 15:07
El1, kiedy wysłałeś S1 do serwisu?

Slider
11-10-2008, 21:08
Wczoraj odebrałem swoja S1, wiec pozostaje tylko pogratulowac tym, którzy mieli farta i "załapali się " na S5...

Ważne, żeby matryca była dobra, reszta to pół biedy. S5 stanieje, jak wszystkie modele zresztą i niejeden taki sobie kupisz8-)

mech423
19-10-2008, 19:58
Dzisiaj mój aparat Canon S1 IS, zaczął się dziwnie zachowywać, raz jest w porządku(czyt. wszytko w normalnie), a czasami http://images39.fotosik.pl/21/b20505a06a5f0ecfm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b20505a06a5f0ecf) tak się robi gdy chcę zrobić zdjęcie i takie zdjęcie wychodzi, te paski skaczą, ale jak chce na nim wejść w menu lub obejrzeć zdjęcia, wszystko jest ok, co to może być? Pozdrawiam:razz:

Anija
19-10-2008, 23:53
nie jestem znawczynią ale mi to wygląda na uszkodzenie matrycy, jeśli tak to wyślij aparat na żytnią wymieniają za free matryce

Slider
20-10-2008, 15:04
nie jestem znawczynią ale mi to wygląda na uszkodzenie matrycy,

Chyba masz rację,o ile dobrze pamiętam to dośc powszechny problem teo modelu.

Anija
05-11-2008, 13:52
A jednak cuda się zdarzają ;))) Właśnie czekam na mój nowy aparacik i dostanę SX10, chyba nie jest zły ten aparat? A już straciłam nadzieję, że go dostanę.

Slider
05-11-2008, 18:39
Właśnie czekam na mój nowy aparacik i dostanę SX10, chyba nie jest zły ten aparat? A już straciłam nadzieję, że go dostanę.

:o.. Cholera, coraz lepiej z tymi wymianami.. Niedługo za zepsutą matrycę w S1 IS będą wymieniac je na lustra 50D..:-)

szczepko
07-11-2008, 11:01
Witam!

Jakieś 3 lata temu kupiłem Canona S1. Sprzęt sprawdzał się bez problemu do ostatnich wakacji.
Po wyjściu na spacer i próbie robienia fotek na wyświetlaczy pojawiły się poziome pasy, za chwilę obraz był nieczytelny, po chwili znowu obraz stracił kolory i ostrość.
Wydawało się że to z powodu ciepła bo później działał bez problemu.
Jednak ostatnio po jakimś czasie od tamtego przypadku temat poniwił się.
Teraz robi dobrze co 2-3 zdjęcie.

Czy mam rozumieć że aparacik wyzionął ducha i mam szukać następcy czy po prostu w łatwy sposób można o usunąć?

lb10
07-11-2008, 11:13
To normalne w tych aparatach. Jesli jest to ta typowa usterka to Canon naprawi ci za darmo (do niedawna nawet wymieniali na nowe S5 lub SX10), skontaktuj sie z serwisem na Zytniej w Wa-wie. Jak chcesz wiedziec wiecej to przeszukaj to forum, albo patrz np. tu: http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.295-canon_powershot_s1_is.

pozdr.

szczepko
07-11-2008, 13:25
no to po kontakcie z serwisem mam odesłać sprzęt do nich.
Padła prawie na 100% matryca i będzie wymieniona na nową lub na nowy aparat, to się zobaczy.

Dzięki za info gdzie mam uderzyć!

Slider
07-11-2008, 21:41
Padła prawie na 100% matryca i będzie wymieniona na nową lub na nowy aparat, to się zobaczy.

Prawie na 100% będzie ten scenariusz:


A jednak cuda się zdarzają ;))) Właśnie czekam na mój nowy aparacik i dostanę SX10

Nie wiem czy oplaca im się wymieniac matryce, ale jesli wzamian dostaniesz SX10 to nie mozna narzekać..8-)

bolloa
08-11-2008, 22:24
no to po kontakcie z serwisem mam odesłać sprzęt do nich.
Padła prawie na 100% matryca i będzie wymieniona na nową lub na nowy aparat, to się zobaczy.

Dzięki za info gdzie mam uderzyć!

