PDA

Zobacz pełną wersję : Czas na zmiany.Czy warto ?



Incubus
14-05-2004, 13:32
Witam

To mój pierwszy post na tym forum.I zaczyna się jak to bywą od pytania.

Jestem od kilku dobrych lat urzytkownikiem Canona A1-program(daruje wymienianie szkła idt.).Jestem z niego b.zadowlony.Niedawno uznałem że czas iść z duchem postępu i zamierzam kupić swoja pierwsza cyfrówke.Chciałbym żeby była także ze stajni Canona.
Zaineresował mnie Canon G5. Chodz suma jaką musze na niego wydać jest astronomiczna jak dla mnie.To mimo to jest gotów go kupić.
Czytam ostanio różne posty dotyczace tego aparatu.W każdym wymieniane jest kilka wad.
-słaby autofokus
-lampa wbudowana troche kiepska(fotografia w pomieszczeniach)
-i szumy przy wysokim ISO.
Prosze o opinie urzytkowników tego aparatu.Czy to prawda ?

Mam zamiar robic zdjecia w pomieszczeniach, nocne, macro moze jakieś krajobrazy, troche mody.

Jest możliwoś przy 5 mlx pix uzyskanie odbitek w formacie A4, a ich jakość bedzie zadwoalająca.
Pytami się bo jeśli chodzi o fot.cyfową to wiem tylko na czym ona polega.Ale nie wykonwyałem jeszcze zdjęć cyfrówka.(kolega ma hp735 coś tam mi pokazywał,ale zdjecia w pomieszczeniu był b.ciemne mimo urzycia lampy)


Dziekuje i Pozdrawiam

mroczny
16-05-2004, 21:46
Zaineresował mnie Canon G5. Chodz suma jaką musze na niego wydać jest astronomiczna jak dla mnie.To mimo to jest gotów go kupić.
Szczerze radzę poszukać na allegro czy innych aukcjach G3, taniej, a w/g wielu lepiej niż G5,

słaby autofokus -> G3 ma troszkę szybszy, ale ogólnie kompakty canona nie słyną z szybvkości AF,

-lampa wbudowana troche kiepska(fotografia w pomieszczeniach) -> do kompaktów wszystkie są słabe, głównie do wypełnień, a nie lamp wiodących, ale zarówno G5 jak i G3 mają gorącą stopkę, więc droga do rozbudowy stoi otworem

-i szumy przy wysokim ISO. To samo co wyżej, Cyfrowe kompakty szumią już od 200 ISO, a 400 przy G5 to czyste szuwary zasypane ziarnem, w testach wyszło na korzyść G3 <ponoć lepiej sobie radzi>, ale to i tak nie jest to :cry:
Suma sumarum, szkoda kasy bierz pan G3, po z G5 jest jak jest.
POZDRAWIAM :wink:

Vitez
17-05-2004, 08:35
Chodz suma jaką musze na niego wydać jest astronomiczna jak dla mnie
Kup G3 uzywanego - ciut lepszy. Tylko sprawdz przed zakupem czy dziala.


Czytam ostanio różne posty dotyczace tego aparatu.W każdym wymieniane jest kilka wad.
-słaby autofokus
-lampa wbudowana troche kiepska(fotografia w pomieszczeniach)
-i szumy przy wysokim ISO.
Prosze o opinie urzytkowników tego aparatu.Czy to prawda ?

Wymieniles wady kazdego kompaktu cyfrowego a nie G5. Roznice pomiedzy poszczegolnymi firmami/modelami sa bardzo nieznaczne - ilosc szumow to pare ziarenek w ta czy w tamta, szybkosc AF to pare milisekund roznicy.
Za to jedna z zalet G3/G5 jest np mozliwosci podpiecia lampy zewnetrznej.


Mam zamiar robic zdjecia w pomieszczeniach, nocne, macro moze jakieś krajobrazy, troche mody.

Do zdjec w pomieszczeniach i do mody doskonale sprawdzi sie jasny obiektyw (da sie ciachniecie GO z niego wycisnac). Ale dodatkowo do pomieszczen polecalbym jednak lampe zewnetrzna (ot 380 EX minimum a 420EX optimum). Do krajobrazow - na statyw, tryb manual i program Stitch Assit bardzo przyjemne :) . Macro - tu soczewka powiekszajaca (Hama +4 Dioprtire - alahari ma chyba taka) lub makrokonwerter (skraca minimalna odleglosc ostrzenia do ok 3 cm) przydatne.
Nocne - statyw, lampa zewnetrzna i tez cos zrobi, przeszkadzaja nieco zbyt krotkie czasy (15 sek maks) i brak czasu B (dowolny).



