PDA

Zobacz pełną wersję : Krótkie ustawienie migawki, max 1" w trybie Auto i P



michal_bemowo
31-07-2008, 00:57
Witam. Aparat Canon SX100
Gdy robię nocne zdjęcia w trybie P, Av lub Auto, najdłuższy czas migawki jaki aparat automaycznie dobiera to 1".
Dzieje się tak niezależnie od wartości ISO czy IS (wł/wył)
Bardzo często zdjęcia wychodzą niedoświetlone.

Jest to bardzo denerwujące, gdyż lubię robic zdjęcia bez lampy.
Poprzednio miałem Canona A70 i tam aparat sam mi proponował np. 5" naświetlania.
Nawet mój skromny Nikon D70s na programie Auto/P jest bardziej wyrozumiały i rozume moje "intencje".

Jedynym wyjściem zdaje się być ustawienie manualne, które mnie nie interesuje, ponieważ często robie zdjęcia z imprez bez lampy.

Przeleciałem całą instrukcję i wszystke (skromne zreszta) opcje i nic nie znalazłem.

Dzięki.

Juriko
31-07-2008, 13:47
Jedynym wyjściem zdaje się być ustawienie manualne, które mnie nie interesuje, ponieważ często robie zdjęcia z imprez bez lampy.

Tego nie rozumiem, przecież na ustawieniach ręcznych też możesz robić bez lampy. Poza tym w trybie Tv z pewnością da się ustawić maksymalne czasy.

zonk
31-07-2008, 15:33
Dokładnie za Juriko. Od ustawienia czasu powyżej 1'' służy program TV. Jednego tylko nie rozumiem jak można robić zdjęcia z imprezy przy czasie 1'' i więcej ??

Przeleciałem całą instrukcję i wszystke (skromne zreszta) opcje i nic nie znalazłem. Poszukaj w instrukcji o programie TV a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Lampę można ustawić w menu na np. TV w opcji "auto" (i wtedy masz do dyspozycji błysk od -2 do +2) lub w opcji "ręczna" (wtedy masz do wyboru siłę błysku w 3 wariantach) Lampę można bez problemu wyłączyć.
Opis trybów lampy pisałem na podstawie mojego kompakta, ale podejrzewam, że się nie będzie różniło.
Pozdrawiam

michal_bemowo
01-08-2008, 23:47
Zauważcie, że na trybie Av, największy czas migawki to 1 sek., to samo jest na trybie P i Auto. Aparat nie dobiera więcej i o to tu się rozchodzi.

PS. To, że robie zdjęcia z imprez na dłuższej migawce wcale nie znaczy, że są one kiepskie:)

Juriko
02-08-2008, 00:58
Zauważcie, że na trybie Av, największy czas migawki to 1 sek., to samo jest na trybie P i Auto. Aparat nie dobiera więcej i o to tu się rozchodzi.

...
Nie dobiera, bo tak ma w tych trybach, ale Ty możesz skorzystać z trybu manualnego, lub preselekcji czasu, jeśli chcesz użyć dłuższy czas.

zonk
02-08-2008, 12:06
Nie wprowadzaj ludzi w błąd, że się nie da korzystać z dłuższych czasów. Cały czas piszę żeby kożystać z trybu TV. Masz tu linka, w którym wyraźnie napisane jest, że najdłuższy czas to 15".
http://www.optyczne.pl/533-Canon_PowerShot_SX100_IS-specyfikacja_aparatu.html
Dla leniwych cytat

Migawka Elektroniczno-mechaniczna migawka, 15 - 1/2500 s.
Proponuję przeczytać instrukcję.
Pozdrawiam

silver76
02-08-2008, 14:59
Ta k jak pisali poprzednicy, max czas jaki aparat może ustawić to 1sek. Jeśli chcesz dłuższe to tryb Tv lub M. Już o to pytałem na forum, tu link: http://canon-board.info/showthread.php?t=23490