PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Gripem do 5d



Fabik
05-08-2008, 16:01
Po włączeniu Gripa aparat tochę głupieje tzn. bezpośrednio po ustawieniu ostrości samoczynnie wyzwala migawkę na jednym i drugim spuście przy wyłączonym gripie spust aparatu wraca do normy natomiast co normalne nie mogę używać spustu gripa przy pionowych kadrach więc używanie takiego gripa mija się z celem.
Czy ktoś z forumowiczów miał już taką przypadłość, jak to naprawić lub ile mnie skasują na Żytniej za naprawę.

Olszewski
05-08-2008, 16:39
Po włączeniu Gripa aparat tochę głupieje tzn. bezpośrednio po ustawieniu ostrości samoczynnie wyzwala migawkę na jednym i drugim spuście przy wyłączonym gripie spust aparatu wraca do normy natomiast co normalne nie mogę używać spustu gripa przy pionowych kadrach więc używanie takiego gripa mija się z celem.
Czy ktoś z forumowiczów miał już taką przypadłość, jak to naprawić lub ile mnie skasują na Żytniej za naprawę.

Na dobrą sprawę, jeśli to jest wina gripa i masz go na gwarancji to go wymień.

Fabik
05-08-2008, 17:38
Sprawdzałem na drugim body wina jest po stronie gripa. Kupiony w USA więc gwarancji raczej nikt nie uwzględni z odsyłaniem też dużo zabawy więc pozostanie tylko żytnia mam nadzieję że koszty naprawy nie przekroczą kosztów zakupu ;)

Olszewski
05-08-2008, 18:11
Sprawdzałem na drugim body wina jest po stronie gripa. Kupiony w USA więc gwarancji raczej nikt nie uwzględni z odsyłaniem też dużo zabawy więc pozostanie tylko żytnia mam nadzieję że koszty naprawy nie przekroczą kosztów zakupu ;)

Twoja decyzja. Ja jednak bym odesłał, niż dopłacał koszta naprawy, które pewnie wyniosą tyle co nowy grip w Polsce.

Mac
05-08-2008, 18:17
Być może masz do czynienia z jakimś zwarciem w gripie i stąd problem, naprawa wcale nie musi być kosztowna.

Fabik
05-08-2008, 18:59
Zaryzykuję chyba naprawę, grip kosztował niecałe 200$ z naprawą w granicach 300 zł. i tak wyjdzie taniej niż w Polsce. A z tego co wiem to można dać sprzęt i poprosić o wycenę tylko nie wiem czy wtedy coś się płaci czy nie?

Fabik
07-08-2008, 20:50
Czy ktoś może serwisował sprzęt w BTFOTO w Warszawie. Czy jest to serwis godny polecenia? i konkurencyjny cenowo z Żytnią?

Fabik
13-08-2008, 15:23
Może komuś się przyda. Wymiana zespołu spustu (podobno część nie występuje oddzielnie tylko z całym przednim panelem) 290 zł.

sebcio80
13-08-2008, 22:14
mialem to samo w moim nowym gripie do 5D...

jakościowo te gripy ostatnimi czasy to za przeproszeniem gówno....