PDA

Zobacz pełną wersję : Grupowe automatyczne zmiejszanie zdjęć w CS2 ?



renes
02-08-2008, 13:10
Witam,

Czy jest jakiś sposób/funcja aby w PS zmniejszyć rozmiar dużej grupy zdjęć by nie męczyć się z każdą pojedyńczą fotką a zrobił to Adobe?

Podobne pytanie dotyczy konwersji je do przestrzeni sRGB za pomocą polecenia edit/convert to profile/sRGB IEC611966-2.1 używając silnika Microsoft ICM. Czy można zadać tę funkcję większej grupie zdjęć?

Mam CS2 PL.

Pozdr.
renes

iktorn92
02-08-2008, 13:19
Moze to Ci pomoże :http://canon-board.info/showpost.php?p=383423&postcount=292

renes
07-08-2008, 11:34
Czy ktoś korzystał z tego procesora?

Robię dokładnie jak w wyjasnieniu: otwieram z Bridge/Photoshop/procesor obrazków/ustawiam wielkośc zdjęć, zaznaczam konwertowanie do profilu sRGB, wybieram folder zapisania przetworzonych obrazów, wciskam Uruchom... i nic się nie dzieje.

Kiedy zaznaczam 'Otwórz pierwszy obrazek do którego mają być zastosowane ustawienia" i wciskam Uruchom otwiera się oczywiście mój folder ze zdjęciami które chcę poddać procesorowi, otwieram więc pierwszy obrazek i nic dalej automatycznie nie przebiega. Moge ręcznie zapisać zdjęcie Zapisz jako.

Gdzieś popełniam błąd, albo czegoś nie robię... może ktoś wie co?
Chyba że cały ten proces dotyczy wyłącznie zdjęć RAW przetwarzanych do jpg? Ja próbuję zmniejszych wielkość sporej grupy jpg i jednocześnie skonwertować je do profilu sRGB.

chuckyy
07-08-2008, 12:09
Witam,

Czy jest jakiś sposób/funcja aby w PS zmniejszyć rozmiar dużej grupy zdjęć by nie męczyć się z każdą pojedyńczą fotką a zrobił to Adobe?

Podobne pytanie dotyczy konwersji je do przestrzeni sRGB za pomocą polecenia edit/convert to profile/sRGB IEC611966-2.1 używając silnika Microsoft ICM. Czy można zadać tę funkcję większej grupie zdjęć?

Mam CS2 PL.

Pozdr.
renes

Poszukaj w plik/automatyzuj :)

renes
07-08-2008, 15:45
Już znalazłem przyczynę. W bridge trzeba po prostu zaznaczyć wszystkie zdjęcia. Dzięki jeszcze raz.

kieza
13-08-2008, 21:12
jest jeszcze jeden sposób, faktycznie image procesor czasami nie chce odpalic swojego silnika - wtedy trzeba stworzyc jakas nic nie robiącą akcję i zadac ją do całej grupy zdjęc - nie otwierac pierwszego do obróbki, wtedy powinno pójśc

jajurek
14-08-2008, 07:52
Jest jeszcze inny sposób: PS2 posiada genialną funkcję pod nazwą Actions (Zadania). Można pisać własne zadania, dotyczące grupy plików i ich przekształcenia mogą być o wiele bardziej skomplikowane niż tylko zmniejszanie; te zadania można też zapisywać i przenosić na inny komputer.