Witam
Moją s1 wysłałem do serwisu (C.S.I Warszawa Żytnia 15) na początku sierpnia stwierdzono własnie że padła matryca i zostanie aparat wymieniony na s5.Pan w serwisie powiadomił mnie że aparaty wysłane do serwisu lipiec-sierpień będą wymieniane na nowe ,a wzwiazku z ponownym uruchomieniem produkcji matryc do s1 kolejne dostawy będa naprawiane.Oczekiwałem 3 miesiące i przysłano mi sx10 czyli nowszy model jak obiecywano ,warto było czekać te 3 miesiące.Gdzie masz uderzyś? wszystkiego szukaj tu http://www.e-csi.pl/

zalev
27-11-2008, 20:31
ja wysłałem 2 dni temu S1 IS i A60 - obydwa z kopniętymi fabrycznie matrycami

dzwoniłem dzisiaj do CSI i... "matryce zostaną bezpłatnie wymienione". shit :( także osoby, które wysłały niedawno lub mają zamiar wysłać raczej nie mają szans na S5 czy SX10

buuu!

Jacky_K
17-12-2008, 23:45
Ze ja o tym przeczytałem dopiero teraz :evil::evil::evil::evil::evil::evil::-(:-(:-(

Od kwietnia uwalony S1 IS leżał w szufladzie. Dzwoniłem i rozpytywałem się w serwisach o koszty to wołali od 400 wzwyż (do serwisu CANONA też dzwoniłem tam wołali jeszcze więcej).

2 tygodnie temu kupiłem sobie SX10 a S1 dałem do serwisu foto w Bydgoszczy. Stwierdzili uszkodzenie matrycy i określili koszt naprawy na 220 zł z tym ze zrobią najwcześniej na koniec stycznia.

Warto wyciągnąć od nich przed naprawą i odesłać do Warszawy? za wycenę chcą tylko 20 zł więc 200 zł bym zaoszczędził.

zalev
02-01-2009, 19:39
S1 IS wrócił do mnie po miesiącu z nową matrycą. miałem skromną nadzieję, że odeślą któryś z nowszych zoomiaków... no, ale wszystkiego mieć nie można. A60 jeszcze trzymają, modlę się, żeby matryc nie mieli na podmiankę ;)

@Jacky_K: oczywiście, że warto :)
jestem w 99% pewien, że gdy zostawisz es-jedynkę u nich to sami podeślą na Żytnią, kasując twoje 200 zł prosto do kieszeni.
a tak - masz wszystko całkowicie za darmo, nawet przesyłkę (o czym niektórzy nie wiedzą i ślą DHLem na swój koszt).

jimmyrs
15-01-2009, 21:06
Witam,
Mam oto następujący dziwny problem.
Otóż po około pół roku nieużywania tego aparatu (ponieważ mam inny) włączyłem i niestety na wyświetlaczu widzę ciemność, tzn ekranik mam czarny. Czasem migną jakieś paski, ale ogólnie nic nie widać. Po zrobieniu zdjęcia czy nagraniu filmu wszystko jest oczywiście czarne, dźwięk działa bez problemu.

Dziwne to wszystko, ponieważ aparat do tej pory chodził i był właściwie przechowywany....

Czy ktoś może miał podobne doświadczenia z tym modelem, co to może być i jaki może być orientacyjny koszt naprawy ? Gwarancji niestety już nie ma :(

Z góry dzięki za info...
Pozdrawiam
Rafał

armageddon
16-01-2009, 01:05
najprawdopodobniej jest to awaria matrycy ccd i naprawa zostanie uznana nawet jesli aparat jest po gwarancji. kolega dostal S3 IS w ramach reklamacji

Slider
16-01-2009, 09:45
najprawdopodobniej jest to awaria matrycy ccd i naprawa zostanie uznana nawet jesli aparat jest po gwarancji.

Teoretyczie tak, bo większośc problemów tego apartu dotyczy matrycy, niemniej jest już wątek a tym forum o problemach z S1 IS

http://canon-board.info/showthread.php?t=37456

I nie wiem czy to problem z matrycą, czy wyświetlaczem:roll: choć i tak stawiałbym nna to pierwsze:p


kolega dostal S3 IS w ramach reklamacji

Ale kolega wymieniał pewnie dość dawno. Ty pewnie dostaniesz SX10:p

Pozdrawiam

gietrzy
16-01-2009, 10:09
Ale kolega wymieniał pewnie dość dawno. Ty pewnie dostaniesz SX10:p

Zazwyczaj dają model do tyłu.

gwozdzt
16-01-2009, 12:17
... niemniej jest już wątek a tym forum o problemach z S1 IS
a zatem połaczyłem.

a poza tym jest oficjalne stanowisko na stronie Canona:
http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_Compact/Powershot_S_series/PowerShot_S1_IS.aspx?type=important&faqtcmuri=tcm:125-522149

jimmyrs
16-01-2009, 14:52
najprawdopodobniej jest to awaria matrycy ccd i naprawa zostanie uznana nawet jesli aparat jest po gwarancji. kolega dostal S3 IS w ramach reklamacji

No właśnie dziś zawiozłem na Żytnią, werdykt w poniedziałek...

