PDA

Zobacz pełną wersję : Tamron juz jest:))



Conik
18-05-2004, 10:20
musze sie pochwalic:) wlasnie przyjechal do mnie tamron 28-75 2.8 XR Di LD
pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytwne...niebawem napisze ciut wiecej jak sie pobawie:)

Aszu
18-05-2004, 10:41
No to gratulacje,
A poza opisem, bardzo proszę o jakieś fotki przy różnych nastawach.
Interesuje mnie jak zachowuje się Tamronik gdy na dworze jest szarówka!

Vitez
18-05-2004, 12:56
Interesuje mnie jak zachowuje się Tamronik gdy na dworze jest szarówka!

http://vitez.ceron.pl/galerie/juwenalia

Ok polowa zdjec (pierwszych kilkanascie i ostatnich kilkanascie) Tamronem, druga polowa Canonem 70-210 z dachu autobusu 8) .
Bylo szaro, pochmurno, mzylo albo i padalo solidnie.
A co rozumiesz przez "dawanie sobie rady z szarowka" ? Tu raczej balans bieli sie klania, na ktory obiektyw ma niewielki wplyw.

Aszu
18-05-2004, 13:31
A Ogniskowa?

SZARÓWKA - Wieczorami, kiedy światła jest coraz mniej.

Czacha
18-05-2004, 19:58
A ja mam mala rade dla Viteza, OT rzecz jasna, ale ktorej i tak nie poslucha.. ;-)


Zacznij odcedzac gnioty.. takie ilosci zdjec jak prezentujesz sa przytlaczajce... tym bardziej ze wszystkie sa podobne do siebie :P Reportaz nie oznacza 1000zdjec... wystarczy ich 5-6.. ale wymownych :P Chyba ze u ciebie slowo reportaz ma inne znaczenie... podobnie jak "zawodowiec" ? :lol:

Shadow
18-05-2004, 21:19
Spoko. Vitez chce pobić rekord jednego gościa z forum. 3300 zdjęć na miesiąc :)

Vitez
19-05-2004, 11:05
A ja mam mala rade dla Viteza, OT rzecz jasna, ale ktorej i tak nie poslucha.. ;-)


Zacznij odcedzac gnioty.. takie ilosci zdjec jak prezentujesz sa przytlaczajce...

Spoko, kiedys zaczne, na razie mi sie nie chce ;) (podtrzymuje swoj status amatora :P ).
Ale tak serio to ustawiam sobie co jakis czas etapami...
Kiedys na 300 zdjec z wystawy pokazywalem 150... teraz ok 80. I tak co jakis czas ilosc sie bedzie zmniejszala - nie popedzaj :P

Przynajmniej ja jakies zdjecia prezentuje... nie wszedlem jeszcze w etap dawania tylko dobrych rad a "zdjec nie pokaze by was nie zawstydzac" 8)

Vitez
19-05-2004, 11:07
Spoko. Vitez chce pobić rekord jednego gościa z forum. 3300 zdjęć na miesiąc :)

Wybiorczo czytasz i probojesz byc dowcipny. Napisalem w tamtym watku ile zdjec zrobilem. Zblizam sie powoli do 5 tys w... 5 miesiecy.
Ja aparatu uzywam, obecnie przynajmniej dwa razy na tydzien, a nie stawiam w gablotce 8)

No... ostatnio lezal wysoko na polce ladnie rozlozony i sie suszyl po Juwenaliach, ale to nei to samo co "zwykle" stawianie na polke by podziwiac ;)

Aszu
19-05-2004, 11:42
Niech Vitez robi foty i je pokazuje.
Może znajdzie się ktoś, kto je będzie chciał kupić.
Tomek Gudzowaty (Bartimpex, TGP - teraz YOURS) też zaczynał od robienia tysięcy zdięć i nic nie sprzedawał, teraz robi ich mniej a popyt ma duży mimo ceny (od 200 do 1000 Euro).
Mam jego świetny album Following the rain. Czekam na jego kolejne wydawnictwo - ponoć ma ukazać się niebawem.
No i wygrał WPF kilka razy (chyba 4).

Vitez
19-05-2004, 12:31
Niech Vitez robi foty i je pokazuje.
Może znajdzie się ktoś, kto je będzie chciał kupić.


Ja nie robie zdjec by sprzedac, lub by miec nadzieje ze ktos kupi a tylko hobbystycznie.
Dlatego nie pasuje do mnie swteirdzenie "zrobie pare tysiecy zdjec, moze ktos cos kupi" :? .
A Gudzowatego nie lubie.

Aszu
19-05-2004, 12:57
A Gudzowatego nie lubie.

Przecież to dobry fachowiec!

