PDA

Zobacz pełną wersję : [dr11] Detal/Technika



dr11
04-08-2008, 18:49
Ot, taka próba z dziwnym obiektem, jeszcze dziwniej oświetlonym. Krytyka i sugestie mile widziane :)

Paenka
04-08-2008, 18:56
noo dziwne ;) przydaloby sie może trochę wiecej ostrosci bo nie widac faktury tego jezowca tylko po prostu rozne kołeczka:)

dr11
04-08-2008, 19:00
Paenka, rozumiem, że masz na myśli większą głębię ostrości? Ale poza kółeczkami i wypustkami ten szkielet nic więcej ciekawego nie ma do pokazania ;)

ewa_olsztyn
05-08-2008, 11:07
Mi się bardzo podoba! Ładna faktura - człowiek nie jest w stanie stworzyć takich pięknych rzeczy jak Matka Natura - i ładnie tę fakturę skomponowałeś.

hroopek
05-08-2008, 11:11
trudno mi coś powiedzieć bo nie rozumiem tego co oglądam... o jaką krytyke pytasz?

jedrucha
05-08-2008, 11:15
trudno mi coś powiedzieć bo nie rozumiem tego co oglądam... o jaką krytyke pytasz?

Chodzi o pokazanie już-martwej natury. Chyba. Bardzo ciekawe zdjęcia :) Jedyne zastrzeżenie mam do jasnego kółka w otworze w 1 zdjęciu - trochę odciąga uwagę (wyszło w mocnym punkcie).

dr11
05-08-2008, 15:27
trudno mi coś powiedzieć bo nie rozumiem tego co oglądam... o jaką krytyke pytasz?
Ja tez tego nie rozumialem jak ogladalem ze standardowego punktu widzenia. Ale wlasnie takie podejscie do ksztaltu, formy i swiatla pozwolilo cos wydobyc z tej martwej, wapiennej kulki.
Krytyka? Opinie osob doswiadczonych/bardziej spostrzegawczych/bardziej pomyslowych ode mnie. Czy kadr jest w miare, czy moze nie oswietlac tylko od wewnatrz ale doswietlic od zewnatrz - jednak tracac mocny kontrast. Pare sugestii juz zauwazylem i postaram sie je miec na uwadze gdy bede chcial pokazac cos podobnego w przyszlosci. Dzieki :)

Paenka
05-08-2008, 15:56
dr11 chodzi mi o to, ze wydaje mi sie ( z tego co pamietam), ze jeżowiec jest chropowaty i ma te wypustki wypukle a tutaj wyszlu plasko jakby to byly dziurki a nie wypustki.

3SA
05-08-2008, 16:07
Fajna seria, dr11. Mi się podoba ta abstrakcja - nie od razu wiadomo co to jest, pobudza wyobraźnię na maksa.

#1. wygląda jakby małe świecące robaczki schodziły w dół jaskini (patrząc od wewn.)

#2. & #3. wyglądają jak korona wysadzana diamentami i szafirami

Przyroda jest najlepszym designerem na świecie, a ludzie tylko powielają i kompilują to co zobaczyli gdzieś, kiedyś...

Pzdr

dr11
05-08-2008, 16:22
dr11 chodzi mi o to, ze wydaje mi sie ( z tego co pamietam), ze jeżowiec jest chropowaty i ma te wypustki wypukle a tutaj wyszlu plasko jakby to byly dziurki a nie wypustki.
Zaiste, szkielet jezowca sklada sie z plytek zrosnietych ze soba w kulke. Na nich sa otworki (tutaj biale) i wypustki (czarne). Z racji tego ze oswietlenie bylo od wewnatrz, tak wlasnie to wyszlo. Wlasnie dlatego mysle, zeby sprobowac dodac swiatla z wierzchu, moze lepiej to bedzie wygladac...


...Przyroda jest najlepszym designerem na świecie, a ludzie tylko powielają i kompilują to co zobaczyli gdzieś, kiedyś...
True, true :)

Kolaj
12-07-2009, 22:27
Podobają mi się od 8 do 11. Ładne kompozycyjnie.

angie
21-08-2009, 09:22
Dla mnie 1,2,3 oraz 6 najlepsze:) Z serii 'porzucona strzelnica' tylko 6 i 14 zatrzymało mój wzrok na dłużej. I może trochę 16...ale to chyba dlatego, ze jestem mol książkowy;).

rypson
31-08-2009, 20:32
swietna kompozycja i processing ! 7 podoba mi sie bardzo...