PDA

Zobacz pełną wersję : Co polecacie...



pawello91
06-08-2008, 18:08
Jaki obiektyw kupić po foceniu na kicie?
Jaki polecacie?
Czy Sigma 70-300 mm DG MACRO będzie dobra?
A może Canon EF 50 f/1,8 II?
Fotografuje głównie krajobrazy czasami "portrety" chodzi mi o ogolne robienie zdjęć byle by nie na ktowym szkle.
A najważniejsze- cena-posiadam 750 zł
Prosze o jakies propozycje obiektywów.
pozdrawiam

Kubak82
06-08-2008, 18:20
Jaki obiektyw kupić po foceniu na kicie?
Jaki polecacie?
Czy Sigma 70-300 mm DG MACRO będzie dobra?
A może Canon EF 50 f/1,8 II?

jest subtelna roznica miedzy tymi szklami.. najlepiej miec i tele, i jasna stalke i znienawidzonego przez Ciebie kita bo bedzie Ci brakowac czegos do szerokich kadrow..


Fotografuje głównie krajobrazy czasami "portrety" chodzi mi o ogolne robienie zdjęć byle by nie na ktowym szkle.

a co Ci w kicie nie pasuje?? bo jesli to kwestia nasluchania/naczytania sie negatywnych opini to sobie odpusc i przeczekaj chwilowe kaprysy az sam bedziesz wiedzal czego Ci brakuje :roll:


A najważniejsze- cena-posiadam 750 zł

wiec ew. 18-55 IS :twisted:

popi
06-08-2008, 18:21
krajobrazy i portrety i myslisz pomiedzy 50mm a 70-300. No powiem szczerze iż są to ogolnie rozne szkla do roznego przeznaczenia.....

po pierwsze to zanim cos napiszesz poczytaj forum, jest wiele napisane o kazdym z tych szkieł. po drugie jak masz do wydania 750 złotych to kup Tamrona 17-50 w usa wydasz ok 800zeta, a jakbys chciał uciułać jakieś szkiełka do wszystkiego na poczatek, tj jakis fajny zakres ogniskowych polecam sprzedac kita, bedziesz wtedy dysponowal gotowka w granicach 830-850 PLN i polecam zakup w USA 18-55 IS plus 55-250 IS, wydasz na to ok 420 USD tj 840 PLN i uzyskasz zakres 18-250 ze stabilizacja. Na poczatek da rade. pozdro

drakon
06-08-2008, 18:23
Ja polecam kupić ze dwie książki o fotografii i je przeczytać w międzyczasie poczytać dokładnie to forum a następnie lepiej sprecyzować swoje oczekiwania dotyczące fotografii.
Szukasz jakiegoś świętego grala i to jeszcze prawie za darmo.
Ja fociłem kitem ze 6 miesięcy i oglądając zdjęcia zastanawiałem się czego mi potrzeba, i wiesz co?.....kitem też można fajne zdjęcia zrobić
Ta sigma jest za wąska a 50-tką to raczej krajobraz to wyjdzie rozmazany może na początek to tamron 28-75 /2,8 ale i tu jest trochę za wąsko na kropie (jaki masz aparat?)
Oj chyba zaraz zamkną ten temat

popi
06-08-2008, 18:30
jakbym mial takowe uprawnienia (o ktorych mażę) to bym wrzucil te linki

http://canon-board.info/showthread.php?t=12049
http://canon-board.info/search.php?searchid=2837188
http://canon-board.info/search.php?searchid=2837194
http://canon-board.info/search.php?searchid=2837196

regulamin, podreg Zasady dobrego zachowania, pkt.3
http://canon-board.info/announcement.php?f=27&a=3



i zamknął temat :D:D

Kubak82
06-08-2008, 18:34
Ja polecam kupić ze dwie książki o fotografii i je przeczytać

popieram :roll:


i wiesz co?.....kitem też można fajne zdjęcia zrobić

ale latwiej zwalic wszystko na sprzet - przeciez im drozsze szklo tym lepsze foty fotograf robi ;)


Oj chyba zaraz zamkną ten temat

to ja jeszcze zanim zamkna chcialem pozdrawic zone, rodzicow i znajomych z pracy :mrgreen::lol:.. tesciowej nie pozdrawiam ;-) :lol:.. ok, juz mozna zamykac ;-)

popi
06-08-2008, 18:39
Panowie no już nie robmy sobie żartów z onanistów sprzętowych. W koncu nie kazdy musi wiedziec ze dobry fotograf "KIT"em zrobi lepsze zdjecia niz slaby fotograf elunią :D:D:D

pawello91
06-08-2008, 18:40
mam Canona EOS-350D
Wiem wiem samo szkiełko i body nie robi zdjęć.
Ale mi chodzi taki obiektyw do urozmaicenia itp.
Pozdrawiam

popi
06-08-2008, 18:42
jak wierzysz że obiektyw urozmaici Ci zdjęcia to gratuluję naiwności :D:D Poczytaj archiwum forum, czy temat:

http://canon-board.info/showthread.php?t=12049

znajdziesz tam wiele ciekawych wskazowek i pomyslow.....