Jest możliwoś przy 5 mlx pix uzyskanie odbitek w formacie A4, a ich jakość bedzie zadwoalająca.

"Jakosc zadowalajaca" to subiektywne wrazenie. Ale zaryzykuje powiedziec ze tak - uzyskasz odbitke tego formatu.

Incubus
17-05-2004, 15:21
Cieżko będzię kupić nowego Canona G3. Chyba sami wiecie ze graniczy to z cudem.
Na allegro jest 1 sztuka do sprzedaniaw dodatku urzywany,a nie lubie kupować drogiego sprzetu elektroniczengo z drugiej ręki.
Zobacze co ma konkurecja do zaoferowania moze jakis fuji S7000 albo olek.
Moża zwariowac tyle tego jest.,

mroczny
17-05-2004, 15:37
Cieżko będzię kupić nowego Canona G3.
Nowych nie ma i nie będzie, bo przy nowym tworze G5 poczciwa trójeczka za dobrze wypadała i musieli ją z rynku znieść, coby G 5 zeszły z magazynów. Jak dobrze zachowany i pewny sprzedawca, nie widzę przeszkód, takie przecież jest allegro, zawsze trochę ryzykujesz, ale opierasz się na reputacji i własnych doświadczeniach. :mrgreen:

balta
19-05-2004, 09:50
:mrgreen: witam ... to moj perwszy raz na owym forum

... własnie przsiadam sie z G3 na G5 i jest to bardzo swiadoma decuyzja. po primo kupie tanio (USA) G5 i dobrze sprzedam G3 (6 miechów ma). z aparatu jestme bardzo zadowlony ... mam tez lampe Ex420 i miodnie sie tym foci. takze polecam bardzo. i tylko ten AF .. :( :cry:

natomiast jednego nie wiem Vitez .. co to jest "Stitch Assit" kurde moze wstyd ale nie wiem czy ja to mam :) moze po polsku załapie ... prosze o odp. :?:

i jeszcze jendo przymierzam sie własnie do w/w soczewek hama z allegeo ale sa tam zestawy 1+2+4 i sa tez same 4 dpi. i pytanie czy warto bulic 115 zł za 3 (1+2+4) czy kupic +4 za połowe .. chodzi mi o to czy i tak sie okaze ze bede korzystałtylko z +4.
na plfoto i na innym poscie widzialem ze głownie sie korzysta z własnie +4 ... moze jakas rada .. sugestia bo chciałbmy dobrze wydac te parenascie złotych :idea:

mroczny
19-05-2004, 15:41
własnie przsiadam sie z G3 na G5 i jest to bardzo swiadoma decuyzja
To ciekawa przesiadka, rzekłbym: "zamienił stryjek siekierkę na kijek" <i to poszczerbiony :twisted: >
Ja bym na twym miejscujeszcze się zastanowił kilka razy, ja wysiadam z G3, ale ponieważ potrzebuję szykbiego AF, to na tę samą prawie pułkę G5 nie wsiądę. Błąd popełniłem, że z miejsca w lustra nie wszedłem <nie było jeszcze 300d, a 10d kosztował kokosy>, teraz nie popełnię tego wielbłąda i tobie też odradzam. :wink:

balta
19-05-2004, 20:13
juz ci odpowiadam dlaczego ... :

1) nie stac mnie zdecydowanie na 300D z w miare dobrym szkłem o 10d nawet nie wspomne
2) cyfraka kupiłem z mysla o makro (choc i plener slubny sie zdarza, plus jakies wakacyjno - wolne fotki) a gdy pomysle ze do lustra musze dorzuic jeszcze spora kase na takie szklo makro to mi juz sie jesc nie chce ;) a w G/3/5 makro jest w miare dobre i jedyna rzecz ktora mi w tym sprzecie przeszkadza to AF .. tylko .. jakosc zdjeic jest swietna i gdy dorzuce soczekwke + 4 dPI to bede chyba happy czlekiem.

ot moja filozofia ......

