PDA

Zobacz pełną wersję : [superhero] moje makro



superhero
13-08-2008, 15:27
Zazwyczaj fotki robię mojej lubej jak robi fotki robakom, ale ważka strasznie się prosiła o zrobienie zdjęcia.

Zrobione 350D + Sigma 70-200 + statyw w samo południe
ustawienia: 200mm, 1/80s, 13, ISO 400

1.
http://arek.besuperhero.pl/images/something/wazka.jpg

Anka
21-08-2008, 18:41
Ładnie rozmyte tło (w interesujacych odcieniach brązu i zieleni), jak na makro troszkę małe zbliżenie

Kolaj
21-08-2008, 18:48
To, że małe zblizenie to nie problem. To, ze tlo rozmyte, jest oczywiste, trudno byloby zrobic inaczej. To wlasnie tlo jest najwieksza wada tego zdjecia. Jest takie bure i nie kontrastuje wystarczajaco z pierwszym planem. Lepsza bylaby np. zielen pobliskich roslinek lub niebo.

Anka
21-08-2008, 19:13
No cóz co się komu podoba dla mnie tło jest zaletą tego zdjecia, nie kontrastuje a współgra z pierwszym planem.

Kolaj
21-08-2008, 19:15
No cóz co się komu podoba
No pewnie! :)

adino
21-08-2008, 19:28
popieram kolaja tło mogło by być w innych odcieniach tak zeby pierwszy plan był bardziej widoczny i skupiał uwagę ale ogólnie bardzo fajnie jak się lepiej wykadruje to będize jeszcze lepiej :)

superhero
22-08-2008, 09:51
Dziękuję za komentarze.
Odnośnie tła to niestety niewiele tam było kolorków. Taki kawałek lasu wysuszony od słońca. Ważka siedziała na suchych gałęziach.

Jak będę miał chwilkę to wrzucę wersję z troszkę innym tłem. Ale to i tak nie będzie ten kontrast, o którym wspominaliście.

Odnośnie kadrowania to niżej zdjęcie oryginalnie skadrowane
2.
http://arek.besuperhero.pl/images/something/wazkafull.jpg

Jeśli macie pomysł jak można lepiej wykadrować to śmiało. Każda rada mile widziana.

Troyan
25-08-2008, 10:12
No teraz wykadrować inaczej to będzie ciężko ;) Mogłeś przed pstryknięciem pochylić się trochę i przesunąć nieco w lewo żeby latacz był na tym jasnozielonym tle. No ale wiem sam że to czasem nie jest proste na jakie wugląda ;]

ewa_olsztyn
26-08-2008, 10:14
Tło nie jest złe, Kolaj marudzi, ale nawiększy problem to ta wypalona dziura na kawałku kory i po przeciwnej stronie też. Nawet na ważce dziurek nie uniknąłeś. Tak to jest w południe niestety. Popróbuj zapackać te przepały w PSie jak Ci zależy na zdjęciu i pokręć zdjęciem zdecydowanie w lewo kadrując ważkę w LG.
Ciekawe czy nie będzie lepiej?

superhero
27-08-2008, 22:27
Dziękuję za komentarze i rady.
Paćkanie w PS sobie daruję.
To przepalenie na gałęzi też rzuca mi się w oczy. Niestety w czasie robinia nie zwróciłem na to uwagi.
Następnym razem postaram się bardziej nad wszystkim zapanować.