PDA

Zobacz pełną wersję : Gwarancja na dSLR



aqua
08-06-2005, 09:20
Jak to jest z tymi gwarancjami?
1. Jesli kupuje bez faktury to jak moge dostac gwarancje?
2. Gwarancja europejska
3. długośc gwarancji - niektorzy daj rok a inni dwa?
4. Jest jakis zapis w Polskim prawie ze sprzedawca daje cos na wzor gwarancji, gwarancje 2 lata nie zaleznie ile gwrancji daje producnt?
To trzeba poszukac, popytac w federacj konumentow.
A co z tak gwarancja jesli sie nie ma faktury?!

Czacha
08-06-2005, 09:39
paragon, paragon.. zawsze musisz miec oryginal dowodu zakupu - fakture badz paragon.. bez tego gwaranacja jest nic nie warta

w naszym kraju Canon daje roczna gwarancje, a co do reszty pytan - www.federacja-konsumentow.org.pl (http://www.federacja-konsumentow.org.pl/)

aqua
08-06-2005, 09:59
A co potwierdzeniem kupna i gwarancja jesli kupie taniej, bez placenia vatu, np na Allegro?

iczek
08-06-2005, 12:17
Jak to jest z tymi gwarancjami?
1. Jesli kupuje bez faktury to jak moge dostac gwarancje?
2. Gwarancja europejska
3. długośc gwarancji - niektorzy daj rok a inni dwa?
4. Jest jakis zapis w Polskim prawie ze sprzedawca daje cos na wzor gwarancji, gwarancje 2 lata nie zaleznie ile gwrancji daje producnt?
To trzeba poszukac, popytac w federacj konumentow.
A co z tak gwarancja jesli sie nie ma faktury?!

1. Normalnie, na paragon.
2. ?? Zalezy gdzie kupujesz. Europejskie gwarancje obowiazuje w Polsce o 1 maja 2004. jest problem z dlugoscia gwaranjci bo w Europie jest to 2 lata, a u nas nadal chyba rok. Niemniej jest tu jakis problem i chyba nadal nie uregulowany.
3. patrz 2
4. Co innego gwarancja producenta, a co innego gwarancja sprzedawcy.
Jak kupujesz na gieldzie ze stolu to tez dostajesz świstek z gwarancja i jak cos sie stanie to odsylasz spzredawcy i on sie martwi o naprawe - o ile jest uczciwy :)

Szczegoly w linku w poprzednim poscie.

muflon
08-06-2005, 13:23
Tak przy okazji: czy u Was też Canon przestał dawać EWS na co-innego-niż-body?

Jarl Bjorn
08-06-2005, 14:31
Jak to jest z tymi gwarancjami?
1. Jesli kupuje bez faktury to jak moge dostac gwarancje?

Zeby nie przedluzac, jesli kupiles towar od przedsiebiorcy, ktory zapewnial ze wszystko z towarem jest OK, ale gdy okazuje sie ze cos nie gra, "wypina sie" i mowi ci zebys sam dochodzil swoich uprawnien na podstawie gwarancji, ktora okazuje sie nic nie warta, jest jeden sprawdzony sposob - mowisz mu ze pozostawiasz w jego gestii naprawe towaru, a w przeciwnym przypadku zlozysz skarge do urzedu skarbowego ze nie wydal ci faktury, co uniemozliwia ci dochodzenie uprawnien konsumenckich. To dziala w 99% przypadkow.

Tomasz Golinski
08-06-2005, 14:51
W Polsce gwarancja ustawowa (nie od Canona, tylko od sprzedawcy) jest na 2 lata również. Ale musisz mieć dowód zakupu pl (z allegro jest czasem de lub us).

KMV10
08-06-2005, 15:21
Zeby nie przedluzac, jesli kupiles towar od przedsiebiorcy, ktory zapewnial ze wszystko z towarem jest OK, ale gdy okazuje sie ze cos nie gra, "wypina sie" i mowi ci zebys sam dochodzil swoich uprawnien na podstawie gwarancji, ktora okazuje sie nic nie warta, jest jeden sprawdzony sposob - mowisz mu ze pozostawiasz w jego gestii naprawe towaru, a w przeciwnym przypadku zlozysz skarge do urzedu skarbowego ze nie wydal ci faktury, co uniemozliwia ci dochodzenie uprawnien konsumenckich. To dziala w 99% przypadkow.
A ile takich przypadków Twoja metoda pomogła rozstrzygnąć? Zakładam, że główna jej idea zasadza się na niechęci wszystkich do urzędów skarbowych :)

Jarl Bjorn
08-06-2005, 16:05
A ile takich przypadków Twoja metoda pomogła rozstrzygnąć? Zakładam, że główna jej idea zasadza się na niechęci wszystkich do urzędów skarbowych :)
Glowna idea tej metody zasadza sie na zasadzie wzajemnosci Wiadomo, ze zarowno sprzedawcy jak i nabywcy oplaca sie nie placic VAT z wiadomych wzgledow. Obowiazek wystawienia faktury i doliczenia VAT ciazy jednak z mocy prawa na sprzedawcy. Dlatego jesli sprzedawca, w sytuacji gdy klient zglasza problem z zakupionym towarem, w zlej wierze umywa rece wychodzac z zalozenia ze klient nie ma faktury udokumentowujacej zakup (niby jak w takim przypadku mialby ja miec?), to klient, na pelnej zasadzie wzajemnosci, odplaca sprzedawcy pieknym za nadobne w sposob opisany powyzej.

