PDA

Zobacz pełną wersję : czemu nie da sie zrobić zdjęcia



sylwester Samluk
17-08-2008, 02:27
Witam

Od pewnego czasu zauważyłem, że po dociśnieciu spustu migawki zdjęcie nie da się zrobić. Zdarza się to puki co bardzo rzadko ale jednak.

Zauważyłem iż nie przekraczam maksymalnego i minimalnego czasu otwarcia migawki, punkt ostrości jest potwierdzony a zielony punk w wizjerze świeci na kolor zielony. Wszystko gotowe naciskam spust do końca a tu martwe zero akcji. Ponawiam próbę potwierdzenie wszystko okey dociskam spust i z nowu brak fotki. Dopiero za trzecim razm jest okey.

Obiektyw, który miałem podpięty to 85mm f 1.8 lub kitowy.

Nie jest to uierdliwe bo nie zdarza się często ale czasem może wkurzyć szczególnie jak zależy Ci na ujęciu.

Miałemustwiony tryb TV i przesłonę 2,8.

Zakładam, że to moja wina, ale chciałbym wiedzieć co nie tak robiłem.

Dziękuje za wszystkie rady.


Drugie pytanie tu w grę wchodzi flash. Mam ustawioną redukcję czerwonych oczu. Warunki nie są może najlepsze ( w domu, dość ciemno) po wciśnięciu spustu migawki wyzwalana jest seria błysków aby zredukować zjawisko czerwonych oczu. Po serji błysków pojawia się komunikat "BUSY" co oznacza, że lampa się przegrzała i trzeba poczekać do nowego naładowania - okey niech się ładuje ale czemu te przebłyski nie zakończyły się na końcu zrobieniem zdjęcia a jedynie pojawił się komunikat BUSY? I czekam aż łaskawie to zniknie i próbuje od nowa. Dodam, że z tym napisem Busy to częste zjawisko w moim 400D.

Czy macie jakiś pomysł na moje problmemy?

Pozdrawiam

Sylwek

krisv740
17-08-2008, 09:29
w jakim trybie ustawiony jest aparat?

sylwester Samluk
17-08-2008, 09:34
Aparat był ustawony w trybie TV

piast9
17-08-2008, 10:22
Drugie pytanie tu w grę wchodzi flash. Mam ustawioną redukcję czerwonych oczu. Warunki nie są może najlepsze ( w domu, dość ciemno) po wciśnięciu spustu migawki wyzwalana jest seria błysków aby zredukować zjawisko czerwonych oczu. Po serji błysków pojawia się komunikat "BUSY" co oznacza, że lampa się przegrzała i trzeba poczekać do nowego naładowania - okey niech się ładuje ale czemu te przebłyski nie zakończyły się na końcu zrobieniem zdjęcia a jedynie pojawił się komunikat BUSY? I czekam aż łaskawie to zniknie i próbuje od nowa. Dodam, że z tym napisem Busy to częste zjawisko w moim 400D.

Ta spawara to nie redukcja czerwonych oczu tylko wspomaganie AF. Zdaje się, ze BUSY oznacza, że lampa się ładuje a nie, że jest przegrzana. Jeśli wypstryka się na to wspomaganie to już na błysk zasadniczy nie wystarczy.

Redukcja czerwonych oczu odbywa się tą żarówą koło gripa.

A blokada migawki następuje w chwili gdy AF nie złapie obiektu, gdy AF jest ustawiony na one shot.

Generalnie instrukcja się kłania!!!

sylwester Samluk
17-08-2008, 12:01
dobrze w takim razie sięgne do instrukci i dokładniej ją poczytam. Dziekuje za uwagę
pozdrawiam