ps. i tak lustro jeszcze spojrze ... ;p :D

mroczny
19-05-2004, 23:28
ot moja filozofia ......
Mam "jeszcze" G3, i szczerze powiem, że jeżeli nie miałeś w rękach g5 to podejdź do kolegi albo sklepu i porównaj ze swoją machiną, bo miom skromnym zdaniem to kolorek się różni, bo z AF jak nie byłeś w G3 zadowolony, to w G5 też nie będziesz, a tulejkę do makro tak czy tak kupisz :twisted: bo na oryginała to nie ma rady, chyba że będziesz trzymał przed obiektywem 8)

Vitez
20-05-2004, 10:12
natomiast jednego nie wiem Vitez .. co to jest "Stitch Assit" kurde moze wstyd ale nie wiem czy ja to mam :) moze po polsku załapie ... prosze o odp. :?:

I G3 i G5 to maja, i jeszcze wiele inych cyfrakow.

http://www.dpreview.com/reviews/canong5/page5.asp
Na samym dole masz opis, a na pokretle to ten tryb tuz obok trybu kamery.
Po polsku to tryb robienia zdjec panoramicznych. bardzo wygodny, mozna robic pionowo, poziomo i w kwadracie w dwoch roznych kierunkach kolejnosci sklejania zdjec.



2) cyfraka kupiłem z mysla o makro (choc i plener slubny sie zdarza, plus jakies wakacyjno - wolne fotki) a gdy pomysle ze do lustra musze dorzuic jeszcze spora kase na takie szklo makro

http://www.adorama.com/SY100EOS.html
http://www.adorama.com/VV100EOS.html

Takiej samej jakosci szkla ma tez Soligor i Cosina... wszystkie w podobnej cenie (600-700zl) i jakosci (wyjatkowo dobre jak na te firmy ;) ) i z tymi samymi osiagami (100mm 3.5). Chwilowo brak na Allegro ale pojawiaja sie co jakis czas (i nowe i uzywane).
Porownujac do ceny samego body nie nazwalbym ceny tego obiektywu "spora kasa" za dobre (lepsze od kazdego kompaktu) szklo makro :P

Btw... nadal nie widze rozsadnych powodow przesiadki na G5 poza tym ze mozesz go tanio kupic a drogo sprzedac G3... to nie jest rozsadny powod biorac pod uwage ze kupujesz odrobine gorszy aparat. To ze nowy? Tez nie zacheta... Pogon za megapikselami i czarnym kolorem? ;)
Zastanwo sie nad tym naprawde dobrze jeszcze raz, bo wiele osob i tu i na grupie mowi ze nie warto :P

balta
20-05-2004, 15:39
jedyne rozwiazanie jakie bym widzał to 300 d ... ale nie mam tyle kasy
moja decyzja zapadała i nie ma odwrotu natomiast jesli to taki sam sprzet (bo sam pisałem Viztez) ze szumy sa porownywalne z G3, Af minilana roznica ..... a mnie wciaz o ten kolor chodzi :wink:
niemniej ciesze sie ze zaszedłem az na to forum ! moc tu wiedzy jest ! i dziekuje za uwagi !

ps. ludu .. doradzcie mi co mam z tymi soczewkami robic ? kupic tylko +4 czy komplet 1,2,4 ? Pozdrówka

[ Dodano: 20 Maj 2004 ]
dodam tylko ze kiedys sie tu pojawie i bede miał opis ... 10 d (lub 300d ) .... SU

mroczny
20-05-2004, 19:37
kupic tylko +4 czy komplet 1,2,4 ? Pozdrówka
Kup +4 i ewentualnie +10, bo przy skręcaniu +1,+2 i +4 to światło będzie miało długą drogę do przejścia i będziesz miał niedoświetlone foty

balta
20-05-2004, 21:16
o to jest dobry odpowiedz ... mysle ze +4 na dzien dobry mi wystarczyc .. .myszyc nie bede focił :)

DrFreak
20-05-2004, 23:35
Piszecie o różnicach G3 vs G5, o jakości, szumach, szybkości
Prosze oto dokładne porównianie wszystkich zmian w serii G
http://www.imaging-resource.com/PRODS/G5/G5A.HTM

POZDRAWIAM

mroczny
21-05-2004, 08:03
Piszecie o różnicach G3 vs G5, o jakości, szumach, szybkości
Prosze oto dokładne porównianie wszystkich zmian w serii G
http://www.imaging-resource.com/PRODS/G5/G5A.HTM

POZDRAWIAM
Porównanie obydwu kompaktów miało już miejsce na innym wątku, więc my tylko w ramach informacji dla osób mających awersję do szukania zbieramy wszystko do kupy po krótce.
Zmiany zmianami, ale i tak G3 obiektywnie jest lepszy, gdyby jeszcze miał czarny plazdyk(ah te marzenia o 10d :wink: ), to ludzie by się o niego teraz zabijali olewając G5 równo.