Co prawda nie uzywa Canona 10D, ale zrobił juz kilka zdięć.

Czacha
19-05-2004, 19:26
Przynajmniej ja jakies zdjecia prezentuje... nie wszedlem jeszcze w etap dawania tylko dobrych rad a "zdjec nie pokaze by was nie zawstydzac"

To do mnie czy do kolegi ktory strzelal tysiaczka w tydzien? :roll:

Shadow
19-05-2004, 19:28
Wybiorczo czytasz i probojesz byc dowcipny. Napisalem w tamtym watku ile zdjec zrobilem. Zblizam sie powoli do 5 tys w... 5 miesiecy.
Ja aparatu uzywam, obecnie przynajmniej dwa razy na tydzien, a nie stawiam w gablotce 8)

No... ostatnio lezal wysoko na polce ladnie rozlozony i sie suszyl po Juwenaliach, ale to nei to samo co "zwykle" stawianie na polke by podziwiac ;)

Lepiej żartować jak chorować :) Co do półki to nawet nie mogę podziwiać bo na razie dopiero przymierzam się do zakupu lustrzanki cyfrowej.
A właśnie miałem zapytać odnośnie Twoich zdjęć. Co oni tak wszyscy na tych Juwenaliach w czarnych okularkach. Czy to miało coś wspólnego z Matrixem :)

Czacha
20-05-2004, 00:09
moze chcieli byc trendi? :lol:

Vitez
20-05-2004, 09:49
A właśnie miałem zapytać odnośnie Twoich zdjęć. Co oni tak wszyscy na tych Juwenaliach w czarnych okularkach. Czy to miało coś wspólnego z Matrixem :)

Jak najbardziej wspolne z Matrixem. Na grupie mailingowej fotowawa dostalismy cynk ze sie takowa akcja szykuje :

"
MARTIX IV W SGH!!

Scena 1. Przed budynkiem głównym zbierają się tłumy ubrane w garnitury,
w okularach przeciwsłonecznych, z komórkami przy uchu i teczkami w
rękach. Scena 2. Tłum kieruje się do metra. Zajmuje całe schody. Na
peronie panika, nikt nie wie co się dzieje. Wsiadają do wagonu. Scena 3.
Jadąc czytają gazety. Współpasażerowie są zdezorientowani. Scena 4.
Wysiadają kilka przystanków dalej. Gapie nie kryją zaciekawienia. Scena
5. Przechodnie rozstępują się, by przepuścić tajemniczych przybyszów,
którzy przemierzają ulice Warszawy. Scena 6. Grupa dociera na Plac
Zamkowy, gdzie włącza się w wielką Paradę Studentów i razem z
pozostałymi stołecznymi żakami kieruje się na stadion Syrenki na Polach
Mokotowskich. Chcesz wziąć w tym udział? 15 maja 2004. Pokażmy wszystkim
na co nas stać!!! Szczegóły już wkrótce. (na stronie i bannerze na
Spadochronie) p.s. Po paradzie udostępnione będą sale w SGH, byś mógł
się przebrać i już w ‘niepoważnym’ stroju udać się na koncerty na
Polach

juwenaliści
"

Oczywiscie tlumow nie bylo tylko ok 20 osob, oczywiscie nie wszyscy byli ubrani tak jak powinni i oczywiscie nie wszyscy zachowywali sie tak jak powinni (czyli powaznie i milczaco) tak wiec akcja choc troche widowiskowa to jednak niezbyt udana, ale pomysl ciekawy 8)

Shadow
20-05-2004, 17:54
Fajnie. Pomysł rzeczywiście ciekawy. A była jakaś Trynity w czarnym skórzanym kombinezonie :)

Aszu
21-05-2004, 09:51
niebawem napisze ciut wiecej jak sie pobawie

I jakie wrażenia, bo to forum zeszło na MATRIXA. A miało być o twoim obiektywie :wink:

Vitez
21-05-2004, 10:02
niebawem napisze ciut wiecej jak sie pobawie

I jakie wrażenia, bo to forum zeszło na MATRIXA. A miało być o twoim obiektywie :wink:

Zdjecia MATRIXA byly robione wlasnie tym obiektywem (no i 70-210 - te na zewnatrz).

Aszu
25-05-2004, 16:44
NO TO FAJNIE WYSZŁY

zbichuu
19-07-2004, 10:10
gratuluję wyboru
dla mnie ten obiektyw jest tani, solidny i naprawdę ładnie foci; co poniektórzy odstraszali mnie przed wyborem tamrona, podnosząc że digitlustrzankami canona ma kłopot z ostrością, ale byli to albo wielbiciele sigmy, albo tacy co w zyciu tego obiektywu w ręku nie trzymali.
witaj w klubie tamrona