PDA

Zobacz pełną wersję : Sony UP-DR200 czy warto?



koszal
14-08-2008, 09:55
Witam. Zastanawiam się nad zakupem drukarki termosublimacyjnej Sony UP-DR200 za około 5000 zł. Jak się ma jakość jej wydruków do jakości zdjęć z klasycznego minilaba? A jak jest z kosztami? Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

gietrzy
14-08-2008, 10:14
Witam. Zastanawiam się nad zakupem drukarki termosublimacyjnej Sony UP-DR200 za około 5000 zł. Jak się ma jakość jej wydruków do jakości zdjęć z klasycznego minilaba? A jak jest z kosztami? Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

O kurcze, fajna drukarka :)
Gdzie można ją wyrwać za 5k? W BH stoi za $1850

review

http://www.bhphotovideo.com/c/product/543928-REG/Sony_UPDR200_UP_DR200_Professional_Photo_Printer.h tml

koszty
http://www.bhphotovideo.com/c/product/543932-REG/Sony_2UPCR206_Print_Pack_6_x.html

koszal
14-08-2008, 10:17
Tutaj:
http://www.allegro.pl/item414384548_wymien_mitsubishi_kodak_na_sony_pro_ up_dr200_fv.html

Ale pisze, że to jakaś promocja, sam nie wiem. Cena nie gra dla mnie wielkiej roli, chodzi mi przede wszystkim o jakość. Jest ktoś w stanie cokolwiek powiedzieć na temat tej drukarki?

diverek
15-09-2008, 21:08
Zamierzam żonie kupić taka drukarke do studia. Dzisiaj ją nawet oglądałem u jej właściciela w mojej okolicy. Drukuje całkiem fajne foty. Jest całkiem szybka ale dość głośna. Oczywiście wymaga odpowiedniej kalibracji. Koszty wg jej właściciela do zaakceptowania. Nic porównywalnego cenowo i jakościowo nie znalazł i decyzji jej kupna nie żałuje.

Ernest_DLRS
05-11-2008, 14:48
Ja pracuje na tej drukarce w studiu i wg. mnie jakość wydruku jest kiepska -
kolory są jakby zamydlone, kiepskie odwzorowanie czerni - tak naprawdę NIE DA się uzyskać prawdziwie czarnego koloru, zawsze będzie jakby szarawy (drukarka była kalibrowana!), aha, no i lekko "pasiaste" zdjęcia wychodzą (trzeba się przyjżeć, chyba to jest słaba rozdzielczość druku), ponadto zdjęcia wydają się lekko nieostre - ale tak jest we wszystkich drukarkach termosublimacyjnych.
Do zdjęć dokumentowych (dowody, paszp., itp) jest w sam raz, ale żeby wywoływać odbitki 10x15 lub 15x21 bo takie formaty obsługuje (imieniny u cioci, czy nawet śluby) to zdecydowanie nie polecam.
Kosztuje na tę chwilę ok 6.000zł - to DUŻO za dużo.

FOTODAREK
07-11-2008, 00:05
Posiadam takową od przeszło miesiąca.
Wykorzystywana głownie do zdjęć w studio oraz większych formatów- głównie śluby.Kolory są ładne(naturalne po odpowiedniej kalibracji ,czernie pełne i głębokie.
wady:
1. niezawodność - pierwsza przyjechała od razu niesprawna,kolejna wysiadła po wydrukowaniu 650 zdjęć.
2.serwis - do naprawy musiałem wysyłać swój papier i toner bo w autoryzowanym serwisie n i e m a j ą
3.papier jest zbyt miękki - łatwo go uszkodzić.
Testowałem drukarki Mitsubishi - tam jakość zdjęć była zdecydowanie gorsza.
Obsługuje cztery formaty a nie jak napisał Ernest dwa.

Jedi
25-12-2009, 23:35
Odgrzeje troche temat. Jaki wychodzi koszt druku na takiej drukarce? Ile kosztuje wydruk zdjecia 10 na 15?

dawids5
17-04-2010, 16:05
obecnie koszt wydruku jednego zdjęcie w formacie 10x15 to 0,52 zł brutto