a taka moja rada prosto z serca. masz 750 zlotych, za 50zeta kup na allegro ze dwie ksiazki o fotografii i przeczytaj, w tym samym czasie zbieraj pieniadze.... jak przeczytasz to odezwij sie na forum, moze juz bedziesz mial z 1000zl i bardziej sprecyzowane plany na przyszlosc. pozdro

marekk_ok
06-08-2008, 20:08
Jaki obiektyw kupić po foceniu na kicie?
Jaki polecacie?
Czy Sigma 70-300 mm DG MACRO będzie dobra?
A może Canon EF 50 f/1,8 II?
Fotografuje głównie krajobrazy czasami "portrety" chodzi mi o ogolne robienie zdjęć byle by nie na ktowym szkle.
A najważniejsze- cena-posiadam 750 zł
Prosze o jakies propozycje obiektywów.
pozdrawiam
Przypomnialem sobie jak identycznie zaczynalem budowe szklarni :smile:
Wymieniona sigme po kilku miesiacach sprzedalem na rzecz Canona 70-200 F4 i roznica mnie "powalila". Wiec jesli mozesz poczekac nie kupuj na sile szkiel - raczej poczytaj, zastanow sie, upewnij sie co do potrzeb, ew.dozbieraj kase i kup dobrze do swoich zamyslow. Pozycz moze od znajomego szkla ktore chcesz kupic i zobacz sam jak ci one pasuje i Ci odpowiadaja. Zycze powodzenia.

fret
06-08-2008, 21:51
Wyjścia masz dwa:
1. kupisz 50/1,8 i dowiesz się co to jest ostre szkło i co oznacza panowanie nad GO. Reszte wpłacisz na konto i weźmiesz się do pracy, żeby zarobić na szkła o których będziesz marzył po zapoznaniu sie z 50/1,8.
2. pominiesz etap kupna 50/1,8 i zaczniesz zapier...ć, żeby mieć kasę na porządne szkła.

Jest jeszcze trzecie:
dokupisz do kita 50/1,8 do nauki panowania nad GO, do portretów, nauczysz się robić dobre zdjęcia takim zestawem i później sam będziesz wiedział czego chcesz.

krzychoo
06-08-2008, 22:33
jak wierzysz że obiektyw urozmaici Ci zdjęcia to gratuluję naiwności

no kolego popi, pojechales po poczatkujacym... a po co Ci te obiektywy w stopce? nie starczy 17-40? Sorry, ale zle mi sie czyta rady zadufanych sprzetowcow. Niech sobie autor watku kupi te 70-300 i sie uczy fotografii. Ksiazka nie wystarczy. Jak wielu z nas zaczynalo od ciemnych zoomow? Od razu L-ki przyszly? He? Nawet jak bede mial 600/4 L nie bede sie wstydzil, ze wczesniej smigalem z 75-300 i z takim samym zacieciem jak dzisiaj robilem zdjecia! Niektorzy juz zapominaja do czego sluzy aparat fotograficzny... onanisci...!

popi
06-08-2008, 22:36
aj juz nie przesadzaj, because ja mu chcialem doradzic jak najlepiej, po co mu 70-300 jak sprzeda kita kupi kita IS plus 55-250 IS i wyjdzie na tym lepyej

sal
06-08-2008, 22:38
onanisci...!
Proszę Pana, Pan nas obraża!
(muflon - nie wychylaj się, bo Ty pasujesz do opisu :-)
[przepraszam za lekki OT]

krzychoo
06-08-2008, 23:01
Grüezi sal :) Widze, Tobie alpejskie powietrze sluzy na wrazliwosc wewnetrzna :) to pewne - kazdy lubi potrzymac w lapie kawal jasnego z zewnatrz i od wewnatrz szkla, ale nie kazdy musi wiedziec do czego go moze najlepiej uzyc albo odsyla innych do ksiazek, phi!

pawello91
07-08-2008, 18:16
Pomyślałem troche i zdecydowałem sie na Canon EF 50 mm f/1,8 II
Tak na początek napewno mi starczy :)

popi
07-08-2008, 18:53
no to CI zostalo jeszcze z 450-500zlotych :P:P mozna o czyms wiecej pomyslec