PDA

Zobacz pełną wersję : A 720IS - pytanie (problem?)



filip0985
29-07-2008, 20:27
Witam
Od paru godzin zostałem szczęśliwym posiadaczem Canona Power Shot A 720IS. Dlatego od razu się zalogowałem i WITAM wszystkich forumowiczów.

Ale do rzeczy, czy normalnym jest podczas zmiany kąta nachylenia aparatu w ręku takie jakby pstrykanie, tak jakby dostosowywał ostrość i przy tym tak pstrykał. Trochę to denerwujące jak się dużo rusza ręką, a on tak pstryka. Dodam że podczas odtwarzania zdjęć już nie pstryka. Może da się to jakoś wyłączyć. Czy to normalne?

dr11
29-07-2008, 20:35
To chyba IS tak "pstryka". Jeśli tak to ciesz się - znaczy, że działa :)

akustyk
29-07-2008, 20:40
mnie sie tez wydaje ze to IS, bo moj A590IS ma dokladnie takie same objawy

filip0985
29-07-2008, 20:55
To chyba IS tak "pstryka". Jeśli tak to ciesz się - znaczy, że działa :)

IS w sensie Image Stabilizator? To kolego mnie uspokoiłeś, przynajmniej zasnę spokojnie:D Dziękuje i pozdrawiam

dr11
29-07-2008, 21:03
Tak, Image Stabilizator. Jeśli masz możliwość go wyłączyć (instrukcja) to zrób to i sprawdź, czy się uciszył.
Ale jak robisz zdjęcia z ręki to lepiej zostaw włączony. W obiektywach do lustrzanek IS włącza się tylko w konkretnych sytuacjach, np. ustawienie ostrości. W PS720IS nie wiem czy są inne tryby pracy IS niż zawsze włączony/zawsze wyłączony. Warto sprawdzić w instrukcji, bo taki tryb - włączanie IS tylko przy robieniu zdjęcia, mógłby wydłużyć pracę baterii i zaoszczędzić Ci nerwówki związanej z zakłócaniem ciszy ;)

Darczan
30-07-2008, 11:32
W A720IS w opcjach Stabilizacji są 4 możliwości:
- wyłączona
- ciągła
- przy zdjęciu
- pionowa

zonk
30-07-2008, 13:54
A według mnie to nie IS tylko przysłona!! Najlepiej sam się przekonaj patrząc w obiektyw włączonego aparatu i poruszaj nim!! Zauważysz jak ładnie zmienia się otwór przysłony a przy tym oddaje piękne odgłosy!! Piszę tak ponieważ mój kompakt nie ma IS a tak samo "gra".

akustyk
30-07-2008, 14:08
A według mnie to nie IS tylko przysłona!! Najlepiej sam się przekonaj patrząc w obiektyw włączonego aparatu i poruszaj nim!! Zauważysz jak ładnie zmienia się otwór przysłony a przy tym oddaje piękne odgłosy!! Piszę tak ponieważ mój kompakt nie ma IS a tak samo "gra".

no dobra, ale czemu przyslona sie nie przymyka jak wylaczysz IS - bo taki jest efekt w praktyce? :)

zonk
31-07-2008, 06:36
W praktyce może i tak jest, ale ja nie mam IS a też mi "pyka" aparat. Jak pisałem wyżej łatwo to sprawdzić. Weź swojego kompakta włącz go i popatrz mu w "oko" ruszając np. raz w stronę okna a raz w stronę ciemniejszego zakątka mieszkania. Widać wyraźnie jak otrór przysłony się zmienia a przy tym wydaje charakterystyczne "pyk".