Vitez
21-05-2004, 08:18
G3 obiektywnie jest lepszy, gdyby jeszcze miał czarny plazdyk
Czarny marker tani jest 8)


(ah te marzenia o 10d :wink: )

Tez kiedys mialem G3 i marzylem o 10D :roll: .
Marzenia jak widac moga sie spelnic 8)

mroczny
21-05-2004, 15:17
Tez kiedys mialem G3 i marzylem o 10D .
Marzenia jak widac moga sie spelnic
Tak, ale ja jestem biedny student, więc raczej si nie okredytuje na 10000 coby takiego sprzęta z dobrym szkłem nosić. Raczej pozostanę na ziemi i sobie 300d sprawię może kiedyś... :roll:

Vitez
23-05-2004, 00:23
Tez kiedys mialem G3 i marzylem o 10D .
Marzenia jak widac moga sie spelnic
Tak, ale ja jestem biedny student, więc raczej si nie okredytuje na 10000 coby takiego sprzęta z dobrym szkłem nosić. Raczej pozostanę na ziemi i sobie 300d sprawię może kiedyś... :roll:

Tez kiedys bylem biedny student... a ty chyba nie zamierzasz do konca zycia byc biedny student co?
Idz, poszukaj pracy... w Unii przeca jestesmy ! :P

mroczny
23-05-2004, 08:11
a ty chyba nie zamierzasz do konca zycia byc biedny student co?
W sumie to czego nie, do woja mnie nie wezmą :D

Idz, poszukaj pracy... w Unii przeca jestesmy !
Dobre sobie, narazie to usiłuje sobie wolontariat załatwić, a i z tego nici :shock:

DrFreak
23-05-2004, 23:49
Piszecie o różnicach G3 vs G5, o jakości, szumach, szybkości
Prosze oto dokładne porównianie wszystkich zmian w serii G
http://www.imaging-resource.com/PRODS/G5/G5A.HTM

POZDRAWIAM
Porównanie obydwu kompaktów miało już miejsce na innym wątku, więc my tylko w ramach informacji dla osób mających awersję do szukania zbieramy wszystko do kupy po krótce.
Zmiany zmianami, ale i tak G3 obiektywnie jest lepszy, gdyby jeszcze miał czarny plazdyk(ah te marzenia o 10d :wink: ), to ludzie by się o niego teraz zabijali olewając G5 równo.

lepszy ?
wydaje mi sie ze to takie same aparaty... skoro optyka i wiekszosc parametrow jest taka sama.
Jedyna powazna zmiana to matryca i nad tym ludzie powinni sie zastanowic. Jesli potrzebujesz 5 mln, badz czarnej obudowy (tak, tak tacy tez sa) to bierz G5 w przeciwnym razie zdecydowanie G3

a co do tego czy jest lepszy to czy G2 w stosunku do G3 nie wychodzi jeszcze lepiej :wink: ???

Pozdrawiam

Vitez
24-05-2004, 00:30
Jedyna powazna zmiana to matryca i nad tym ludzie powinni sie zastanowic. Jesli potrzebujesz 5 mln, badz czarnej obudowy (tak, tak tacy tez sa) to bierz G5 w przeciwnym razie zdecydowanie G3

Ilosc potrzebnych pikseli to nie jedyna zmiana razem z matryca. Pikseli jest wiecej, ale na tej samej fizycznej powierzchni. Czyli sa bardziej upakowane w G5, co powoduje wieksze szumy niestety. Tak wiec i nad tym trzeba sie zastanowic. Dodatkowo, upakowanie obrazu rzucanego przez (taki sam) obiektyw na wiecej pikseli ale rowniez na tej samej fizycznej powierzchni matrycy - jest trudniejsze (optycznie jak i algorytmami przydzialu pikseli - taka robocza teoria), stad rowniez nieco wieksze aberracje i ciut slabsza jakosc obrazu w G5. Gdyby te 5 megapixeli bylo na ciut wiekszej powierzchni to jakoscia oba te aparaty bylyby rowne, a tak niestety ciasnota powoduje troche gorsza jakosc G5.


a co do tego czy jest lepszy to czy G2 w stosunku do G3 nie wychodzi jeszcze lepiej :wink: ???


