PDA

Zobacz pełną wersję : SD1100 / IXUS 80 - ustawienie przesłony



allxages
04-08-2008, 02:32
ostatnio kupilem sobie taka zabawke, zeby w kieszeni miec przy sobie zawsze.
przyznam szczerze, ze to jest 100 razy bardziej skomplikowane w obsludze niz moje wysluzone 20D ;)
tak czy siak, mam ciagle problem z ustawieniem przesłony.
99% zdjęć wykonywanych jest na f2.8. nie wazne, czy jest pochmurnie, czy slonecznie.
jak zmusic aparat do wykonania zdjecia np. w f6.3? czy w ogole nie ma mozliwosci kontrolowania przesłony?
w takim razie, prawdopodobnie mozna zaradzić poprzez dobór trybów zdjecia, a jak tutaj sytuacja wyglada? bo szczerze mowiac, nie zauwazylem, zeby dla jakiegos trybu cos sie zmienialo w jakas strone. wykonalem z 80-100 zdjec i moze z 4 mialo inna przeslone niz f2.8

allxages
06-08-2008, 00:43
? zauwazylem, ze moje posty na tym forum sa jak widmo...niby sa, ale nikt nie odpisuje ;)

Juriko
06-08-2008, 02:16
Widocznie nikt nie ma tego aparatu, to i nikt nie pisze. Ja też go nie mam, a skrobię. ;) Specyfikacja aparatu mówi coś o trybie manualnym. Jeśli aparat ma faktycznie ten tryb, to nie ma problemu z ustawieniem dowolnej wartości przysłony. Ale coś mi mówi, że ten tryb tylko tak się nazywa manual, nie mając wiele z nim wspólnego. Być może da się chociaż w tym trybie ustawić ISO, spróbuj w takim razie podnieść ISO do 200, może przysłona się przymknie. Również tryb krajobrazowy w dobrych warunkach świetlnych może pracować na przysłonach większych od pełnej dziury.

allxages
08-08-2008, 19:07
Yeah, ten manual, to nie taki prawdziwy. Rzeczywiście podniesienie ISO na 400 domyka go przeważnie na f8.0. tryb krajobrazu (tzn. tutaj raczej jest to tzw 'nieskończoność') nie pomaga. Troche bida, bo ISO400 w takich zabawkach to szumi już za dużo.
No cóż, widze, że znalazłem sobie jedyny mankament w takim fajnym kieszonkowcu :(

armageddon
17-08-2008, 22:34
ja mam oprocz lustra ixusa 700. tak jak cala rodzina ixusowych kieszonkowcow canona nie ma mozliwosci zmiany przeslony i migawki. mozemy regulowac ekspozycje z krokiem co 1/3EV. z racji ze jest to kompakt ekspozycja jest regulowana głownie migawka. bo przy takiej glebi to jakie ma znaczenie przyslona? przeslona zmieni sie wraz z zoomowaniem. w moim ixus 700 na 3x zoomie mam f:4.8 :)