PDA

Zobacz pełną wersję : 400D w sporcie...



Fotograf1995
10-08-2008, 10:24
Wiem był taki temat, ale nie o to tu chodzi. Chciałem tylko pokazać tym wszystkim, którzy twierdzą jaki to 400D słaby, że jak nie będziesz miał 10 fps to nie wyjdzie dobra seria... Proszę zapodaje linka: http://www.youtube.com/watch?v=CzgKofxyJow&feature=related -400D i piłka nożna oraz http://www.youtube.com/watch?v=8k0AmrBJBCk 400D i szybkie ptaki...

simon83
10-08-2008, 12:01
Material promocyjny pokaze ze kompaktem bez optyki tez da sie zrobic. Troche to na przekor oczywiscie, ale nie mowie ze sie nie da. Pytanie jak, pytanie z jaka jakoscia, pytanie z jaka wygoda i na ile pewne beda te strzaly, a na ile jedynie kwestia przypadku. Ze 100 klatek wybrac 2 dobre nie jest trudno nawet przy malpce.
BTW - nie mowie bezpodstawnie. Mialem, uzywalem.

krzysztofr
10-08-2008, 12:27
Chciałem tylko pokazać tym wszystkim, którzy twierdzą jaki to 400D słaby, że jak nie będziesz miał 10 fps to nie wyjdzie dobra seria...
Znajomy fotografuje 350D piłkę ręczną, nożną i siatkówkę i naprawdę rzadko zdarza mu się zrobić nieostre zdjęcie, przestrzelone zdjęcie :grin:
Więc wszystko zależy od umiejętności ;)

Fotograf1995
10-08-2008, 12:47
Mam pytanie,ponieważ przymierzam się do kupna 400D. Czy seria jest wystarczająco szybka, czy łatwo jest zrobić zdjęcie sportowe? Bo co do innych dziedzin fotografii to nie mam wątpliowści (niskie szumy i bardzo dobra jakość zdjęć w 400D) tylko właśnie nie wiem czy w sporcie też podoła. Oczywiście wiem, że to fotograf robi zdjęcie nie aparat, ale od aparatu zaleły czy łatwo mu będzie takie zdjęcie zrobić.

jagular
10-08-2008, 13:34
Fotografuję 350D (3fps) i 1D Mark III (10fps) i ze swojego doświadczenia napiszę tyle:
Nastawiając się na zdjęcia seryjne w 400D w scenach dynamicznych popełniasz błąd.
Oczywiście zależy to od sportów, jakie chcesz focić, ale sądzę że stawiając serię ponad umiejętności mocno się rozczarujesz.

Co nie znaczy że nie będziesz mógł zrobić dobrych zdjęć tym sprzętem. Będziesz "jedynie" musiał umieć robić zdjęcia, co oznacza w przypadku zdjęć scen dynamicznych umiejętność przewidzenia co się stanie "za chwilę". Taką umiejętność trzeba mieć, bo zdjęcie "się" nie robi natychmiast - cały proces trwa trochę i jest dłuższy dla korpusów XXXD.

Pocieszę cię, że 10fps też samo z siebie nie pomaga robić cudnych ujęć. Oczywiście jest łatwiej z wielu względów, ale samo się to nie robi - fotograf nie stawia cegły na spuście i nie idzie na piwo :)
Jak się nie przyłożysz, to przy 10fps masz po prostu kilkakrotnie więcej materiału do skasowania :P

Amok
10-08-2008, 13:52
każdy aparat jest dobry do sportu(a szczególnie lustro)Dlatego nie zależnie czy wybierzesz 350d czy 400d czy 1d zawsze zrobisz dobrą fotkę-wszystko zalezy od umiejętnosci

asdfasfd
10-08-2008, 13:59
Szczerze mówiąc to te pokazane zdjęcia są kiepskie, a dzieciaki wcale się szybko nie ruszają... Nie wiem czym się tu zachwycać.

Potem chwali wyświetlacz i mówi, że wszystko widać. Tak naprawdę powiększa się miniaturkę zdjęcia i opłaca się korzystać tylko z histogramu bo ostrości po tym ocenić się nie da. Nawet kompakty powiększają rzeczywiste zdjęcie...

C80
10-08-2008, 16:32
Przez pewien okres fotografowałem piłkę kopaną za pomocą 400D i powiem, że prędzej czy później i tak będziesz chciał się przesiąść na minimum 40D. 40D jest szybszy w seriach i mam wrażenie, że lepiej współpracuje z 70-200 f/2.8.

Jedyną przewagą 400D jest lepszy wyświetlacz.