Roznice pomiedzy G5 a G3:
http://www.dpreview.com/reviews/canong5/
I konkluzja z tych roznic:
"Four to Five megapixels - 1,167,360 more pixels - 30% increase (Not worth it) "

Oraz dwie wady z kilku w G5:
Chromatic aberrations visible at wide angle or maximum apertures
Noise above ISO 50 worse than the competition

Dla porownania te same wady w G3:
Some chromatic aberrations at or around maximum aperture
Noise at ISO 100 worse than the competition

Jak widac - aberracje tylko przy maksymalnej przyslonie, a nie jak w G5 rowniez przy szerokim kacie, no i szumy mniej widoczne w G3 niz w G5.

A dla dobicia... najpierw spojrz na roznice pomiedzy G5 a G3... a teraz na roznice pomiedzy G3 a G2:
http://www.dpreview.com/reviews/canong3/

Jest ich troche... wiekszosc dosc waznych.

DrFreak
24-05-2004, 16:39
Jedyna powazna zmiana to matryca i nad tym ludzie powinni sie zastanowic. Jesli potrzebujesz 5 mln, badz czarnej obudowy (tak, tak tacy tez sa) to bierz G5 w przeciwnym razie zdecydowanie G3

Ilosc potrzebnych pikseli to nie jedyna zmiana razem z matryca. Pikseli jest wiecej, ale na tej samej fizycznej powierzchni. Czyli sa bardziej upakowane w G5, co powoduje wieksze szumy niestety. Tak wiec i nad tym trzeba sie zastanowic. Dodatkowo, upakowanie obrazu rzucanego przez (taki sam) obiektyw na wiecej pikseli ale rowniez na tej samej fizycznej powierzchni matrycy - jest trudniejsze (optycznie jak i algorytmami przydzialu pikseli - taka robocza teoria), stad rowniez nieco wieksze aberracje i ciut slabsza jakosc obrazu w G5. Gdyby te 5 megapixeli bylo na ciut wiekszej powierzchni to jakoscia oba te aparaty bylyby rowne, a tak niestety ciasnota powoduje troche gorsza jakosc G5.


a co do tego czy jest lepszy to czy G2 w stosunku do G3 nie wychodzi jeszcze lepiej :wink: ???


to oczywiscie byl zart, ale w stosunku cena do jakosci moze nie bylby takim duzym nieporozumieniem


Roznice pomiedzy G5 a G3:
http://www.dpreview.com/reviews/canong5/
I konkluzja z tych roznic:
"Four to Five megapixels - 1,167,360 more pixels - 30% increase (Not worth it) "

and?
ta informacja jest dla kogos kto ma aparat i chce przejsc wyzej (wiecej pikseli) a tu piszemy o kolesiu ktory nie ma aparatu wiec to "roznica" odpada



Oraz dwie wady z kilku w G5:
Chromatic aberrations visible at wide angle or maximum apertures
Noise above ISO 50 worse than the competition

Dla porownania te same wady w G3:
Some chromatic aberrations at or around maximum aperture
Noise at ISO 100 worse than the competition

chyba zapomniales o jednym !!!
G5 porownywana byla z konkurencja do 5 mln pikseli

a co powiesz na to:

Canon PowerShot G3
Absolute Res.
Horiz LPH - 1250
Vert LPH - 1200
5° Diagonal LPH - # 1000

Extinction Res.
Horiz LPH - 1400
Vert LPH - 1400
5° Diagonal LPH - n/a

Canon PowerShot G5
Horizontal LPH - 1450
Vertical LPH - 1350
5° Diagonal LPH - + 1000

Extinction Res.
Horizontal LPH - 1650
Vertical LPH - 1700
5° Diagonal LPH - n/a

czy to nie ma wplywu na jakosc zdjec ??? na szczegóły??

i jeszcze jedno uwazam ze G3 to swietny aparat !!!
ale mielismy doradzic tutaj co kupic, wiec ja powtorze:
jesli potrzebujesz 5mln pikseli albo podoba CI sie czarna obudowa a stać Cie na to by dopłacić do G5 (trafiaja sie uzywane) to bierz !!!
jesli chcesz miec dobry aparat i jeszcze pojsc na browara :P to bierz G3
chyba ze chcesz dolozy to polecam Olka 5060 :) oraz Sony 717

POZDRAWIAM[/i][/b]

Aszu
25-05-2004, 16:57
oraz Sony 717
Ale co do tego aparatu to miałem okazję popstrykać trochę.
Moje zdanie jest takie - zdięcia ok, ale sposób obsługi - czekanie na AF - bardzo wolny aparat do robienia statycznych przedmiotów.
Mam niemiłe wspomnienia z tym aparatem. Bo 828 to już zupełnie inna klasa. Paprawili tam to co japończykom nie wyszło w 717.

Vitez
26-05-2004, 06:59
ta informacja jest dla kogos kto ma aparat i chce przejsc wyzej (wiecej pikseli) a tu piszemy o kolesiu ktory nie ma aparatu wiec to "roznica" odpada

"I tu sie mylisz Grucha" 8)

Ta informacja jest do wszystkich ktorzy zastanawiaja sie "lepiej 5 megapikseli w G5 czy wystarczy 4 megapiksele w G3" - niezaleznie czy ktos kupuje aparat pierwszy czy przesiada sie.




a co powiesz na to:
(...)czy to nie ma wplywu na jakosc zdjec ??? na szczegóły??

To sa parametry obiektywu - rozdzielczosc itp... a ja pisalem o parametrach obiektywu vs wielkosc matrycy (ilosc czujnikow na danej powierzchni) ktore niestety bardziej psuja jakosc niz samo delikatne podciagniecie rozdzielczosci obiektywu (bo podciagniecie o 10-20% liczb odpowiedzialnych za rozdzielczosc obiektyw mozna nazwac "delikatne" ).


jesli potrzebujesz 5mln pikseli albo podoba CI sie czarna obudowa a stać Cie na to by dopłacić do G5 (trafiaja sie uzywane) to bierz !!!
jesli chcesz miec dobry aparat i jeszcze pojsc na browara :P to bierz G3

Dokladnie to samo moge powiedziec, podkreslajac tylko ze ilosc megapikseli i czarny kolor oraz wyzsza cena nie usprawiedliwiaja nieco gorszej jakosci zgloszonej przez uzytkownikow i nieco wiekszych szumow (zauwazalnych nawet w recenzjach).

Aha, pisales cos o porownywaniu z klasy 5 megapikselowcow - to niefortunny podzial na klasy... bardziej fortunny jest szerszy podzial na klasy pod wzgledem zakresu cenowego vs typ budowy (funkcjonalnosc) . Pod tym wzgledem G3 i G5 leza w tej samej klasie.

DrFreak
26-05-2004, 18:11
Dokladnie to samo moge powiedziec, podkreslajac tylko ze ilosc megapikseli i czarny kolor oraz wyzsza cena nie usprawiedliwiaja nieco gorszej jakosci zgloszonej przez uzytkownikow i nieco wiekszych szumow (zauwazalnych nawet w recenzjach).

Aha, pisales cos o porownywaniu z klasy 5 megapikselowcow - to niefortunny podzial na klasy... bardziej fortunny jest szerszy podzial na klasy pod wzgledem zakresu cenowego vs typ budowy (funkcjonalnosc) . Pod tym wzgledem G3 i G5 leza w tej samej klasie.

i takiej wersji sie 3majmy :)

POZDRAWIAM

Algier
26-05-2004, 19:08
Ta informacja jest do wszystkich ktorzy zastanawiaja sie "lepiej 5 megapikseli w G5 czy wystarczy 3 megapiksele w G3" - niezaleznie czy ktos kupuje aparat pierwszy czy przesiada sie.


A ja myślałem że G3 ma 4 megapiksele :shock: :D

Vitez
26-05-2004, 22:42
Ta informacja jest do wszystkich ktorzy zastanawiaja sie "lepiej 5 megapikseli w G5 czy wystarczy 3 megapiksele w G3" - niezaleznie czy ktos kupuje aparat pierwszy czy przesiada sie.


A ja myślałem że G3 ma 4 megapiksele :shock: :D

Kazdemu sie zdarza :> :oops:

mroczny
26-05-2004, 22:48
Kazdemu sie zdarza :>
Vitez, pzryznaj się, że czasy kiedy pstrykałeś G3 już minęły dawno i po prostu 10D <6MPX> to prawie tak jak 2x G3 :twisted: <na pewno cenowo to nawet więcej razy :oops: >