I nie chodzi tu o "niechec" do urzedow skarbowych, bo one nigdzie na swiecie nie sa kochane, tylko o SKUTECZNOSC, poniewaz sankcje nieodprowadzanie naleznego podatku sa bardzo dotkliwe i zaden sprzedawca traktujacy powaznie to co robi i z czego sie utrzymuje, nie odwazy sie z US zadzierac.

KMV10
08-06-2005, 16:35
Glowna idea tej metody zasadza sie na zasadzie wzajemnosci Wiadomo, ze zarowno sprzedawcy jak i nabywcy oplaca sie nie placic VAT z wiadomych wzgledow. Obowiazek wystawienia faktury i doliczenia VAT ciazy jednak z mocy prawa na sprzedawcy. Dlatego jesli sprzedawca, w sytuacji gdy klient zglasza problem z zakupionym towarem, w zlej wierze umywa rece wychodzac z zalozenia ze klient nie ma faktury udokumentowujacej zakup (niby jak w takim przypadku mialby ja miec?), to klient, na pelnej zasadzie wzajemnosci, odplaca sprzedawcy pieknym za nadobne w sposob opisany powyzej.

I nie chodzi tu o "niechec" do urzedow skarbowych, bo one nigdzie na swiecie nie sa kochane, tylko o SKUTECZNOSC, poniewaz sankcje nieodprowadzanie naleznego podatku sa bardzo dotkliwe i zaden sprzedawca traktujacy powaznie to co robi i z czego sie utrzymuje, nie odwazy sie z US zadzierac.

A co w przypadku tych co jednak VAT odprowadzają? Prawdę mówiąc właśnie o takich sprzedawcach pisałem, formułując me pytanie.

Jarl Bjorn
08-06-2005, 18:07
A co w przypadku tych co jednak VAT odprowadzają? Prawdę mówiąc właśnie o takich sprzedawcach pisałem, formułując me pytanie.
Dz.U. 2002 nr 141 poz. 1176 "Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego"

i jestes panem sytuacji

dariuszartur
09-06-2005, 09:52
W Polsce gwarancja ustawowa (nie od Canona, tylko od sprzedawcy) jest na 2 lata również. Ale musisz mieć dowód zakupu pl (z allegro jest czasem de lub us).
Gwarancje (na rok w przypadku Canona) daje producent i wtedy udajemy się do serwisu lub sprzedawcy (ma obowiązek wysłać do serwisu) a przez 2 lata możemy się domagać naprawy, wymiany lub zwrotu kasy od sprzedawcy, ale nie na podstawie gwarancji tylko niezgodności z umową, która mówi że sprzedawca musia zapewnić działanie sprzętu przez 2 lata.

dariuszartur
09-06-2005, 10:01
naprawy, wymiany lub zwrotu kasy .
P.S. zwrotu kasy, jeżeli w ciągu 14 dni sprzedawca nie wywiąże się z umowy.
Może nie powinienem tego rozgłaszać jako sprzedawca, bo nie jest to dla mnie wygodne, gdy klient przynosi do mnie zamiast do sewisu, ale w końcu po to jest to forum.
Także niezależnie od gwarancji 2 lata!!! od sprzedawcy, oczywiście z dowodem zakupu

sal
16-06-2005, 23:19
Tak przy okazji: czy u Was też Canon przestał dawać EWS na co-innego-niż-body? Poprawka. Na body dają już też tylko te jednocyfrowe. Na pozostałe - "Canon Schweiz" :(

Zaku
19-06-2005, 13:45
Witam

Mam takie pytanie odnośnie gwarancji. Kupuje sprzęt od osoby która kupiła go na fakture VAT i przy odsprzedaży mi, też dostanę fakture VAT. Sprzęt jest jeszcze na 3 miesięcznej gwarancji, tylko teraz moje pytanie, czy będzie ona honorowana z fakturą, którą dostane ja od tej osoby czy z tą pierwszą jaką otrzymała ta osoba kupując aparat. :confused:

Pozdrawiam Jacek :?

sal
19-06-2005, 16:04
Sprzęt jest jeszcze na 3 miesięcznej gwarancji, tylko teraz moje pytanie, czy będzie ona honorowana z fakturą, którą dostane ja od tej osoby czy z tą pierwszą jaką otrzymała ta osoba kupując aparat. :confused:
IMHO z pierwszą. Poproś o kopię tej faktury.

yogi-bear
02-08-2006, 10:33
Odświeżę temat bo mam duży problem :( Ostatnio mam małe problemy z moim 350D więc postanowiłem go wysłać do serwisu. W pudełku po aparacie znalazłem karte gwarancyjną (nie podpisana) + paragon (taki ręcznie napisany z pieczątkami ale.. BEZ DATY!). CO radzicie mi z tym wszystkim zrobić? Może dopisać date (uczniwie)? :roll: