PDA

Zobacz pełną wersję : [Buncol] Grajek



Buncol
30-07-2008, 11:36
Witam !

Co sądzicie o takim portreciku ?


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img368.imageshack.us/img368/6519/img31672ug6.jpg)

Pozdrawiam
Marcin

bakulik
30-07-2008, 11:38
Witam.

Trudno to nazwać portretem, skoro nie widać twarzy... ;)

Paenka
30-07-2008, 14:24
ciekawy pomysl ale niestety zdjeciu duzo ujmuje oswietlenie. Widac ze zdjecie robione w ostrym sloncu. Moze gdyby byl mniejszy kontrast i na scianie nie bylo widac tej jasnej czesci muru

Misiaque
30-07-2008, 15:13
Na pewno jest źle skadrowany.

caveman
30-07-2008, 19:10
za dużo miejsca u góry

MarcinG
30-07-2008, 20:27
Od razu skojarzyło mi sie z Aragornem w scenie w Bree kiedy pierwszy raz sie pojawia w filmie...tylko ze on miał fajkę nie flet :)

O oswietleniu ze jest nie sprzyjające Paenka juz pisała, tło (a szczególnie jasna ściana bardzo odwracają uwagę), kard- ciąć gorę i troche nam grajek leci na lewo ;) Ogólnie swietna była koncepcja ale słabo wyszło.
Jesli masz RAW mozesz sie pobawić rożnie go wywołując i w photoshopie na maskach poskładać- w ten sposób unikniesz jasnego tla i coś sie moze da zrobić z ostrym swiatłem. Nawet jak nie masz RAWa to umiejetna obróbka moze dużo wnieść i zdjęcie odratować.
Pozdrawiam

Olszewski
31-07-2008, 17:08
Skadrowałbym je inaczej. Reszta mnie się osobiście podoba.



Witam.

Trudno to nazwać portretem, skoro nie widać twarzy... ;)

A czy twarz musi być widoczna? Kto takich bzdur Ci nagadał?
Przede wszystkim portret powinien być odzwierciedleniem cech danej osoby, jej charakteru, czy zwyczajów, lub jeśli to np. portret środowiskowy, to powinien zawierać stosowne rekwizyty lub detale z otoczenia fotografowanej osoby.
Czy więc pokazanie sylwetki grajka, który gra na instrumencie i mimo, że nie jest widoczna twarz nie jest portretem? Jest.

bakulik
31-07-2008, 23:07
A czy twarz musi być widoczna?

Wg mnie - tak. A już na pewno oczy. Choćby po to, zeby było widać, że są. ;) Ale to moje zdanie. De gustibus non est disputandum.


Kto takich bzdur Ci nagadał?

Nikt, sam doznałem oświecenia. ;)


Przede wszystkim portret powinien być odzwierciedleniem cech danej osoby, jej charakteru, czy zwyczajów, lub jeśli to np. portret środowiskowy, to powinien zawierać stosowne rekwizyty lub detale z otoczenia fotografowanej osoby.

Czy myślisz, że na reporterskim zdjęciu osoby, którą widzi się pierwszy raz w życiu, zrobionym na szybko, można ukazać wszystkie te cechy, o których wspomniałeś? Trzeba odróżniać portret od fotografii sytuacyjnej.


Czy więc pokazanie sylwetki grajka, który gra na instrumencie i mimo, że nie jest widoczna twarz nie jest portretem? Jest.

A skąd wiesz, czy to nie jest manekin? No skąd? :) No chyba że zdjęcie manekina też może być jego portretem... Chociaż nie, wg Twojej definicji - nie może. ;)

Buncol
01-08-2008, 16:14
To jak powinienem to skadrować, żeby było dobrze ?

MarcinG
01-08-2008, 21:11
Po pierwsze i najważniejsze kadrować mniej góry - ona nic nie wnosi
Po drugie jeśli chcesz tak centalnie- to zadbałbym o symetrię, zrobilbym to zdjęcie całkowicie na wprost modela a nie pod kątem jak Ty.
Po trzecie warto skorzystać czasem z zasady mocnych punktów obrazu.

hyzop
02-08-2008, 10:44
Duże kontrasty przy braku zarysów twarzy, w zasadzie to wyszedł portret fujarki, ale wtedy powinno być bliżej z krótkim GO.

micles
03-08-2008, 20:04
Za duże różnice oświetleniowe pomiędzy lewą i prawą stroną zdjęcia. Rozwiązanie : lampy/poczekać 5h/przesunąć grajka/Duuużo zabawy w PS