Slider
16-01-2009, 22:40
Zazwyczaj dają model do tyłu.

No tak zazwyczaj, ale zdarzała się wymiana na SX10, choćby tu:

http://canon-board.info/showpost.php?p=555261&postcount=29

więc może i tym razem tak będzie..8-)

winiarro
19-01-2009, 09:51
W Canonie A710 zdiagnozowałem awarię matrycy (prążki na zdjęciach i różową poświatę). Nie jest to z pewnością wina karty pamięci, bo sprawdzałem na drugiej. Aparat był sprowadzany z USA i w związku z tym mam wątpliwości czy podlega on darmowej wymianie matrycy. Wiem że taka sytuacja ma często miejsce w starszych modelach więc zdziwiło mnie to, że matryca w A710 wykazała podobne objawy po tak krótkim czasie.

jimmyrs
19-01-2009, 16:47
No właśnie dziś zawiozłem na Żytnią, werdykt w poniedziałek...

No i jest werdykt - wada fabryczna, wymiana matrycy, czas oczekiwania ok 3 tyg :(

sosek
20-01-2009, 08:44
Witam!

U mnie również wystąpiła ta wada
Więc również odesłałem wczoraj na Żytnią.
Niestety aparat trochę przeszedł (spalona lampa 2x co wydaje mi się że również powinna być wymieniana :-P no ale raczej nie będzie (wątek poruszany bardzo często) obiektyw trochę rzęzi, martwe pixele na matrycy)

Prowdopodobnie go naprawią ale z nie działającą lampą to trochę ogranicza funkcjonalność aparatu (kupno używanej 80-100 pln :-( co chyba przy cenie całego aparatu jest lekką przesadą)

Pozdrawiam i mam nadzieję że może S5 aleeee ....

szach11
21-01-2009, 20:38
Rozumiem ze masz canona s1........i jeszcze jest na gwarancji ??

jimmyrs
21-01-2009, 20:42
Rozumiem ze masz canona s1........i jeszcze jest na gwarancji ??

Jeśli awaria wynika z wady fabrycznej nie trzeba mieć ani dowodu zakupu ani też gwarancji...

szach11
22-01-2009, 21:04
gorzej im udowodnic wade fabryczna :P

jimmyrs
22-01-2009, 22:30
gorzej im udowodnic wade fabryczna :P

A i tu się mylisz. Ja zaniosłem aparat, opisałem problem a za 24 godziny po jego oddaniu usłyszałem, że jest wada fabryczna jednego z elementów i w związku z tym nie ponoszę kosztów. Pełna profeska :)

szach11
31-01-2009, 09:49
ale Ci na żytniej w Warszawie tacy w porzadku ?

sosek
06-02-2009, 08:43
Witam!

U mnie również wystąpiła ta wada
Więc również odesłałem wczoraj na Żytnią.
Niestety aparat trochę przeszedł (spalona lampa 2x co wydaje mi się że również powinna być wymieniana no ale raczej nie będzie (wątek poruszany bardzo często) obiektyw trochę rzęzi, martwe pixele na matrycy)

Prowdopodobnie go naprawią ale z nie działającą lampą to trochę ogranicza funkcjonalność aparatu (kupno używanej 80-100 pln co chyba przy cenie całego aparatu jest lekką przesadą)

Pozdrawiam i mam nadzieję że może S5 aleeee ....

I właśnie odebrałem paczuszke. W środku znajome kształty S1. (Trochę szkoda że to nie coś nowszego :???: Ale ku zdziwieniu nowy również obiekty. Aż przypomniały mi się czasy nowiutkiego S1 :) Niestety lampa spalona, używka już jedzie i mam nadzieję że posłuży dłużej niż poprzednia.

Pełna profeska na Żytniej
Pozdrawiam :cool:

Fikander
09-03-2009, 19:51
Czy to znaczy, że A70 i A75 też będą 'tylko' naprawiane, a nie wymieniane, wszak tam ta sama matryca? Mam okazję w miarę okazyjnie kupić uszkodzoną 75 i liczyłem na nowy kompakcik za ćwierćdarmo, ale chyba solidnie się przeliczę :P

Listek
31-03-2009, 12:13
Mam taki sam problem ze swoim canonem S1. Niestety nie wiedziałem o możliwości darmowej wymiany i uznałem, że skoro aparat jest zepsuty to przynajmniej zobaczę sobie jak jest w środku zbudowany. Efekt jest taki, że nie udało mi się go złożyć do końca z powrotem... :/ jak sądzicie - jeśli wyślę na Żytnią aparat, który był wyraźnie rozebrany (nie dokręcone śróbki, obudowa nieodpowiednio dopasowana) czy wtedy też wymienią mi matrycę?

