PDA

Zobacz pełną wersję : Test makro - soczewki vs M42



snow
07-06-2005, 15:22
Postanowiłem zrobić mały test co można wyciągnąć z zoom'a canonowskiego i stałki na M42. Wziąłem moje 2 obiketywy i obiektyw Heliosa z pierścieniami. Wyniki testu:

Test makro (http://www.sk-photo.prv.pl/macro)

Punkt AF wybrany na środkowy ;)

Jac
07-06-2005, 16:41
e to slabo sie nad tym kitem pastwiles... zniego mozna wyciagnac znacznie wiecej
http://canon-board.info/showpost.php?p=23577&postcount=32
:mrgreen:

snow
07-06-2005, 16:55
Ja testowałem z soczewkami a nie z drugim odwrotnie mocowanym. A że z odwrotnie mocowanym obiektywem mozna duże powiekszenia uzyskiwac to wiem, bo sam kiedyś używałem odwrotnie mocowanego Helisoa jak miałem Fuji S3000 ;)

W teście mi zależało głównie na pokazaniu różnicy między zastosowaniem soczewek a obiektywu z pierścieniami. Zarówno zestaw soczewek do makro jak i zestaw z Heliosem można skompletować w podobnej kwocie :)

Jac
07-06-2005, 17:31
Ja testowałem z soczewkami a nie z drugim odwrotnie mocowanym
po pierwsz to u mnie jest jeden obiektyw odwrotnie mocowany nie dwa :-)


Postanowiłem zrobić mały test co można wyciągnąć z zoom'a canonowskiego i stałki na M4(...)


W teście mi zależało głównie na pokazaniu różnicy między zastosowaniem soczewek a obiektywu z pierścieniami. Zarówno zestaw soczewek do makro jak i zestaw z Heliosem można skompletować w podobnej kwocie

ale napisałes co innego w pierwszym poscie czyli: co mozna wyciagnac :-)... ale ok teraz juz rozumiem i wiem o co chodzilo


ps. jeden obiektyw odwrotnie mocowany :-)

snow
07-06-2005, 17:35
po pierwsz to u mnie jest jeden obiektyw odwrotnie mocowany nie dwa :-)

A to sorry, nie doczytałem że odrazu do body mocowałeś odwrotnie :mrgreen:

gonzo44
07-06-2005, 17:36
Tez kiedys (majac duzo mniejsza wiedze) zakupilem soczewki 1D,2D,4D do analoga i nie specjalnie sie sprawdzily. Z cropem jest juz lepiej bo sa mniejsze znieksztalcenia w rogach zdjecia, ale nadal spadek jakosci jest straszny szczegolnie przy laczeniu kilku soczewek. Dopiero pierscienie/mieszek + fajny obiektyw m42 (sonnar 135/3.5 :D ) daja dobre efekty - cena ok 300PLN.