PDA

Zobacz pełną wersję : Czym i jak latac do USA po tani sprzet foto?



wojkij
16-08-2008, 20:48
Ma ktos jakies doswiadczenie w wycieczkach zakupowych np do NY - niedlugo czekaja mnie male zakupy i stwierdzilem ze tak chyba bedzie najsensowniej.

1. Gdzie najtaniej kupic bilet bez zbednego ryzyka?
2. Czy istnieja linie w ktorych mozna kupic bilet "w ta i z powrotem" bez tygodniowego czasu oczekiwania na powrot?
3. Jesli nie to ile usd trzeba zarezerwowac na jakis w miare przyzwoity hotel i ktory polecacie?
4. Jak wyglada sprawa z zielona karta - trzeba ja miec na takie kilkudniowe wycieczki i czy sa problemy z ewentualnym jej dostaniem?
5. Kupowac chyba najlepiej w B&H Photo Video - ile miej wiecej placi sie za taksowke z lotniska? (zdarzaja sie osoby probujące naciac turystow?)
6. Jaka jest najwieksza torba foto akceptowana jako bagaz podreczny i ile mniej wiecej sprzetu mozna do niej wcisnac?
7. Jak duze jest prawdopodobienstwo ze celnicy po powrocie beda bardzo drobiazgowi i nie uwierzą ze to sprzet osobisty zabrany na wycieczke do usa?;)

Uzylem wyszukiwarki - tematu dedykowanego tego typu wyjazdom nie znalazlem;)

miszaqq
16-08-2008, 21:09
KLM - 2100PLN z warsaw, ja dzisiaj z ciekawosci sprawdzalem z EDI to wychodzi okolo 363Ł ze wszystkimi oplatami lotniskowymi i podatkami, do tego nie masz zadnego minimum, chcesz byc tydzien OK chcesz tylko 2 dni tez OK, warto kupic z wiekszym wyprzedzeniem bo wowczas latwiej trafic na tansze oferty

jaka znowu zielona karta ? na tydzien ? wiza B1/B2 turystyczna, cena to chyba 131$ o ile sie nie myle, plus rozmowa z konsulem w ambasadzie

kupowac w BHPhoto, ale jak pojezdiesz osobiscie odebrac ze sklepu to zaplacisz podatek stanowy czyli dolicz do ich cen jeszcze 8.375% wiecej przeczytasz tutaj:
http://www.bhphotovideo.com/find/HelpCenter/SalesTax.jsp

tak wiec bardziej moze sie oplaca poleciec w bliskie okolice NYC (zeby dostawa trwala krocej) waszyngton, boston, byle poza stan NY, to wowczas nie zaplacisz podatku, bedziesz musial zaplacic za dostawe ktora jak dzisiaj sprawdzalem poprzez 2 Day Air UPS wynosi za 4 duuze eLki okolo 60$ a to jest sporo mniej niz gdybys musial zaplacic od tych szkiel wspomniane 8.375% podatku

co do celnikow to kupujesz sobie plecak foto jakiegos duzego trekkera albo podobny, sprawdz tylko zeby sie nadawal jako bagaz podreczny bo chyba nie chcialbys tego nadawac do luku bagazowego, bierzesz body i male szklo (50 F1.8) i lecisz, a jak wracasz do plecaka pakujesz TYLKO szkla, reszte zas (pudelka, instrukcje, kartony itd) wysylasz najtansza poczta za parenascie $$

marcin_s18
16-08-2008, 21:10
4. Jak wyglada sprawa z zielona karta - trzeba ja miec na takie kilkudniowe wycieczki i czy sa problemy z ewentualnym jej dostaniem?
[/SIZE]

Zielonej karty nie dostaniesz. Starasz się o wizę wjazdową w odpowiedniej jednostce (dla Ciebie jest to konsulat w Krakowie). Na lotnisku dostajesz wizę pobytową. Nie dostaniesz wizy w konsulacie-nie jedziesz. Ja dostałem za 1-ym razem. Znam takich co 3 razy się starali i nie dostali.

TomekS
16-08-2008, 21:15
Ma ktos jakies doswiadczenie w wycieczkach zakupowych np do NY - niedlugo czekaja mnie male zakupy i stwierdzilem ze tak chyba bedzie najsensowniej.

1. Gdzie najtaniej kupic bilet bez zbednego ryzyka?
2. Czy istnieja linie w ktorych mozna kupic bilet "w ta i z powrotem" bez tygodniowego czasu oczekiwania na powrot?
3. Jesli nie to ile usd trzeba zarezerwowac na jakis w miare przyzwoity hotel i ktory polecacie?
4. Jak wyglada sprawa z zielona karta - trzeba ja miec na takie kilkudniowe wycieczki i czy sa problemy z ewentualnym jej dostaniem?
5. Kupowac chyba najlepiej w B&H Photo Video - ile miej wiecej placi sie za taksowke z lotniska? (zdarzaja sie osoby probujące naciac turystow?)
6. Jaka jest najwieksza torba foto akceptowana jako bagaz podreczny i ile mniej wiecej sprzetu mozna do niej wcisnac?
7. Jak duze jest prawdopodobienstwo ze celnicy po powrocie beda bardzo drobiazgowi i nie uwierzą ze to sprzet osobisty zabrany na wycieczke do usa?;)



Ad 3 - Rezerwuj sporo wcześniej. Mi się podobał http://www.chelseasavoynyc.com/ Mały, praktycznie w centrym Manhattanu i blisko metra.
Ad 4 - "zielona karta" czyli wiza? 25% odrzuconych wniosków. Cała procedura opisana na stronach http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html
Udowodnij że nie chcesz w USA zostać na stałe to dostaniesz wizę turystyczną na 10 lat :-)
Ad 5 - z Newark na 23rd street około 70USD. Ogólnie facet przy wyjściu z terminala na lotnisku mówi ile będzie kosztować, a kierowca próbuje dorzucić trochę kasy na "toll".
Ad 6 - Wszystko zalezy od linii lotniczych. Najczęście tak jak tu: http://www.nwa.com/travel/luggage/carryon.html
Nie zdarzyło mi się by ktoś sprawdzał czy mój bagaż rzeczywiście odpowiada wymiarom. Na pokład zabierałem LowePro CompuTrekker Plus AW z wyposażeniem. Wchodzi do niej naprawdę sporo: ze 2 body i ze 4 obiektywy, albo i więcej.

Vitez
17-08-2008, 17:17
Uzylem wyszukiwarki - tematu dedykowanego tego typu wyjazdom nie znalazlem;)

Skoro się do USA wybierasz to ci w ichniejszym stylu i języku odpowiem: stop bullshittin' us :evil: (pardon my french ;) - to akurat brytyjskie przeprosiny za nieeleganckie słownictwo ;) )

:arrow: http://canon-board.info/showthread.php?t=8374