Slider
31-03-2009, 16:25
jak sądzicie - jeśli wyślę na Żytnią aparat, który był wyraźnie rozebrany (nie dokręcone śróbki, obudowa nieodpowiednio dopasowana) czy wtedy też wymienią mi matrycę?

Hmm.. Kiedyś tutaj pisałem, że jak wysyłasz aparat do serwisu, to nie przyznajwaj się że po usterce nawet na niego spojrzałeś:-)

Tak jednak bardziej w temacie; Co na to gwarancja? Ano gwarancja (zazwyczaj) zawiera informację, że nie podlega jej sprzęt, który był używany niezgodnie z przeznaczeniem, które zakłada instrukcja, trele morele(...) oraz, gdy były dokonywane w nim jakiekolwiek naprawy czy modyfikacje poza serwisem.. Nie znam dokładnie treści gwarancji na pamięć, ale tak to mniej więcej leciało..:-)
Z powyższego można wywniowkować, że.. nie wymienią:-)

Pozdrawiam

sosek
01-04-2009, 15:00
Mam taki sam problem ze swoim canonem S1. Niestety nie wiedziałem o możliwości darmowej wymiany i uznałem, że skoro aparat jest zepsuty to przynajmniej zobaczę sobie jak jest w środku zbudowany. Efekt jest taki, że nie udało mi się go złożyć do końca z powrotem... :/ jak sądzicie - jeśli wyślę na Żytnią aparat, który był wyraźnie rozebrany (nie dokręcone śróbki, obudowa nieodpowiednio dopasowana) czy wtedy też wymienią mi matrycę?

Ja bym odesłał do serwisu. Ja rozbierałem aparat bo niestety padła lampa (co prawda poprawnie go złożyłem, ale ślady rozkręcania widać), padła matryca. Odesłałem pan zadzwonił i powiedział, że aparat był rozkręcony. Tutaj wykazał dobrą wolę i uznał wymianę matrycy.

Wg mnie jeśli twoje rozkręcenie nie przyczyniło się do powstania wady matrycy, wtedy powinni wymienić matrycę (a przy okazji poprawnie złożyć aparat) :-D

Pozdrawiam i życzę powodzenia

gietrzy
03-04-2009, 16:17
Tak, dla przyszłych pokoleń wklejam zdjęcia kompaktu, który naprawdę dawałby nadal radę (fajny detal na 400, 3.2MPx) gdyby nie wadliwa matryca pewnej firmy ;)

Fotki z LX-3

1.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img12.imageshack.us/img12/6515/s11m.jpg)

2.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img49.imageshack.us/img49/1710/s12.jpg)

mihauek
07-04-2009, 22:53
Witam wszystkich. Mój S1 IS robi fioletowy margines gradientowy

http://yfrog.com/04img6292mj

http://yfrog.com/0aimg6292kadrj

a w trybie video np. w ciemnym pomieszczeniu świecące punkty (świeczki na torcie, światełka na choince) stają się świetlnymi liniami pionowymi.
Czy to TEŻ są objawy tej samej dżumy matrycowej?Pzdr

Polanin
08-04-2009, 13:12
Serwis komuś odpisał, że sprawdzenie aparatu jest darmowe, więc ryzyko raczej niewielkie. Tyle, że nie będziesz miał aparatu przez jakiś czas. Napisz jeszcze do nich załączając zdjęcia.

rafalkow
17-04-2009, 17:34
Mam identyczne objawy jak mihauek i wlasnie zastanawiam sie nad wysylka na Zytnia. Ale jestem bardzo ciekaw Waszej opinii - czy to moze byc wlasnie slynny problem matrycowy ;)

gietrzy
20-04-2009, 07:56
FYI: Wysłał zwalonego S1 IS i dostał swojego S1 IS z nową matrycą - nie jest pocieszony, bo myślał, że dostanie nowy sprzęt, ale pocieszam go bo ma nowe 3,2 MPx i normalne iso400 (z detalem na zdjęciu). Ekranik (z foty powyżej) troszeczkę mały, ale daje radę.

rafalkow
23-06-2009, 15:38
Pieknie wszystko dziala! Wyslalem w czwartek DHLem, dzis przedzownilem i Pani powiedziala mi, ze oczywiscie bezplatna wymiana. Czekaja na czesci, ale w ciagu 10-14 dni powinienem miec swoj aparacik w domku. Canon to jest klasa!

maniak27
11-07-2009, 13:58
Witam. Mi canona S1 naprawili (wymienili matryce) ekspresowo, tz. nie spodziewałem sie ze tak szybko może być i zadzwoniłem po 2 tyg o wynik diagnozy a pani powiedziała mi ze już aparat gotowy do zabrania:)